Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
260
 

Şehit cenazelerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun protesto edilmesini doğru bulmuyorum!.

Şehit cenazelerinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun protesto edilmesini doğru bulmuyorum!.
 

internetten alınmıştır


Son günlerde, şehit cenazelerine katılan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit yakınları tarafından tepkiler gösterilip protestolar yapılıyor.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun televizyon ekranlarından söylediği, ben PKK'lının da DHKP-C'linin de cenazesine giderim, demesi ve partideki pek çok insanın terörle omuz omuza görüntü vermesi bu tepkileri doğuruyor.

Buna rağmen, cenaze namazına gelmiş birine yakışıksız tepkiler gösterip kavgalar çıkarmak adaba ve erkana sığmaz...Bence, Kılıdaroğluna gösterilecek en güzel tepki onu orada yok saymaktır.

Türkiye, son yıllarda yeniden bir kurtuluş savaşı verirken, ilk Kurtuluş Savaşını verdiğini iddia eden partinin genel başkanının, birliğimizi dirliğimizi hedef almış teröre sıcak bakıyor gibi görünmesi affedilir gibi değildir.

Ancak, tekrar ediyorum bu hatanın yüze vurulma yeri cenaze namazları değildir.

Sayın Kılıçdaroğlu, bir parti lideri olarak şehit cenazelerine katılmak istiyorsa katılmalıdır...Muhtemelen, üzerindeki teröre destek veriyor imajını silmek istiyor Sayın Kılıçdaroğlu...Buna da izin verilmelidir.

Buraya kadar yazdıklarım, gerek cenaze yakınlarının gerekse CHP'li olmayan vatandaşın Sayın Kılıçdaroğlu'na cenaze namazı esnasında gösterdiği tepkilerin yersizliği ile ilgiliydi.

Ama yersizliğin bundan daha vahim olanını yine Kemal Kılıçdaroğlu yaptı...Tuttu, kendi güvenliğimizi kendimiz sağlarız, dedi...Böylece, bir kere daha gaf yaparak, mağdur halini mağrur haline dönüştürdü.

Devletin askeri, polisi dururken sen kendi güvenliğini neyle sağlayacaksın?

Aslında cevabı olmayan bu soruya da Kemal Kılıçdaroğlu cevap verdi: CHP'li bir takım gençleri yanına alarak cenaze namazlarına gitmeye başladı...Bu defa kavga bu gençlerle cenaze yakınları arasında başladı.

Yani, millet nezdinde haklı çıkacakken kendini yeniden haksız yapmak için bu akılları kim veriyor acaba Sayın CHP genel başkanına!!!

Biz kendi önlemimizi kendimiz almayı biliriz, derken etrafına militanlar toplayacağını kimse düşünmemişti herhalde Sayın Kılıçdaroğlunun...

Tabii bu tutumu, çeşitli yayın organlarında ve sosyal medyada, acaba terör örgütlerinden destek mi alıyor, iddialarını dile getirmeye neden oldu CHP genel başkanının...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu basiretsiz tutumu durumu daha da vahim hale getirmeden bitmelidir. Hem Sayın Kılıçdaroğlu'nu protesto edenler bundan vazgeçmeli ve cenazesine gelen herkese saygı duymalıdır.

Hem de Sayın Kılıçdaroğlu, kendi işimizi kendimiz yaparız, kafasını terkedip bir siyaset adamı, bir "devlet adamı" gibi davranmayı denemelidir.

Teröre can vermiş yiğitlerimizin bari cenaze namazlarını "terörize" etmeyin!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorumu 2..Şu konuda sizinle hem fikirim, toplum önünde olan insanların ağzından çıkan her cümleyi düşünüp tartması ve dikkat etmesi gerekiyor..Hele ki siyasetçilerin;)) Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum ;))

Selda Çakmak 
 14.06.2016 10:56
Cevap :
Tamamen katılıyorum.. Ne yazık ki bu ülkede siyaset biraz böyle yapılıyor.. Bir hanım Bakanın ,bir vakıf çalışanı sapık herifin çocuk tacizi için söylediği ne hâle getirildi.. Kılıçdaroğlu'nun kendisi de bu işe çanak tuttu.. Karşı taraf da aynısını yapıyor.. Ortada plan proje olmayınca şahsiyetleri tezyif üzerinden siyaset yürütülüyor..Buna rağmen iki yüzlü olmayan her düşünce, her siyaset sahibi saygındır benim için.. Normal hayatta da çok sayıda dostum arkadaşım vardır siyasi görüşlerimizin uyuşmadığı.. Yeter ki art niyet olmasın..Esas olan insandır siyaset değil..(Mobilden yazdığım için kısa tutuyorum)..Selamlar,sevgiler..   14.06.2016 14:23
 

Ali Bey, her ne kadar sizinle karşıt görüşlerde olsak da gayet medeni bir şekilde anlaşıyoruz..Ben sizin yazılarınızı okuyor ve eleştirel yorumlar yapabiliyorum sizde gayet medeni esprili ve hoşgörülü bir şekilde cevaplıyorsunuz..kırıcı olmadan ve saygı çerçevesinde;)) bu çok önemli..Doğru olanda bu değil midir zaten..Aynı siyasi düşünceleri paylaşmasak da bu platformda sizinle gayet güzel anlaşıyoruz...;) Yazınıza gelirsek; ben Ahmet Hakan'ın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı ve o sözlerin konuşulduğu programı izledim;)) CHP genel başkanının aslında ne söylemek istediğini ve söylediğini gayet iyi anladım..Ama sozleri çarpıtıldı kasıtlı olarak..Önü ve arkası kırpıldı sadece o cümle alındı..Orada söylemek istediği farklıydı.. Hatta izlerken de olayın buralara geleceğini tahmin etmiştim;)) iyi niyetli bir söylemdi Sonuç itibariyle konuşmanın tamamını dinlemek lazım.. Bu bazen iktidardaki bakan ve milletvekillerininde başına gelibiliyor değil mi;)) devamı var ;))

Selda Çakmak 
 14.06.2016 10:49
 

Ben dogru buluyorum hatta falaka fetfasini vermeliler. Su acilim seysindekileride beraber aman pardon olmaz onlar bizden di!!!

Newyorker 
 10.06.2016 22:29
Cevap :
Kılıçdaroğluna yumurta attılar..Amerikada olsa çok normal bir demokratik tepki der miydin, demez miydin??..Ya da aynı yumurta Cumhurbaşkanına atılsaydı!!  11.06.2016 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 808
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster