Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
24
 

Sebastian, "abla"nın EGOsudur, bu, çok hikayedeki katil uşak kalıbından gelen bir isimdir.

Günlerdir sevgilisi tarafından terk edilmişçesine ağlayıp sızlayan Sebastian'ın, bu eylemine, kendi isteğiyle son vermeyeceğini gören "abla" onu kucağına alır; kel kafasını geniş göğsünün şefkatli platosuna yaslar ve böyle şeyler hep olur der, hatta hayat bağlanmalar, çözülmeler, hayal kırıklıklarından ibarettir!

Sebastian, "abla"nın EGOsudur, bu, çok hikayedeki katil uşak kalıbından gelen bir isimdir ve "abla"nın bu isimde ısrar etmesinin nedeni, her duyuşunda/söyleyişinde EGOsunun değil, EGOsunun "abla"nın hizmetinde olduğunun hatırlanması ihtiyacındandır. Mısırlı bir köle gibi kafası keldir, gözleri sürmelidir, tek omuzdan bağlı uzun bir giysisi vardır. "Abla"nın gönül denen yerinde barındığından özellikle kalp kırıklıklarını şiddetli yaşar, teknik nedenlerle normal bir insandan ufakça, pigme boyutlarındadır.

"Abla", sakin olmaya çalışan bir ses tonuyla, hayranlık duyulmak, beğenilmek, onaylanmak, sevilmek güzel şeylerdir der, ama bu duyguları yaşarken onlarsız olamayacağını sanmak bağımlılıktır, hatadır, seninle bağımlılık konusunda bunca konuşmamıza karşın, bıraktığım yerde otladığını görüyorum! Sabırsız tabiatı yüzünden, aynı konuda defalarca konuşmak "abla"nın dayanıklılığını epey zorlamıştır, deriiiiin bir soluk alır ve devam eder:

Öte yandan, bir de ne kadar akıllı olduğunu kanıtlamaya kalkıştın, sen ne kadar akıllı olursan ol, ortaya koymaya çalıştığın her ne ise, karşındakinin algı/ilgi çerçevesi içinde kalacaktır, sırtını pışpışlamaya devam ederek ben senin ne akıllı olduğunu bilmiyor muyum, kuru gürültüye ne gerek var?

Basiret Hanım, giderek sakinleşen Sebastian'la "abla"dan oluşan sevgi yumağını, her zamanki görmüş geçirmiş tavrıyla, bilge bir tebessüm eşliğinde izler, hoş sahnedir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 591
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 51
Kayıt tarihi
: 27.07.15
 
 

İstanbul'da 20 yıldan fazla, tasarımcı grafiker olarak çalışırken bir kız çocuğu da yetiştiren "a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster