Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '19

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
98
 

Şehit Serhan Selçuk Nariçi

Serhan Selçuk Nariçi  17. 12. 1985 Tarihinde Adana'da doğdu, İlk öğretimi Adıyaman'da, Anadolu Lisesini Adıyaman - Nevşehir - Adıyaman Gölbaşı'nda  okudu. Bu öğrenim yıllarında derslerini - ödevlerini yapmadan yatmaz/uyumazdı, ertesi günün dersleri ve kitap - defterlerini akşamdan hazırlardı. İki yıl dershane devam etti, okul sürecinde ve bu yıllarda çevresindeki arkadaşlarına her zaman ders çalıştırır yardımcı olurdu. Okumayı çok severdi her yönden aydın bir zihni vardı manevi yönü de kuvvetliydi. yabancı dilini kuvvetlendirmek için İnternet yokken ingilizce Newsweek dergisine abone olmuştu.

Gaziantep Üniversitesi Elektrik Elektronik (ing.) Bölümü Lisans Öğrenimine 2006 da Başladı  3. sınıfta Erasmus programından Danimarka'da 2.yarıyıl öğrenimini yaptı. Bu sırada Polonya'dan İspanyaya Avrupa ülkelerine geziler yaptı.  2011 de mezun oldu.

Bu yıllarda da Eğitim Gönüllüleri sosyal eğitim ve Gaziantep EMO - Genç öğrenci komisyonlarında çalışmalar yaptı . 2012 yılında Telekominikasyon uydu alıcı kule - istasyonları projelerinde çalıştı.

2014 yılından itibaren ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. Engineering & Construction da Elektrik Elektronik Müh. olarak çalışmaya başladı. Afganistan, Azerbaycan, Moritanya (Moritanya'daki çalışmaları sırasında Batı Afrika sahil devletlerine geziler yaptı Fas'a (Marocco) geziler yaptı ve Sri Lanka'da ABD Büyükelçilikleri projelerinde çalıştı. Sri Lanka'da ki çalışma yıllarında oradaki tanıdıkları ve çalışma arkadaşları çok mutlu yaşadığını anlatıyorlar, Her tanıyan övgü ile söz ediyor!

Serhan Selçuk Nariçi 21. Nisan 2019 da Shangri-La Hotel Resort 'da kahvaltı yaparken canlı bomba terör saldırısında 34 yaşında Şehit oldu ! T.C. devleti olarak Şehide sahip çıkarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan telefonla başsağlığı diledi, şehit olmuştur dedi.

Olay haberini Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu verdi. Srilankadan  cenazesinin gelişinden defin ve 3. Gününe kadar Mülki erkan gereken her konuda yardımcı ve beraber oldular.

Şehitliği Adıyaman Gölbaşı İlçesi Belediye mezarlığında!  
Allah rahmet eylesin .. Dualarınız onun için olsun. Amin

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rabbim, şehidinize sonsuz af ve mağfiretiyle tecelli eylesin İnşaallah. Amin...

Yorum Dükkanı 
 25.09.2019 12:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1809
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster