Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1019
 

Sayın Bahçeli'ye tazminat davası

Sayın Bahçeli'ye tazminat davası
 

Daha sakin ve dengeli olalım lutfen!


Eğer bana MHP lideri bir kişiyi savunma yazısı yazabilirsin deselerdi, Venüs gezegenine gideceğime inanır, buna inanmazdım, fakat güzel Türkiyemiz öyle bir ateş çemberi içine girdi ki. Sayın, saygıdeğer, eşi benzeri bulunmayan Başbakanımız, gene birilerine tazminat davası açıyor. Bu bayağı karlı bir iş olmalı ki maşaallah AKP ailesi artık en zenginlerin saflarında yer almaktalar.

Devlet Bahçeli tepkisinde yerden göğe kadar haklıdır, biraz aşırı bir uslup kullanmış olabilir, ama Sayın Başbakan "Eğer kanıtlayamazlarsa namussuz ve alçaktırlar" sözünü söylemiş midir? Söylemiştir. Bu hakaret değil midir?

Hakarettir; peki ne demeye hakaret davası artı tazminat davası açılıyor? 40.000 kişinin katiline Sayın Öcal deniliyor, adam gelecekte Parlamentoda yer alıp, belki de cumhurbaşkanlığına getirilecek, kimbilir!

Türkiye bir bütündür bölünemez, resmi dil Türkçedir, etnik kültürlere sonsuz saygımız ve sevgimiz vardır, fakat Türkiye Cumhuriyetinde değişmez kuraldır, demokrasi demek sürekli kendi çıkarına yontmak demek değildir.

Türkiye önemli bir ülkedir, kürt kardeşlerimizin başımızın üzerinde yeri vardır, ancak Türkçe resmi dildir, kültürümüz renklidir, tıpkı farklı renkteki boya kalemlerinin aynı kutuda ahenk içinde birarada olması gibi.

Amerika Birleşik Devletlerinde resmi dil İngilizcedir, Ispanyolca ve İtalyanca konuşan bu kültürlere ait olan kesim bu bütünlük içinde U.S.A -Amerika Birleşik Devletleri - tek bir yumruk olmuşlardır. Irkçı olmak doğru değil ama bu kadar da bazı kavramların içi boşaltılmamalıdır, ulusal olmak çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkes bu bütünlüğe uymak durumundadır, aksi durum ortadadır, sürekli şehit veren, neden ve niçin olduğu bile anlaşılmayan bir sivil savaş, sonra "demokratik açılımlar", biz de içimizdeki açılımları yazınca tazminat davaları açılacak ve yargılanacak mıyız, herşeyimizi alıp, yoksul biçare sokaklara mı atılacağız yoksa?

Devlet Bahçeli' ye haksızlık yapılmaktadır, hakaret eden biri, hakaretten dava açıyorsa, hukuk devleti nerede diye sorarlar adama!!

Yazımı tüm ulusların kıssadan hisse alacakları şu güzel atasözümüzle bitiriyorum "tencere dibin kara, seninki benden kara !!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tanju hanım, yazınızı bugün gördüm. Bir yıl olmuş. Olaylar, aklınıza hiç gelmeyecek bir kişiyi savunmanızı gerektirmiş. Bir yıl geçmiş ama daha beter olmuş, bu gidişle oyunuzu bile verseniz ne değişir. Milletin topyekün uyanması lazım. Sen, ben yetmiyoruz. Partiler birleşmeli, ayrıntılara saplanmadan genel düşümeliyiz. Önümüzü görüp geleceğimize şekil vermeliyiz. Aksi hade, atalarımızın kanlarıyla suladığı bu topraklar -Allah göstermesin- bölünecek yada köleleşeceğiz.

Kerim Rodoplu 
 30.07.2010 10:07
 

Bugüne kadar ne Milliyetci bir partiye oy vermisimdir, ne de herhangi bir durumda ben milliyetciyim gibi bir cümle kurmusumdur.Hatta bu gruba ve partiye oy verenlere cok da sempati ile yaklasmadigimi acik yüreklilikle söyleyebilirim. Ancak su son zamanlarda inanilmaz bir sekilde yazida bahsettiginiz beyefendi düsündüklerimi dile getiriyor. Ve bu gidis de beni cok korkutuyor....

martintr 
 22.10.2009 15:50
Cevap :
Çok haklısınız,yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.  23.10.2009 23:55
 

Olaylara tek ve sabit bir pencereden bakılınca sürekli aynı manzara görünür. Sanırım siz hala bu açılım fikrine Ak Parti'nin başarısı veya başarısızlığı gözüyle bakıyorsunuz ki, karşı olanların gerçek düşüncelerini ve icraatlarını irdelemeden onların avukatlığına soyunabiliyorsunuz. Sayın Bahçeli'nin hükümette olduğu dönemde Amerika'nın bize teslim ettiği Apo, o zaman idam cezası olmasına rağmen asılmadı biliyorsunuz. MHP bunu meclise getirmedi. Sonra da Bahçeli mitinglere elinde bir iple dolaştı. Aynı Bahçeli'nin partisi 12 Eylül öncesi 5000 gencimizin ölümüne sebep olan sağ-sol kavgasının tarafıdır. Başbakanın çözüme yönelik önerisine "Türkiye bir bütündür, bölünemez" diyerek karşı çıkıyorsunuz. Peki 25 yıldır olduğu gibi her gün 3-5 şehit vererek mi bu bütünlüğü sağlayacağız. Sizce "birlik" böyle bir şey mi? 25 yıldır akan kanı sadece demeçlerle geçiştirenlere kızmıyorsunuz da bu kanı durduralım diyenlere niye bu kadar kızıyorsunuz? Lütfen biraz etraflı düşünelim hocam. Slm ve sygla

Ahmet YILMAZ 
 31.08.2009 10:23
Cevap :
Yorumunuza teşekkür ederim.Yalnız hiç unutmayınız terör bir sektördür,istenilseydi çoktan barış sağlanırdı ama ne yazık ki bu işten ekmek yiyen çok kişi olduğundan bu kan böyle akar,yazık değil mi ölen genç insanlara? Doğu görevi yaptım ,çok şeye şahit olduk ,barıştan yanayız dilerim öyle olur,ama bu gidişle hiç bir kültürel ortak payda kalmayacak,hayırlı olsun ne diyebiliriz? Mesele Bahçeli değil birlik ve bütünlük!!!  02.09.2009 0:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2026
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster