Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '19

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
83
 

Sazan Sarmalı mı, Sarmamalı mı

Bu hafta sonu için planlarım içerisinde sinema'ya gitmek vardı. Düşündüğüm filmlerin başında Organize İşler'in birinci filmindeki senaryosu ve konusunun akışından dolayı ikinci serisi olan "Sazan Sarmalı" na gitmeyi planladım. Dün akşam filmi NETFLIX üzerinden izleme imkanım oldu. Beklediğim gibi olsa h.sonu sinemaya gidip tekrar izleyecektim ama,

Filmin başından sonuna kadar izledim hatta son 20 dk'sına geldiğimde bile bir küçük "of ya süper" dediğim  sahne yada heyecan yaşadığım ne komik ne dramatik ne de aksiyon anı yaşamadım. Film birinciyi kat be kat aratan, senaryosu bence oldukça basit, akılda kalabilecek ne bir sözü sahnesi olmayan vasatın çok altında kalmış bir film olmuş.

Sonlara doğru kamyonet kasasında iyice benzetilmiş olarak gelen arkadaşların dövülme sahnesi yok, mesela birinci seride "Müslüm denen...." diye başlayan  bahçe sahnesi ve sonrasında golf topları ile yenilen dayakla biten 10 - 15 dk ' lık bölüm dahi bu filmin tamamına bedel.

Aynı yada benzer bir acitasyon ile mizahın birleştiği bir sahne olabilirdi ki, bunu yapabilecek  kapasite Yılmaz ERDOĞAN' da var. Lakin bu filmi bence kendisi de öz eleştiri yaparak izlemiş olmalıki Netflıx'e belki de bundan verdi zamanlamayı erkene alarak. Diyelim dayak sahnesi şiddete özendirmesin diye verilmedi. Peki o üç yada dört kez tekrar eden yeri ve zamanlamasıda tutmayan sadece olsun diye eklenmiş olan küfürler ne için var diye sorayım diyeceğim ama sormuyorum çünkü dayak sahnesi şiddetten dolayı değil bence tamamen kurgusal eksiklikten dolayı yoktu.

Fikrimi paylaştığım ve bence h.sonunuzu daha güzel bir şeye ayırın dediğim dostlarım "Aaa Kıvanç gayet iyi oynamış rol de çok yakışmış" dedi .(filmin konusu hakkında yorum yapamadıklarını bile farkedemediler) Bence bunu Kıvanç TATLITUĞ' a sorsak eminin samimi olursa(oynarken yada senaryoyu okurken olmasa da) izlediğinde kendi de beğenmemiştir. Çok üzerine oturmamış bir roldü ve ilk kez bu kadar yapmacık geldi oyundaki tavırları mimikleri, senaryo gereği ise bir şey demem zaten senaryonun vasatlığını anlattım içine buda girebilir. Bence Kıvanç TATLITUĞ' a konduramadıkları için bu vasatlığı görmezden geliyorlar yada gerçekten görmüyorlar.

Herkesin mizah anlayışı farklı olabilir benim fikrim maalesef Yılmaz ERDOĞAN ' ın belkide ilk kez bu kadar basit bir yapımına şahit oldum. 

Ben şahsen zamanımıda harcamam. O yüzden ben saramadım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 110
Kayıt tarihi
: 06.09.18
 
 

Gümrükleme hizmeti veren özel şirketin ith.müş.temsilciliğini yapıyorum, mesai dışında vaktimi ai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster