Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '13

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
6219
 

Seks'in bilinmeyen faydaları nelermiş?

Seks'in bilinmeyen faydaları nelermiş?
 

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan’ın seks kutsaldır vecizesinden sonra, toplumun seks olan ilgisi birden arttı. Yakında nüfus patlaması yaşarsak kimse şaşırmasın.

Ali Rıza Demircan’ın açıklamaların ardından seksle ilgili her kesimden açıklamalar gelmeye başladı. İşte bu açıklamalardan en ilginci:

Yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan seks, düzenli yapılması halinde pek çok olumlu sonuç yaratıyormuş.

Bilim adamları, düzenli bir cinsel yaşamın uzun ve mutlu bir hayatın kapısını aralayacağını söylüyor. Araştırmalara göre seks, sağlık için birçok ilaçtan bile daha ‘olmazsa olmaz…

İşte, düzenli seksle gelen mucizeler:

Kansere karşı korur: Haftada beşten çok seks yapan erkeklerde prostat kanseri riski üçte bir azalıyormuş. Bilim adamları, bunu kansere neden olan maddelerin meniyle birlikte atılmasına bağlıyormuş. Kadınların da düzenli seks sayesinde meme kanseri riskini azaltabileceği belirtiliyor.

Doğal ağrı kesicidir: Araştırmalar, seks yapmanın migren ağrılarını yok etmeye yardımcı olduğunu gösteriyormuş. Cinsel ilişki sırasında, beyindeki ağrıları kesen bölgede aktivite artışı yaşanıyormuş. Kadınların cinsel ilişki sırasında salgıladıkları ekstra östrojen regl dönemi ağrılarını hafifletiyormuş.

Genç gösterir: 3 bin 500 kişi üzerinde 10 yıl boyunca yapılan bir araştırma, haftada en az üç kez seks yapanların daha az yapanlara oranla 10 yaş genç göründüğünü göstermiş.

Depresyona iyi gelir: Güvendikleri partnerle prezervatif kullanmaksızın cinsel ilişkiye girmek, kadınların depresyona girme ihtimalini azaltıyormuş. Bilim adamları, spermde bulunan prostoglandin hormonunun depresyona yol açan hormonların dengelenmesine yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

Kalbe yararlı: Haftada iki veya daha fazla seks yapan erkeklerde kalp krizi riski yarı yarıya azalıyormuş. Orgazm sayısı arttıkça ömür de uzuyormuş.

İyi bir egzersiz: Her cinsel ilişkide ortalama 200 kalori yakılıyormuş. Tahrik durumunda nabız dakikada 70'den 150'ye çıkar. Kaslar çalışır; karın, bacak, kol ve kalça sıkılaşırmış.

Yaraların kapanmasına yardımcı olur: İsveç’te yapılan bir araştırmada, seks sırasında salgılanan oksitosin hormonu enjekte edilen deney hayvanlarının yaralarının diğerlerine göre iki kat hızlı iyileştiği görülmüş.

Direnci artırır: Haftada bir-iki kez seks yapmak, virüslere karşı savaşan ve bağışıklık sistemini güçlendiren immunoglobin A antikoru seviyesini yüzde 30 artırıyormuş. 

Fazla söze gerek var mı?

Haydi yatağa:))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mesut bey, Sanırım bu Ali Rıza bey başbakanla anlaşmış. Biri seksi övüyor, diğerisi çocuk yapma emrini beşe çıkarıyor. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 15.01.2013 16:25
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Öyle gösteriyor. Selamlar, saygılar...  17.01.2013 10:20
 

Desenize bu millet hiç sevişmiyor. Zekaya da iyi gelir mi acaba ? Göbeğini kaşıyan adam akıllanır mı dersiniz ?

Cumhur Milletoğlu 
 15.01.2013 12:10
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Akıllanır, akıllanır... Selamlar, saygılar...  15.01.2013 15:37
 

Hastaneleri acilen otele çeviriyoruz:)) Hawking'i yaratan tanrıyla bunları yaratanın farklı olduğuna inanıyorum artık!! Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 15.01.2013 11:28
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Otele gitmek için vatandaşın cebine de bir şeyler koymak lazım! Selamlar, saygılar...  15.01.2013 15:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3038
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster