Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
149
 

Seçmeli Zam

Seçmeli Zam
 

Zam


Elektriğe %9, doğalgaza %18 zam…

AKP’ye oy verenler de vermeyenler de “Bu ne yahu, böyle zam olur mu” serzenişinde. Hoş, AKP’lilerden hele ki aktif siyaset yapanlardan “kem küm” dışında fazla bir ses çıkamıyor şimdilik ama, yine de şikayetçi görünenler var.

AKP’lilerin genel olarak muhalif görüşlere, eleştirilere tavrı neydi? “Siz milletin iradesine karşı mı geliyorsunuz?” 4+4+4 kesintili eğitim sistemi eleştirildi, milletin iradesine karşı gelinemeyeceği söylendi. Ortaokullarda imam hatip bölümlerinin açılacak olmasına muhalefet etmek, yine milletin iradesine karşı bir duruştu. Başörtüsü konusu açılsa, yine aynı can simidine sarılıyordu yöneticiler.

Hükümetin her yaptığı icraatı canhıraş bir şekilde savunan AKP tabanın, zamlar konusunda takındığı tavrı izlemeyi seviyorum esasen.

Gün itibariyle Twitter’da #zamlargericekilsin kampanyası başlatıldı. Tam da bu noktada, bu derece yüksek oranda zammı eleştiren AKP tabanına, daha iki gün önce Başbakan’ın kesintili eğitim sistemi için söylediği sözleri anımsatıyorum: "Sen milletin iradesine karşı mı geliyorsun?”

Büyütecek bir şey yok, zorunlu değil

Zamlardan şikayetçi olacak yurdum insanının içini rahatlatmak gerekiyor. Neyse ki, hükümet bize bu zamlar konusunda da demokratik bir ülkede yaşadığımızı anımsattı. Kuran-ı Kerim dersinin seçmeli ders olmasını eleştirenlere ne diyordu Sayın Başbakan? “Bu ders zorunlu değil, seçmeli. İsteyen çocuğuna bu dersi aldırır, istemeyen aldırmaz.”

Zamlar konusunda da müsterih olunuz efendim. İsteyen elektrik, doğalgaz ve benzin kullanır, isteyen kullanmaz. Kimseyi bunları kullanmak için zorlayan yok ki…

https://twitter.com/alptekinyildiz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 411
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1522
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

Milliyet Blog'un ilk yazarlarındanım. Uzun yıllar gazetecilik yaptım, sonra bir sabah uyandım ki ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster