Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '09

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
72114
 

Satürn evlerde

Satürn evlerde
 

Disiplin Yıldızı SATÜRN


Satürn’ün bulunduğu yer, kişinin kendini tamamlamaya zorlandığı alanı gösterir. Yani, kişinin kendini tamamlama yolunda eksik olanı gösterir. Olgunlaşması gerektiği alanı, özellikleri anlatır. Bunu başardığı, eksiğini giderdiği anda, ilerlemeye başlar.

Doğum haritasında Satürn’ün bulunduğu burç ve ev, yaptığı açılar, hepsi disiplini kullanım tarzımızı ve kapasitesimizi, yaşamımızda oluşturmak istediğimiz genel yapıyı, çatıyı ifade eder.


Kariyerle bire bir bağlantılı bir yıldızdır. Çünkü Oğlak Burcunun temsilcisidir, Oğlak da kariyerden sorumlu bir gezegendir. Haritadaki yeri kişinin mesleki pozisyonunu, yaptığı iş türü ve çalışma şartlarını da gösterir. Satürn’ün kötü veya zayıf etkili olması kişinin kariyer edinmesini zora sokar. Bulunduğu ev kişinin sorumluluk ve sabır, disiplinle aşması gerektiği alanları gösterir. Hayat derslerinin ve yüz yüze kalacağı sorunların türlerini gösterir. Bu alanlarda çok çalışma, sabır ve disiplin ve sorumluluk gerekecektir kendimizi tamamlayıp hayat yolunda ilerlemek ve mutlu olmak için.

Ayrıca bulunduğu pozisyon kişinin nasıl statü ve tanınma aradığını, uzun süreli başarı elde etmek istediği alanı simgeler. Kolay elde edilmeyen zaferlerin alanıdır. Zaman ve emek ister. Çabalama, sorumluluk ve emek ister.

Öte yandan en zor kabul ettiğimiz alandır da. İlgili alanda sorumluluktan kaçar, emek vermezsek ömrümüz boyunca ayağımıza dolanır durur. Taşın altına elimizi koymamız gereken alandır. Başka yolu yoktur, mutluluk, huzur ve güvenlik elde etmek istiyorsak…


TRANSİT SATÜRN EVLERDE

Transit Satürn’ün Zodyak’ın tüm burçlarını dolaşması yaklaşık 29, 5 yıl sürer. Satürn kişinin bu sürede alacağı sorumlulukları ve kendini tamamlama ve olgunlaşmada disiplin ve sabırla yapması gerekenleri ifade eder.

29-30 yıl kişinin önemli bir olgunlaşma dönemini yaşadığı süreyi gösterir. Bu dönem hayatın inceldiği, çok zorlandığı, 29-30 yılın hesabının görüldüğü bir dönemdir. Bu dönemde bazı radikal kararlar alırız, hayatımıza ciddi ve kalıcı bir düzen getirmek için evlenebiliriz, evli isek ve yanlış gidiyorsa boşanabiliriz, işten ayrılabiliriz, işte ve genel hayatta sorumluluklarımız artabilir, bunalımın diplerini boylayabiliriz veya ciddi aksilikler bizi hayat içinde çırılçıplak bırakabilir. Sıfırı tüketebiliriz… Veya hayata, yeniden daha kalıcı bir düzen kurarak, köklü bir çeki düzen veririz.

Transit Satürn’ün bulunduğu evle ilgili alan incelir, zorlanır. İlgili alanda gerginlik yaşanır. Bu konularla ilgilenme gereği doğar.

Mesela, transit Satürn ufuk çizgisinden, yani 12.evden çıkıp 1.eve (Yükselen Burç evi) geçerken, sorumluluklar artar. Çok enerji harcama zorunluluğu doğar. Sinir zayıfsa şayet sinir hastalığı, bedensel rahatsızlıklar çıkabilir. Transit Satürn’ün 1.eve yerleşmesi ayrı bir önem taşır.


Kişinin sorumluluk ve disiplinle hareket etmek durumunda kaldığı alandır. Kişiyi sorumluluğa itip olgunlaştıracak pratik ortamlar, olaylar hazırlar. İlgili alanda yoksunluklar da yaşatarak yapının eksik olan çıtasını gösterir. Hırs ve disiplini ne şekilde ifade edeceğimize işaret eder.

Bu genel bilgiden sonra transit Satürn’ün evlerdeki anlamlarına bakalım…

Satürn 1.Evde:


Transit Satürn 1.eve geçince, çalışkan, ciddi kafalı ve sorumluluk sahibi oluruz. Kafamızda ciddi bir düşünce, amaç vardır ve ona göre hareket ederiz. Söylediğimiz sözlerin arkasında bir düşünce, bir hesap vardır.

Başkalarına somut yardım ve destek etmek isteriz ve bunun için harekete geçeriz.

Mantıklı ve sağduyulu oluruz ama biraz karamsar hale gelebiliriz. İçe kapanabiliriz. Etrafımıza bir duvar örer ve insanlardan uzaklaşabiliriz.

Bazı kişilik sorunlarımız artık bize ağır gelir ve onları çözmek zorunluluğu doğar çünkü onlar iyice ayak bağı olmuş ve bizim özgürlüğümüzü kısıtlayan bir noktaya gelmiştir. Bazı hastalıklarımız ortaya çıkabilir ve bunlarla ciddi bir şekilde ilgilenmek gereği duyarız. Kendimizi mutlu hissetmek ve kişiliğimizi tamamlayıp olgunlaşmak için bu tür sorunları halletmek artık elzem hale gelir.

Hastalığımız bizi fiziksel zorluklarla meşgul etmeye yöneltebilir. Bir sakatlık geçirebiliriz. Fiziksel sakatlık veya başka türlü ortam yetersizliği ile kendimizi dar bir alana çakabiliriz.

Transit Satürn bu evde bizi hakikaten sıkıştırır bir köşeye. Artık hayatımıza köklü bir çeki düzen vermek gerekir. Çevremiz daralır veya artık bize yetmez olur. Bu biraz da bizim önceden attığımız yanlış adımlardan veya dış etkenlerin getirdiği bazı şanssızlıklardan dolayı olur. Kendimizi bu tür olumsuzluklara kaptırıp ipleri bırakıp rotasız bir gemi gibi oraya buraya sürükleniriz bir süre.

Olumlu anlamda, bu daralma ve kısıtlanma iyi olur çünkü hayatımızı kökten masaya yatırıp gelecekte daha mutlu, başarılı ve huzurlu yaşamamız için gerekli şeyleri sağlıklı bir düşünce ile tespit ederiz ve bunları inşa etmek için somut eylemlere geçmeye karar veririz. Bekarsak, evlenebiliriz, çevre değişikliği yapabiliriz, belki kent hatta ülke değiştirebilir ve hayatımıza başka bir yerde yeniden bir yapı kurabiliriz.

Sonuçta 1.evde, ne yaşarsak yaşayalım bunların hepsi bizim kişiliğimizi, davranışlarımızı, kendimize ait sosyal hayatımızı kökünden etkiler. Satürn 1.evden geçtikten sonra artık değişmiş, ayakları yere daha sağlam basmaya başlamış, hayata kök salmamızı sağlayan eylemleri hayata geçirmiş, daha akıllı bir yaşam tarzını yerleştirmeye başlamış oluruz. Eski davranış alışkanlıklarımızdan bazısını hayatımızdan çıkarır yerine yenilerini koyarız. Eskiler bize tat vermez, anlamsız ve çocuksu gelir. Ve eski çevremizden de bir ayıklama yapar, hayatımızda önümüze engel olan kişileri çıkarabiliriz ve yeni bakış açımıza uygun kişileri çevremize katarız.

Bazı uzun süreli çalışmalarımız ile tanınma yaşayabiliriz. Yaptığımız işle saygınlığımız artar, sorumlu bir pozisyona gelebiliriz.

Olumsuz anlamda ise, sıkıntılar yakamızı uzun bir süre bırakmaz. Uzun yaşadığımız sıkıntılar bizi duvara çarpar, hayat bizi yere yıkar. Satürn’ün etkisi geçtikten sonra yeniden kalkar, yeni bir düzen kurmaya çalışarak yaşamaya kaldığımız yerden devam ederiz. Ama ciddi dersleri almış olarak artık hayata daha ciddi bakarak…

Satürn 2.Evde:


Burada Satürn bizi maddi konularda sıkar, engeller koyar. Bu konuda çeşitli aksilikler, şanssızlıklar yaşarız.

Öte yandan, bugüne kadar yaptığımız maddi birikimlerimizi kalıcı bir yatırıma dönüştürmek, geleceğimizi garanti altına almak için harekete geçeriz. Bir ev, arsa alabiliriz veya başka bir yatırıma yönelebiliriz. Maddi değerlerimizi bir yerde toplamaya, daha kazançlı bir yol bulmaya çalışırız.

Satürn’ün bazı sert açılarının etkisiyle, yatırımlarımız beklediğimiz gibi gitmeyebilir, kar edelim derken zarara uğrayabiliriz, bir evi hesap ettiğimizden daha yüksek bir fiyata mal edebiliriz. Beklenmedik masraflar bizi sıkıştırabilir.


Geleceğimizi sağlama almak için çok fazla çalışabiliriz. Ek işlere yönelebiliriz. Daha kazançlı bir işe girmek isteyebiliriz. İş kurabiliriz.

Bu dönemde fazlaca maddeci olabiliriz. Kendimizi fazla sıkabiliriz maddi anlamda. Ve bu arada hayatın başka güzelliklerini ihmal edip aklımızı paraya takabiliriz.

Çok çalıştığımız halde az kazanabiliriz.

Bu dönemde, gerçekten kalıcı değerde mal, mülk sahibi olabiliriz. Bunu kendi çabalarımızla veya miras yoluyla elde edebiliriz. Otorite konumundaki kişilerin desteğini alabiliriz maddi olarak kazanç elde etmekte. Devlet yoluyla mal sahibi olabiliriz.

Satürn 3.Evde:


Satürn’ün bu evdeki etkilerini kardeşler, kısa yollar, eğitim, komşu, arkadaş, aile alanında yaşarız.

Bu dönemde iş vesilesiyle mekan değiştirebiliriz veya yeni bir ev alıp semt değiştirebiliriz. İşte ilerlemek için kurs, seminer gibi aktivitelere katılırız.

Kardeşlerle ilgili bazı ciddi olaylar yaşanabilir. Belki bir kardeşimiz evlenebilir. Kardeşimiz veya başka bir yakınımız iş, evlilik vesilesiyle kent değiştirebilir.

Bilgimizi derinleştirecek ciddi çalışmalara başlarız. İşte, eğitimde eksiklerimizi tamamlamak ihtiyacı doğar. Hayata karşı düşüncelerimizde köklü değişiklikler yaratacak tecrübeler yaşarız.

İlgili alanda ciddi çalışmalar yapmak için yeteneklerimizi akılcı kullanmaya başlarız. İşimizde, eğitimde veya yakın çevremizde iletişim çok yoğunlaşır.

Bu evde iken, bazı kontratları imzalarken dikkatli olmak gerekir. Sonra ciddi bir şekilde başımızı ağrıtabilir.

Bu dönemde kısa seyahatler genellikle iş veya başka bir görev vesilesiyle olur, aksi taktirde yola çıkmak eğilimi azalır.

Olumsuz anlamda yakınlarımızla sorunlar yaşayabiliriz. Bazı küskünlükler yaşanabilir. Eğitim hayatımızda çok zorlanabiliriz. Aksilikler yakamızı bırakmayabilir. Bu konuda aşırı endişeli ve kuruntulu bir kafa yapısı oluşturabiliriz. Negatif konuşmalarımız çevremizi bunaltabilir, insanları kaçırtabiliriz.

Satürn 4.Evde:


Burada özellikle ev, yuva ve aile ve ayrıca iş alanı etkilenir. Ev, yuvada ağır sorumluluklar doğabilir. Bir yakınımız, özellikle bir büyüğümüzün hastalığı ile yakından ilgilenmek gerekebilir. Buna göre ev yaşantısı da değişebilir. Veya iş yaşantısındaki değişiklik evdeki düzeni etkiler hale gelir.

Aile ile bazı sorunlar yaşayabiliriz. Onlardan gelen baskı ile veya üzerimize yükledikleri aşırı sorumluluklarla bunalabiliriz. Ya da tam tersi sorumluluklarımızı yerine getirmememiz evde ciddi sorunlar doğurabilir, ciddi tartışmalara hatta kopuşlara yol açabilir.

Satürn burada rahat değildir, kişiyi de huzursuz eder.

İşe fazla ağırlık verip evi ciddi boyutta ihmal edebiliriz. Evde önemli çalışmalara ağırlık verebiliriz.

Evde güvenliği sağlamak için çok çaba gösteririz. Evle ilgili maddi-manevi yükümlülükler neşemizi, huzurumuzu kaçırır.

Satürn 4.evde iken, ev, arsa yatırımına yöneliriz. Bu meseleyi bir iş, göreve dönüştürebiliriz. Toprakla uğraşabiliriz. Bu evde de Satürn miras verebilir.

Evden bir aile üyemiz veya biz evlilik, iş dolayısıyla ayrılabiliriz. Aile üye sayısı azalabilir ve bu bize yalnızlık, hüzün verebilir.

Eve fazla kapanabiliriz. Hastalık gibi sebeplerden eve çakılıp kalabiliriz.

Satürn 5.Evde:

Sosyal hayatın inceldiği, başka sorumluluklardan dolayı sosyal hayatı ihmal edeceğimiz bir dönemin başladığını gösterir.

Çocuklarımızla veya eşle ilgili sorumluluklar artar. Onların bazı sorunlarıyla yakından ilgilenmek gerekir. Bazı kadınlar çocuk doğurma ile ilgili sıkıntılarla uğraşabilir.

Mutlu, neşeli halimiz zayıflar, ciddi meselelerle uğraşıp bizi mutlu eden şeyleri bir kenara koyarız.

Statülü kişilerden zarar gelebilir. Dostluk, arkadaş çevresi ile sorunlar doğabilir. Bazı kıskançlıklar sosyal ortamlarımızı değiştirmemize neden olabilir.

Burası her şeyden önce aşk evidir. Bu konuda çok köklü tecrübeler yaşanabilir veya tam tersi aşkta kısır bir döneme gireriz. Var olan ilişkimizi ciddi boyuta taşımak isteriz. Ciddi ilişki isteği ile, iyi gitmeyen bir ilişkiyi kesip atabiliriz. Sevdiğimizden bir darbe alabiliriz veya biz sevdiğimize ihanet edebiliriz. Terk edebilir, terk edilebiliriz. Sevgilimiz, eşimiz dolayısıyla ekstra sorumluluklar yüklenebiliriz. Bu dönemde aşkta şanssızlık, imkan ve fırsat yokluğu yaşayabiliriz.

Sanatla uğraşıyorsak, alanımızda önemli ve uzun süreli çalışmalara başlayabiliriz. Veya daha önce yaptığımız sanatsal faaliyetler bize ün ve saygınlık getirebilir.

İş yeri sahibi kişi, eğer yanlış adımlar da attıysa bu dönemde iflas yaşayabilir. Doğru yolda ise, dönemsel fırtınalar geçince ve bu fırtınalı dönemde akıllı manevralar da attıysa, dönem sonunda işini daha güçlendirmiş ve yükseltmiş olarak yoluna devam eder.

Bu fırtınalı dönem aşkı da fırtına gibi sürükler, şayet dönem sonunda aşk hala ayakta kalmış ise, o aşkı yıkmak kolay değildir artık çünkü o bir kadersel aşk, kadersel bir ilişkidir.

Borçlarımız varsa bizi çok bunaltır, hayatımızı çekilmez hale getirir. Borç ödemek için çok zevklerimizden fedakarlık yapmak zorunda kalabiliriz.

Satürn 6.Evde:


Burası sağlık ve iş, çalışma, günlük hayat evidir. Bu konularda ciddi sorumluluklarımız olur, sorunlar ortaya çıkabilir. Mesela, işten çıkarılabiliriz, uzun süre işe giremeyebiliriz. İş yerinde artan sorumluluklarımız bizi bunaltabilir. Otoritenin sıkıcı ve bencil tutumu çekilmez hal alabilir.

Sağlığımız incelebilir. Kronik bir rahatsızlığımız ortaya çıkabilir. Uzun süre bizi meşgul eden bir rahatsızlık yaşayabiliriz.

Olumlu anlamda çalışmalarımız ciddi boyut taşır, zorlu ve uzun çabalarımızın dönem içinde veya sonunda meyveleriniz alırız. Terfi edebiliriz veya daha sorumlu bir pozisyona getirilebiliriz. Daha iyi bir işe girebiliriz. Yeteneğimiz ve sıkı çalışmamız bizi maddi kazanç ve statü getirebilir.

Daha sağlıklı yaşamak için sağlıklı yaşama uygun şeylere yöneliriz, diyete başlarız ve gündelik yaşamımızı ona uygun düzenleriz.

Burası ayrıca büyük aile, yani akrabaları da temsil eden evdir. Akrabalarla ilişkilerimiz de ciddi bir şekilde iyi veya kötü yönde değişir.

Satürn 7.Evde:


Her türlü ilişki, ortaklık, anlaşma, arkadaşlık, aşk ve evlilik evidir dolayısıyla da bu alanlarda ciddi tecrübelere hazır olmalıyız.

Bazı arkadaşlıklarımız kopma noktasına gelebilir, tartışma, çatışma ve küskünlük yaşanabilir ve dönem bitince kendimizle ilgili eksiklerimizi de görüp bilincimizi genişletir ve ilişkilere daha bilinçli bakmaya başlarız.

Burası açık düşman evidir ayrıca, açık çatışma, kavgalar yaşayabiliriz. Belki mahkemelik bir durum yaşayabiliriz.

Aşkta ve evlilikte bazı üzüntüler yaşanabilir, ayrılık olabilir. İhanet yaşanabilir. Bazı tartışmalar kişileri düşmanlığa sevk edebilir.

Bu dönemde ciddi düşmanlarımız ortaya çıkabilir demiştim. Bazen en büyük düşmanımızın kendimiz olduğunu anlayacak tecrübelerden geçeriz. Kişiliğimizde kişilerle, toplumla ilişkimizde ayağımıza bağ olan özelliklerimizin bilincine varırız. Kendi çiğ, olgunlaşmamış yanımızı apaçık görürüz. “Kral çıplak!” olayının yaşanacağı bir dönemdir. Artık bu başka biri mi yoksa kendimiz mi çıkarız bilemem…

Olumlu anlamda, var olan güzel bir ilişkimiz varsa, bu evliliği gidebilir. Çünkü bu ev bir diğerinin sorumluluğunu almak demektir. İlişkilerimiz bize sorumluluk yükler.

İşte ortaklık kurmaya yönelebiliriz. Ama yönetim, otorite sorunu, çekişmesi yaşanabilir. Karşılıklı saygı ve kağıt üzerinde sağlam bir anlaşma yapılırsa kalıcı bir iş kurma söz konusu olur. Yoksa yalnız iş kurmak daha akıllıca olur.

Bu dönemde evleneceğimiz kişi ciddi tabiatlı, kariyerli biri olabilir. Olumsuz anlamda, bize mutsuzluk getiren bir evlilik olabilir. Kişi kıskanç, baskıcı çıkabilir.

Bu dönemde davalık olabiliriz veya birini dava edebiliriz.

Bir yakınımızı, sevdiğimiz bir kişiyi kaybetme riski olabilir.

Satürn 8.Evde:


Burası borç, yatırım, eş vs gibi kişilerden gelen maddi imkan veya borç evidir. Bu dönemde işimiz gücümüz yatırım hesapları yapmak, borçlar ödemek ve sigortaya kaydolup geleceğimizi garanti altına almak gibi uğraşlarımız olabilir. Bu dönemde ödenecek borç eş gibi bir yakından dolayı olabilir.

Burası ayrıca seksi de temsil eden bir evdir. Dolayısıyla bu konuda sorunlar çıkabilir, cinsellikten uzak kalabiliriz, cinsel kökenli bazı rahatsızlıklarımızla ilgilenebiliriz.

Gizli düşmanlarımız varsa bize sorun çıkarabilir maddi-manevi.

Bu dönemde psikolojik bir eleme evresi de geçiririz, tecrübeler bizi ruhsal anlamda güçlendirir veya çökertir. Hayata küsebilir, elden ayaktan çekilebilir, bir ruh gibi yaşayabiliriz. Tedavi görecek duruma gelebiliriz, halbuki burası ruhsal temizlik, hayata daha olgun yaklaşmayı ve bilinçlenmeyi öğütler. Duygusal, ruhsal derinleşmeyi öğrenebileceğimiz tecrübeler yaşarız.

Olumsuz anlamda, bir yakınımızı kaybetmek, kendimiz hayati risk altında olabiliriz ve miras sorunları gündeme gelebilir. Mahkeme ile uğraşabiliriz.

Satürn 9.Evde:

Bu evde Satürn’den faydalanabilirsek mesleğimizle ilgili bizi yüksek bir noktaya taşıyacak çok önemli çalışmalar yapabiliriz. Önemli ve ses getiren işlere, çalışmalara imza atarız. İyi bir terfi imkanı bulabiliriz, iş teklifi alabiliriz. İş dolayısıyla veya terfi nedeniyle kent veya ülke değiştirebiliriz. Ayrıca mesleğimizde eksiklerimizle direkt ilgilenme, bunun için ekstra eğitim alma gereği de doğabilir.

Hayatımıza daha farklı bir yerde devam ederiz.

Yurt dışı gündeme gelir. Yurt dışı ile ilgili çıkışlar yapabiliriz işimizde. Büyük ticarete atılabiliriz veya var olan işimizi daha geniş bir mekana taşıyabiliriz. İşimizde, mesleğimizde büyüme imkanı buluruz ama bunun için çok emek ve çalışma gerekir. Bunu hak etmenin kolay olmadığını anlarız.

Bu dönemde açılar olumsu ise, mesleğimiz, yaptığımız iş bizi tatmin etmemeye başlar ve yükselme ihtiyacını anlamaya başlarız ama bunun için eksiklerimizi tamamlama zorunluluğu çıkar. Bir sınavdan geçebiliriz veya zorlu bir eğitimden geçebiliriz. Öte yandan mesleğimizden tamamen soğuma söz konusu olabilir, meslek değiştirmek isteyebiliriz. Ve kendimize güveniyorsak bunun için somut girişimlerde bulunuruz. Bu vesileyle yetkili ve değerli insanlarla tanışırız, bu kişilerin kısa veya uzun vadede hayatımıza çok değerli katkıları olabilir. Bazısı ile de derin ve kalıcı dostluklar başlatırız.

Bu dönemde yakınlarımız, eş vs kaynaklı akrabalarımızla düşünsel temelde anlaşmazlık ve yabancılaşma yaşayabiliriz. Yaşlılarla anlaşmazlık yaşanabilir. Hayata bakışımız keskinleşir ve tavizsiz oluruz, bu sebeple de çatışmalar yaşarız.

Bu evde bir dava, mahkeme evidir. Bu konuda uzun süreli olaylar yaşayabiliriz.

Ruh sağlığımız, sinirlerimiz bozuk ise, resmi kurumda tedavi görebiliriz.

İş vesilesiyle çok yer gezip ilginç tecrübeler yaşarız ve bunlar bizim hayat görüşümüzü derinden etkiler, hayat felsefemiz değişir veya yerine oturur.

Satürn 10.Evde:


Burası en başta kariyer ve statü evidir. Satürn olumlu açılı ise veya biz sorumluluklarımızı yerine getirmişsek, Satürn bu evde iken, hayatımızda ulaşabileceğimiz en yüksek tepeye erişiriz. Yalnız bu dönemde elde edilecek statü ciddi sorumluluklar getirir, eğer yanlış yola saparsak güç elde edince, dönem içinde veya dönem bitince bunun bedelini ağır ödeyebiliriz. Yargılanmaya götüren olaylara bizi sevk edebilir. Ciddi bir gözden düşme söz konusu olabilir, görevden alınabiliriz.

Kariyerle ilgili beklentilerimiz hayat bulur, çok iyi bir pozisyona geliriz. Genel yaşam standardımız yükselebilir. Hayatımızı çok iyi bir yapıya, düzene koyarız.

Toplumca hatta dünyaca tanınmamıza ve saygınlık kazanmamıza yol açacak işlere imza atarız.

İşle, genel hayatla ilgili sorumluluklarımız artar. Bu evde de evlilik söz konusu olabilir, diğer şartlar uygunsa çocuk sahibi olabiliriz.

Satürn 11.Evde:

Dostluk, idealler ve büyük amaçlar evidir burası. O bakımdan bu konular önem kazanır, ön plana çıkar. Bu konularda işler incelir, keskinleşir. Olumsuz anlamda dostluktan ciddi bir darbe yaşanabilir veya tam tersi yaşanan başka bir darbe ile mücadelede yaşça büyük ve etkili dostların desteğini görebiliriz. Yani ya etkili, önemli dost görünen kişilerden ihanet görebiliriz ya da önemli bir sorunumuzda etkili, önemli gerçek dostlarımızın desteğini alırız.

Büyük amaçlarımızı hayata geçirmek için ciddi girişimlere başlarız, ve bunun için aynı amaç için toplanan kişilerin bir grubuna katılır beraber ortak çalışmalar yapabiliriz veya dernek kurabiliriz amacımıza hizmet eden.

Amaçlarımız, hayallerimiz değişebilir kökten.

Bu dönemde gerçekten düşmanlarımızı küçümsememek gerek, ciddi çatışma, kavgaya sürüklenebiliriz. Saldırganlık yaşayabiliriz.

İnsanlık için çalışmalara, protesto gibi aktivitelere katılabiliriz veya kendimizi bu konulardan mahrum bırakırız, kendi dertlerimizle debelenip insanlığı ihmal edebiliriz.

Satürn 12.Evde:


Burası Satürn için iyi değildir. İnziva yeridir, ruhsal olarak git geller yaşatır bize. Kendi içimize ulaşamama sıkıntısı yaşarız, bazı korkularımız olur ve bunlarla yüzleşmekten korkabiliriz. Ruhsal dünyamız iyi değilse Satürn bu sorunu iyice artırabilir, çeşitli kuruntular üretiriz hatta paranoyalar yaratırız. Ruhsal dünyamız içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu durum hayatımızın diğer alanlarına da yansır ve belki bizi çalışamaz hale getirebilir.

Bunlardan kurtulmak için çok çaba sarf etmeli, hayatı olduğu gibi kabul etmeyi, kendimizi her şeyimizle sevebilmeyi öğrenmeliyiz.

Bu dönemde yapacağımız çalışmalar perde arkasında yapılır, büyük kuruluşlar için çalışabiliriz ve işlerimiz bizi gölgeler ama güzel ve yardımsever işlere el atmanın rahatlığını içimizde duyarız.

Yanlızlık ve depresyona kaptırırsak kendimizi tedavi kaçınılmaz olabilir. Aman dikkat! Siz siz olun, depresyonu kendinize yasak edin, onun yerine aklınızı büyütmeye karar verin ve olayları, insanları büyütmeyin gözünüzde, olduğu gibi kabul edin ve bu dönem içinde dikkatinizi kendi içinize çevirmekten kaçının, insanlarla ilgilenin, birilerine yardım edin, dikkatiniz başka kişilerde veya şeylerde olsun, bu size terapi gibi iyi gelir ve dönem bitince kendinizi daha olgunlaşmış ve yere sağlam basan biri bulursunuz ve kendinizden memnun olmayı öğrenirsiniz.

Bu dönem ayrıca daha önce yapılan hatalı, yasal olmayan işler nedeniyle bir hapis durumunu doğurabilir… Aman dikkat…

Yıldızlar sizden yana olsun dileklerimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8638
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster