Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
695
 

Sayın Mustafa Kemal Atatürk,

Sayın Mustafa Kemal Atatürk,
 

Şahsım adına seksen beş yıl önce tam da bugün kurmuş bulunduğunuz cumhuriyetten dolayı size teşekkür ederim.

Seksen beş yıl önceki cesaretiniz, öngörünüz, özgüveniniz ve özverililiğiniz ile karşılaştırma yapılabilecek bir lider daha tanımadığımı, hattı zatında dünya üzerinde dahi tanınmadığını size ifade etmek isterim.

Kıvrak ve dahi zekanız, analitik düşünce yapınız kadar, mantık örgünüz, karanlıklar içindeki ışığı görüp de, gördüğünüz ışığa hedeflenmeniz, başarmanız!...

Bu muhteşem başarıyı bireysel algılamayıp, tüm payı geçenlerle paylaşmanız…

Sanata ve sanatçıya olan hayranlığınız…

Beden diliniz, ifade şekliniz, vakurluğunuzun yanında hissiyatlı yapınız, ah bilseniz ne çok isterdim bir gece sizinle rakı kadehleri eşliğinde kah sohbet edip, kah terennüm edebilseydik!

Gençlerin, kadınların kıymetini bilişiniz, çocukları önemseyişiniz…

Bağnazlığın boğazları sıktığını ve dahi sıkmaya devam edeceğini bilip de, önlem almaya kalkışınız…

Nasıl haklıydınız, biliyordunuz elbet, kendi dilimizde ibadet etmenin önemini, ah sizle dirsek dirseğe çalışmak vardı o zamanlarda!

Biliyor musunuz, çokça dedikodunuz yapılıyor son zamanlarda, ziyaretinize zorunluluktan dolayı gelen çokça kişi de var…

Meğerse çok kızmışlar size bir vakitler, tahminen ışığı gördünüz ve gösterdiniz diye, eskiden, yani ben henüz genç bir kadın iken, korka korka inceden homurdanmalar başlamıştı, sonra o önemsediğiniz çocuklar var ya, o çocuklarda önemsendi ve yatılı Kuran kurslarına gönderilmeye başlanıldı.

Hoş, genç, kadife sesli kadınlar yandaş toplamaya çalıştılar türbanlarının altına, ciddi söylüyorum lütfen gülmeyin, zorlama yoktur bizde diye yumuşak yumuşak giriyorlardı konuya…

Genç erkek çocuklar ne olduysa el sıkışmaz oldu kucaklarında büyüdükleri teyze, abla dedikleriyle…

Gençlerde önemsenmişti yani neticede!

Söylemeye inanın dilim varmıyor, sizinle görülmeye cesaret edilemeyen hesaplar bugün görülüyor!

Nene Hatun’un başından başörtüsünü çıkarttırmışsınız, Amerika ve Avrupa karşısında dimdik durdunuz ya, diktatörlükle de işiniz yoktu ya, evlat edindiğiniz Sabiha Gökçen’e tecavüz de etmediniz ya!

Bunların hesabı, sizin sağladığınız özgürlük zemininde ve cumhuriyet devletinin, Türkiye Cumhuriyeti sınırları ve yetkileri içerisinde gerçekleşiyor!

Birkaç kez rüyamda görüp de, keyifli birkaç sohbetten başka sizi tanımam her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadardır, ama bir bildiğim var ki içerilerden bir yerlerden, “işsizim”, “açım” diyen bir insanı duymamazlıktan gelmek, azarlamak, gözaltına almak ne kelime, nerede hata yaptım diye düşünürdünüz, çözüm bulmak için uykularınızı böler, problemi çözer ve hattı zatında özel davetiye göndererek işe davet ederdiniz, olanca şıklığınız içerisinde…

Hani, rakınıza da takmış durumda ya bazı kişiler, bunca beyin gücü, bunca sorumluluk duygusu rakısız ve sanatsız, keyifsiz başka nasıl deşarj ve şarj olabilir ki!

Nereden biliyorsam biliyorum, rakı masasında en insani problemlerin en kolay bir şekilde beyinde çözümlendiğini!

Sayın Mustafa Kemal Atatürk, tüm bu yazdıklarımın salt muhteşem bir hayranlıktan kaynaklandığını lütfen düşünmeyiniz, bir gruba ait olduğumu da lütfen!

Olumsuz bir tarafınızı görmüş olsaydım, inanın ondan da söz ederdim, eni konu artılar ve eksilerin hesabını yapabilecek yaşta ve yeterlilikteyim, ki, en rahatsız olduğum konudur bir gruba bağlı kalmak, bilirsiniz, sağduyuyu en çok gruplaşmalar köreltir!

Bireysel sağduyum ile müthiş bir hayranlık duymaktayım size!

Yoksa sev denileni sevmek, say denileni saymak gibi bir ılımanlığım yoktur!

Bu günlere gelene dek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşamış olduğum zamanlar için teşekkür ederim!

Anne ve babamın da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak beni yetiştirme standartlarından dolayı hem onlara hem de size tekrar bir teşekkürüm vardır!

Bazı yerlerde bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni simgeleyen bayrağı asmaya korkanlar varmış, sizden korkularına asanlar da var, hani göstermelik türden!

Ne milliyetçiyim, ne Kemalist, yalnızca hür irademle hür bir şekilde yaşamak istiyorum, bireysel özgürlüğümün bittiği yerde bir diğerinin başlamasını…

Sorgulama hakkımın olmasını istiyorum, suçlular suçsuz, suçsuzlar suçlu konumuna gelmesin!

Çalışma kapasitem varken çalışmak istiyorum, kapasitesiz birinin yerime tercih edilmesi durumu olmadan…

İmanımın Allah’ın istediğince aramamızda kalmasını istiyorum, naçizane!

Bizlerin çalıştırabileceği yerlerin neden yabancılara satıldığını sorgulama durumunda kalmamış olmayı, velev ki oldu, sorguladığımda ağzıma koli bantları misali ellerin yapışmamasını istiyorum!

Ergenekon markalı koli bantları çıktı, biliyor musunuz!

Neyse, lafı daha fazla uzatmayayım, teşekkür mektubuydu, dedikoduya döndü, ardından şikayete…

İnanın istemezdim böylesini, en rahat uyuyor olması gerekenlerdensiniz, sizi az biraz üzdüysem lütfen affediniz!

Bu arada, lütfen tüm emeklerinizi helal ediniz, çok emek harcadınız ama sanıyorum bizler bir yerlerde eksik kaldık, yoksa bu teşekkür mektubu kısacık olmalıydı, teşekkürler, armağanınız kat be kat çoğaltılmış olup, medeniyet düzeyinin üstlerinde bulunmaktayız, sayenizde… Stop!

Sevgili Mustafa Kemal Atatürk, şahsınız bende ayrıdır, alabildiğim kadarıyla feyiz almaktır amacım, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak da, var olduğum sürece cumhuriyeti koruyacağım, salt sizin için değil, kendi adıma!

Ailem adına!

Torunlarım adına!...

Tekrar teşekkür ve sevgilerimle…


Gülgün Karaoğlu
Ekim,29/08

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı bu kadar geç okuduğum için kendimi affetmiyorum.Ne kadar ve nasıl teşekkür edeyim bilmiyorum.Gönlüm isterki bu yazıy tüm Türk Milletine duyurulsun.Mesela,Ulusal bir televizyon kanalında

salih Özdemir 
 03.11.2008 17:54
Cevap :
:) Çok teşekkür ederim Salih Bey, onurlandırdınız beni, tutun ki layık bulundu, hangi ulusal kanal yayınlayabilir bu yazıyı? ???? Teşekkür ve sevgilerimle...  04.11.2008 2:27
 

Yalnız ve güzel ülkem adına...

Mehmet Sağlam 
 01.11.2008 8:23
Cevap :
Ve... Sevgili Mehmet Sağlam, pek de az değiliz aslında! :))) Teşekkür ve sevgilerim ile...  04.11.2008 2:31
 

Son satıra bir ekleme yapabilirmiyim...BENİM ADIMA da diye...YÜREĞİNE SAĞLIK..

sezar pan 
 29.10.2008 21:24
Cevap :
Onur duyarım Sevgili Sezar Pan! Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum! Sevgilerimle...  30.10.2008 0:36
 

"sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir" Bizde yorulmadan yürüyeceğiz Gülgün hanım. Çocuklarımız da yürüyecek önlerindeki dik yokuşlara rağmen ve torunlarımızda yürüyecek dinlenmeden Hatta belki tırmanacak! Ama Atatürk ilke ve inkilaplarını kaybetmeyecek! Ellerinize, yüreğinize sağlık! Bayılıyorum bu dobra satırlarınıza iyi ki varsınız! Cumhuriyetimiz kutlu olsun!

MARTILAR ÖZGÜRDÜR 
 29.10.2008 19:30
Cevap :
:) Çok teşekkür ederim! Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun! Sevgilerimle...  30.10.2008 0:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1284
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster