Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
602
 

Sayın Gül aday olmayacağını açıklayacak

Sayın Gül aday olmayacağını açıklayacak
 

Evet sevgili okurlar,

Bugün AKP'nin MKYK toplantısı sonucunda açıklanan kararına göre, AKP'nin Cumhurbaşkanı adayının Sayın GÜL olduğu belirtilmiştir.

AKP, Sayın GÜL'ün bu Cumhurbaşkanlığı süreci içerisinde çok fazla yıpratıldığı düşüncesiyle de, kendisine bir jest yaparak, kendisini AKP'nin tek ismi olarak Cumhurbaşkanlığına aday göstermiştir.

Bu konudaki, yani Sayın GÜL'ün adayım ya da değilim yönündeki açıklamayı ise, Sayın GÜL'ün muhalefet partileri ile yapacağı görüşme sonrasına kendisine bırakmıştır.

Sayın GÜL, muhtemelen yarın (bugün) yapacağı bu görüşmelerden sonra, Ülkenin sıkıntılı bir süreç içerisine girmemesi yönündeki düşüncesinin ağır basması, adaylığı konusunda arzu ettiği konsesüsü bulamaması gibi nedenlerle, aday olmayacağını açıklayacaktır.

Bu açıklamanın ardından ise, AKP, Başbakanın seçim sonrası uzlaşma arayacağım, birden fazla arkadaş olabilir, şeklindeki düşüncelerini hayata geçirerek ve yeni adaylarını ortaya koyarak, muhalefet partilerinin de uzlaşısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yeni Cumhurbaşkanı seçecektir.

Düşüncem ve arzum budur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Atilla Bey, bu insanların gözünü bir hırs bürümüş ve bu hırs da onların sonunu hazırlayacak... Sizin düşündüğünüz anlamda bir anlayışı onlardan beklemek ne yazık ki ancak ve de ancak gerçek demokrat insanlardan bekleyebiliriz... Ortadoğulu demokratlar ancak bu kadar oluyor... ABD'nin 100 yıllık rüyası BOP'un savuncusu demokratlardan ancak bu kadar... BOP askerleri ve Özalizmin mürtilerinden daha fazlası beklenmez.. Ancak bu yanlış onların siyaset sahnesinden tamamen silecek... AKP parçalanacak, bu Cumhuriyette orduyu karşısına alıp siyaset yaptı mı bir insan ya da gruğ yok olur gider..

Emin Bülent Erenoğlu 
 14.08.2007 20:02
Cevap :
MERHABA EMİN BEY, HAKLISINIZ,OLMADI.ZOR BİR İDDİA İDİ. ANCAK,ACABA DEDİM.FAKAT,MAALESEF. GÖNÜL ARZU EDİYORDU,ANCAK,HALK İSTİYOR DENDİ,DEMOKRASİ DENDİ, ANAYASA DENDİ VE İNAT EDİLEREK, İSRAR EDİLDİ.UMMAK İSTİYORUM Kİ,BU İSRARLI İNAT ÜLKEMİZİ KAOS ORTAMINA SOKMAZ.ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ İNANIN ÇOK ÇETİN GEÇECEK.KÖŞKTE,ORDU EVLERİNDE TÜRBANLI GİYSİLER ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ.TSK BİLDİĞİNİZ GİBİ DİSİPLİNLİ VE KIRMIZI ÇİZGİLERİ OLAN BİR KURUMUMUZ.LİGHT' LAŞTIRMA YAKLAŞIMLARI SIKINTI DOĞURABİLECEKTİR.KEŞKE BAŞBAKANIN DEDİĞİ GİBİ,UZLAŞMA SAĞLANABİLSEYDİ.ANCAK GÖRÜYORUZ Kİ,UZLAŞMAYI ONLAR KENDİ ARALARINDA SAĞLIYORLAR.ZATEN BAŞBAKANIN SÖZLERİ BANA İNANDIRICI GELMİYOR.YALAN SÖYLÜYOR.EN SOMUT ÖRNEĞİ DE,ŞU DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI KONUSU.BİLİYORSUNUZ, 2002 SEÇİM ÖNCESİ KALDIRACAKLARINI SÖYLEMİŞLERDİ.BIRAKIN KALDIRMAYI, ÇOĞUNLUKLARINA RAĞMEN TEKLİF DAHİ ETMEDİLER.ONLAR FAKİR FUKARAYA YAPTIKLARI YARDIMLAR SONUCU ALDIKLARI OYLARLA HERŞEYİ YAPABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR. SAĞLICAKLA, ATİLA KARAKULLUKÇU  14.08.2007 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 864
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster