Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '12

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1096
 

Selpak, “Tuvalete Merhaba” projesinin ikinci yılında anneleri bilgilendirmeye devam ediyor ..

Selpak, “Tuvalete Merhaba” projesinin ikinci yılında anneleri bilgilendirmeye devam ediyor ..
 

İstanbul, Ankara ve İzmir’de kurulacak  Selpak Tuvalete Merhaba Evleri’nde annelerle buluşan Selpak, annelere destek olarak çocuklara doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyor.

Türkiye temizlik kağıdı sektörünün lider markası Selpak’ın Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘’Tuvalet Merhaba’’ eğitim projesi, Facebook’ta on binlerce annenin sorularını cevaplamaya devam ederken, üç şehirde dört farklı noktada Haziran sonuna kadar haftasonları kurulacak olan Tuvalete Merhaba Evleri sayesinde annelere birebir yardımcı olacak. Projeye, milli voleybolcu Neslihan Darnel ile geçen yıl tuvalet eğitimini tamamlayan kızı Zeynep de destek veriyor.

Selpak Tuvalete Merhaba Evleri’nde, hem anneler 1-4 yaş arası çocuklarının tuvalet eğitimi için hazır olup olmadığını öğrenerek bu süreci keyifli ve rahat geçirmenin yollarıyla ilgili bilgi alacak, hem de çocuklar eğitmen desteğiyle tuvalet korkularını yenip, eğlenceli vakit geçirecek.

“Amaç topluma doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmak”

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’ne kurulan Selpak Tuvalete Merhaba Evi’nin açılışında konuşma yapan Eczacıbaşı İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er, bu projeyle daha sağlıklı ve çağdaş bir Türkiye için annelere ve çocuklara doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırmayı amaçladıklarını belirtti:
 ‘’Tuvalet eğitimi doğal bir süreç olmakla beraber anne ve çocuk için oldukça önemli bir dönem.Selpak olarak bu dönemde annelerin doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak için bu platformu kurguladık. Bir yılı aşkın süredir annelere sosyal medya kanalıyla destek oluyoruz. Bu aydan itibaren de  sosyal medyaya ek olarak gezici Selpak Tuvalete Merhaba Evlerini hayata geçiriyor ve annelerle buluşarak eğitimi yüzyüze veriyoruz.’’

Konuşmasında ayrıca temizlik kağıdı tüketim rakamlarına da dikkat çeken Er, Türkiye’de kişi başına temizlik kağıdı tüketiminin yıllık 3 kilogramlık ortalamayla Batı Avrupa ortalamasından yaklaşık 5 kat daha az olduğunu, tuvalet kağıdı tüketiminin ise yıllık 1,5 kilogramla Avrupa ortalamasından 6 kat daha az olduğunu vurgulayarak daha gideceğimiz çok yol olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Bengi Semerci: Yanlış eğitim çocukta güven eksikliği yaratır

Prof. Dr. Bengi Semerci de açılışta yaptığı konuşmada doğru tuvalet eğitiminin öneminden söz etti.

Uygun şekilde verilmeyen tuvalet eğitiminin, çocuğun bu süreci tamamlamasında yaratacağı zorluklarla birlikte başarısızlık ve kendine güven kaybını da beraberinde getirebileceğini belirten Semerci; eğitimin çocuğun gelişimine uygun şekilde, acele etmeden, başarma-başaramama üzerine vurgu yapılmadan, cezalandırmadan ya da büyük ödüller vermeden, doğal bir süreç içerisinde tamamlanabilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Facebook’ta 45 binin üzerinde takipçisi var

Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle açılan http://www.facebook.com/Selpakadresinden 45 binin üzerinde anne deneyimlerini ve merak ettiklerini Prof. Dr. Bengi Semerci ile paylaşarak, çocuklarının tuvalet eğitimi sürecinde yapmaları ve yapmamaları gerekenleri öğrendi. Yoğun ilgi gören platforma her gün yeni anneler katılmaya devam ediyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 809
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster