Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '17

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
57
 

Seçimin tam zamanı

Seçimin tam zamanı
 

Her seçimin bir doğrudan sonucu vardır. Herkes bunu anlar. Bir de “seçmen ne mesaj verdi?” arayışları vardır ki bu asla doğrudan bir sonuç oluşturmaz. Nedeni, halkın verdiği mesajı herkesin kendine göre algılamasıdır.

16 Nisan Referandumundan sonra da referandumun bir doğrudan sonucu vardır ve ilk sonuç Erdoğan’ın partisine dönmesi şeklinde tecelli etmiştir.

İkincis ise Baykal’ın referandumdan “Abdullah Gül’ün % 49’un adayı olması” sonucunu çıkarmasıdır ki bu husus uzun yıllar siyaseti ve hatta siyasi tarihçilerimizi epey meşgul edeceğe benzer. (Ben şahsen psikiyatristlerin de konuya dahil edilmesi gerektiği kanaatindeyim)

Kalanlar da “halkın verdiği mesajı” çözmekle meşguldür; bir defa referandumun mağlubu yoktur. O nedenle herkes aldığı oyun paylaşımı kavgasına girmiştir.

MHP’nin tabanı ile tavanı farklı istikamete doğru hareket etmektedir. CHP’de ise % 49 iştah kabartmış ve gömülen baltalar çıkarılarak paylaşım kavgası başlamıştır. HDP’nin ise kolu kanadı kırılmıştır. Liderleri hapiste kalanlar da kendilerine bir istikamet çizmeye çalışmaktadır.

Kısacası siyaset toz dumandır. Ve en sakin parti de AKP’dir.

Bu durumda benim aklıma gelen herhalde AKP yöneticilerinin de aklına geliyordur. Bu fırsattan istifade bir seçim yapılırsa yine kolayca iktidar olabilirler aksi takdirde ise bir daha dönmemek üzere siyaset sahnesinden silinir ve partiler mezarlığına (ANAP ve DYP’nin yanına)yollanırlar.

Ben şahsen 4 Milyon işsize iş, 700 Bin taşeron işçisine kadro, Suriye savaşın sona ermesi ve içeride terörün bitirilmesi gibi dertlerimizle uğraşılmasından yanayım ancak siyaset kurumunun gündeminin farklı olduğunu görüyorum.

Ufukta seçim var mı yok mu, hep birlikte bekleyip görelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1095
Toplam yorum
: 603
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 596
Kayıt tarihi
: 15.02.11
 
 

Oğul, torun, kardeş, yeğen, kuzen, yangınzede, kazazede, ilkokul öğrencisi, okur-yazar, marangoz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster