Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
287
 

Savcı ihbarcıyı arıyormuş…

Savcı ihbarcıyı arıyormuş…
 

Millet, gören varsa bir zahmet söyleyiversin. Savcı ihbarcıyı arıyormuş.

Malum kamyon haberi. Bu günkü gazeteler öyle yazıyor. Savcı ihbarcıyı arıyormuş.

Bilmiyor mu dersiniz? Aklı başında herkes bir cumhuriyet savcısının veya üst düzey polis görevlisinin, aldığı bir ihbara güvenmese harekete geçmeyeceğini bilir. En azından ben zır cahil adam, ihbar edene güvenmesem harekete geçmem. Eğer ihbar edene bu kadar güvenilip harekete geçilmişse o kişi veya kurum biliniyor, basın bizimle dalga geçiyor. Yok, gerçekten bilinmiyor da, her faili meçhul ihbar değerlendiriliyorsa vah halimize.

Bu konunun asla şaka kaldırmayacağını biliyorum.

Burada birinci amaç TSK yı küçük düşürmek, halkın ordusuna güvenini yok etme planının bir parçasını uygulamaktır. “Bakın sizin o çok güvendiğiniz ordunuzun kamyonunu iki polisle böyle tutuklarım, tıpkı paşalarınızı tutukladığım gibi”

Verilmek istenen asıl mesaj budur. Alınabilecek çevrelerden de alınmıştır. En kötü dönemlerde bile%90 larda gezen orduya güveni, üç yıllık yoğun çabalarla %70 lere düşürdüler. Ağızlarının suyunu akıtan budur.

Bir diğer amaç da gündemi değiştirmek. Artık son derece deneyimli birer gündem mühendisi olan bazı çevreler, yaşanan işsizlik, fakirlik, açlık gibi iktidarın cevaplamakta terleyeceği soruların sorulmasını önlemek adına bu tür olaylar kullanılıyor.

İktidarlarını bir süre daha sürdürmek için her şeyi mubah sananlar şunu bilmeliler ki, bu gemi battığında onlarda batacak.

12/03/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Memleketin her tarafı Mehmet Ali'lerle dolmuş! İşin garip tarafı ordunun her adımının izleniyor olması. Karşı bir tedbir de görünmüyor. Vah benim garip ülkemin güçlü(!) kurumuna. Selamlar...

Mesut KARİP 
 16.03.2010 10:12
Cevap :
Merhaba, Haklısınız. Saygı ve selamlar...  16.03.2010 16:00
 

Almanya´da yasadigim sehirde 8 yil öncesine kadar Ìngiliz kazernesi (birligi) vardi. Muhtelif günlerde tanklariyla egitim yapmak icin yasadigim sehrin sokaklarina cikarlardi. Alman trafik polisi kesinlikle onlara karisamaz trafigi yönlendiremezdi. O birligin kendi trafik polisleri vardi, tabi asker, bu gibi egitim amacli sehir turlarinda onlar trafigi yönlendirirlerdi. Bu duruma Almanlar öyle öfkelenirdi ki düpedüz isgal altindaydi Almanya. Simdi ise yasadigim yerde artik Ìngilizler yok. Yakinimda Almanlara ait Augusdorf topcu birligi var. Bazen onlar da egitim amacli trafige cikiyorlar. Ìnanin bu durum Almanlari cok mutlu ediyor. Hatta yolda araclarini kenara cekip askerlerine yol veriyorlar. Cünkü biliyorlar o askerler onlar icin varlar ve o askerler onlardan birileri. Peki ya bizde?

Utku Aksu 
 14.03.2010 18:21
Cevap :
Merhaba, Bizim sınırsız sorumsuz demokrasi havarileri yabancı birlikleri görseler sanırım çok mutlu olurlar. Saygı ve selamlar...  15.03.2010 13:37
 

Batanlar muhakkak olacak sevgili hocam. Ama bu gemi batmayacak.. Saygılar..

cevodem1957 
 13.03.2010 17:04
Cevap :
Merhaba, Bunların asılları bile bu gemiyi batıramadı. Tabii ki batmayacak. Sonuçta onları gemiyi batırmaya teşebbüsten mahkum edeceğiz. Saygı ve selamlar...  13.03.2010 21:11
 

Dost, son zamanlarda bu denli "azmalarının" nedeni, ille bir "kapatma davası" açılmasını istemeleri mi? Mağdur olarak hemen seçime gitsinler diye... iş kendi ordusunu "teörist" görmeye vardı... Yani "kurumlar arası çatışma" falanı aştı... Seçime bir buçuk yıl var... Sanırım asıl yaşayacaklarımız daha ileride... Saygılar sevgiler...

UFUK KESİCİ 
 13.03.2010 8:15
Cevap :
Merhaba, Dost, aynı fikirdeyim, ve beni bu durum çok kaygılandırıyor. Saygı ve selamlar...  13.03.2010 12:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster