Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
634
 

Savcı, Adalet Bakanından farklı konuştu

Savcı, Adalet Bakanından farklı konuştu
 

Abdullah Öcalan hakkında yebi bir tartışma


Abdullah Öcalan davasının bir numaralı ismi Savcı Talat Şalk (şimdiki emekli savcı), Abdullah Öcalan'ın İmralı'da kaldığı tek kişilik hücreye komşu olarak 6 hücrenin daha yapılmasını Adalet Bakanı Mehmet Şahin'den farklı bir şekilde değerlendirdi.

Abdullah Öcalan'ın kaldığı yere tek kişilik hücreler olmak üzere 6 kişilik bölümün inşaatına başlanması tartışmalara yol açtı. Tartışmaların muhatabı Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin olduğu için kendisine şu soru soruldu:

Diyarbakır'daki gösteriler ya da Avrupa'nın etkisiyle mi böyle bir şey hayata geçirilecek?

Şahin'in yanıtı şu oldu: Bir pazarlık yok. Biz, bağımsız bir ülkeyiz. Kendi ihtiyacımız doğrultusunda hareket ederiz. Buna ihtiyaç vardı. Personel ihtiyacını gidermek. Bir de şu var. Bir tek kişi için (Abdullah Öcalan için) bu kadar masraf yapılıyor, 6 hükümlünün daha oraya gönderilmesiyle en azından bunca masraf bir tek kişi için yapılmamış olacak.

Emekli DGM Cumhuriyet Savcısı Talat Şalk ise, Şahin'in bu konudaki sözlerine ters düşecek şekilde kısa bir yorum yaptı. Şöyle dedi: "Bölücü örgüte ve Avrupaya verilmiş bir tavizdir. Durum, Türkiye için tehlikelidir."

ŞEMSETTİN MURAT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu politikacılarımızın ya genel kültürleri, tarih bilgileri "Yok" denecek kadar az ya da tamamen dışa bağımlı olarak kendi kafalarına göre yönetiyorlar ülkeyi. Hitler'in sağ kolu RUDOLF HESS, 2. Cihan Harbi esnasında tek kişilik bir askeri uçakla İngiltere'ye gitti. Hitler'in haberi var mıydı, barış teklifi mi götürecekti bilinmiyor. Rudolf Hess'in uçağı indirildi ve kendisi tutuklandı. Harpten sonra da galip devletlerin talebiyle Berlin'de Spandau Hapishanesi'nde tek kişi, ölünceye kadar hapis yattı. Şartları Öcalan'ın şartlarından kötüydü. Avukatıyla filan görüşmesine izin verilmedi. Sadece en yakın akrabalarıyla havadan sudan konuşmasına izin verildi. Onlarda olunca oluyor da bizde niye insan haklarına aykırı? 30 binden fazla insanın ölümüne sebep olan kişi bu, yaptıkları insan haklarına aykırı değil mi? Bu politikacılara yazıklar olsun! Saygı ve sevgiler.

Mustafa Mumcu 
 22.11.2008 14:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 155
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1540
Kayıt tarihi
: 20.09.08
 
 

Diyarbakır doğumluyum. Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü mezunuyum. Hazro TÖB-DER Şubesi başkanlığını y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster