Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
439
 

Saygı

Saygı
 

http://chin2off.deviantart.com/art/angry-85089066


Çok yanlış var. Çok fazla eksik. Karşılıksız bırakılan, zora koşulan, söz, durum, davranış, emek. İşin maddi boyutundan bahsetmiyorsun bile. Çoktan geçmişsin çünkü o kısmından ki eğer geçmemiş olsan burada ne işin var hala.

Buna rağmen, “ne oldu” diye soruyorlar, ne olduğunu bilmiyormuş gibi. Oysa her şey açık seçik ortada. Ve beklediğin çok şey de yok aslında. En azından bir çaba görsen, verdiğin desteğin bir karşılığına denk gelsen, hepsinden geçtin küçük bir özre sığdırılmış bir iyi niyet hissetsen belki geçip gitmesi kolay olacak. Atlatması bir anlık bir sinirin bir rüzgarmışcasına yüzünü yalayıp geçmesi gibi kolay...

Ama geçmiyor işte. Sana kalkıp da hiçbir şey olmamış gibi davrananları gördüğün an, o esip geçmesini beklediğin küçücük rüzgar, sertleşiyor bir anda, yüzüne değdiği an bir tokatmışcasına çarpıyor, acıtıyor canını. Koca bir fırtınaya dönüşüp, sertçe vuruyor aklına, yüreğine, seni bugüne kadar yaptığın her şey için pişman ediyor.

Sonra o fırtınanın içinde kendi kendine gülmeye başlıyorsun sinirli sinirli. İlk defa fark etmiş gibi, aslında içten içe uzun zamandır bildiğin bir gerçeği; hatanın en büyüğü bende diye düşünüyorsun. Ve vazgeçiyorsun savurmaktan, o fırtınanın tüm gücüyle içinde ne var ne yok toplayıp da sırf sen yüzlerine çarpasın diye, dilinin ucuna kadar getirip bıraktığı bütün kelimeleri.

Sadece “yok bir şey” diyorsun. Çünkü gerçekten yok. Olmadığını biliyorsun. Yazık ki insana saygı yok burada. Ve saygı olmadıktan sonra herhangi bir şey beklemenin de hiçbir anlamı yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben hakkın tesliminde ısrarlıyım.Siz küçük bir özür dilemeye bile razı olabileceğinizi söylüyorsunuz ama yapılan yanlışların özürle telafisi saygı değildir.Saygı kişiyi kabul edip hakkını teslim etmetir.Bunun dışındaki saygı (davranışlar konusunda) konusunda biraz çekincelerim var.Zaten bu çekincelerimi de"SAYGI" başlığı altında yazdım.

Kerim Korkut 
 30.04.2011 7:36
Cevap :
saygı küçük bir özre sığdırılamaz elbette. ama yazımda da belirttiğim gibi en azından küçük bir özre bile ihtiyaç duyuyor insan. her şeyi bir fırtına ortasındaymışcasına olduğu gibi bırakmaktansa bir özrü duymak istiyor hiç yoktan. yoksa elbette bir özür saygının karşılığı değildir. teşekkürler...  30.04.2011 12:26
 

İnsan olarak yaratılmak ve gerçekten insan olabilmek çok farklı şeyler. İnsanların gerçek yüzünü bazen insan görmek istemiyor ve gözlerini kapatıyor ama bir süre sonra hayat o insanın gerçek yüznü bir şekilde karşınıza çıkarıyor. İçinde iyiliği her şeye ve herkese rağmen yaşatabilen ve kötülük tohumlarının filizlenmesine izin vermeyen insanlar ile içersinde kötülük tohumlarını besleyip büyüten insanların yolları kesiştiğinde nedendir bilinmez iyilik kötülüğü ezip geçmesi gerekirken kötülük her zaman hileli yollara başvurarak iyiliği gölgede bırakmaya çalışır. Ama kötülük kendi karanlığında ona sarılan insanları da zaman içersinde yoketmeye mahkumdur.Kötülük her zaman insanı dibe çekerken,insanların ruhunu çürütürken iyilik insanı yücelten insan olmanın gerçek göstergesidir. Zaman zaman yaşnanhayl kırıklklıkları karamsarlığa kapılmya sebebiyet verse de 'Dünyayı ve insanlığı güzelik ve iyilik kurtaracak' gerçeğini unutmamak ve her daim kendimize hatırlatmamız lazım

ET 
 17.02.2010 12:06
Cevap :
ne kadar doğru söylemişsiniz; insan olarak yaratılmakla insan olabilmek çok farklı şeyler diye. işte özünde bu ayrımın farkına varabilirsek belki insan olmak adına daha fazla çabalarız kimbilir. çok teşekkürler selamlar sevgiler...  24.02.2010 8:50
 

saygı yok,sevgi yok ve tabiii insanlık yok sevgiyle canım

Meral Yağcıoğlu 
 11.02.2010 12:19
Cevap :
aynen öyle kaybettik artık insanlığımızı...sevgiler benden canım...  24.02.2010 8:48
 

Yok, dediğin gibi saygıdan eser yok artık. İnsanlar birbirlerine küfredip tekrar gülebiliyorlar bile. Ne hale geldik ki böyle ? Sevgilerimle (:

EcemDündar 
 10.02.2010 22:32
Cevap :
ne yazık ki öyle. ve saygının olmadığı bir yerde başka duyguların, davranışların yeri de yok ...  24.02.2010 8:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 971
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster