Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1174
 

Seks yapmak için en iyi nedenler!

Seks gençleştirir!

Seks zinde tutar!

Seks doğal bir ağrı kesicidir!

Seks doğumu kolaylaştırır!

Seks ruh halinizi güçlendirir!

Seks koku alma duyunuzu geliştirir!

Seks yapmak birçok rahatsızlığın önüne geçermiş arkadaşlar!

Erkeklerin seks konusunda neden, kadınlara göre neden daha fazla seks dürtüsü vardırın cevabını da bu yazıda bulmak mümkün!

İşte size seks yapmak için en iyi nedenler!

(*)Soğuk algınlığından korur. Haftada bir ya da iki defa seks yapan çiftler soğuk algınlığına, mide ağrılarına daha az yakalanırlar.

(*)Ağrıları hafifletir. Seks her zaman acıyı hafifletici olarak bilinir. Doğal bir ağrı kesicidir ve aspirin içmekten daha zevklidir. Bu iddiaya göre beyin cinsel ilişki sırasında acıya karşı daha dayanıklı olur. Seks sırasında kan vücudun her yerine dağılır ve orgazm olduğunuzda bu basınç beyine doğru yönelir. Orgazm olduktan sonra ise vücuttaki tüm kaslar rahatlar, bu kaslar arasında boyun ve sırttakiler de vardır.

(*)Koku alma duyusuna yardımcı olur. Cinsel ilişki sırasında koku alma konusunda daha duyarlı olursunuz. Seks sırasında gizli kalmış kokular nefesle ve tükürüklerle yayılır.

(*)Ruh halinizi güçlendirir. Seksten sonraki uyuşukluk orgazm sırasında tüm vücudunuza yayılan kandan kaynaklanmaktadır. Oksitosin kimyasalı sayesinde ise rahatlama ve sıcaklık duyguları ortaya çıkar. Bu işlem sevişmeden sonra da devam eder.

(*)Sizi genç tutar. Royal Edinburgh Hastanesi'nden Doktor David Weeks, 10 yıl boyunca yaptığı araştırmalar sonucunda, haftada en az üç defa seks yapan çiftlerin, haftada iki ya da daha az seks yapan çiftlerden 10 yıl daha genç kaldıklarını ortaya çıkardı.

(*)Ömrü uzatıyor. Bin erkek arasında yapılan araştırmada haftada iki ya da daha fazla orgazm olan erkeklerin ayda bir orgazm olanlara göre çok daha fazla yaşadıklarını ortaya çıkardı.

(*)Formda kalmanızı sağlar. 100 ya da 250 kalori yakmak için oldukça eğlenceli bir yoldur. Eğer haftada iki defa seks yapıyorsanız yılda ekstra 5 bin kalori yakıyorsunuz demektir. Seks ve egzersiz fiziğinizi korumanız açısından da yararlıdır.

(*)Seksin kadın sağlığı açısından önemli yararları vardır. Ostrojen seviyelerini ayarlamakta yararlı olur ve yapılan araştırmalar adet düzeninde seksin çok yararlı olduğunu göstermiştir.

(*)Prostat kanseri ile savaşmanızı sağlar. Araştırmalar düzenli bir cinsel yaşamın ilerde görülebilecek prostat kanserini önleyebileceğini gösteriyor. Haftada en az bir kere cinsel ilişkiye girmek prostat bezlerini temizler ve orgazm sırasında sıkışmasını sağlar. Erkeklik hormonu testosterona yastık görevi görerek kalbe karşı gelebilecek zararlardan da korur.

(*)Hamilelik riskini azaltır. 1994 yılında yapılan bir araştırmaya göre uzun süreli ilişkiler hamilelik riskini de azaltır. Araştırmacılara göre bu risk ilk bir yılda çok daha fazladır. Ayrıca sık yapılan seks vajina kaslarının yağlanmasını ve güçlenmesini sağlar. Bu da doğum sırasında çok önemlidir.

Resim: www.djayo.net

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nedenini öğrendim, niçin böyle olduğumun.Teşekkürler.

arslan.ilhami 
 21.07.2007 17:09
Cevap :
:)))))))))  22.07.2007 21:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 164
Ort. okunma sayısı
: 2751
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

16.10.1974 Samsun / Havza doğumluyum. Şu anda bir lojistik firmasının ortaklarındanım. İşimde ilk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster