Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
510
 

Selam Olsun!..

Selam Olsun!..
 

Bursasporlular başta olmak üzere tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve spor kamuoyuna bir sesleniştir bu.

47 yıl aralıksız süren bir sevdaydı bu şehrin insanlarının kalbindeki. 2. Lig'de Sebat'a, Mardin'e 20'şer kişi gidilirken de, küme düşmeye Sakarya'ya binlerle gidilirken de, lige geri dönüldüğünde hesap naraları atılırken de hep aynı sevda vardı kalplerde.

Bizler; devamlı bugünlerin geleceğine inanmıştık. Bizler; suratımıza bakıp gülenlere, şampiyonluk umudumuzla dalga geçenlere, ''Bursaspor tutulur mu arkadadaş? '' diye soranlara cevap vermekten hep kaçındık. Çünkü dışarıdan gerçekten de öyle görünüyordu, bunu bizler de biliyorduk. Kendilerince haklılardı ama onlar asla böyle bir sevdanın tadına varamayacaklardı.
Evet...artık sadece Bursaspor'un değil, Şampiyon Bursaspor'un taraftarıyız. ''Güzel günler göreceğiz, bu alemde İstanbul'u devireceğiz'' diyerek beklediğimiz o güzel günleri yaşıyoruz artık. Aslında içimizden, o bahsettiğimiz ve bizi ''ti''ye alan kesime güzel bir ''kapak olsun!'' demek geçiyor ama sadece şampiyonluğumuz konuşulsun istiyoruz, kimseyle uğraşma gibi bir derdimiz yok, maksadımız bu değil.
Bizler; manifestomuza ''Her türlü Bizans oyunlarına karşın İstanbul hegamonyasına son vereceğiz'' yazarken, bunun ne demek dahi olduğunu anlamayıp bu sözümüzü alay konusu yapanlar umarız artık ne demek istediğimizi anlamışlardır. Üst üste gelen kaleci hatalarıyla kazanılan maçlar nasıl ki Bizans oyunlarıysa, kazandığımız bu şampiyonluk da İstanbul hegamonyasının yıkılışına işarettir diye düşünüyoruz.

''Öyle mutluyduk ki bu sene, şampiyonluğun canı cehenneme'' sözlerini tribünlerde dillendiren bizlerin mi takımlarının her haline daha bağlı olduğu yoksa kaçan şampiyonlukların ardından stadyumunu cehenneme çevirenlerin mi veya hedefsiz kalınca stadyumunun yarısı boş kalan sözde büyüklerin taraftarlarının mı takımlarının her haline daha bağlı olduğu sorusu da artık bize göre cevabını bulmuştur.

Ne büyük bir sevinçtir ki bugünleri gördük, ne büyük bir gururdur ki başımız daha dik geziyoruz. Zaten hiçbir zaman başı öne eğilmeyen Bursaspor taraftarının, başını daha da dik tutarak ve göğsünü daha da gere gere dolaşmasını sağlayan futbolcu, teknik heyet ve yönetim başta olmak üzere herkese binlerce kez teşekkürü bir borç biliyoruz. Aşçısından tutun da sezon boyunca yedek soyunmuş futbolcusuna, şoföründen tutun da en istikrarlı oyuncusuna, yöneticisinden tutun da malzemecisine kadar 2009-2010 Bursaspor'u baş tacıdır. Artık hepsi birer efsanedir.Maç sonunda ve hatta bu yazıyı kaleme alırken dahi bizleri gözyaşlarına boğan duygu selini tarif etmemiz mümkün dahi değildir. Bu onların sayesindedir.

Diğer bir yandan da ''Onur''lu duruşundan ötürü Trabzonspor'u, her şeye rağmen şampiyonluk yarışına renk katan Fenerbahçe'yi ve Avrupa kupalarında ülkemizi temsil edecek olan takımları kutluyor, kardeş takım ANKARAGÜCÜ başta olmak üzere tüm Anadolu klüplerini ve küme düşen klüpleri de selamlıyoruz. Bursaspor, tıpkı onlar gibi Anadolu savaşı vermiş, ancak galip gelmenin sevincini ve farklılığını yaşamaktadır. Şunu da belirtmek istiyoruz, medyada yer alan ''5. büyük Bursaspor'' söylemlerini asla kabul etmiyoruz. Zira bizler baştan beri 5. büyük olmaya değil, 4 büyük yalanını yıkmaya geliyoruz demekteydik. Dünümüzü unutup, büyüklük söylemleriyle diğer takımları küçümseyen, geçmişini satan insanlar değiliz asla da olmayacağız.

Son olarak da Bursaspor taraftarı ve Teksaslılar der ki;
Şampiyonluk göremeden kaybettiğimiz renkdaşlarımıza selam olsun!
Öncülük ederek önünü açtığımıza inandığımız Anadolu'muza selam olsun!
Pasaportlar hazır, Avrupa'ya selam olsun! © Teksas.org | © Teksas.TV

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

....BÖYLESİ Bİ SEVİNCİ PAYLAŞMADAN OLMAZ İLGİ DÜŞMEDEN OLMAZZ ...SEYRETTİM TV DEN HEYKELDEKİ ÇOŞKUN GÜZELL GÖSTERİLERİNİZİ DE...HAK ETTİNİZ KAZANDINIZ! YAŞASIN BURSAAA ....SAYGILARIMLA ....

Nil ALAZ 
 11.06.2010 13:56
 

Selam olsunnn!!! Selam olsunnnn!!! Kınalar ve kapaklar yolda. :)))

***BİRGÜL*** 
 28.05.2010 17:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 758
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

TeksasTV adıyla internet üzerinden 16 arkadaşım ile birlikte 2007 yılından bu yana Bursaspor maçları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster