Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Eylül '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1619
 

Savcıya ‘oruç’ dayağı...

Savcıya ‘oruç’ dayağı...
 

YOZGAT Otogarı'nda otobüs bekleyen Kadışehri Cumhuriyet Savcısı Özcan Çubukoğlu, Ramazan ayında açıkta sigara içtiği gerekçesiyle iki kişi tarafından burnu kırılana kadar dövülmüş...

Olay, önceki gün saat 12.00 sıralarında Yozgat Otogarı'nda meydana gelmiş. Otobüsün hareket saatini bekleyen Savcı Özcan Çubuk oğlu sigara içmeye başlayınca, çevreden birkaç kişi ‘Ramazan ayında açıkta neden sigara içiyorsun?’ diye laf atmışlar.

Savcı Çubukoğlu’nun sigara içmeye devam etmesi üzerine bu kişiler Çubukoğlu'na saldırılarını sürdürüyor. (Ne yapacaktı yani, onlar emretti diye sigarasını mı söndürecekti?)

İddiaya göre Çubukoğlu, C.Savcısı olduğunu belirtmesine rağmen iki kişi tarafından dövülmekten kurtulamıyor. Burnu kırılan Savcı Çubukoğlu, 112 Acil Servis tarafından Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırılıyor.

Olayla ilgili gözaltına alınan iki kişi, sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede, günü daha sonra açıklanacak duruşma gününe kadar ‘her gün polis merkezine giderek imza atmak’ şartıyla serbest bırakılıyor.

İşte en önemli noktalardan bir tanesi…

Serbest bırakılıyor…

Kanunların başı boşluğuna özellikle dikkat çekmek istiyorum.

Sen oruç yüzünden savcıyı evire çevire döv, ağzını burnunu kır, ondan sonra serbest kal, elini kolunu sallaya sallaya dolaş.

Ne oldu?

Savcı dayağı yediğiyle kaldı!

Hani cezai yaptırım?

Yok, olsa ne yazar, kanunlar yetersiz!

Ben savcıyım diye ikaz etmesine rağmen, bunlar hiç umursamasın. Savcı olması bile, kinlerine dur diyemiyor, korku yaratmıyor. İslamiyet, oruç tutamayanlara bile çareler üretmiş. Kefaletini ödersin, sağlığın düzeldiğinde borcunu tamamlarsın diye hoş görü getirmiş.

Sanırsın ki, güya, onun günahından bunlar mesul(!)

Hastadır, sağlık sorunları yaşıyordur, seferidir işlemiyor. İslamiyet’ i bir tek onlar biliyor. Sadece onların tekelinde!…

Ne adına?

Din adına!

Bu olay Yozgat’ olabilir, orası küçük şehirdir, insanlar belki tutucudur diyebilirsiniz...

Ya İstanbul!

Bakırköy, Bahçelievler de oruç tutmuyorlar diye iki delikanlı gözümün önünde dayak yedi. Dövülenler gerçi savcı değildi ama ne fark eder ki?

Vatan gazetesinde bu haberi gördüğümde, acaba altında ne yorumlar yazılmış diye baktığımda, son derece doğru bir cümle vardı… Yorum yazan kişi; Az kaldı İran olmamıza, ha gayret. Referandumda bir de “Evet” çıkarsa, işte o zaman Tayyip Şeriat ülkesi gelecektir diyor…

Yalan mı?

G. Kasalar…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cumhuriyet savcısının bile burnunu kıran yoz davarlar serbest bırakılırsa, o yoz davarlar gibi başka davarlarda önüne gelene saldırmazmı?

Yusuf Demir 
 05.09.2010 10:54
Cevap :
Ne günlere kaldık Yusuf Bey, bakalım bundan böyle daha neler duyup işiteceğiz. Mutlu günler dileğimle...  05.09.2010 17:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 4264
Kayıt tarihi
: 26.08.10
 
 

Bazen hüzünlü, bazen sinirli, çoğu zaman keyifli olmayı severim. Aşk meşk, masallarına inanmamayı, r..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster