Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '13

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
241
 

Satın alma sahiplen: Bolluca'dan sosyeteye!

Satın alma sahiplen: Bolluca'dan sosyeteye!
 

Pascal ofis bahçesinde ve keyfi yerinde.


17 Mart günü kesişti yolum onunla. O, Bolluca'da yaşamaya çalışan bebek bir 'sokak köpeği'ydi. Ön ayakları doğuştan sakat ve yürüyemiyordu. Ve ciğerlerinde de problemi vardı. O gün hemen Bakırköy Veteriner Kliniği'ne götürdüm onu. Ve böylece hayatındaki değişim başlamış oldu..

'İkinci' hayat

Hemen ciğer ve ayak tedavisi başladı ve ayakları bandaja alındı düzelmesi için. (yanda) Zaten Hera'nın da doktor ablası veteriner hekim Ece Paylan onun bu şekilde kesinlikle yaşayamayacağını söyledi. (Kendisine de sonsuz teşekkür ediyorum yardımlarından ve ilgisinden ötürü) Bandajın ardından lazer tedavisi uygulandı ayaklarına ve yavaş yavaş düzelmeye başladı. (ikinci ve üçüncü fotoğraf) Yaklaşık 1,5 aylık bir tedavi süreci geçirdi bu minik. Ben bu süre içinde ona geçici yuva aramaya başladım çünkü kliniğin kafesinde oldukça sıkılmıştı ve üstelik karanlıktaydı.. Tabii kimse evinde bir 'sokak köpeği'ni misafir etmek istemedi.

Sokak köpeği çünkü onun canı yok, değersiz! O anca itilir, tekmelenir, dövülür, zehirlenir, tecavüze uğrar, preslenir! 

Geçici yuvadaki bu başarısızlığın ardından 'kalıcı yuva için hiç şansı yok kesin Bolluca'ya geri dönmek zorunda kalacak' diye geçirdim içimden...

Bu sırada annemler yeni bir iş kuruyorlardı ve bahçeli bir yer bakıyorlardı. Baktılar, bulamadılar, baktılar, bulamadılar... O anlarda dedim 'o kadar uğraştık iyileştirdik ama bilinmezliğe dönecek' diye çünkü köpeğim Hera kat'iyen onu evde barındırmaz.

Ama miniğin talihi döndü ve annemler bahçeli bir yer buldular ofis için! Ve geçen hafta onu 17 Mart'tan beri kaldığı kafesinden çıkardım ve ofise götürdüm, yani yeni evine... Bolluca'dan Etiler'e taşındı minik.. 

Yolda giderken arabaları, insanları, çevredeki sesleri şaşkınlıkla gözlemledi. Ofise ulaştığımızda saldık onu bahçeye bir o yana bir bu yana koşturdu, çimlerde yuvarlandı durdu. Keyiften adeta çılgına döndü. Adı Pascal. Çok yakışıklı ve oyuncu bir erkek. Yeni evinde ona bir de arkadaş gelecek..

Arkadaşının adı Efe. Onu da Bolluca'dan çıkarmıştım 3 ay önce uyuz tedavisi için. 3 aydır yuva arıyor ama bulamıyordu. Nedeni çok belli; Golden kırması. Safkan değil ya neden istensin ki! O da gelecek haftaya Pascal'ın yanına. Bollucalı iki kafadar yeni evlerinde mutlu mesut yaşayacaklar inşallah. 

Satın alma sahiplen!!!

Diyeceğim şu ki; şu görünüş, cins merakından vazgeçelim artık. Bunun için de bir barınağı ziyaret edin ya da bir gün Bolluca'ya gelin ve görün o sevgiye muhtaç canları.. Sadece Bolluca değil; Reşadiye, Beykoz, Ayazağa Ormanları ve Şile de o canlarla dolu...

Satın almayın, sahiplenin. Sahiplenin ki hem barınaktaki canlar kurtulsun hem de şu iğrenç hayvan ticareti son bulsun. Siz kendinize bir arkadaş aradığınız için almıyor musunuz onları pet shoptan? İnsan hiç arkadaşını görünüşüne göre seçer mi? İnsan arkadaşını satın alır mı hiç? 

Arkadaş dediğin kör de olur, topal da, barınaktan da sahiplenilir, sokaktan da..

Pascal'ın 1,5 ay sonra güneşi gördüğü ve bahçede koşturduğu için yaşadığı mutluluğu, başını okşayan bir el olduğu için duyduğu sevinci görmenizi öyle çok isterdim ki.. Görün ki anlayın ruhu olan, canı olan, sevilmeye değer olan sadece cinsler değil...

O yüzden SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN VE BİR CAN KURTARIN...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 545
Kayıt tarihi
: 01.05.13
 
 

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi. Sinemasever, çok konuşur, çok güler, hayal kurar, hayvanları s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster