Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Aralık '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
540
 

Sefalet karanfili

Sefalet karanfili
 

Kadın, hızla ofisten fırladı. Kapıda kendisini bekleyen taksiye binip, hemen gideceği alışveriş merkezinin adını söyledi. Yol boyunca alacağı hediye alternatiflerini düşündü, kişilerin listesini tekrar gözden geçirdi, birkaç telefon görüşmesini tamamladı ve kendince notlarını aldı.

Alışveriş merkezinin kapısından girdiğinde kalabalığın kendisi ile aynı heyecan içerisinde olduğunu ve mağazalar arasında koşuşturduğunu fark etti. Almayı planladığı hediyeler için birkaç mağazayı dolaştı ve en sonunda birinde karar kıldı.

Rengârenk ve farklı kokulardan oluşan banyo ürünlerinin olduğu şık bir kutunun hediye sahiplerini sevindireceğini düşünerek gülümsedi. Ürünlerin şeker kaplı drajeler gibi renkleri ve kokuları onun da hoşuna gitmişti. Bu tip bir hediyeye kendi bile hayır demezdi.

Satış elemanına fosforlu mor, pembe, sarı, yeşil renklerden oluşan yirmi hediye paketi istediğini söyledi. Kutuların tamamı hazırlanmadan önce ise son halini göreceği bir örnek hazırlanmasını istedi. Bu isteği çalışanları çok mutlu etmese de titiz biri olduğunu belirten birkaç şey söyledi ve elamanların aceleci tavırlarına hoşgörü göstermedi. Paketleme için kullanılacak kağıda kadar verdi ve kutular kapatılmadan önce içine parfüm sıkılmasını özellikle tembihledi. Açtığı hediye kutusundan yayılan güzel bir koku kime iyi hissettirmezdi ki?

Paketler hazırlanırken mağazada beklemek yerine sevdiği restoranda yemek yemeyi tercih etti. Siparişini beklerken paketleri tek başına taşıyamayacağını düşünüp, hemen ofisi aradı ve şoför istedi. Hesabı ödeyeceği sırada telefonu çaldı. Şoför geldiğini ve kendisini mağazanın önünde beklediğini bildiriyordu.

Yemeğin her zamanki gibi çok lezzetli olduğunu belirtip, restorandan ayrıldı. Mağazaya girince biten paketlere göz attı ve kasada hatırı sayılır bir ödeme yaptı. Mağaza sorumlusuna paketlerin taşınması için birinin kendilerine yardımcı olup olamayacağını sordu. Derhal genç bir eleman bu değerli müşteri için görevlendirildi.

Şoföre “Arabamız nerede Mehmet Bey?” diye sordu. Mehmet Bey çekinerek, “ Turuncu kata ineceğiz, sizi biraz yürüteceğim kusuruma bakmayın.” dedi. Kadın önde, şoför ve yardımcı eleman arkada arabaya kadar yürüdüler. Hediye konusunu birkaç gün öncesinden halledebilmiş olduğuna sevindi ve rahat bir nefes aldı.

Arabaya bindi, huzurla arkasına yaslandı ve birden bir kahkaha patlattı. Şoför bu kahkahaya bir anlam veremedi. Vermese de olurdu, zaten konu onunla ilintili bir şey değildi.

Kadın, ofise dönerken “Amma da havalı bir gündü” diye geçirdi içinden ve iç düşüncesine şu sözleri ekledi. “ Şu patronun hediye işleri de olmasa, pervasız bir alışveriş keyfi bile yaşayamayacağız bu hayatta. Oh be, bir saatliğine de olsa istediğim kadın oldum. Mağazada ihtimam, emrimde şoför… Borçmuş harçmış düşünmeden çat diye ne güzel harcadım ama! Allah patrondan razı olsun, bunu da yaşamadım demem artık.”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

alısverıs merkezlerı kadınların kutsal mabedi..Reabilitasyon merkezi..arınıyor gibisiniz san ki..bir erkeğin anlıyamıyacağı tutku..derin bir iştah karşı koyulmaz görsel bir şölen..

Ehli Keyfim 
 04.05.2008 3:09
Cevap :
Alışveriş kadınlar için gerçekten inanılmaz bir tutku. Sefaletten ölsek bile illa ki alıyoruz. Aç kalayım ama o ayakkabıya mutlaka sahip olayım cümlesini bir erkeğin anlayabileceğini ben de sanmıyorum. :)  04.05.2008 18:59
 

Zenginlik, kadında güzel durmuş. Allah söyletti galiba, haydi hayırlısı. Sevgiyle kalın. Uğur

Uğur YAĞMUR 
 31.12.2007 14:48
 

Patron mu istedi o kadar sabunu, acaba adam bir mesaj mı vermek istiyor? 2007 de leş gibi kokuyordunuz! “2008 de işe yıkanıp gelin akça, pakça olun mis gibi kokun mu?” demek istiyor... Olur mu? Olur... Şoför de terbiyesiz yürütmüş kadını, uyuz oldum..:)

Ali Gülcü 
 31.12.2007 13:13
Cevap :
Banyo ürünleri yazdım ama sadece sabun değil. Patronun suçu yok işi verdiği eleman titiz bence. :))  31.12.2007 13:25
 

değil mi ama efendim... ahhh efendimm

Kerem Oğuz 
 31.12.2007 12:24
Cevap :
Elbette efendim, bit tabi :) İyi seneler Kerem.  31.12.2007 13:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1584
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İnc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster