Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '09

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
8356
 

Semavii’den 2009 Haziran ayı burç yorumları

Semavii’den 2009 Haziran ayı burç yorumları
 

İkizlerin Temsilcisi Merkür Gezegeni


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

Astroloji meraklıları astroloji sitem http://www.yildizfalim.com/ adresini de gezebilir.

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Bu ay Koçların dikkati para, giyim, lüks vs. harcama ve kısa yollarda ve tatilde. Bavulunuzu hazırlayın şimdiden, bu ay gezmeye başlayacaksınız ama gelecek daha çok gezeceksiniz. Bu iki ay leyleği havada göreceksiniz.

İç alem evindeki huzursuzluğunuz bir nebze azalmış durumda, artık önünüze bakıyorsunuz, somut gelişmeler kaydetme arzusu ile geçen ay attığınız adımları devam ettireceksiniz. Yalnız bu ay yapacağınız şahsi masraflara dikkat edin, gereğinden fazla harcama eğilimdesiniz.

Kafanızdaki bir plan, projeyi hayata geçirmişsiniz ancak iş göründüğünden fazla maddiyat ve çaba gerektiriyor ama sizde bunları sağlayacak enerji ve heves var. Bu arada bu proje vesilesiyle yeni şeyler de öğrenecek, mesleki bilginizi artacaksınız.

Kısa yollar, eğitim, yoğun haberleşme trafiği gerektiren işler, meseleler giderek pozitif bir ilerleme kaydedecek, beklentilerinize uygun gelişecek, bu durum sizi sevindirecek. İşte, tam bu noktada, artan heves ve umutla kendinize ve gelişmelere fazla güvenip harcama yapmaya yöneleceksiniz. Ama ben yine de hesap-kitap işlerini dengede tutun derim. Neden mi? İşlerde gelişme olmakla beraber, kısa süre sonra çıkacak bazı pürüzler sizi maddi-enerji olarak uğraştıracak. Hemen beklediğiniz paranın gelmesi hesap edilenden daha uzun zaman alabilecek veya sorunun çözümü zaman alacak. Ama merak etmeyin iyi yola girmiş gibisiniz, en azından bu ay iş yerindeki şartların bir düzen içine girmesi, memnun edici gelişmeler umudunuzu yükseltiyor. Yani çabalarınız karşılığını bulacak hem de birkaç yerden…

İş yerinde maddi beklentilerin veya fiziksel koşulların sevindirici bir yola girmesi sizi hareketli ve neşeli kılıyor. Bu gelişmede önemli dostların da payı olsa gerek, yeni ve eski dostluklar size destek vermeye devam ediyor. Yani kısacası tüm Koçların iş yerinde somut ve olumlu yenilik, gelişme, çabanın ardından gelen güzel sonuçlar görüyorum bu ay. Öte yandan iş yerinde bir yol ayrımı da var, ya iş yerindeki birinin ayrılması söz konusu ya da size gelen bir teklifi sizin ciddi bir şekilde düşünmeniz söz konusu. Bu arada terfi vs düşünenler veya devletle bir işi olanlar bu ay harekete geçsin derim..

Sizin veya bir yakınınızın sağlık sorunu da çözüm yolunda.

Bir amaç veya hayaliniz var kafanızda ama onu gerçekleştirmek için parasal koşulların iyileşmesini bekliyorsunuz, işte bu ay bu imkanı bulacaksınız. Elinize geçecek yüklü bir parayı o amaca yöneltebileceksiniz. Ama eyleme geçmek için yine de gelecek ayı bekleyin derim. Çünkü parayı dengede tutmak bu ay zor olacak.. Ve havada çok fikirler uçuşacak ama çoğu da fos çıkacak gibi, fakat yine de siz ne yapacağınızı bileceksiniz. Koşullar sizin işinize yarayacak şekilde gelişiyor çünkü.

Yeni insanlar ve yeni mekanlar size yeni kapılar açacak. Yeni koşulları erkenden görüp, sağduyulu kararlar almanız bazı devam eden sorunlarınıza pozitif bir çözüm getirmenizi sağlayacak. Zaten siz çözümsüzlüğü sevmez, ileriye bakarsınız hep. Bu arada bu yeni fırsatlar kimi Koçlara yurt dışı kapısını da açacak gibi. Yani ya yurt dışına yönelik bir iş veya yabancılarla yapılacak bir iş, bir aktivite gerçekten ufkunuzu genişletecek ve hayatınızı zenginleştirecek.

Aşka gelince, Koçların yollardan, yabancı kişilerden veya meslektaşları arasından kısmetleri var. Haberleşme trafiği yoğun bu anlamda da. Sanki bu ay yeni aşk için değil de evlilik için, devam eden aşkın ilerlemesi için elverişli gibi..

Siz de artık sıkıcı, anlamsız hale gelen günlük yaşantınıza anlam ve kalıcı bir şeyler katmak istiyorsunuz. Bu bağlamda bazı ciddi kararlarınız maddi ve manevi olarak destek görecek.

Yeni tanışmalar biraz sakıncalı olabilir ama buna kafanızı takmayacaksınız, keyfiniz yerinde.. Zaten dikkatiniz de çoğunlukla maddi meselelerde ve istediğiniz bir hayali gerçekleştirmede.

Bu ay maddi vaatler veren, dost görünen, dürüst, faziletli gibi görünen ama gerçekte öyle olmayan sahtekarlara, dolandırıcılara karşı tüm Koçları uyarayım… Boş fikirlere kanmayın…

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Bu ay yıldızlar sizi ön plana çıkarıyor. Hareketli, kararlı, faal bir aya hazır olun.

Yalnız yıldızlar ikilemli; yani iki uçta gidip gelecek. İçinizdeki arzuların, beklentilerin taşması, fanatik ve tahammülsüz davranmanız söz konusu. İnatçı ve burnunuzun dikine gitme eğilimi var. Öte yandan Satürn sizi sabra, sağduyuya davet ediyor ve bence sağduyunuz hakim olabilecek, iradenize hakim olacak ve amacınıza akıllı, sağlam ataklarla ulaşacaksınız. Tabii kimi Boğalar daha fazla fanatik bir ruh halinde olup, sağduyuyu bir kenara koyup, bu ruh haliyle bazı kavgalı, tartışmalı olayların içinde kendini bulacak gibi görünüyor.. Devlet dairesi, iş yeri gibi büyük bir kurumla bir kavganız olabilir. Sorununuzu kavgaya yönelerek halletmeye çalışabilirsiniz ama yine de sağduyulu olun derim.. Çünkü bu tavır size zarar verir. Olayı büyütmeyin, zaten size destek verecek önemli bir kişi çıkacak karşınıza. Veya kendiniz kısa sürede erişmek istediğiniz amacınıza ulaşacaksınız, fırsatlar sizden yana olacak. Kavgaya gerek yok..

Bu ay bazı sırlar, arkanızdan konuşulan veya olan iyi-kötü bazı gizli olaylar açığa çıkacak ve bu sizi harekete geçirecek, somut bir karar verip atılım yapacaksınız. Bu atılım tayin, uzak bir yere gitme, bir yetkiliyle görüşme olabilir veya duygusal temelli bir olay olabilir.

Parasal olarak biraz daha düzene girmişsiniz, maddi gelişme sağlıyorsunuz.

Boğalar için bu ay duygusal sorunları köklü çözme ayı gibi. Bazı ciddi kararlar veriyorsunuz. Ve bunun için siz de aktif ve kararlısınız. Gözde ve cesursunuz. Aşk ve yol, tayin vs durumlarında yıldızlar sizden yana görünüyor.

Kiminiz de bir ideali için aktif girişimler yapacak. Bu ay girişimleriniz kısa sürede karşılık bulacak ve hayatınızın maddi ve sosyal koşullarını genişletecek önemli işler yapacaksınız. Yorulacaksınız ama buna değecek..

Bazı beklentilerinizin gelişmesi ve içinizden taşan arzu ve cesaret sizi sabırsız yapacak. Acele etmeyin yine, Satürn’ün “sağduyulu ol ve sağlam adımlar at” çağrısına kulak verin. Bırakın işler adım adım ilerlesin.. Bu ay büyük adımlar atma cesareti ve şansınız var ama yine de gereğinden fazla sıçramaya gerek yok.

Bu ay beklentilerinizin gerçekleştiği, son derece dinamik olduğunuz, mutlu bir ay olacak gibi. Hazır olduğunuz bir amacınızda isteğiniz somut ve büyük adımı atabilirsiniz ama henüz daha zamanı olan bir amacınız için adım adım gidin. Zaten şartlar hayat içinde size ait yere doğru sizi sevk edecek, adımlarınız ve karşınıza çıkanlar sizi hedefinize götürecek. Bunu bu ay somut olarak hissedeceksiniz.

Boğalar bu ay sevdikleri için fazla koşturacak gibi görünüyor. Özellikle de evli Boğalar eşlerin sorumluluklarını fazlaca üstlenip onlar için uğraşacak gibi. Onun adına siz koşturacaksınız anlaşılan. Çocukları olanlar ise, onların bazı güzel gelişmeleri ile mutlu olacaklar.

Bütün Boğalara bu ayı iyi değerlendirmesini tavsiye ederim. Verimli, somut kazanımların olduğu bir ay her açıdan.

Bazı Boğalar evlilik teklifi alacak gibi. Bazısı da ciddi bir ilişkiye adım atacak gibi. Kısacası aşkta gel-geç bir ilişki değil, sizi tatmin edecek gerçek bir ilişkiye hazırlanın. Yaşayacağınız ilişkinin arkası gelecek gibi.. Hadi hayırlısı..

İkizler ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bu ay biraz ne yapacağınızı bilmez bir haldesiniz.

Yollardan güzel haber, gelişmeler var. Kiminiz seyahat edeceksiniz. Ancak duygularınız bu ay biraz karışacak, yakıcı duygular sizi rahatsız edecek. Belirsizliğini koruyan şeyler huzurunuzu bozacak. Ama bunu biraz da siz yapıyorsunuz gibi, gereksiz endişe ve kuruntular üretiyorsunuz.

Öte yandan kendinize güveniniz yükseliyor ve gözünüz hedefinizde. Bu sene sizi yollar çok ilgilendiriyor. Kısmetinizin yolda, uzak yerde, veya şansınız yetkili kişilerin ağzından çıkacak sözlerde. Gelişmeler, haberler güzel, endişeye gerek yok aslında..

Bazı İkizler meslek ve genel hayat olarak bir köklü değişim isteğinde. Huzurunuz yerinde değil. Hayatınıza büyük bir değişiklik getirmek istiyorsunuz ama işler isteğiniz gibi gitmiyor sanırım. Acaba diyorum derdinize çözümü yanlış yerde mi arıyorsunuz?

Aile içinde yaşanan soruna çözüm belli olmuş durumda. Sizi bu biraz olsun rahatlıyor.

Gizli planlar, gizli görüşmeler, şu an kendinize sakladığınız düşünceler var. Ama işlerin bir anda ters gitmesinden, planlarınızın bozulmasından korkuyor olmalısınız. Haklı gibisiniz..

İpleri germeden sorunları çözmeniz biraz zamanınızı alacak. Sinirlerinizi sağlam tutun.

Bence bazı İkizlere kesin olarak yol görünüyor. Yapmayı istediğiniz yol, mekan değişikliği aslında size lazım olan şey gibi. Yani direnseniz de aynı yerde kalmaya yol önünde sonunda olacak gibi görünüyor. Kimi İkizlere de iş değişikliği olacak gibi. İş yerindeki veya genel hayattaki sizi huzursuz eden koşullar öyle pek erken düzelmeyecek gibi. Bu arada önünüze açılacak kapı size iyi gelebilecek. Sanırım gelecek ay sonuna doğru rotanız belli olur. Bu ay yaşayacaklarınız da onun hazırlığı…

Sağlık sorunu yaşayan İkizlere de yol var. Bu konuda bazı güzel tesadüfler sorununuza çözüm umudu verecek. Gerçekten güzel insanlara denk geleceksiniz.

Aşka gelince, bu ay var olan ilişkiler desteklenmekte yıldızlar tarafından. Evlenmek, balayına çıkmak isteyenler için güzel bir ay. Evlenip başka bir yere yerleşmek isteyenler, bunun planlarını yapacaklar.

Yeni ilişki kalıcı olmaz gibi görünüyor, hatta biraz saçma bir macera, anlamsız gizli ilişki yaşama eğilimindesiniz. O yüzden dikkat edin, yalancı, dolandırıcının eline düşmeyin…

Bu ay dikkatinizi kendinize, içinize yöneltmeyin, korkular ve endişeler üretirsiniz gereksiz yere. Dışarı çıkın, gezin, yollar yapın. Ve mekan değişikliği, yeni iş için inisiyatifi elinize alın. Kafanızdaki düşünceleri basitleştirin, sadeleştirin, kısa hedeflere odaklanın ve onlar için eylemler yapın.

Yengeç ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Yengeçler, bu ay iyisiniz. Dost kişilerle yapacağınız şeyler, görüşmeler size farklı, yabancı gelse de hoşunuza gidecek. Bu arada farklı, yeni kişilerle tanışma da söz konusu. Dost, grup arkadaşlığınız genişliyor. Hatta bir aktiviteye katılma da söz konusu, özellikle bir hobinizi hayata geçirebileceksiniz.

Ancak bu ay biraz duygu dünyanız karışacak, ya sizde bir kıskançlık duygusu oluşacak, ya da siz kıskanılacaksınız. Birinden beklenmedik bir davranış sizi şaşırtacak ve kızdıracak gibi.

Genel olarak gelişmelere açık, dolu dolu geçen bir ay olacak. Kendiniz, hobileriniz, zevkleriniz için harekete geçeceksiniz.

Yengeçlerin bir dilekleri gerçekleşebilir ve ayrıca epeydir almak istedikleri bir şeyi alacaklar.

Gerek açık, gerekse gizli olarak desteklendiğinizi hissedeceksiniz.

Uzaklar, yollar, size yabancı yer, kişilerden destek var, onlarla kuracağınız iletişim yeni imkanlar doğuracak, ufkunuz açılacak ve belki de alacağınız bir teklif, öneri size somut bir hayat alanı kazandıracak. Bu yeni iş olabilir, işinizi büyütmek olabilir.

Yol düşünenler için şartlar uygun görünüyor. Hayal gücünüze zenginlik katacak, sizi de ruhen yenileyecek geziler olacak. Kiminiz de hayal dünyasında egzotik bir seyahate çıkabilir, ve akabinde güzel bir eser çıkarabilir. Tuhaf ama hoş duygular içinde olacaksınız.

Bu ay yatırım, borç, alacak vs işine bulaşmayın derim.. Kandırılma, yanlış yönlendirilme, hesap kitapta hatalar yapma riski var. Elinizdeki parayı koruyun bu ay. Ama işin ilginç yanı, size yıldızlar gizli destek veriyor bu ay, yani olacak herhangi bir entrikayı sezip ortaya çıkarabileceksiniz. Ve yıldızların bu gizli desteği, hiç umulmadık yerden desteğin, doğru fikrin veya fırsatın gelmesini sağlayacak gibi. Gökten ararken yerde bulmak misali…

Kimi Yengeçler için ailede bir sıkıntı görünüyor. Yani, sanki bir başka yerden bir yakınınızla ilgili bir şeyi öğreneceksiniz gibi veya onun sağlık sorununu duyup üzüleceksiniz gibi. Bu sorun için yakın dostlarınıza başvuracaksınız.

Aşk meselesine gelince… Dost çevrelerden, aktivitelerden, uzak yerlerden hoş kişilerle bir anda ahbaplık yapabilirsiniz ve bunların arasından biriyle hoş bir duygusal elektrik yaşanabilir. O kişinin özel, hayatınızda yer edecek biri olacağını hissedeceksiniz. Kiminiz de devam eden ilişkisini düzeltecek, daha kalıcı güzel bir ilişkiye çevirebilecek. Aşk için verimli bir hava görüyorum. Dikkat etmek kaydıyla ciddi ve anlamlı bir ilişki doğabilir. Kafanız karışsa da çabuk toparlanacak, ne yapacağınızı bilebileceksiniz.

Bir dilek, bir amacın gerekleşmesine hazır olun… Ama bu parasal değil, ideali hayata geçirmek, çok istediğiniz bir şeyi hayata katmak veya aşk alanında olacak…

Aslan ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Sevgili bekar Aslanlar evlilik zamanı geldi, geçiyor, elinizi çabuk tutun.. Ama düğün geçen ay olmadıysa, bu ay olmasın, eğer kavgalı bir evlilik olmasını istemiyorsanız.. Aslında bazı günler uygun olabilir kalıcı bir evlilik için ama bunun için şahsi yıldız haritanızın uygun olması şart… Neyse, az daha bekleyin, yaklaştı..

Bu ay öncelikle otorite konumundaki kişilerle, işteki meselelere karşı sabırsız ve öfkeli olacaksınız. Bir anda parlayabilirsiniz, yakıcı duygular zamansız patlayabilir, dikkat edin derim.. Bir tartışma kavgaya dönüşebilir.. Bu ay maalesef ipler başkalarının elinde…

İş yerinde olacak bir değişiklik veya sizinle ilgili bir sorun, almak istediğiniz terfi vs sizi çok uğraştırır, üstelik de boşuna uğraşmış olursunuz, biraz kavgacı, agresif, dik kafalı davranmanız düşman kazandırır. İşle ilgili beklentileriniz büyükse ya kendinize yeni bir yer arayın ya da bu ay için otoriteye boyun eğin, olanla yetinin şimdilik. Kavga edecekseniz de bu ay değil!.. Ayrıca işte olan değişiklik konusunda acele karar vermeyin, maddi olarak belki sizin için de iyi olabilecek. Sabredin ve görün.

Yeni insanlarla tanışma, ay sonu gibi bir isteğinizi gerçekleştirmek için harcama yapma görülüyor.

Bu ay önemli bir yatırım düşünenler, devlet veya önemli bir kuruluş kanalıyla somut bir yatırım yapabilir ama bana sorarsanız bu astarı bezinden pahalı bir durum oluşturur, hesap kitabı iki kez kontrol edin. Kiminiz de bir kredi çekmeye yönelebilir. Ama bu ay ele geçen paranın hayrı yok gibi, geldiği gibi gidecek, düşman askeri gibi denize dökülecek mübarek… J Kısacası bu ay büyük parayı bekletin gelecek ay bakın çaresine.

Bu ay birçok şey için dostlara, bir bilene danışın derim..

Aşk isteyen Aslanlar ayın ilk haftası uygun bir ilişki çıkabilir, gezilerden veya haberleşme yoluyla. Yabancı biri de girebilir hayatınıza…Kiminiz de kısa ve tutkulu macera yaşayacak ama sanırım bu olay çabuk duyulacak.

Bütün Aslanlara sanki yeni bir kapı, hayat alanı ve yeni bir çevre açılıyor gibi..

Son olarak, bazı Aslanları cinsel veya başka sebepten herhangi bir fiziksel saldırıya karşı uyarayım… Karakolluk bir durum çıkabilir, dikkat edin bu ay…

Başak ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Başaklar bu ay epeydir olmadığı kadar iyisiniz ama bence siz yine de bir tatile çıkın.. Şaka bir yana yıldızlar sizi ha bire sınavdan geçirip duruyor. Bu ay çok olumlu açılar var ama bir taraftan sınamalar devam da etmekte.

Otorite ile sıkıntınız bu ay sizi bir yol ayrımına, bir karara götürebilir. Ama zihinsel faaliyetlerinizin bu ay son derece iyi olması, aktif ve faal olmanız kariyer, eğitim, terfi vs de sizin kazanmanızı sağlayacak gibi.

Bu arada işte, otorite olan bir kurumda, otorite konumundaki kişilerin de kendilerini yenilemelerini sağlayan güzel gelişmeler, fırsatlar doğacak. Belki de sizin başarınız görmezden gelinemeyecek noktada olacak. Ego çatışmasında siz de hesaba katılacaksınız, yani sizin de haklı olduğunuz kabul edilecek ve benliklerden çok iş için ortak noktada birleşme, güç oluşturmanın önemi anlaşılacak gibi.

Öte yandan herhangi bir fiziksel, sportif aktivite yapan, veya yayın, gazetecilikle uğraşan bir Başak kurumuna ödül kazandıracak bir iş başarabilir.

Kimi Başaklar da tatsız işten kurtulup macera, spor, hareketin bol olduğu bir tatil beldesine atacak kendini ve çok eğlenecek.

Bazı Başaklara çok iyi bir teklif var gibi. Bir iş teklifi, hemen düşünmeden atlanmaya değer bir şey… Şartlar kabul etmenizi engellese de, ileride yapmayı düşünecek güzel bir fikir oluşturacak kafanızda. Tam da hayat felsefenize uygun bir iş.

Erkekler için askerlik mesleği gündeme gelecek bu ay.. Bunu meslek olarak düşünmek söz konusu gibi. Bunun için ayın 2. haftası ve sonrası uygun görünüyor.

Genel olarak bir şeylerin daha net olduğu, işlerin, günlük hayatın daha bir düzene girdiği, sizi tatmin edecek bir belirginliğin yaşandığı bir ay olacak..

Bu ay kırık, çıkık, fiziksel kaza, elektrik kazalarına karşı dikkat edin. Hareketli ve sabırsız olacaksınız, ani harekete kalkışmayın. İnatçı olmayı da bırakın, hedefe odaklı olursanız kazanan siz olacaksınız.

Aşka gelince, bence aşk için çok elverişli bir ay. Ciddi konuşmaların, ciddi kararların ayı olacak hatta bazı kararlara imza atılacak gibi. Evlilik için uygun bir ay. Yollar, eğitim, meslek kursu veya kültürel bir aktivite size aşkın kapısını aralayabilir. Bu gerçekten aşk gibi bir aşk olacak…

Terazi ( 23 Eylül-22 Ekim )

Sevgili Teraziler, size bu ay çok olumlu ve güzel şeyler söyleyemeyeceğim, daha doğrusu ne çok kötü ne de iyi.. Siz bu ay en iyisi işleri, hayatı rölantiye alın, ve dinlenmek, müzik dinlemek, hafif şeylerle meşgul olmak gibi işlere yönelin..

Bu ay bazı Terazilerin bir hayal kırıklığı yaşaması söz konusu. Kiminiz parasal kökenli, kiminiz de cinsel kökenli bir sorundan dolayı bir hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Bir şey beklediğiniz gibi çıkmayacak. Ama siz işi biraz sağlama da almışsınız, sanki beklediğiniz bir şeymiş bu.. Kendinizi ona hazırlamış gibisiniz.

Geleceğinizi garantiye alacak maddi planlarınız sağlam, hatta kişisel yatırımlarınız iyi görünüyor. Ya da kafanızda sağlam bir plan var ve bunu zamanı gelince uygulamaya koyacaksınız, doğru bir adım olacak gibi..

Kimi Teraziler de bozulan ruh sağlığı için terapi, tedaviye başvurmaya karar verecek gibi. Aslında en iyisi mekan değiştirmek, sizi sıkan şeylerden bir süre uzak durmak. Bu arada uzaktan uzanan bir el size şifa gibi gelecek. Bir yakınınızın daveti ile ortam değiştirip biraz olsun nefes alacaksınız.

Evli Teraziler ya eşten ya da çocuktan kaynaklı bir hayal kırıklığı yaşayabilir. Diğerleri yatırım kaynaklı bir hayal kırıklığı yaşayacak ama bu yine de sevdiği, güvendiği biriyle de alakalı. Kiminiz de cinsel kökenli bir sorun ve hayal kırıklığı ile baş etmek zorunda kalacak, yanlış yargılar yanlış kararlara itecek ve bunun yanlışlığı da çabuk anlaşılacak.

Durumlar ay sonu gibi ortaya çıkar.. Bu ay yeni aşk, tanıdık çevreden gelen bir teklife karşı dikkatli olun. Sadece uzaktan gelen dost sese kulak verin veya uzaktan gelen bir habere. Veya en iyisi kendi düşüncenize güvenin.

Gözünüzü açın bu ay, arkanızdan dönen dolaplar varsa görmeyi bilin, ve kararsızlığınız yüzünden kaçırmayın bazı fırsatları. Bence elinizi çabuk tutun… Gelecek ayın pozitif etkilerinden faydalanmak istiyorsanız bu ay uyanık olun, havayı koklayın derim.

Aşka gelince, devam eden ilişkide pürüz çıksa da çözülür merak etmeyin. Yeni aşk için haberleşme, uzaklar, veya tanıdığınız biri ile bir duygusal olay yaşanabilir ama bu ay karşınıza çıkacak kişilere dikkat edin, göründüğü gibi olmayabilir…

Bu ay uyanık olun, işleri rölantiye alın ve rotanıza odaklanın kafanızda, planlarınızı hazırlayın..

Akrep ( 23 Ekim-21 Kasım )

Bu ay yıldızlar sizin için kaynayan kazan gibi.. Hararetli, sabırsız, öfkeli, hevesli ve aksi olacaksınız.

Uzun zamandır çaba gösterdiğiniz bir hedefe ulaşma şansınız var bu ay. Bu güzel haber gerçekten. Bu aileden ayrılmayı, veya ev taşımayı veya bir sevgiliden vs ayrılmayı gerektirecek gibi. Kimi Akrepler de bu amacını gerçekleştirmenin ardından bazı yüklü masraflara yönelecek.

Bu ay bazı ev kazalarına veya diğer kazalara karşı dikkati olun derim. Yıldızlar hakikaten sizi sabırsız ve tedbirsiz yapıyor..

Aileden biriyle veya evle ilgili bir tartışmanıza dost ve sözü dinlenen birinden, yaşça büyük bir dosttan güzel bir destek var. Eski dostlukların değerini anlayacağınız bir iyilik göreceksiniz. Bu arada epeydir görüşemediğiniz eski dostlarla da karşılaşıp veya buluşup hoş bir sohbet etme imkanınız olacak. Dostluklarınızı pekiştireceksiniz.

Bu ay ruhsal olarak daha sakinsiniz, görünüşte, ikili ilişkilerde bazı sabırsız ve agresif çıkışlar yapacak olsanız da, eşiniz veya sevgilinizin yanına gelince birden yelkenleri suya indirecek ve romantik, hoş, şiirsel özel anlar paylaşacaksınız birlikte. Romantizmi tazeleyeceksiniz.

Kalbi boş olan Akrepler ne yapacak acaba?... Bence bir gizli hayranı olacak. Hatta kendisiyle ilgili ciddi düşünceleri olacak biri. Ama hemen yaklaşamayabilir. Onun çekinmesine neden olan bazı şeyler olabilir.

Bu ay sizin göremediklerinizi sizi seven yakınlarınız görebilir, onların sesine kulak verin derim..

Ayrıca bazı Akreplere uzun vadeli başarı getirecek bir teklif görünüyor. Sağlam bir iş gibi görünüyor, kendinizi gösterme imkanı bulacağınız ve yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir iş gibi. Ama inisiyatifin karşı tarafta olduğunu bilin, onun/onların yönlendirmesi ile yürüyecek bir ekip çalışması gibi bir şey bu. Bu size isim de getirebilir, kalıcı bir isim.

Yay ( 22 Kasım-21 Aralık )

Bu sene yaşadıklarınız ve yaşayacaklarınızın gelecek seneden itibaren sizi yeni bir yaşantıya, yeni bir düzene götüreceğinin farkında olarak yaşıyor olmalısınız. Yani hazırlık seneniz; 2009 ve 2010. Hayatınızda sizi rahatsız eden, artık bir çözümü veya atılması şart olan şeyler var. Başta, kurduğunuz, devam ettirdiğiniz ev hayatı, meslek hayatındaki bazı şeyler.. Bunların değişmesi gerektiğini düşünüyor olmalısınız.. Gelecek sene Yayları zorlayacakken bu sene onlara bir güç toplama senesi olacak. Yani bu sene yapacaklarınız sizin geleceğinizde adeta bir can simidi görevi yapacak, zorlu çıkışlarda size destek veren bir baston olacak adeta..

Çok mu abartıyorum sizce?.. Hayat yolunda doğru adımlarla ilerleyenler haklı olabilir ama bazı önemli hatalar yapanlar haklı değiller. Mutluluğunuz için gerekenleri bir kez daha ciddi ciddi düşünün derim..

Gelelim bu aya..

Günlük hayat, iş yerinde koşturmaca çok yoğun bu ay. Adeta mekana kapanıp mekan içinde koşturacaksınız.

Öte yandan iş yerinde bazı şeylerin sonuna gelmişsiniz, sorunların önemli bir kısmı çözülecek veya netleşecek ve siz de rotanızı ona göre belirleyeceksiniz. Yani belirsizlik dağılıyor işte. Ve işte önemli bir pozisyon almanız söz konusu olabilir. Ama gönlü mekan değiştirmekte olanlar için durum farklı.. Bazı Yaylar sanki meslek değiştirme aşamasında gibi.. Kendi seviyesine hitap eden, daha nezih çalışma şartlarına sahip bir iş düşünüyor olmalısınız, hatta bunun için haberleşme, görüşme trafiği de yaşayacaksınız. Bununla ilgili fırsatlar yükselecek ve siz de ona göre bir karara varacaksınız.

Kiminiz de daha nezih, güzel bir yere yerleşme düşüncesinde. Buna yaklaştınız..

Bu ay Yayları da kaza riski konusunda uyarmak isterim. Bu ay gerçekten birçok burç için sakıncalı bazı riskler görünüyor. Gerçi yıldızlar dengeli, koruyucu ama siz yine de işi sağlama alın, riskli hareketlerden kaçının. Bu arada siz veya bir yakınınız bir operasyon geçirebilir. Bir tedavi süreci olabilir.

Siz veya bir yakınınız sanki evlilik hazırlığı yapma aşamasında. Yani bazı eşyalar, eve yönelik masraflar var. Bu ay ve gelecek ay bazı günler uygun bazı günler sakıncalı evlilik için. Özellikle Yaydaki Güneşinizin kaçıncı derecede olduğu önemli, yani diyelim Güneş Yay’ın 15.derecesinde.. Transit Satürn 15 derece Güneşe sert açıda; bu dönemde yapılan evliliğin kalıcı olması zordur mesela.

Aşk bu ay çıkarsa iş yerinden, günlük sosyal hareketlerden ve bazı ikili görüşmeler vesilesiyle çıkar. Bir kültürel, sosyal faaliyete katılmanız veya kısa yol yapmanız bir aşk getirebilir..

Kendiniz için düşündüğünüz nezih, kültürlü çevreye dair imkanlar bu ay daha fazla yükseliyor, belirginleşiyor. Devlet destekli işleriniz bu anlamda verimli sonuçlar almanızı sağlar. Zor dediğiniz şey gerçekleşebilir ayın 2. haftası itibariyle…

Oğlak ( 22 Aralık-19 Ocak )

Bu ay şanslı burçlar arasında siz de varsınız.

Uzun süreli bazı sorunların birden çözüm bulduğu, mutlu, sosyal, canlı, dışa dönük bir ay geçireceksiniz. Özellikle iş kurmayı planlayanlar için somut ve pozitif ortamların doğacağı, beklentilerinize uygun gelişmelerin olacağı bir ay.

Sosyal hayatınız yeniden canlanıyor. Kıpıp kıpır, neşeli ve keyiflisiniz. Sosyal ortamlarda bulunmak, sosyal, sanatsal faaliyetlerde bulunmak vesilesiyle ilginç ve güzel insanlarla tanışacaksınız. Birden kaynaşmanız, sıkı dost olmanız mümkün. Kafa yapınıza uygun, neşeli, hoş sohbet tiplerle samimiyet kuracaksınız. Hatta birinden çok ilginç bir teklif almanız da söz konusu.

Yeni ve eski dostlarla bir araya gelip keyifli vakitler geçireceksiniz. Bu arada, güzel projeler paylaşma, bazı ilginç kararlar almanız mümkün onlarla beraber. Birlikte ilginç, farklı bir tatil planlamanız da mümkün. Ya da bir sosyal aktivite düzenlemeniz, bir işbirliğine gitmeniz mümkün. Hatta daha önce yaptığınız bir faaliyeti gösterime sunmanız mümkün.

Aileden birinin veya sizin bir başarınız kutlanabilir.

Sağlık sorununuz varsa bu ay elverişli, çözüm bulabileceğiniz bir dönem.

Ticaret, uzak yerden iş ilişkisi kuran kişilere güzel haberler, güzel teklifler var. Ve siz de cesur ve atak girişimlerle hedefinize ulaşabileceksiniz. İşi büyütmek, somut kazançlar elde etmek için uygun bir ay.

Uzun zamandır görmediğiniz yakınların ziyaretleri sizi sevindirecek. Bazı küskünlükler varsa bu ay düzelmesi çok mümkün.

Bazı Oğlaklar da önceden planladığı güzel bir yolculuğa çıkabilir. Bu ay güzelliklerden keyif alacaksınız.

Çalışan Oğlakların beklentilerinin gerçekleşmesi ay sonunu bulabilir. Siz en iyisi güzel bir tatil yapın. Tatil için çok elverişli bir ay. Tatil ortamında yapacağınız görüşmeler, tanışmalar vs size güzel bir kapı açabilir.

Aşk için da çok iyi bir ay diyebilirim. Mutluluğu hissedeceğiniz, yaşadığınızı hissettirecek, birçok açıdan kafanıza ve gönlünüze uygun bir aşkın kapınızı çalacağını bilin..

Aşk için gerçekten çok güzel bir ay.. Bazı sorunlarınızı çözebileceğiniz, soğukluğu giderebileceğiniz, yeniden sevgi dolu bir ilişkiyi kurabileceğiniz bir ay olacak. Romantizm tazeleyeceksiniz adeta. Aşk arayanlar da bu ay durmasın, sosyal ortamlara atsın kendini. Aşk herhangi bir yerde çıkabilir karşınıza.. Gerçekten aradığınızı bulmanız mümkün. Veya devam eden bir ilişkinizi çok güzel ve anlamlı, kalıcı bir ilişkiye çevirmeniz olası..

Bütün Oğlaklar, bu ayı iyi değerlendirin…

Kova ( 20 Ocak-18 Şubat )

Bu ay dikkatiniz evde, yuvanızda. Evle ilgili tadilat, bazı harcamalar söz konusu, ayrıca evle ilgili geleceğe dair düşünceleriniz giderek yükselecek.

Bu ay bol misafir ağırlayacaksınız, çok gideniniz geleniniz olacak. Yakınlarınızdan alacağınız güzel haberlerle sevineceksiniz.

Ruhsal dünya eviniz yoğun, ağır yıldızlar yerleşmiş durumda. Hayatı farklı boyutlarda sorguluyorsunuz. Hayatınıza farklı değerler, alışkanlıklar getirmek ve derinleşmek istiyorsunuz. Siz derine dalmayı pek sevmezsiniz ama böyle bir ruh hali sarmış sizi epeydir. Hayatınızdaki eksik çıtaları yerleştirmek için farklı şeylerin gerektiğini anlıyorsunuz. Kök salmak arzunuz güçlenmiş.

Bu ay evle ilgili harcamalarda ölçüyü kaçırmayın. Oluşabilecek aksilikler size fazla masraf yaptırabilir.

Sezgileriniz çok güçlenmiş durumda ama bu ay sizi zaman zaman yanıltacaklar. Çünkü bu ay duygularınız karışacak. Ya ne istediğinizi bilemeyeceksiniz ya da garip istek, beklentiler içine gireceksiniz. Derinleşmek size iyi gelmeyecek bu ay anlaşılan..:) Olur olmaz insanlarla özelinizi paylaşmayın, her evinize geleni kendiniz gibi sanmayın.. Herkesin sizi anlamasını beklemeyin.

İş, eğitim, kariyer odaklı işlerinizde yersiz endişelerinizi önemli biriyle yapacağınız bir görüşme giderecek.

Duygusal olarak bu ay biraz şaşkınsınız. En iyisi siz bu ay ciddi kararlar vermeyin, akışa bırakın kendinizi ve temkinli olun biraz. Çünkü bu ay hissettiğiniz şeyin gelecek ay gerçek olmadığını düşünebileceksiniz. Gel-geç duygusal istekler olduğunu anlayacaksınız gibi. Tabii, şahsi haritanız aksini söylemiyorsa… Ama Mars-Venüs Boğada direkt olarak sizin Güneşe sert açı yaparken, şahsi harita da aynı şeyi söyler… En azından bu ay ciddi adım atmayın der…

İdeal aşka yaklaştığınızı veya yakaladığınızı söylemiştim geçen ay. Bu ay bunun için uygun değil, siz aşk işlerini gelecek aya bırakın en iyisi.. Şayet doğru ilişki ise, yine de gelecek aya bırakın, gerçeklerin su yüzüne çıkmasını bekleyin, emin olun çabuk çıkacaktır gerçek kısa zamanda...

Balık ( 19 Şubat-20 Mart )

Bu ay çok yoğun iletişim trafiği, fikir alışverişi yaşayacağınız bir ay olacak. Kısa yollar yapmanız söz konusu. Kısa yollardan gelen de olabilir.

Kardeşler, yakınlarla görüşecek, onlara danışacaksınız, onlardan da güzel haberler gelecek ayrıca.

Öte yandan bu ay kafa yorgunluğu artacak, bu da kafanızı karıştıracak gibi.

Aksi giden işler bu ay yoluna girmeye başlıyor. Yalnız görüşmelerde, iletişimde, kontrat vs imzalamada çok dikkatli olmanız lazım, dikkatsizlik yüzünden başınızı ağrıtan bir nokta olabilir veya aldanabilirsiniz. Söylenenler ile gerçek bir olmayabilir, uyanık olun derim.

Kariyerle bağlantılı bir teklif almanız mümkün bu ay veya isteğiniz bir hedefe ulaşmanız olası. Buna yönelik iletişim trafiği yoğun. Kafanızda planladığınız şeye pek uymasa da, aslında aradığınız özgürlüğü bulabileceğiniz bir şey olabilir. Hayır demeden önce, iyi düşünün. Size göre bir şey olabilir bu iş teklifi… Bu vesileyle de bir yol yapmanız mümkün.

Bir şeye odaklanmışken, karşınıza çıkacak başka bir şey sizi duraklatacak. Bu vesileyle mekan içinde koşturmacanız bol olacak. Başta şaşırsanız da, hemen kendinizi toplayacak harekete geçebileceksiniz. Gerçeklerden kaçmanıza da bir son verebilir bu yeni kapı.

Kimi Balıklar aşk için kısa yollar yapacak veya mekan içinde boş koşturmaca yaşayacaksınız. İletişim çok yoğun bu anlamda da.

Bu ay aile ile ilgilenmeniz söz konusu. Dikkatinizi kendinizden uzaklaştırıp yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekecek. Bir yakınınızın sorunu sizi bir araya getirecek gibi görünüyor.

Bu ay Balıkların yakınlarına, dostlarına danışmasını öneririm. Çünkü kontrat veya bir tel. vs gibi iletişim kanalından alacağı bilgi, haber onu yanıltabilir. Durumu anlamak için bir yakına danışın derim, hemen karar vermeyin, çünkü bu ay kafanız karışık.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8534
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster