Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
487
 

Seks? Duygusal mı Değil mi?

Geçen ay, takma bir isimle yazılarımın yayınlandığı derginin editörü aradı. Son yayınlanan yazımın İngilizce olarak çevirisi yapılıp yurt dışı kaynaklı bir dergide yayınlanması konusunda fikrimi sordu. Ben de pek tabi kabul ettim.  Orada da genellikle öykü ağırlıklı yazılarım yayınlanmakta, son yazımın konusu ise; ''Arasında duygusal bir bağ bulunan kadın ve erkek ile bulunmayan kadın ve erkeğin cinsel birlikteliği'' idi.

Yazımda belirttiğim birçok nokta için editörüm benden kaynak göstermemi istemişti, ben ise cevaben bu yazının tamamen gözlemlerim ve düşüncelerimin harmanı olduğunu ilettim kendisine, ardından yazım bu aybaşında ilgili dergide yayınlandı. Elbet burada yazıyı yayınlamayacağım fakat derginin yazıyla ilgili okuyucularından geri dönüş talebinde bulunduğu ve kendilerine ulaşan geri dönüşleri bir bölüm halinde yeni sayılarında yayınlayacaklarını öğrendim. Yayınlanacak görüşlerin taslağını ise editörüm bugün bana göndermiş okumam için. Okudum ve çok hoşuma gitti. Herkes olaya farklı açılardan yaklaşmış ve ortaya çok ilginç düşünceler çıkmış. Bu bloğu da işte bunun için yazıyorum.

Elbet benim yazım bir bilirkişi görüşü ya da bilimsel bir araştırma yazısı değildi, ben tamamen edebi bir anlayışla yaklaşarak yazdım düşüncelerimi, yayınlanan iki dergiden de okuyucu görüşlerinin bulunduğu, özellikle dikkatimi çeken bazı görüşleri sizinle paylaşmak istedim, bazıları İngilizceden çevrildiği için eş ve yakın anlamlarıyla anlaşılır hale getirilmeye çalışıldı, hatalar olabilir, bunun için şimdiden özür dilerim, buyurun:

* En çok genelevlerde rastlanan birliktelik, tecrübe edenler bilir o bedenin soğukluğunu.

* Duygusal bir bağ olmadan tekrarlanan ilişkilerin sonu insanı duygusal tükenmişliğe ve depresyona sürükler. Bunun nedeni ruhun tatminsizliğidir.

* Duygusal olmayan birlikteliklerde partnerinizin eksiklikleri gözünüze fazlaca çarpar, kokusundan tiksinir, görüntüsünden rahatsız olabilirsiniz. Çünkü birlikte olan sadece fiziksel et yığınlarıdır.

* Tadını çıkarın, fazla da kurcalamayın derim.

* Duygusal olmayan birlikteliklerin sonu çoğunlukla pişmanlıktır.

* Birinin sonunda süratle oradan kurtulmaya çalışırsın, birinin sonunda ise uzandığın kollarda ölene dek kalmak.

* İnsan cinselliği ve hayvan cinselliği olarak kategorize edebiliriz.

* İster duygusal olsun, isterse olmasın fırsat ele geçtiğinde ikisi de memnuniyetle yapılır.

* Saçma bir yazı, insan anatomisinden anlamayan birinin zırvası. (Belki de haklıdır :) )

* Aslında duygusal olmayan birlikteliklerin payı toplam birliktelikler içerisinde oldukça yüksektir. Birçok evli çiftin ilişkisi böyledir. Eğer gerçekten aşkla birbirinize bağlı birini bulduysanız, dünya üzerindeki sayılı şanslı kişilerdensiniz.

* Johnny Sins’e sorsanız O ayrıntılı bilgi verebilirdi. (İşte buna çok güldüm)

*Seks varsa, gerisi önemsiz diyebilirim.

*İnsanın bedenine uygun, ruhuna terstir. Ruhu aradan çıkarırsak, o zaman insan olgusu da çıkar aradan, geriye sadece ''bedene uygun'' tabiri kalır ki neyin bedeni?  

*Duygusal olmayan birlikteliğin ardından kendini kirlenmiş hissedersin.

Daha onlarca farklı görüş mevcut. Kimi kısaca ifade etmiş kimi uzunca analizler yapmış. Ben sadeleştirerek ana şablondan kopmadan aktarmaya çalıştım size.  

Ben ise yazımı şu şekilde bitirmiştim:

''Eğer cinsel birliktelik sırasında ruhunuz bedeninizi terk etmiş uzaktan izliyorsa, orgazmın anlamı sizin için hipotalamusunuzun çok kısa sürecek hareketliliğinden öteye gidemeyecektir. Ruhunuz ise aç dolaşmaya devam edecektir.'' 

***

Saygıyla... 30 Aralık 2018 - Denizli / Özkan SARI

nuri deniz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

karşındaki kadın yada erkek çekici gelmiyorsa seks düşünmezsin ..bunun duygusal olmakla ne ilgisi var..adamın/kadının ruhunu sevmezsin şeklini sevmezsin maskülen /feminen olmamasına takılırsın ..sevginin olduğu birlikteliklerdede bazen seks düşünmezsin aldatmalar neden var..seviyorum ama yaptım..aşk duygusallığa girmiyor sanırım:)

savas barka 
 30.12.2018 10:07
Cevap :
Sayın Barka, başlık tam olarak doğru olmadı buna katılıyorum. Asıl konu şu :''aralarında duygusal bir bağ olan kadın ve erkek ile olmayan kadın ve erkeğin cinsel birlikteliği'' bu iki durumun birbirinden farklı olduğu ile ilgiliydi benim yazım. Zaten aynı olması beklenemez. Bloğumdaki maddeler ise dergi okurlarının bu konu hakkındaki görüşleridir. Teşekkür ederim. Saygıyla...  31.12.2018 13:28
 

"Seks, duygusal mı değil mi?" sorusu örneğin fotoğraf çekmek "duygusal mı değil mi?" sorusu gibi sapla samanın birbirine karıştırıldığı bir soru gibi olmuş. Seks dediğiniz şey insanın üreme güdüsünün ihtiyaca ve dolayısıyla da eyleme dönüşmüş bir halidir ve de bedensel tatmine neden olur veya olmaz. Duygular ise insanın herhangi bir şeye karşı duyumsadığı tepki, refleks, reaksiyonlardır. Duygular sadece sevmekten, beğenmekten, hoşlanmaktan ibaret değil şüphe duymak, korkmak, sevmemek hatta iğrenmek gibi çok negatif tavırları da içerebilirler. Örneğin koyu katolikler için cinsel ilişkiden zevk almak haram ve günahtır. Buna karşılık örneğin sizin bir öykü düşünürken, kurgularken, yazarken bir ihtimal cinsel ilişkiden daha çok ve yoğun zevk alıyor olmanız muhtemeldir. Kısacası hiçbir şeyi başka bir şeyle karıştırmamak gerekir, kaldı ki her insanın aynı şeylere karşı gösterdiği tepki ve reaksiyonları da çok farklı olabilir. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 30.12.2018 9:56
Cevap :
Sayın Matilla, burada konu seksin ne olup ne olmadığı değil. Karakter sınırlaması nedeniyle başlık tam olarak doğru olmadı buna katılıyorum. Asıl konu şu :''aralarında duygusal bir bağ olan kadın ve erkek ile olmayan kadın ve erkeğin cinsel birlikteliği'' bloğumda yayınladığım maddeler ise bu konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan kişilerin görüşleridir. Bu konu da herkese göre değişiklik gösterebilir haklısınız. Çünkü insanların yetiştiği toplum, ülke, inandıkları değerler, gördükleri eğitim ve öğretim farklıdır. Teşekkür ederim. Saygıyla...  31.12.2018 13:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 337
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3144
Kayıt tarihi
: 05.09.15
 
 

Kalın Sağlıcakla... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster