Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '11

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
641
 

Savaşlarda şehit olmak anlamsız mı! Bölünmek daha mı mutluluk verir!

Savaşlarda şehit olmak anlamsız mı! Bölünmek daha mı mutluluk verir!
 

Anayasayı, ülke bütünlüğünü korumak isteyenler terörist diye tutuklanırken kimlerin ülkeyi bölmeye niyeti varsa son yıllarda alenen serbestçe propaganda ve eylemlerini yapmaktadırlar. Başta TUSİAD

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi’nin önceki günkü toplantısında “Bireyin onuru ülkenin bölünmesinden daha önemlidir” sorusunu gündeme taşıdı. (Hürriyet)

Terörle her kim olursa olsun pazarlık acizliktir, şehitlere ihanettir. Madem ki kişilerin mutluluğu ülke bütünlüğünden önemliydi, Çanakkale'de, İstiklal şavaşında ne diye evlerinde mutlu olarak oturmayıp bölünen ülkelerinde sefa sürmediler de şehit oldular. Şimdi de şu anlam var ki, güneydoğuda şehit olanlar evlerinde mutlu otursalardı da varsın ülke bölüneydi. Nasıl olsa globalizm le ülke gümrükleri eridi. sermayeleri nasıl olsa sınır tanımaz kapitalizmin kuyruğuna takılmış. Sermaye için ülke sınırının önemi kalmamış.

Devletsiz onur veya mutluluk sağlandığını yeni öğreniyoruz.

Ümit Boyner, “Bizim amacımız bir tartışma başlatmak” dedi. “TÜSİAD’ın buradan ‘sadece bu metinleri kullanarak bir anayasa yazılsın’ gibi bir talebi olamaz” diyen Boyner,(Hürriyet) topluma - millete nifak soktuğunu hiç düşünmüyor.

Bölünmeye ne kadar engel madde varsa hepsini kaldırmak istiyorlar. Madem ki böyle değiştirilsin istemiyorsun neden bölünmeyle bir münafık projeyi topluma deklere ediyorsun.

Bunlarda kamuflaş hamaset kılıfları : Boyner, şöyle konuştu: “TÜSİAD aslında bu işin moderatörü olarak buna imkan sağlamayı görev biliyor. Bizim amacımız, korkulardan, klişelerden, tabulardan arınmış, özgür ortamlarda vatandaşlarımızın yeni anayasayla ilgili fikirlerini özgürce dile getirebilmesidir.” (Hürriyet)

Yapacaklarını yaptıktan sonra da günah çıkarıyorlar : ÜMİT Boyner, eşi Cem Boyner’in “Bireylerin mutluluğu devletin bölünmesinden daha önemli” sözüne ilişkin bir soru üzerine “Cem, konuşmasında ‘bölünelim’ demedi. O sadece böyle bir anayasa çalışmasından dolayı, akademisyenlere ve bize gösterilecek olan tepkilere dikkat çekerek, bir uyarıda bulundu. Bu ikisini birbirinden iyi ayırmak lazım” diye konuştu. (Hürriyet)

Kapitalist paraya kul olanların vatan sorunları yoktur. İşyerleri Londrada, vilları Florida'da, fabrikarı sınır tanımayan global kapitalizmin ve bekçisi NATO'nun güvencesinde istedikleri coğrafyada. Ceplerinde kırmızı pasaport VİPlerden geçiyorlar. Bunların vatan konusunda söyleyecekleri bir tek söz olamaz.

Konu ile ilgili tepki ve yorumlar medya yer almaya başlamış olup daha fazla okuyucularımın zamanını almak istemiyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17356297.asp?gid=373

http://www.milliyet.com.tr/boyner-den-esine-yanit-dik-duracagiz/siyaset/haberdetay/24.03.2011/1368221/default.htm

http://blog.milliyet.com.tr/Globalizmin_Milli_Guvenligimize_Yansimasi/Blog/?BlogNo=262440

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Boyner'in deklere ettikleri tartışma başlatmaktan ziyade takışma, çatışma başlatmaya yarar. Böyle düşünenlerin çoğu da tartışma değil takışma, çatışma başlayan ülkelerinde kalma değil, yurt dışına kapağı atmayı tercih ederler. Ülkeleri acı çekerken, bölünüp giderken birey olmanın bütün mutluluğunu yaşama çalışırlar.

mustafa semih arıcı 
 24.03.2011 13:14
Cevap :
Teşekkür ederim. Zaten onlar askerlik nedir bilmedikleri için vatan'ın ne demek olduğunu da bilmezler. Halk yığınları emperyal yerli kapitalizlerin pazarlarının korunması için de olsa vatan savunmasına gider ve şehit olarak coğrafyayı vatanlaştırır. Fakat onlar bunun kutsaliyetinden alamazlar. Anlamazlar ki mutluluk milli bir vatanla mümkündür. Aksi halde 90 yıllık davranışları ikiyüzlülük ve münafıklıkmış. Atatürkü sevmeyenleri yeni tanıyoruz hapsi de takiyyeci maskeli palyaçoymuş. Oysa Allah Müslümanları da böyle tanımlamıyor. Peki bunların rengi nedir? Selam ile.  24.03.2011 13:54
 

Vatansızların vatan kıymeti bilmelerini beklemek saflık olur. Bu bakımdan Boynerin teklif ve düşüncelerini kendilerini anlatmaları açısından doğru buluyorum. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 24.03.2011 10:04
Cevap :
Evet maalesef gerçek yüzlerini bugünler için saklıyorlar mış. saygılar selam.  24.03.2011 13:55
 

Merhabalar, Konuya olan duyarlılığınızdan dolayı önce kaleminizi ve yüreğinizi kutlarım. Görüşlerinize tartışmasız katıldığımı söylemek istiyorum. Bireylerin mutluluğu elbette önemlidir. Bireyler mutlu olmak için vardırlar. Ancak bireylere mutluluğu sağlayan devlet olmazsa olmaz ki!.. Devletin bölünmesi pahasına bireylerin mutluluğundan bahsedilemez! Şayet TUSIAD, bireyi devletin önüne çıkarıyorsa, yanlış yapıyor. Sizin de dediğiniz gibi, bu memleketin temeline dinamit lokumları bağlıyor.

Pervane 
 24.03.2011 9:40
Cevap :
Teşekkür ederim, Bu kapital sahiperinin milli kültür bakımından ve toplumsal dayanışma duyarlılığından nasipleri olduğunu sanmıyorum .Onların ki sermaye dayanışmasıdır. Bu her türlü sosyo ekonomik davranışlarında görmek mümkündür. Suç bu millettedir ki karma ekonomide bu yerli kapitalistleri yabancılara tercih edip yerli malı kullanma teşvik edilmiş. Nasıl olsa ülke sevdası bunlarda zayıfmış.(Yok demeyelim gene de) mutluluk ve seviçle kalın.  24.03.2011 10:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1829
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster