Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4979
 

Şaşırmadım İsmail Türüt'e..!

Şaşırmadım İsmail Türüt'e..!
 

Ülkece geçtiğimiz ay zor günler gördük.. Ülkece iç savaş çıkmış gibi zamanlar , anlar geçirdik.. Ağaç değildi elbette bu kadar büyümenin sebebi.. Bir nefs-i müdafaa olayıydı sanki.. Bütün ülke bir oldu.. Galatasaraylısıyla Fenerlisi kol kola , Alevisiyle Sünnisi yan yana , solcusuyla sağcısı can canaydı.. Bunlar çok mutlu eden , umut vaadeden gelişmelerdi..

Başbakanın kışkırtıcı sözleri , Vali Mutlu'nun '' ne derse tersini yapalım '' şeklinde yarattığı imaj , Gezi'ye gitmeyen ünlü(?!) insanlarında bulunduğu bir kaç grubun başbakanla görüşmesi derken en son İstanbul genelinde referandum kararı çıktı.. '' Adil yollarla çözüyoruz '' imajı vermek için sözde.. Sanki o kadar insanın canını yakan onlar değilmiş gibi..

Bunlar yetmezmiş gibi bir de İsmail Türüt çıktı piyasaya.. Ankara Alışveriş Festivali'nde sahne alırken söylediği içinde ''Ankara'da festival , İstanbul'da Gezi var..Bu soysuzların var ya , her yerde bezi var.'' sözlerinin geçtiği şarkı gündeme oturdu.. Gündeme oturdu diyorum çünkü olay toplumsal bir vaka haline geldi.. En ufak bir ses çıksa olay oluyor.. Yoksa İsmail Türüt karakterinde biri nasıl bu kadar gündeme gelebilirdi ki..

Hatırlamak gerekir aynı arkadaş ; suikaste kurban giden Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in failini destekleyen bir şarkı da söylemişti.. Adı da ''Plan Yapmayın Plan''dı hani.. Hani içinde ''Bölücülük borusu ötmez Karadeniz'de..Bırakın çan çalmayı,Ermenici olmayı'' şeklinde sözler geçen şarkı.. Bir de 28 Şubat zamanının Refah-Yol Partilisi Şevki Yılmaz'a methiyeler düzen de bu arkadaştı..Onu da unutmamak lazım..

Kimsenin düşüncesine saygısızlık yapmadım.. Herkes haklı görmeyebilir bu eylemleri.. Ama haklı görmüyorsan da şerefsizler , soysuzlar gibi ifadelerle yapmayacaksın bunu... Bunu gündeme gelmek için ve iktidara yaranmak için yaptığını da hepimiz biliyoruz.. Sonuçta o festival konserleri Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'in oğlunun kanalı Beyaz Tv'de yayınlanıyor..E Melih Gökçek ve ailesi kimin tarafında ?..Bu fırsat kaçar mı hiç ?

İsmail Türüt dikkate alınacak biri değildir.. Fikirleri uğruna ölü insanların, yaralananların, işinden atılanların olduğu bir topluluğu ''şerefsiz , soysuz'' diye suçlayacak kadar kördür , çıkarcıdır...

Hoş Hrant Dink'in öldürülüşünü protesto edenleri ''Ermenici'' diye niteleyen birinden de bunları duymak şaşırtmadı beni..

İsmail Türüt bu performansıyla Beyaz Tv'de bir türkü şov yapmaya başlar yakında bence.. Hatta ilk konuğu da Melih Gökçek olur.. Demedi demeyin bak..

Bırakın bu martavalları , bu saçmalıkları , İsmail Türüt'ü filan da Ethem'i kim geri getirecek onu söyleyin bana kardeşim.. Cevap ?  Yok.. E hadi iyi festivaller o zaman size arkadaşım..!

 

koldasanil@gmail.com

facebook.com/anilkoldas

twitter.com/anilkoldas

Yıldız Nihat, SAHAFÇA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunlar çıkar uğruna bir o yana bir bu yana dönenlerdir.Türüt' ün bilgisi ne kadar ki, ilgisi olsun? Meselâ topçu kışlasının tarihini biliyor mu? Oranın bir şeriat yuvası olduğunu,o insanların isayan çıkararak birçok cana kıydığını vb...Onun iki türkü çığırmaktan başka ne meşkuliyeti var ki memleket meseleleri için katkıda bulunsun? Kapasitesi o kadar işte... Kaleminize,kelâmınıza bereket çok güzel bir yazıydı.

SAHAFÇA 
 09.07.2013 9:09
Cevap :
Aynen çok haklısınız..Teşekkür ederim..Saygılar..  09.07.2013 17:52
 

Bravo! Bu kadar duyarli genclerimiz oldugu surece sirtimiz yere gelmez. Turut istedigi kadar tuttursun...

Fatos Bakir 
 09.07.2013 7:11
Cevap :
Çok teşekkür ederim..Saygılar..  09.07.2013 17:53
 

Habu Türküde oğa gitsun ; İsmail Türüt'e 53 tur 53 Rize'nun plakasi Kim kemuk atarise olursun yalakasi yetmedimi İsmail bu kadar kudurduğun her sene değişiyi tasmani tutturduğun Bir gun Şevki Yılmaza Bir gün Melih Gökçeğe Türüt hepten dönüştun Omurgasuz böceğe Bir gun Mesut Yılmaza Bir gun Sedat Peker'e Her yöne döneyisun Benzeyisun tekere Vatansever geçinup Katili öveyisun Deren satiluriken Acep ne edeyisun İsrail'li aliyi Senun dereleruni Yesunler yalan yere Vatan sevmeleruni Turkiler dizeyisun birkaç bin lira içun değer miydi İsmail Festival kapmak içun Adam olsan bu millet Belki seni severdi Eski karinda gidup Mahkemeye vermezdi İki uç kuruş içun Harcadun gururuni Bu sana son uyari yiturma Onuruni..

Nizamettin BİBER 
 05.07.2013 16:13
 

Anıl Kardeşim, çok derli toplu konuyu dağıtmadan özneyi de çok göze batırmadan güzel bir blog yazısı okudum. Eline sağlık. Bu adam var olma adına sisteme yalakalık yağdanlık yaparak güya sanatçılık yapıyor. Bir zamanlar bir güneydoğulu şarkıcının yanında insanı utandıracak düzeyde sırnaşık erdemsiz onursuz tavırlar içinde davranışlar sergileyerek var oluyordu. Tabii bu kadar cahil biri villada yaşamanın ve lüks kavramlarla örüntülü durmasının bedelini ödüyor. Sözüm ona bu ideolojiyi bir düşünceyi ve adamlığı temsil ediyor. Dar manada milliyetçlik Türklük ve diğer kavramları kullanıyor. İnsanlık bunun ahlağını deşifre etmiştir bunu biliyoruz amma velakin bende bir iki laf edeyim dedim Ula Tirit sen Taksimdekilere bulaşarak onlardan bir takım doğrusal insani kavramlar almaya çalışıyorsan başka kapıya canım. Hedonist, düşük profilli, narsist yoz kafanla kendinde, boşluğunda kal. Tekrar teşekkürler, selam ve sevgiler

Nizamettin BİBER 
 05.07.2013 16:10
Cevap :
Teşekkür ederim efendim..Saygılar..  07.07.2013 16:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3609
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster