Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '08

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
79155
 

Semavi' den aylık burç yorumu

Semavi' den aylık burç yorumu
 

Semavii’den Ekim Ayı Yıldız Yorumları

(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Bu ay ağırlıklı olarak gündeminizde yatırım var. Elinize geçecek para ile borçlarınızı temizleyecek, kalanını kafanızdaki güzel bir hayalin sermayesi olarak bir kenara koyacaksınız veya lüks bir eşya için harcayacaksınız. Devam eden yoğun ve stresli iş ortamına rağmen, işte bazı hedeflerinize ulaşma görülüyor. Bunun ardından biraz inzivaya çekilip, iç hesaplar yapacak ve amaçlarınızı gözden geçirip hedeflerinizi yeniden belirleyeceksiniz. Kiminiz de yeni kurduğu ilişkisini daha derin bir duygusal boyuta taşıyacak. Romantik ve çoşkulu anlar yaşayacak. Rutin yaşamdan kaçıp sevgiliniz veya eşinizle özel ve gizemli anlar paylaşmak isteyeceksiniz. Ayın başında bu arzusunu gerçekleştirmeye fırsat bulamayanlar ay sonu bulabilecekler. Evli Koçlara eşten gelen ek bir kazanç görülüyor.


Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Bu ay için sizlere güzel şeyler söylemek istiyorum. Daha doğrusu güzel şeyleri haber vermek istiyorum. Epeydir sizi sıkan sorumlulukları, günlük hayatın artan sıkıntılarını hafifletecek destek bulacaksınız. Belki yakın bir büyüğünüzden alacağınız maddi destek, belki de bir bankadan alacağınız kredi ile.. Bu ay maddi olarak rahatlama görülüyor. Böylelikle epeydir devam eden sorunlarınızın en azından bir kısmını çözerek moralinizi yükseltecek ve dikkatinizi sizi mutlu edecek sosyal ilişkilere yöneltebileceksiniz. Ayrıca bu ay beğenilecek ve taktir edileceksiniz. Yaptığınız güzel işlerin ödülünü alacaksınız. Ve bekâr Boğalar; etrafınızda hayranlar belirecek. Artık kabul etmek size düşüyor. Aslında bu ay aşk yaşamınız netlik kazanıyor. Ya eski sevgili ile yola devam ya da yeni sevgili. Evli Boğaların keyfi yerinde; nihayet kıymetlerinin bilindiğini görüp mutlu olacaklar.


İkizler ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bu ay öncelikle günlük hayatınızı zora sokarak sizi bunaltan önemli bir sorununuzdan ummadığınız kadar çabuk ve kolay bir şekilde kurtulup ay sonu derin bir oh çekeceksiniz. Hafifleyeceksiniz. Resmî işi olan, sağlık sorunu olan veya bir yakınının sorunu ile uğraşan İkizler bu konularda önemli kişilerin desteği ile kolaylıkla sorununu halledecek. Bazılarınıza devlet kademesinde sürpriz bir şekilde önemli bir iş görülüyor. Bu ay resmî veya önemli şahıslarla güzel, kazançlı görüşmeler söz konusu. Evdeki tatsız hava barışma ve güzel gelişmelerin ardından dağılacak. Yalnız ay sonu kendi iyiliğiniz için sevdiğiniz bir şeyden vazgeçmek söz konusu olabilir. Taşlar tam yerine oturmuş gibi gözükmüyor, o yüzden dikkatli adımlar atmak gerek. Sağduyu lazım. Yoksa yakın zamanda yol ayrımı kaçınılmaz olabilir. Veya işle, büyük yatırımla ilgili güzel gelişme uğruna evdeki huzur yeniden bozulabilir.


Yengeç ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Bu ay olumlu hava hayatınıza, günlük yaşantınıza parça parça geliyor. Tabiri caizse taksit taksit… Moraliniz giderek düzelecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Evde tamir vs henüz devam etmekte. Hareket ve yoğun koşturmaca var evinizde. Ancak işler biraz hafifleyip güzel gelişmelerle moraliniz de yükselince eğlenmek isteyecek, bir parti, bir tiyatroya vs gideceksiniz. Biraz olsun kendinizi dışarı atabileceksiniz nihayet. İkili ilişkilerde keskin tavır almamaya dikkat edin. Belki sabrınızın sınırına geldiniz ama biraz daha sabredin derim. Çünkü keskin tavır hemen arkasından pişmanlık getirir. Durumların giderek daha iyi olacağının bilinciyle olumlu davranın. Uzaktan gelen yakınlar olacak veya haberler.. Bu da sizi mutlu edecek zaten. Size demiştim geçen ay, gelecek ayı bekleyin diye. İşte durumlar lehinize dönmeye başladı. Bu aya kadar yaşadığınız size sıkıntı yaratan bir durumun sonlanması yıl sonunu bulur. Acele etmeyin. Su yolunu kendiliğinden bulacak. Zamana bırakın işi. Bazı Yengeçlere ay sonu yeni bir aktiviteye başlama görülüyor, bazılarına ise hiç beklemediği yerden gelen bir aşk. Bu yıldırım aşkı gibi bir şey.. Bu ay şanslı olduğunuzu bilin…


Aslan ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Bir büyüğünüzün desteğiyle önemli bir para elinize geçebilir. Ancak para geldiği gibi başka bir yatırıma gidecek. Yatırım için harcamalarınıza çok dikkat edin diyeceğim ama bu pek mümkün görünmüyor. Evde masraf artıyor. Artarken de size sıkıntı verecek. Siz siz olun yine de dikkat edin bu hususta. Taşınma vs ile epey para gideceğe benziyor. Kimi Aslanlar da sağlık için önemli harcama yapacak ama içini rahatlatacak şifayı da bulacaklar. Nereden bakarsam bakayım bu ayın en önemli konusu para! Ay sonu bu konuda evde tartışma çıkabilir, sinirler gerilebilir. Uzatmamak gerek. İş vesilesiyle yeni insanlarla tanışma bu ay da söz konusu. Öte yandan bir ara biraz içinize kapanıp hesap kitapla, eve harcamayla kafa yoracak ve çıkış yolları arayacaksınız. Yorulacaksınız ama sorunların da hakkından gelebileceksiniz. Ay sonuna doğru yeni bir şeyi kutlama görülüyor.

Başak ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Bu ay kendiniz için lüks harcama yapacaksınız. Kendi başınıza kalmak, alışveriş yapmak, kafanızı dinlendirmek isteyeceksiniz. Biraz yalnızlık çekeceksiniz ama hoşunuza da gitmeyecek değil. Ayın başlarında yakınlarla haberleşme, kısa seyahatler ve ay sonunda hoş görüşmeler söz konusu. Bazı Başaklar evine güzel ve lüks bir eşya alacak ama bu onlara biraz pahalıya patlayacak. Etrafınızda yeni insanlar belirecek. Yeni tanışmalar var. Yalnız bunlar çok iyi başlayıp kısa süre sonra kötü bitebilir. Dikkatli olun. Zaten zorla düzelttiğiniz aile içi meseleler ay sonu yeniden size sıkıntı yaratacak gibi. Sakin, sabırlı olmaya devam edin, sorunları büyütmeyin. Yeni başlangıç yapanlar için iyi bir dönem ama risk de taşımıyor değil. Şans sizden biraz yana, fazla değil. Yalnız, bu yeni başlangıcın çok önemli olduğunu ve geleceğiniz için çok iyi olacağını bilin. O yüzden şanstan çok aklınıza ve sağduyunuza güvenmeniz lazım. Sabırla yeni düzen içinde uyumlu yaşamanız için gerekli şeyler neyse onları yapmanız lazım. Ve neyin ne olduğunu anlamak için, ileriki zamanları bekleyin.

Terazi ( 23 Eylül-22 Ekim )

Bu ay geçen aydan edindiğiniz yeni ilişkiler hayatınıza renk katmaya devam ediyor. Bir karar aşamasındasınız, gelgitler yaşayacaksınız. Karar vermekte acele etmeyin, ayın ikinci yarısına bırakın. Yeni bir aşk yakalayan Teraziler, güzel olmak için kendilerine bir şeyler alacak, hevesli ve heyecanlı olacaklar. Ama bu aşkın yürüyüp yürümemesi üzerine endişeleri var. Bu endişeler ay sonu giderilebilir. Kiminiz sağlam bir ilişki yakalamış gibi geliyor… İlişki kısa sürede ciddi boyuta taşınabilir. Karşılıklı ailelerle tanıştırma yaşanabilir. 2009’da elde edeceğiniz şansın tohumları sanki şimdiden atılıyor gibi… Biraz şaşkın, ama daha çok mutlu ve heyecanlısınız. Öte yandan, eski hatalarını devam ettiren Terazileri bu ay ilerde gerçekleşebilecek aile içi çatışma ve ayrılık yolunu açacak tartışma ve güç mücadelesi bekliyor. Öfke ile hareket edenleri bir hayal kırıklığı bekliyor. Sağlık sorununuzu çözmek için elverişli bir zaman.

Akrep ( 23 Ekim-21 Kasım )

Kafanız birçok soru ile dolmuş. Birçok şeyi aynı anda halletmek istiyorsunuz. Başladığınız bir şeyin veya kafanızı meşgul eden bir şeyin iyi gidip gitmeyeceğini merak ediyorsunuz. Gizlice tasarladığınız ama gerçekleştirmek veya harekete geçmek için zamanını kolladığınız bir şey var. Evet, bu ay bunun zamanı geliyor, ama ayın ikinci yarısından sonra. Sürpriz bir şekilde birinden destek var bu hususta. Yalnız bu arzunuzu gerçekleştirirken aileden birini üzebilirsiniz. O yüzden siz de biliyorsunuz ki, dikkatli adımlar atmalısınız. Her şeye rağmen cesaretiniz, güç ve kararlılığınız yükseliyor. Sürprizler yaşayacaksınız bol bol. Aşkta, işte, yeni girişimde… Beklemediğiniz güzel şeyler gelişecek. Hayal kırıklığı da var ama belki de böylesi daha iyi dedirtecek sürprizler söz konusu. Bu ay güçlü, çekicisiniz, dikkatler üzerinizde yoğunlaşacak ve tanınmak, beğenilmek ve popüler olmak hoşunuza gidecek. Bu ay gerçekten şaşıracaksınız!


Yay ( 22 Kasım-21 Aralık )

Geçen ay yaptığınız ama henüz belirginleşmemiş olan ve bir hedefinizi gerçekleştirmeye götürecek olan bir anlaşma ay sonunda hareketli günler yaşatacak size. Ancak yolun başındasınız, öğreneceğiniz daha çok şeyler var. Kariyerde ilerleme ve yaşam standartınızı yükseltme çabanız var epeydir. Bunlar kolay işler değil, sabırla kendinizi eğitmeniz ve çalışmanız lazım yükselme yolunda. Kimi Yaylara, bu yolun sonunda kent, semt veya kurum değişimi görülüyor. Kısacası, bu uzun soluklu hedefinize varmak için oturup çalışacaksınız, koşturacaksınız. İlişkilere gelince; bu ay sonu her tür ilişki – aile, arkadaşlık, evlilik ve aşk – hassas bir dönemde. Sinirler çabuk geriliyor. Bu da farkına varmadan aniden ilişkileri kopma noktasına getirebilir. Şu an tam su yüzüne çıkmamış bir mesele veya bir ilişki, ay sonunda ortaya konacak, bir sonuca bağlanacak. Ancak hatalı tavır sizi biraz üzen bir sonuca götürebilir. Ortamı germekten kaçının. En iyisi ara ara kendinizle baş başa kalın, kitap okuyun, sanatla uğraşın. Ay sonu olayların netleşmesini bekleyin, işleri zora sokacak tutumdan kaçının. Gelecek ayın iyi geçmesi bu aydaki tutumunuza bağlı…

Oğlak ( 22 Aralık-19 Ocak )

Eylem, eylem, eylem! Bu ay eylem ayı. Sürekli koşturmaca, işleri, ilişkileri düzene koyma, hedeflerinize giden yolda somut ve ciddi çalışmalar yapma söz konusu. Çok güçlenmişsiniz. Hem şansın yardımı hem de sıkıntılarla kararlı ve akıllı mücadele sizi çok güçlendirmiş. Hırsınızı da bilemiş iyice. Kendinizi birinciliğe oynayan bir yarış atı gibi hissediyor olacaksınız. Ön hazırlığını yapmış ve yarışa hazırsınız. Siz mücadele için yaratılmışsınız. Bunu bu ay çok belirgin bir şekilde hissedeceksiniz. Eylemlerinizle yaşadığınızı ve kendiniz olduğunuzu hissedeceksiniz. Kazanmaya kararlısınız. Bu ay canınızı sıkmaya devam edecek tek bir konu var, o da resmi işler veya yönetimle ilişkiler. Ama onlarla da baş edebileceksiniz. Yeni iş veya yeni ek iş alanı size yeni ve faydalı insanlar kazandıracak. Size yabancı ve kariyerli ( işin ehli) insanlardan destek görülüyor. Bu insanların desteği ve dostluğu ile doğru yolda ilerlediğinizi anlayacaksınız. Aşk mı? Yeni aşk var desem, zor.. Çünkü siz pes etmeyi sevmeyen birisiniz. Eskide ısrar edersiniz. Belki de siz haklısınız. Epeydir istediğiniz bir şeyi alacak, mutlu olacaksınız. Bu ay bir de, arkadaş olarak başlayacak bir tanışma tek taraflı olarak duygusal boyuta taşınmak istenebilir… Grup arkadaşlığı ile kendinizi yenileme fırsatı var.. Kısacası yorucu ama güzel bir ay sizi bekliyor.


Kova ( 20 Ocak-18 Şubat )

Bu ay durumuz iki boyutlu; bir tarafı iyi diğer tarafı karışık. Uzaklar, uzaktan gelen haberler, uzaktan gelen-gidenler size mutluluk vermeye devam ediyor. Yetkili ve yabancı insanların taktiri ve desteği söz konusu. Onlardan ileriye dönük müjdeler de duyacaksınız. Kariyer, uzaklarla ilgili bir amacın tohumları bu ay atılacak. O yüzden yetkili kişilerle görüşmeler önem kazanacak. Amacınız, çok değil, yeni sene başlarında eyleme dökülecek gibi.. Şimdiden başta ne istediğinize iyi karar verin, hele bu ay karar vermek için yıldızların sizi desteklediği bir dönemde. Diğer, karışık olan, tarafa bakalım bir de… Elinize bir miktar ek para geçecek ama hem beklediğinizden az olacak hem de kısa süre sonra elden çıkacak. Bu ay ayaklarınızı yerden kesmeye çalışan, abartan insanlardan biraz uzak durun. Verdiği sözleri tutamayan, olayları fazla pembe gören bu kişiler sizin hesapları karıştırabilir. Siz siz olun kendi aklınıza ve sağduyunuza güvenin. İnsanlardan fazla bir şey beklemeyin. Yoksa hayal kırıklığı kapıda.. O yüzden en iyisi isteklerinizde makul olmak. Öte yandan maddi bir hedefinize yaklaşacaksınız ama koşulların henüz hazır olmaması sizi alıkoyacak, beklentilerinizi ileriki bir zamana ertelemek zorunda kalacaksınız. Her şeye rağmen, gelecek yıl size göz kırpacak olan şans yıldızı Jüpiterin şimdiden ruhunuza yaydığı umut ve sebepsiz neşe gibi güzel duygular, hayata güçlü ve mutlu bakmanızı sağlayacak. Biliyorsunuz ki, yakında işler daha iyi gidecek, bunu sezmeniz şu anki sıkıntılarla dert etmeden mücadelenizde yardımcı olacak..

Balık ( 19 Şubat-20 Mart )

Nerdeyse tüm yıldızlar tepede!.. Bu ne demek?.. Yükselmek demek, durumların ilerlemesi, harekete geçmek demek. Henüz hâlâ çekimserlik, işleri yavaştan alma, şüphe etme devam etse de – yakın zamanlarda aldığınız hayat dersleri sizi böyle iki defa düşünerek hareket etmeye sevk ediyor – bazı somut, görülebilen durumlar oluşmuş. Bir şeyler kafanızda daha belirgin. Sıkıntılı, huzursuz ruh haliniz biraz durulmuş, dikkatiniz attığınız ve atacağınız somut gelişmelerde. Tereddütleriniz çok normal, çünkü hiç kendinizi bu derece huzursuz, bu derece ikilemde hissetmemiştiniz. Cesaret ile sağduyu ve sabır arasında gidip geldiniz. Çünkü yıldızlar da sizi ortada koydu. Bir kısım yıldızlar size şans, güç vererek cesarete davet ederken, diğerleri iyi düşün, sabırlı ol, makul ol, değişim zordur, mesajları verdi. Gerçekten kadersel bir dönem bu. Ve girişimleriniz, amaçlarınız sonuçları hemen alınacak gelişmeler değil. En az bir, hatta iki yıl. O yüzden nefesinizi uzun tutun. Bu ay öne çıkan ve içinizi rahatlatacak gelişmeler var. Geçen aya göre çok iyisiniz. Geçen ayların sıkıntı ve hayal kırıklıklarını biraz olsun unutturacak ve kanımca sonu da çok iyi olacak girişimler var. Uzaklar, size yabancı mekânlar, yabancı insanlardan hakikaten güzel destek var, onlarla hoş anlaşmalar söz konusu. Bunun için seyahatler de gündeme gelecek. Bu ayın iyi bir tarafı daha var: kırgınlıklar yaşanmış ama dost-düşman belli olmuş. Şimdi taşları yerine daha kolay oturtabileceksiniz. Varsa hatalarınız, onları telafi edebileceksiniz. Sizden özür dileyenler de olacak. Ay sonu ani telaş var. Yeni girişimde herhangi bir yanlış, hemen arkasından geri tepecek. Bu sizin için hayırlı olacak, kısa sürede yanlışları düzeltip, yolunuza daha sağlam devam edeceksiniz. Kalbi boş Balıklar uzaktan veya beklemediği yerden gelen sürpriz aşka hazır olsun. Yeni, taptaze ve duygularınıza hitap eden bir aşk bu ve belki de hiç hesapta yokken güzel bir ilişkiye dönüşüp devam edecek…

Bu Ay Genel Yıldız Açıları

Eylül 24’te geri gitmeye başlayan Merkür, 15 Ekim’de doğru yoluna girecek ve ay sonuna kadar Terazide ilerlemeye devam edecek. Bu da kararlar alınsa da 15 Ekim’e kadar ciddi bir şeye imza atmamak gerek demek. Ama bu yeni bir girişim için söz konusu. Daha önceden kararı alınmış ve eylem tarihi önceden saptanmış bir girişim varsa, Merkürün geri gitmesi hiç sorun çıkarmaz, bilâkis başlayan yeni işe daha sağlam devam etmek için, engellerin yolun başında görülmesini sağlar ve hemen yok edilmesi için de fırsatını verir. Eksikleri tamamlar, ondan sonra yolda emin adımlarla ilerlersiniz. Bu ay Su Grubu Burçlar – Akrep, Yengeç ve Balık – için verimli geçecek. Biraz daha sabırlı, düzgün moralli ve umutlu olacaklar ve gerçeklere karşı daya ılımlı olup bir an evvel günlük hayata, işlere adapte olacaklar. Genel olarak bu aya sağduyu hakim olacak. Yükselen gerilim azalacak, uyuma ve huzura yöneleceğiz. Şimdilik…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hah hayyyyy...desene turnayı gözünden vurdum...)) kalmeminize,yüreğinize sağlık hanım efendi.inanmam ama geldi otağ kurdu,havalara uçtum...teşekkürler..sevgilerimle....

Metin TOPÇU 
 29.10.2008 0:38
Cevap :
ne güzel bir yazımla birini mutlu edebildimse. sizin yazılarınız da çok ilginç ve insana çok bilgi veren içerikli yazılar. herkesin okumasını tavsiye ediyorum. karadenizin hırçın ve mis havasına ve güzel insanlarına selam olsun burdan.  29.10.2008 14:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 7907
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster