Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '19

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
85
 

Seçimler Bitse de Kurtulsak!

Siyasi partilerin mahalli seçimlerde rol alması halkı %50 kafadan bölmüştür. Dolayısı ile Seçim borsası seçim tarihine haftalar kala müthiş bir şekilde canlanmıştır.  Maşallah biz bal üreticileri bu kadar toplantı panel deklarasyon yapmamıza ve yayınlamamıza rağmen böyle bir ticari borsa kurmaya Muaffak olamadık vesselam (!)

Gizli kapaklı da olsa, alenen de olsa; kumanya erzak, harçlık, ihtiyaç kredisi (!) gibi nedenlerle listeler hazırlanmakta, verilecek taviz ve ödünler ile alakalı pazarlıklar yapılmaktadır. Duyumlarıma göre seçimlerde, oy karşılığı açılan bu seçim borsası için Avrupa birliği TKÖ kuruluşu tarafından kendi zihniyetine yakın partilere verilmek üzere; yüz milyon avro kadar bir destek paketi yoldaymış!

Neyse efendim insanoğlu çiğ süt emmiştir pek güven olmaz gelecek zarfların iç büyüklüğüne göre oyların yönü de bu itibar ile değişecektir muhtemelen! Seçim tarihi yaklaştıkça mahalli idarelerde yaşayan insanlar arasında uyumsuzluk çıtası da günden güne yükselmektedir.

MATA HARİ, ARABİSTANLI LAWRENCE ve İNGİLİZ KEMAL gibi casuslar meydanlarda “Bende sizdenim” modunda bilgi toplamakta ve nabız ölçmektedirler.

Şherlock holmes ve komiser kolombo tiplemeleri modunda olanlar ise kahveye girip bir yere oturmadan önce kapı ağzında içerisini baştan sona keserler. Tek dertleri karşı tarafın casuslarını yakalamak veya varlıklarını sahiplerine yetiştirmektir!

İlk günlerde birbirlerine nezaket ziyareti yapan partililer gün geçtikçe gardlarını almakta ve nasıl yapar nasıl eder de son aparkatı vururum hesabı içindeler. İlk günlerde %50 olan uyumsuzluk oranı bu günlerde %70 lere ay sonuna doğru da %100 lere çıkacaktır. Seçim sonrası bölgelerimiz ikinci Çernobil vakası olarak ölüm sessizliğine bürünecektir!

Evet, bir kişi belediye başkanlığını kazanacaktır ancak geride; Suriye’de veya Irakta ABD nin bıraktığı moloz enkazı gibi bırakılan bir halk topluluğu kalacaktır. İnsanların bir kısmı sevinir ve diğerlerine nispet yaparken halkın huzursuzluğu ve kırıklığı belediye kepçeleri ile temizlenecek itfaiye hortumu ile yıkanacaktır!

İşin yoksa biz dernek olarak onca birbirine küsmüş insanı barıştırmak için proje üretelim. Hoş siyasi yıkım ekibi bizi anlayabilse!

Bir de yardımcı olabilse keşke…

M.Talip GİRGİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Talip Bey... Alın benden de o kadar...Kafamız allak bullak oldu...Selamlar.

cdenizkent 
 05.03.2019 17:24
Cevap :
Az kaldı sevgili dostum, ha gayret; ay başına kurtuluyoruz inşallah. Selamlar saygılar.. ??  05.03.2019 18:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 802
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster