Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '09

 
Kategori
Seçim
Okunma Sayısı
248
 

Seçime doğru

Seçime doğru
 

Seçim yıllardır kavgalara tanıklık eden insanların birbirini kırdığı bir araç gibidir. Bazı köylerde kavgalara yol açar yıkar gerçer ortalığı muhtar adayları gözüne gözüne bakar köy halkının ne derse koştururular" çocuk yolda kaldı, şurayı bir taşıyalım, beni bir şehre götür" gibisinden bazılarıda kötü eder sanki parayla bakkaldan makarna alıyormuş gibi oy satın alır. Nasıl yapar nasıl eder anlayan olmaz. Sorsanız inkar ederler.

Oysa yöneticiyi verilen para ile değilde kendi bildiklerine göre seçseler , bir çok yalan dolan gelir insana seçimde bütün partiler yalandır gibisinden insanların beynini yıkamaya çalışan bir toplum. Nelere alkış tutarlar bir bilseler. Tamam deyip oy pusulasını eline aldığında sadece bakmak yetersizliğinde bulunan insanlarda vardır. Taraf tutamazlar sanki yiyecekmiş gibi, yada birşeyler yanlıştır hayatta.... onlar için hayat boş bir kefen yer koltuk kavgasından ibaret olursa akşam yedi haberlerinde şu parti bunu dedi şu ona karşılık şunu dedi. İnsanlara sadece kötü haber vermek olmasın bundan sonra, kimsenin taraf tutmasına karşı değilim halkı bilinçlendirmek olsun diyorum biraz... Biz yalan istemiyoruz gerçekleri görmek istiyoruz diyen toplum istiyorum. Kalk deyince kalkan otur deyince oturan bir toplum olmamalı diye düşünüyorum.

Seçimler yaklaştıkça biraz daha dozunu kaçırıyorlar lodosa kadar yüzücem diyen bir Baykal hadi yüz diyen bir Erdoğan başbakanlığın iki uçağı var ikisinide Erdoğan kullanıyor gittiği yerde başbakanlığın arabaları supanalllah boncuğu gibi diziliyor diyen Bahceli ve bazı aileler televizyon başın da evin reisi bağırıyor " helal olsun lan bu adama" sesini duymak garip geliyor doğrusu... Mahşet olmak istiyorlar yada sıkıntı mı olsa acaba bunlar olmamalı seçim kavgası hakaret kavgasına dönüşmemeli diye düşünüyorum.. Sadece barış istiyorum. Hem Türkiyede Hem Dünyada..........

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 549
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 

14 yaşımdayım. Şiir yazıyorum, kitap okumayı seviyorum, Okuyorum. 8. sınıf öğrencisiyim. Adalet mes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster