Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
684
 

Selatin Erihan: "DP şahlanıyor! DP geliyor!"

Selatin Erihan: "DP şahlanıyor! DP geliyor!"
 

Demokrat Parti Beykoz, liderini seçti!

Demokrat Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 12. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Bugüne dek “atama” suretiyle görev yapmış bulunan Şakir Mısırlıoğlu, tek liste ile girilen seçimin, “seçilmiş” başkanı oldu

Demokrat Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 12. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Bugüne dek “atama” suretiyle görev yapmış bulunan Şakir Mısırlıoğlu, tek liste ile girilen seçimden,  “seçilmiş” başkan olarak çıktı!

İl Yönetimi yoğun ilgi gösterdi

Beykoz’da resmi olarak 2 bin 70 üyesi bulunan Demokrat Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın delegeleri, 27 Nisan Cumartesi günü Çubuklu OMKA Tesisleri’nde bir araya geldiler.

Partinin İstanbul İl Yönetimi ve komşu ilçe teşkilatlarının kongreye yoğun ilgi gösterdikleri görüldü. DP Beykoz İlçesi 12. Olağan Kongresi’ne, Parti’nin İl yöneticileri; Ramazan Kopuz, Selatin Erihan, Çağıl Erten, İl Yönetim Kurulu üyesi Kemal Turgut; DP Maltepe, Kadıköy ve Maltepe İlçe başkanları ve yönetimleri, Şahlanış Hareketi Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Mehmet Yıldız, Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik, KASDER Başkanı Süleyman Çalık, Mesudiyeliler Dernek Başkanı Salih Erol, Soğuksu Muhtarı Muhammer Aydınoğlu, Soğuksu Mahallesi Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve davetliler katıldılar.

DP İstanbul İl Başkanı av. Etem Kağan Çelik ise mazereti dolayısıyla kongreye iştirak edemedi.

Divan Heyeti oluşturuldu

Kongre, Divan Heyeti’nin seçimiyle başladı. Başkanlığına İl Başkan yardımcılarından Selatin Erihan’ın seçildiği Divan, şu isimlerden oluştu: Divan Başkan Yardımcısı Hikmet Uygun, Divan Sekreteri Şükrü Gülersoy, İkinci Sekreter Zeki Kılıç Unar, Üçüncü Sekreter Zeynep Uysal.

Selatin Erihan: DP şahlanıyor, DP geliyor!

İl Başkan Yardımcısı bayan Selatin Erihan, Divan Kurulu adına,  Kongre Gündemi’ni oya sundu. Gündem’in delegeler tarafından oybirliği ile kabul edilmesinin sonrasında ise saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Ardından ise, Selatin Erihan, “ Dava arkadaşlarım” şeklinde seslendiği partililere hitaben bir konuşma yaptı. Erihan, konuşmasında şunları söyledi: “ Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu sancılı süreçte, demokrasinin mihenk taşı, ülkenin ulu çınarı DP’nin yeniden eski günlerine kavuşması için gönül birliği, akıl birliği, dostluk birliği yaratmamız lâzım.”

Mevcut hükümetin muhatabı ne MHP, ne CHP’dir!

“ Mevcut hükümetin muhatabı ve muhalifi ne MHP’dir, ne CHP’dir. Onların yükselmesini arzu etmediği tek parti, Demokrat Parti’dir. Milletimiz ( Ak Parti’nin) bu çok uzun geçen iktidar döneminden sonra, çok ciddi bir arayışın içine girmiştir. Bu arayışın gerçek temsilcileri olarak, Demokrat Parti’yi hak ettiği yere taşımak, her birimizin omzunda tarihi bir sorumluluktur.”

Muhalefete alışık değiliz, iktidara talibiz

“ Biz, muhalefete alışık olmadığımız için bu durumdayız; biz iktidara talibiz. Biz, siyaseti ülke meselelerini çözmek adına istiyoruz. Bizim iktidar olduğumuz dönemde hiçbir ayrışma yaşadınız mı? Hiçbir komşumuza bu Laz mıdır, bu Kürt müdür, bu Çerkez midir diye hiç baktık mı? Bu memleketin ebruları çok. Hepsi can cana, birlik ve bütünlük içinde. 12. Olağan Kongre’mizden haykırıyoruz: DP şahlanıyor, DP geliyor. Bu ülkenin insanları üzülmesin, mutsuz olmasın!”

Şakir Mısırlıoğlu: Türkiye’nin DP’ye ihtiyacı var!

Erihan’ın ardından bir konuşma yapan DP Beykoz İlçe Yönetimi Başkanı Şakir Mısırlıoğlu ise, “ DP’lileri, birlik ve beraberlik içerisinde DP çatısı altında aktif siyasete beklediklerini” ifade ederek, “ DP’nin Türkiye’ye ihtiyacı olduğu kadar, Türkiye’nin de Demokrat Parti’ye ihtiyacı vardır. Bunun bilincinde olarak bu yolda yürüyerek, bunun üzerinde kafa yorarak, bu iktidardan kurtulmak üzere çalışmaya hepinizi bekliyorum. Bu yolda durmak yok, yola devam!” dedi.

Dilek ve Temenniler bölümünün bol alkış alan konuşması: Beykoz, kan ağlıyor!

Kongrenin Dilek ve Temenniler bölümünde söz almak isteyen Abdurrahman Suiçmez isimli vatandaş ise yaptığı konuşmada, Anavatan Partisi, DYP ve Adalet Partisi tabanlarına ve DP Genel Merkezi’ne seslenerek, “ lütfen partiler arası sürtüşmeyi bırakınız da, bir şiir okuyarak, bu memlekete kahraman olan şu Ak Parti belasından bizi kurtarınız” dedi.

Ak Parti’den tek bir ses yok

Suiçmez, şunları söyledi: “ Beykoz kan ağlıyor, Beykoz mahrum bırakılıyor. Beykoz 2B eylemleri yaparken, Ak Parti’den tek bir ses yok ama muhalif partilerden de ses yok. Bu memleket bir muhalefet partisi arıyor. Bizim tabanlarımız nerede? Bundan 50 sene önce, geçinme telaşıyla Beykoz’a göç eden Karadenizliler, Kastamonulular, Ordulular, Giresunlular, Beykoz’da işgalci durumuna düşürüldü.”

Fakirdir diye iaşe dağıttın, şimdi…

“ Peki, 2 sene evvel genel seçim yapıldığı zaman, reyini almak için bu ‘ işgalci’ insana, Beykoz halkına, ‘ fakirdir’ diye iaşe dağıttın mı, odun, kömür dağıttın mı? Şimdi bu halktan 100 bin TL, 200 bin TL istiyorsun!”

İl Başkan Vekili Ramazan Kopuz: Düne kadar ‘ terörist’ olanlar, şimdi ‘aktivist!’

DP İstanbul İl Yönetimi Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ramazan Kopuz ise yaptığı konuşmada, Beykoz İlçesi’nin 12. Olağan Kongresi’nin, “ DP’nin bir düğünü bir şöleni” olduğunu belirterek, şunları söyledi: “ Bugün Türkiye’de hakikaten çok ciddi meseleler vardır. Bu meselelerden bir tanesi, ‘barış’ adı altında, ‘federal yapı’ adı altında işlenen süreçtir. Bu süreç, bu yapı ciddi bir meseledir. Bugüne kadar Avrupa Birliği’nde PKK’ya, ‘ PKK teröristi’ deniliyordu ama şimdi ‘ Kürt aktivisti’ diye adlandırılıyor. Bunları gözden kaçırmamak gerekir.”

‘ Süreç barış getirdi’ diyorlar!

“ (Bu süreç ile ilgili olarak), ‘ bakınız 4 aydır çatışma oldu mu? Bu süreç bize barışı getirdi; daha ne istiyorsunuz?’ deniyor. Madem ki bu ses bu şekilde kısılıyordu, daha önce neden kısılmadı? Türkiye üzerinde çok ciddi anlamda uygulanan planlar var.”

İlçe yönetiminin 100 delegesi mevcut

Yapılan konuşmaların ardından ise, 100 delegesi bulunan Demokrat Parti Beykoz İlçe Teşkilatı delegeleri, İlçe Seçim Kurulu memurlarının gözetiminde oylarını kullanarak, yeni yönetimlerini belirlediler.

Yeni Başkan ile özel…

İlçe merkezi oluşturulacak

Demokrat Parti Beykoz İlçe Yönetimi’nin kongre sonrası seçilen yeni Başkanı Şakir Mısrlıoğlu, Beykoz Güncel Haber’e şu özel değerlendirmede bulundu: “ Şu anda Beykoz’da bir parti merkezimiz yok. Yerimizi en kısa zamanda tutacağız. Her şeyimiz elimizde hazır; İlçemizin açılışını da yapacağız. Şu an kongremizi yapıp çalışacak olan askerlerimizi meydana getiriyoruz. Ondan sonra İlçe’mizi kurup Beykoz’da yerel siyasette ismimizi konuşturacağız inşallah!”

DEMOKRAT PARTİ BEYKOZ İLÇESİ YENİ YÖNETİMİ

Şakir Mısırlıoğlu (Başkan)

Eyüp Ülker

Nizamettin Başaran

Ziya Aslan Yılmaz

Ali Sünnü

Fuat Ermurat

Turan Çiçek

Yakup Semizoğlu

Arzu Yılmaz

Recep Marangoz

Gökhan Kanberoğlu

Hasan Kaya

Ahmet Karaman

Kemal Güleç

Saniye Yaman

Mehmet İşcan

Mehmet Kapan

Kerim Takmaz

Emre Koçak

İl Delegeleri:

Şakir Mısırlıoğlu

Mehmet Yılmaz

Aydın Suiçmez

Eyüp Ülker

Nizamettin Başaran

Ziya Aslan Yılmaz

Coşkuner Karadeniz

Banu Çamlı Güney

Ertaç Önder

Haber: Arzu Başlantı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dirilmesi lâzım... Şahlanması lâzım. Başarı dileklerimle... Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 16.10.2013 9:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1277
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fakül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster