Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '09

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1429
 

SBB Tercih Başvuruları Uzadı

SBB Tercih Başvuruları Uzadı
 

Kararname Tercih Başvurularını Uzattı
Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının atama kararnamelerinin gecikmesi SBS’ tercih başvurularının uzamasına neden oldu. Atama yerlerinin belli olmaması nedeniyle 8. sınıf öğrencilerinin hangi il ya da ilçelerin “Anadolu, Fen ya da Sosyal bilimler liselerini tercih edecekleri ile ilgi belirsizlik söz konusu olunca Adalet Bakanlığı son anda Milli Eğitim bakanlığı nezdinde girişimde bulundu ve tercih başvurularının 23. 07. 2009 tarihine kadar uzatılmasını sağladı. Bence çok iyi de oldu. Aksi takdirde sayıları hayli fazla olan hakim ve savcı çocuklarının mağdur olacağı kesindi.

İşte;
Adalet Bakanlığı’nın girişimi sonucu mensuplarına bakanlık sitesinde yaptığı ve Milli eğitim Bakanlığı’nın da tercih başvurularının uzatıldığına dair duyuruları:

"Hakim ve Cumhuriyet Savcılarının SBS ye giren 8. Sınıf çocuklarının ortaöğretime yerleştirme işlemleri için Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucu 23.07.2009’a Kadar Süre uzatılması sağlanmıştır."

Adalet Bakanlığı.

Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Tercih Başvuruları Uzatıldı.

TERCİH BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA


Bilindiği gibi Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde 10 Temmuz 2009 tarihinde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre tercih başvuruları 13 Temmuz 2009 günü başlamıştır. 17 Temmuz 2009 tarihinde sona ereceği duyurulan başvuru işlemlerinin, Bakanlığımıza intikal eden talepler doğrultusunda 23 Temmuz 2009 tarihine kadar uzatılması kararlaştırılmıştır.

Kayıt ve yerleştirme takvimi bu doğrultuda yeniden düzenlenecek olup çalışmalar tamamlandığında yeni kayıt ve yerleştirme takvimi kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1726
Kayıt tarihi
: 07.05.07
 
 

1947 yılında Mazıdağı'nda doğdu. İstanbul İlköğretmen Okulu'ndan mezun olduktan sonra; İstanbul A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster