Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '11

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
310
 

Şehirlerde spor!

TC nüfusunun büyyük çoğunluğunun yaşadığı şehirlere baktığımızda; üstüste yapılmış apartman binaları arasında daracık yollar, araçlara park alanı dahi bırakılmamış, yeşil alan desen çok kısıtlı, hava kirliliği, çevre kirliliği, spor tesisi desen halkın rahatca kullanabileceği bir tesis hemen hemen hiç yok malesef! olanlar da birkaç halı saha onun da ne derece sağlıklı olduğu tartışılır ve bunuda sadece parası olan bir kesim kullanabiliyor! Genç nüfusunun çokluğuyla övünen TC. de neden şehirlerde halkın rahatca kullanabileceği spor alanları yapılmıyor. Sporun topluma olan faydaları düşünüldüğünde, halkın kullanabileceği spor tesislerinin olmayışı büyük bir sorumsuzluk ve cahillik örneği değil midir? Spor; halkı kötü alışkanlıklardan, alkolden, uyuşturucudan, kahve kşelerinden, sigaradan, korumak için en iyi yöntem değil midir.? Ayrıca spor yapan bir kişinin vücut sağlığıda çok daha iyi olacaktır ve bu kafa olarakta toplumun daha sağlıklı düşünebilmesini ve daha cevval olmasını sağlayacaktır. Spor doğumdan ölüme kadar hayatın her evresinde yapılması gereken bir olgudur ve beden ve ruh sağlığı açısından zarurri bir ihtiyaçtır. 

İlköğretim, ortaöretim ve üniversite ders proğramlarına baktığımızda spor derslerinin ve eğitimlerinin çok yetersiz olduğu görülmmektedir. Bu husustada çok büyük yanlışlıklar vardır. tüm bu sorunlar TC. nin müzmin sorunlarıdır ve düzeltebilmek için büyük emek ve gayret gerekmektedir... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok haklısınız. Maalesef spor yapılabilecek alanlar çok kısıtlı. Sağlıklı bir nesil için belediyelerin bu işe ciddi yatırımlar yapması gerekiyor. Umarım gerçekleşir. Mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 16.08.2011 1:20
 

Sözlerinize iki genç evlat sahibi olarak katılıyorum. Oğlum özellikle bu konudan çok muzdarip. Akşamları spor yapmaya çalıştıkları bir park var. Ama o kadar çok sokak köpeği var ki. Bunu bana ilettiğinde belediyeye bildirelim dedim. Oğlum internetten mail attı. Ama sonuçsuz kaldı. Gençlerin adam gibi oturabileceği, sohbet edebilecekleri, spor yapabilecekleri alan yok maalesef. Duyarlılığınızı kutluyorum. Saygılar.

Aysel Yilmaz 
 15.08.2011 9:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 601
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Hamburg Üniversitesi Turizm bölümü mezunuyum. Turizmle uğraşıyorum. Almanca, İngilizce, Rusca, Arapc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster