Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
564
 

Şehit cenazeleri üzerinden oy hesabı...

Şehit cenazeleri üzerinden oy hesabı...
 

İkiz kuleler terör saldırıları sonucu yıkıldığında ABD basınının kendi içlerinde görüntüleri otokontrol ile sansürlediğini biliyormuydunuz...

Bizde her şeyin sömürüsünü sonuna kadar yapmakta üstümüze yok. Varsa yoksa reyting. Aslında benim bu konuyu yazmamam gerekir, ancak bu durumu daha başka nasıl eleştirebilirim, bilmiyorum.

Terörün amacı yaptığı her türlü eylemle adından söz ettirmektir. Medya bu sözcülüğü sonuna kadar yapıyor. Aynı görüntüleri haber bültenlerinde sürekli döndürüyorlar. Gazeteler çarşaf çarşaf işliyor. Kayıp ilanı için bile para vermek zorunda olduğumuz gazeteler farkında olmadan yaptıkları yayınlar ile örgüt reklamı yapıyorlar. Uzatmak istemiyorum. Şu an klavyenin tuşlarına istemeye, istemeye gidiyor parmaklarım. Ya şu son günlerde belli bir gurubun malum işaretleri ile attıkları sloganlar. Cenazeler miting alanımı oldu ki bizim haberimiz yok... Protestolar başbakana, meclis başkanından tutun, bakanlara kadar uzanan, hiç hoşa gitmeyen bir tablo bu. Ya iktidarın bu protestolara yaklaşımı... İçişleri bakanlığının açtığı soruşturmalar. Görünen o ki terör eylemlerini düzenleyenler yarattığı etkiyi görüp kendi hesaplarına artı olarak kaydediyorlardır bu tabloyu.

Nasıl bakarsanız bakın, nasıl düşünürseniz düşünün aklı başında hiç bir yurttaş bu görüntüden mutlu değildir.

İktidarı protesto edeceksen ülkede bir sürü meydan var, çıkar tepkini ortaya koyarsın o kadar. Cenazeler miting alanı değil, saygı sunulmalı.


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bazı gelenek ve göreneklerimiz yasalardan-mecaz anlamda- üstündür. Çünkü onlar, türk toplumunun tarihde doğuşu ile başlamış, nesilden nesile bu günlere kadar gelebilmitir. Sahip çıkabilse idik, dejenere olmasalardı daha düzenli bir toplum olurduk. Ama maalesef hepsi bir bir kayboluyor, yerine konmaya çalışılanlar ise bizi birbirimize daha da düşman ediyor. Örneğin cenazede alkış olayı. Yok böyle bir şey Türk defin geleneğinde. Taziyeye gelenlerin taziyesini kabul etmeme. Böyle birşey olamaz. Cenazene düşmanın gelse, nezaketen taziyesini alırsın. Çünkü o gururunu kırmış, cenazeyi bahane etmiş belki ve gelmiş. Neyse... ne desek boş. Üzülmemek elde değil. Korkum şu ki, zaman içinde toplum olarak başımıza çok büyük bir felaket gelmesin. Bunları düşündükçe çocuklarım adına kahroluyorum. Daha mutlu olabiliriz halbuki, biraz sevgi, biraz saygı, biraz itina. Sevgi ve saygılarımla.

Osman Yıldırım 
 14.06.2007 3:28
Cevap :
Birileri ABD,AB, Barzani ekseninde konuşmasa söledikleriniz yaşanmaz...  14.06.2007 13:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 816
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster