Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '09

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
14802
 

Seksi Çerkes Kızı Hadise

Seksi Çerkes Kızı Hadise
 

Hadise Açıkgöz, aslen Sivaslı bir Çerkes ailesine mensup, 1985 doğumlu ve son günlerin pek bir meşhur olmuş şarkıcısı.


Belçika’da yaşamaktayken, bir anda kendisini, ülkesinin gündeminde buluverdi. Yılbaşı gecesi, devlet televizyonunda seslendirdiği yarışma şarkısıyla, bu şöhret zirve yaptı.


Tabi bu arada bizim kamuoyumuzda bilinen ve söylenenin aksine Belçika’da durum daha farklı algılanmakta. Krallık vatandaşları, "<ı>Türkiye'yi Eurovision'da bir Belçikalı temsil edecek" diye dem vurmaya başlamışlar bile çoktan.


Allah Allah, ne günlere kaldık Ya Rabbim?


İsmi çok enteresan olan bu hanım kızımızın Hadise adı nereden gelmekteymiş diye merak ettim, araştırdım. Ve kendisinin vermiş olduğu bir röportaja ulaştım:


“<ı>Annem ablama hamileyken, dedem Sivas'tan mektup yazmış, ‘bir kızınız olursa adını hadise koyun’ diye. Mektup gelmemiş. Annemler ablamın ismini Hülya koymuşlar. Dedem, 'neden hadise koymadınız' diye sormuş. dedemin bu isteğini ben doğunca yerine getirmişler. Dedemin bu ismi istemesinin nedeni, köyde Hadise diye çok güzel bir kızın olmasıymış


Hani deniyor ya “<ı>omuriliği bile seksi olur mu kardeşim bir insanın?” diye. Demek ki olay, daha üç-beş göbek ötedeki mevzulardan, hadiselerden kaynaklanıyor.


Biraz Shakira aroması, beher miktarda Beyonce esansı ve dolgun ve baskın Jennifer Lopez lezzetiyle, tam bir ortaya karışık durumu söz konusu bu enteresan hadisede, kanımca.


Bir de kazara, meşhur yarışmada birinci falan geliyormuş. Bak sen gümbürtüye o zaman. Türkiye’de, Belçika merkezli tüm Avrupa’da yer-gök yıkılmazsa, neyim.


Hey büyük Allah’ım ya, Sen nelere kadirsin de biz inanırız vallahi. Ciddi söylüyorum, biz aciz kullarını denemek için yapıyorsun değil mi böyle işleri?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hadise çerkes değildir.Kumuk Türküdür. Çerkes kızları esmer değildir sarışın ya da kumraldır.Hadise ismimizi karalıyor.Hiç bir Çerkes kızı bu şekilde davranmaz.Çıplak erkek dergılerıne poz vermez

cerkes kizi 
 06.10.2009 16:34
Cevap :
Hadise'yi "Hadise" olarak değerlendirmek gerekir, "çerkes" ya da "çerkesler" böyledir diye değil. Naçizene Bendeniz de bir "Çeçen" olarak hassasiyetinizi anlıyorum. Sağlıcakla kalınız.  07.10.2009 8:43
 

Bu yazınızla neyi anlatmak istediğinizi anlayamadım. Yani kızın ismi mi hoşunuza gitmedi de gıcık kaptınız? Dedesi isminin "Hadise" olmasını istemiş ama mektup ulaşmamış, sonradan koymuşlar. Ne var bunda? Siz veya ben niye öyle bir yarışmaya girip de türkiye çapında başarılı olamadık? Her şey kolay değil. Kız girmiş yarışmaya, birinci seçilmemesine rağmen album teklifi almış. Sonra da Belçika'nın en çok sevdiği müzisyenler arasına girmiş. Bu işler de sebat, azim, kararlılık ve başarılı çalışmalarla oluyor. Bence Hadise'nin küçümsenecek bir yönü yok. Başarılı bir şarkıcı. Yılbaşı gecesi söylediği "Düm Tek tek" ile de hepimizi büyüledi. Siz sevmemiş olabilirsiniz. Başarılı insanları yereceğimize, değerlerini anlamalıyız bence. Bırakın kız rahat rahat temsil etsin ülkemizi. Eurovision yarışmaları da milyonlarca izleyici tarafından izleniyor Türkiye'yi din devletine dönüştürmek isteyenlere inat, yarı çıplak coşsun ve iyi bir netice ile dönsün! TRT yöteticisi İBRAHİM ŞAHİN'i de kutlayalım!

Mustafa Mumcu 
 07.01.2009 13:06
Cevap :
Bu yazımda neyi anlatmak istediğimi anlayamadığınız kesin Mustafa Bey. Ben de zaten bir mesaj kaydısı güderek kaleme almamıştım yazdıklarımı. Ancak yorumunuzdan anladığım kadarıyla baya bir farklı frekanslardan yakalamışız hadiseyi. Mesela isim konusunda sadece bir bilgi var yazıda, onun dışında bir yergi ya da övgü ifadem yok sanırım. Bu arada yılbaşı gecesi ilk kez seyrettiğimde benim de hoşuma gitti şarkı ve performans. Umarım da, çeşitli ülkelerin devlet televizyonları arasında yapılan o yarışmada başarılı olur. Böyle bir sonuçtan ancak mutlu olabilirim. İlgi ve yorumunuz için teşekkürler ederim. Sağlıcakla kalınız.  07.01.2009 16:10
 

Baksaniza ornek Gazze ile ilgili yazilari okuma sayisi 100 e ulasmiyor, memleket meseleleri hic okunmuyor, yazi hadise ile basliyorsa binlere dayaniyor. Yanilmiyorsam Allah genel kontrol yapiyor, kime ne kadar akil verdigi konusunda. :) boylece siniyor milleti, hadi biz uzaktan seyredip eglenelim, ne dersiniz :)) saygilar.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 06.01.2009 23:47
Cevap :
Ne diyeyim Beyhan Hanım? Böyle başa böyle tarak durumu aynen. Sevgi ve saygılarımla.  07.01.2009 9:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 928
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3586
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster