Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
294
 

Saygı Sevgi Her Yaşta Güzel

Saygı Sevgi Her Yaşta Güzel
 

Yürüyen merdivene doğru döndüğümde yaşları seksenin üstünde yaşlarını almış bir hanımefendi, doksanlık iki delikanlı ile burun buruna geldim. Hızla durakladım yol verdim.
 
Hanımefendi yüzüme gülümseyerek memnuniyetini belirtti. Mütemadiyen gülümsemeyle karşılık verdim. Peşinden doksanlık delikanlılarda yürüyen merdivene bindiler. Peş peşe çıkarken onlardaki pozitif sinerji bana da geçti.
 
Seksenlik hanımefendi pamuk gibi beyaz kısa saçları spor giyimi ile orta yaşlara taş çıkartıyor. Doksanlık delikanlılar ise pamuk saç ve sakalları ile kardeş oldukları su götürmez bir şekilde benziyorlar birbirlerine.
 
Üzerlerinde oduncu gömlekleri salınmış onunda üzerinde kot montlar rahat bir şekilde, bir de çapraz asılmış çantaları spor ayakkabıları ile manken gibiler.
Geçip Alaçatı kafenin denizi gören en kenar masaya oturdular. Söylediler siparişlerini koyuldular koyu muhabbete. İstemeyerek hayranlıkla izledim bir süre.
 
Ben fincan çayımı yudumlayıp körfezi seyrettim bir süre. Arada bir kahkahalarına ben de gülümseyerek yandan, yandan katıldım.  Seviyorum öyle yaşını almış insanların sosyal bir toplum içinde keyif alarak yaşamalarından. Çok güzel bir sinerji yaratıyorlar bana göre. 
 
Bir an şöyle düşündüm tüm gençler telefonları ellerinde devamlı geyik muhabbette otururlarken bu ihtiyar delikanlılar kaybolmaya yüz tutmuş bir alışkanlıkla gülerek şakalaşarak muhabbet ediyorlar.
 
Çıkardılar çapraz asılı çantalarından son model telefonlarını bir de öz çekim yapıp birbirlerine gülümseyerek gösterdiler. Bir müddet sonra hesap ödemek için hiç kavgaya tutuşmadılar. Daha büyük olan herhalde kasaya yaklaşıp öderken birbirlerine gülümseyerek teşekkür edip ayrıldılar.
O yaşta bile örnek olabilecek bir tavırla kalabalığın arasına karışıp gittiler. 
 
Toplum içerisinde böyle mutlu yaşını almış değerler kolay bulunmuyor bu devirde. Okuyan, öğrenen, üreten, kazanan, kazandıran medeni bir toplumun özlemini çekiyor son zamanlarda insanlar… Mutlu olmak için çok sebep olmalı…
 
Tüm yaşını almış büyüklere sevgi ve saygılarımla…29.09.2018 Adil Bozkurt  
 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adil bey, harika bir anı olağanüstü güzellikte aksettirmişsiniz. Teşekkürler

Kenan ışık 
 01.10.2018 0:37
Cevap :
Teşekkür ederim Kenan bey yüreğiniz elem görmesin saygılar...  01.10.2018 10:02
 

Hayata hangi pencereden bakmakla alâkalı sanırım.Geçmişi bırakıp yaşadığımız ânın kıymetini bilmek, kendine saygı bu manzarayı sunar. Yaradılış ta önemli çünkü bunları becerebilmek için bardağın dolu tarafını görmek gerekir. Sağlıklı, mutlu günler dilerim.

SAHAFÇA 
 30.09.2018 13:05
Cevap :
Çok doğru Değerli şairim Hâdiye hanım hangi pencereden baktığın ve kendine ve çevrendekilere duyduğun saygı ile alakalı bir durum. Bunu da görüp yaşayacak ne kadar insan vardır kim bilir... Saygı ve hürmetlerle efendim...  30.09.2018 17:03
 

Adil bey çok hoş ve özel bir konuya değinmişsiniz belki de bu yaşlarda yaşamın devam ettiğini gözlemek geleceğe dair ümidimizin gelecekte de böyle olabilecek hayalleri beslemek ihtiyacıdır. Dimağınıza sağlık, selamlar, saygılar efendim. sağlıkla mutlulukla kalın.

Nizamettin BİBER 
 30.09.2018 9:10
Cevap :
Geleceğe dair ümitlerimizin aynı hoşlukta devam etmesi dileğimle selamlar, saygılar Nizamettin bey :)  30.09.2018 13:17
 

Onların oturduğu masada olmak, onların sohbetlerini dinlemek, neler yaşadıklarını bu güne kadar, neler atlattıklarını, kendi hikayelerini dinlemek isterdim. Yaşını almış kişiler, hepsi birer hazine.Çok güzel dile getirmişsiniz.

nazan çinko 
 30.09.2018 0:48
Cevap :
Sayfama hoş geldiniz değerli yazarım Nazan hanım, yaşlılar bizim en güzel değerlerimiz tabi, onların biriktirdikleri o kadar güzel anıları dinlemek pek keyifli oluyor. Günümüzde küçücük çıkar çatışmaları dolayısı ile kardeşin kardeşe kırgın olduğu bir zamanda böyle güzel insanları görmek huzur veriyor. Yorumunuz için teşekkür ederim saygı ve hürmetlerimle.  30.09.2018 9:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 538
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster