Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '20

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
20
 

SEDA TRİPKOLİC

Seda Tripkolic
 
 
 
Geçmişten günümüze HERKESİN Tanıdığı bi’ isim aslında... 
 
 
 
Rap tarzı yaptığı şarkılar son derece Ses getirdi.. Son Parçası ise Dillere Pelesenk Oldu.. ''Sonu Gelmez..''
 
 
 
Röportajımız Sizlerle.. 
 
 
 
S1- “Yeni” dedikleri zaman insanları genelde bi’ heyecan sarıyor.. Sebebi ne sence?
 
 
 
Yeni olan her şey, heyecandır aslında.
 
Yeni yerler, yeni bilgiler. Değişen bir dünyada, aynı kalmamak, eski değerlere sahip çıkarak yeni her şeye de kapıyı açık bırakmak gerekiyor.
 
Evet kabul eski olan her şeyin değeri yeri paha biçilmez, Mesela eski sanatçıların, eski tiyatro oyuncularının, eski modaların ve hatta tarihi eserlerinin bile fakat yeni olan her şeyde , bir gün eskiyecek ve yine yeniler heyecanlandırıp hayat akışını sağlamaya devam edecek ..
 
 
 
 
 
S2- En son yayınladığınız şarkı “Sonu Gelmez” YouTube’da 60 Milyon izlenmeyi geçti.. Bu büyük bir başarı.. Bu şarkı nasıl oluştu? Proje nasıl ortaya çıktı? Biraz anlatır mısın? 
 
 
 
Her şey o kadar hızlı ve sürpriz dolu gelişti ki. Bilal'le bir anda karar vermemiz, bir kaç ismin iptal olması. Yapım aşaması, heyecanım .. Sonuçta çok eski bir şarkım ve uzun bir zamandır müzik yapmıyordum. ister istemez karında kelebek etkisi yaratıyordu. Bekleten Yaradan güzelleştiriyormuş . Bekledik ve çok şükür güzelleşti. Herkese destekleri, şarkıma yeniden sahip çıktıkları için buradan bir kere daha minnettar olduğumu söylemek isterim :)
 
 
 
 
 
S3- 7-8 Aydan beri Baş ettiğimiz kuvvetli bir hastalık var... Adı Covid-19.. Bu süreçte neler öğrendin? Sence bu hastalığı yenmek için neler yapmalıyız?
 
 
 
Şunu söylemeliyim ki, belki de insanoğluna verilmiş en büyük ceza.. Sevdiklerinizin değerini bilin dediklerinde bir kulaktan girer bir kulaktan çıkardı. Bu hastalık bize, anneye babaya kardeşe sarılamamanın acısını gösterdi. Gün gelecek rahat nefes alamayacaksınız deselerdi, gülerdim. Şuan rahat nefes alamıyoruz. İnsanlar birbirine düşman gibi bakıyor. Tek temennim insanlar bu kadar birbirinin değerini öğrenmişken bu hastalığın kül olup uçup gitmesi. Herkesten çok rica ediyorum gerektiği kadar dışarı çıkalım, gerektiği kadar yakınlaşalım ve gerektiği kadar selamlaşalım. Sevdiklerimizi düşünüp artık maskeleri kabullenelim.. Biz aksini yaptıkça bu hastalık bize beterini yaşatmaya devam edecektir ne yazık ki..
 
 
 
 
 
S4- Yabancılarda bir kültür var... Sütlü Çay kültürü.. Türklere has en akılda kalıcı kültür size göre nedir? Neden? 
 
 
 
Bence gelmiş geçmiş en güzel kültürümüz TÜRK KAHVESİ'dir. Aşık olduğum söylenebilir :) Moralim kötüyken bile ilk aradığım şeydir kendileri :) Kendini iyi hissetmek isteyen herkese tavsiyemdir benim kadar abartmamak şartı ile..  kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız başlayın derim :)
 
 
 
S5- Bugünlerde her yerde Kırmızı Ekran profili var.. Müzikle arası iyi olmayan insanlar bu camiaya savaş açmış bir durumda.. bu yüzden herkes Yeni projesini durdurdu.. Bu olaya bakış açın nedir?
 
 
 
Herkes kendi penceresinden bakarken haklı.. Hani bir söz var bilirsiniz
 
 'Ateş düştüğü yeri yakar' diye.. 
 
Herkes sanatçıları paraya ihtiyacı yok diye biliyor ama şu da hayatın bir gerçeği ki, herkes kazandığı kadar harcıyor. Adalet mi değil mi tartışmaya açık bir konu ama tek bir gerçek var ki; MÜZİK DURDURULAMAZ VE DURDURULMAMA’sı gereken bir sanat.
 
Kötü atlatılan şu pandemi döneminde herkesin biraz daha sakin ve birbirlerine karşı biraz daha saygılı olması gerektiğini düşünüyorum.
 
El ele bu günleri atlatana kadar..
 
 
 
 
 
S6- Hadi bana öyle bi’ cümle söyle ki.. Gündem olsun... :)
 
 
 
GÖZLERİNİN YEŞİLİNE SIKARIM..
 
 
Ve Son Soru..
 
 
 
S7- Söz - Müzik üreten bir sanatçısınız. Böyle bir yapıya sahip olmanın size kazandırdığı en güzel şey nedir? 
 
 
 
Sanırım en güzel yanı, kendinizi daha iyi ifade ediyorsunuz, daha içten okuyorsunuz. Başkasının kendi yazmış olduğu duyguları başkasını bırakın kendiniz algılayıp, bunları insanlara geçirmek çok zor. Bu yüzdendir insanların beni sanatçı olmanın yanı sıra ablası, kardeşi, kızı olarak görmesi de bundandır. Kiminin duygularına, kiminin hayatına ister istemez bir şekilde parmak uçlarım değiyor. O yüzdendir ki sarılacağımız çok şarkım var :)
 
 
 
 
 
 
 
Röportaj - İHSAN TEKİN. 
 
Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 67
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster