Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '10

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
7010
 

Semavii’den 2010 Ağustos ayı Burç Yorumları

Semavii’den 2010 Ağustos ayı Burç Yorumları
 

Aslanım ben!


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.)

Astroloji meraklıları astroloji sitem http://www.yildizfalim.com/ adresini de gezebilir.

Yoruma geçmeden önce, 29 Temmuz-5 Ağustos arasının önemli olduğunu vurgulamak isterim herkes için. Bu üç gün süresince gergin yıldızlar ciddi olaylara neden olabilir. Herkesi kazalara karşı ve infial yaratacak olayların içinde bulunmamaya karşı uyarmak isterim.

Ciddi ve travma yaratabilecek derece gergin açılar, siz siz olun, bu 3 gün içinde hatta 15 Ağustosa kadar öfkenize, duygularınıza ve reflekslerinize hakim olun. Sakin, sağduyulu, uyanık ve tedbirli olmayı ihmal etmeyin.

Özellikle öncü burçlar – Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç – burçlarının başında doğanları veya bu burçların başında önemli yıldızları olanları uyarmak isterim.

Belirttiğim tarihler arasındaki gergin açılar ülkemiz için de çok önem taşımakta; olaylar ülkedeki değişimin dönüm noktası gibi bir etki taşıyabilir. Daha önceki dönüm noktalarını Türkiye gelecek analizlerimde yazmıştım. İşte, bu günlerde yaşanılacak olaylar ise sanki bana yeni sürecin, değişimin “kilidini açan”, yani ülkede gerçekleşecek önemli değişimlerin başladığını somut olarak göreceğimiz son dönüm noktası gibi geliyor. Yıldızların son hamlesi. Öyle ki, bu günlerde yaşanılanlardan sonra geriye dönüşü olmayan bir değişim, yenilik süreci bizleri bekliyor. Olaylar bazı kararları netleştiriyor, beklemek, muğlak kalmak, eski söylemlerle idare etmek, ucuz siyasetle idare etmek lüksü bitti siyasetçiler için! Siyasetçiler buna göre tavrını almak zorunda kalacak. Bu ay inisiyatifli ve sağduyulu ve uzak görüşlü sağlam kararların ve eylemlerin altına imzasını atacak siyasetçi kazanacaktır!...

Yeni bir sürecin kapısının eşiğinden içeri giriyoruz! Haydi hayırlısı.

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Koçun başında doğanlar gergin olabilecek iki haftaya göre kendilerini hazırlasınlar derim. Bu gergin dönemin ardından önemli şeyler netlik kazanacak, ya köklü bitişler ya başlangıçlar yapılacak.

Yükselen burcu da Koç olanlar, özellikle Koçun ilk derecelerinde yükselenleri olanlar daha dikkatli olmalı derim. 29 Temmuz-15 Ağustos arasında, özellikle de 29 Temmuz-5 Ağustos arasında dikkatli olmanız gerekir, ani gelişebilecek gergin durumlara karşı, özellikle kaza riskine ve ani bir öfkeye maruz kalma riskine karşı. Bu dönemlerde kavga çıkacak ortamlarda da dikkat edin derim.

Bazı Koçlar ise kaçınılmaz, kadersel bir olay yaşayacak gibi görünmekte.

Şanslı açılar var mı, tabii ki var, mesela Güneşin bu ay Aslan burcunda olması sizin için başlı başına bir şanstır ve Güneş irade demektir, iradenize hakim olmak, sağduyulu olmak da elinizdedir, Güneş sizi iradeli olmaya davet eder hatta yardım eder ama buna uyacak sizsinizdir. Güneş hayat veren, hayat kurtaran evlerden ilki sayılan 5.evde olacak ay boyunca, bu güzel ve şans veren bir enerji demektir her şeye rağmen.

Diğer güzel açılara gelirsek.. İlerleyen günlerde çok güzel ve önemli açılar yapacak yıldızlar ve size yepyeni bir başlangıç yapmanızı sağlayan güzel gelişmeler yaşatacak.

Her şeyden önce bu ay vizyonunuz açık, kararlarınızı verme gücünüz çok yüksek olacak. Çünkü olaylar su yüzüne çıkıyor, netleşiyor kesinlikle. Rotanız belli oluyor.

Bu ay 7.ev aşk, evlilik, açık düşman, açık rakip, açık sorun, iş veya yakın ilişkiler evinizde önemli bir yıldız yığılması olacak Terazi burcunda.

Bu yıldızların etkisiyle, adeta krizden fırsat doğar sözünü doğrulayan önemli kararlar çıkacak. Sorun yaşadığınız kişilerle kartları açık oynayacak, şartlarınızı net ortaya koyacaksınız, Kovadaki Neptün’ün desteği ile ruhsal bir güçle dolacaksınız, gözünüz açılacak ve olayları net görüp, net tavır alacaksınız. Tavır alacağınız mesele bir sorun veya güzel bir konu ile ilgili olabilir.

Güzel konu derken, bu aşk ve evlilik konusu demektir, bekar Koçlar yollarını netleştirip belirliyorlar. Evlilik ve aşk üzerine önemli kararlar alıyorlar.

Kimi koçlar ise işle alakalı önemli bir iletişim sürecinin ardından güzel kararları gerçekleştirmenin rahatlığını duyacaklar. Ama tabii önce epey bir yorulacaklar.

Sene başından beri hatta daha öncesinde muğlak kalan olaylar, konular nerdeyse tamamen netleşiyor. Somut kararların ve eylemlerin ayı.

7.ev sizin zıt eviniz olduğu için biraz savunmada kalma, biraz savrulma ve inisiyatifin karşı tarafta olma riski var, siz daha çok pasif konumda kalma ve gardını alma pozisyonuna girmeye meyilli olabilirsiniz. Ama bu durumu üzerinizden çabuk atıp inisiyatifi elinize geçirme ve kararlarınızı etkilenmeden verme gücünüz olacak kesinlikle, buna da 11.ev yani ideal, amaçlar evinde bulunan Kovadaki transit Neptün ve Şiron yardım edecek. Ayrıca Güneş’in Aslandaki olumlu seyrini de hesaba katmak gerekir.

Kısacası ilk haftalarda gergin ama hemen ardından çok güçlü, inisiyatifli ve önemli somut kararların alındığı, sonuçların alındığı bir ay. Hareket var hayatınızda, dolu dolu geçecek bir ay.

Öte yandan bahsettiğim gergin dönemi hafife almamak gerekir. Can sıkan veya üzen durumlar olabilir, sakin, sağduyulu olun ve olayların üzerine üzerine gitmeyin, görün, bekleyin ve tedbirli, temkinli olun. Bunlar da yeterli olur bu dönemi daha hafif atlatmak için.

Tabii önüne geçilmeyen durumlara bir şey yapamayız. Kiminiz aile içinde biri ile ilgili bir üzüntü yaşayabilirsiniz, kiminiz belki iyi bir sebeple de olsa, aileden uzaklara gitmenin bir hüznünü yaşayabilirsiniz, kiminiz de işte ani gelişen bir sorunla veya düşmanlıkla karşılaşabilirsiniz. Kaza riskine de dikkat edim dedim zaten.

Kendiniz veya bir yakınınız veya sevgili/eşle ilgili sorumluluklarınızın artacağı bir döneme giriyorsunuz, paylaşmayı, başkası için emek vermeyi ve kendinizi kişisel olarak güçlendirmek adına kişisel eksiklerinizi sorumlulukla ve gerçekçi bir bakışla tamamlamak, telafi etmek durumunda kalacaksınız. Hayat size özellikle bu aydan itibaren çok şey öğretecek.

İşle ilgili sorun yaşayacak olanlar ay sonlarında çözüm yolu bulacaklar, sorunlar biraz uğraştırsa da, iyi bir çözüme kavuşturulacak gibi görünmekte. Ve işte önemli bir hedefinize ulaşıyorsunuz. Bu hedef sizin yaklaşık 2 senenize güzel etki yapacak bir hedefe benziyor. Yine de her şey sizin akıllı kararlarınıza bağlı ve bu doğru kararları verme şansı veriyor yıldızlar. Bunu iyi değerlendirin derim.

Bu ay ulaşacağınız hedef ile parasal bakımdan da iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Parasal bakımdan şans sizden yana, beklenmedik paralar almanız söz konusu.

Sanatla uğraşan Koçlar için son derece yaratıcı ve hareketli bir ay, kendilerini gösterip insanları şaşırtacak ve hayran bıraktıracak işlere imza atacaklar.

Aşka gelirsek; var olan ilişki kesinlikle ciddi bir boyut kazanıyor. İlişkinizle ilgili fikirleriniz netleşiyor. Bu ay sevgi ve şefkat alacak, saf sevgiyi iliklerinizde, yüreğinizde hissedeceksiniz. Kararlarınız sizi evliliğe götürecek. Bu ay evlilik olabilir, ama ay ortasından sonra olsa iyi olur. Bence kısa zamanda evlilik düşünenler için sanki Ekim ayı da olası. Kiminiz de gelecek senenin başlarına atabilirsiniz tarihi. Ancak kararları vermek bu ayda.

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Bazı Boğaların meslekte farklı bir arayışa girme süreci bu ayki yıldızlarla biraz sekteye uğrayabilir. Ama var olan işlerle ilgili gelişme sağlanacak, önemli görüşmeler tatmin edici bir sonuca ulaşacak gibi görünmekte.

Boğaların bu ay dikkatleri günlük hayat, iş hayatı ve iş yeri ve akrabalar üzerine odaklanıyor. Ve ayrıca sağlık üzerine.

İş hayatı ve aile sorunları ile uğraşmak sizi biraz yorup öfkelendirecek. Ama kaçarı yok, sorumluluklara el atmak zorundasınız. İş başa düşüyor.

Özellikle sizi yıldızlar işle ilgili beklentinizi sağlayacak adımlar atmaya sevk ediyor. İş yerinde otoriteden bir beklentinize olumu yanıt alacaksınız ama bu sonucu alana kadar sıkıntılı günler geçireceksiniz. Çabalarınız karşılıksız kalmayacak, bunun bilinci ile gayretle ve olumlu bir ruh haliyle harekete geçeceksiniz.

Kimi Boğalar sağlık ve bakımla ilgilenecek bol bol. Biraz yeni bir hava katmak için bakım işlerine hevesle girişeceksiniz. Belki saç, belki giyim tarzınızda bazı yenilikler yapmak isteyeceksiniz.

Küçük ev veya iş yeri kazalarına karşı uyarmak isterim Boğaları. Panik, telaş küçük kazalara neden olabilir.

Satürn artık sağlık evinize girdi, yani 6.eve. Bu da ilerleyen 2 sene sürecinde sağlığınızla ilgilenmeniz, rutin kontroller yaptırmanız gerektiğini gösteriyor. İhmal ettiğiniz bir sağlık sorununuz varsa, artık acil sinyali verecek gibi ve tedavi için harekete geçmek durumundasınız. Kiminizi de özellikle bu ay çıkabilecek bir sağlık sorunu uğraştırabilir.

Bu arada, resmi sağlık, sigorta işlemleri veya iş yeriyle alakalı resmi işlemleri halletmek için koşturacak bazı Boğalar da. Bu ay bu tür resmi işlemleri kesin olarak halletmek için iyi bir dönem.

İş veya iş yeri değiştirmeyi düşünenler bu ay koşturacak ancak somut sonuçlar ay sonlarında gelecek.

Para konusu parlak görünüyor. Ve işle ilgili bir hedefinize ulaşmak size para getirecek. Daha doğrusu yaptığınız işlerde beklediğiniz paraları kazanmaya başlıyorsunuz.

Mekan değiştirmek, taşınmak veya başka kente veya ülkeye yerleşmek gibi düşüncesi olanlar bence bu ay kararlar almasın, beklesinler gelişmeleri ve var olan işlere emek versinler derim.

Aşk konusunda; bir süre muğlak kalan ve çözüm bekleyen sorunları çözmeniz için veya yapılan bazı hataları telafi etmeniz için ayın 14’ünde Balık burcuna geri dönecek olan transit Uranüs size yeniden destek vermeye başlayacak. Yeni aşk bekleyenler ya iş yerinde ya da akraba vasıtasıyla veya gündelik alışverişinizi yaparken biriyle tanışabilirsiniz gibi görünmekte. Haberler sizi şaşırtıp sevindirecek gibi. Özellikle Ağustosun ikinci haftasından sonra ilginç haberler alabilirsiniz.

Tayin, terfi vs bekleyeneler de ayın ikinci yarısından itibaren umutlu ve sevinçli gibi görünüyor.

Bu ay Boğalar için yeni kararlardan ziyade daha önce alınan kararların sonucunu görmek, meyvelerini yemek ve gidişata uyum sağlamak, işleri akışa bırakmak söz konusu. Yeni kararlar gelecek aya kalır gibi görünmekte. Gelişmeler yeni kararlar doğuracak çünkü.

Hasta bir yakını olan veya hakkında sıkıntılı bir haber alacağınız bir yakınınızla ilgili ay sonlarında güzel haberler gelecek ve rahatlayacaksınız.

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bu ay şartlar çok farklı ve sizden yana görünüyor. Bu ayı çok iyi ve akıllı, inisiyatifli değerlendirmeniz gerekir çünkü gelecek ay koşullar bu kadar rahat olmayacak, bazı fedakarlıklar yapmanız veya bazı geri adımlar atmanız gerekebilecek.

O yüzden şartlar bu ay sizden yana iken, fedakarlık yapmanız gereken şeyleri belirlemek sizin elinizde olacak gibi. İpler sizin elinize geçti nihayet.

Bu bahsettiğim meseleler kiminiz için iş kiminiz için aşkla ilgili veya evle ilgili. Satürn’ün Teraziye geçmesiyle beraber, rahat bir nefes almaya başladınız nihayet. Şimdi önünüzü görebilir ve gelecekle ilgili net kararlar alabilecek gelişmeler yaşayabilirsiniz, hem de şartları sizden yana çeviren olaylar yaşayacaksınız.

İkizler, bu ay güçlüsünüz ve belki de uzun süredir olmadığınız kadar netsiniz.

Terazide toplanan Mars, Venüs ve Satürn sizi inanılmaz bir güç ve kararlılıkla dolduracak ve aynı zamanda sağduyulu olmayı da başaracaksınız çünkü biliyorsunuz daha geçen ay Satürn ve diğer ağır yıldızların size ne çektirdiğini, ağır yıldızlar gitti diye meydan boş değil, meydan akıllı davranana ve ne istediğini iyi bilene kalıyor… Ve henüz bazı ağır yıldızlar geçmiş değil, Uranus bu ay, Jupiter gelecek ay Balıkta olacak yeniden ve sizi sert etkileyecek.

Bu sert etkileri olumlu yönlendirme gücünü veriyor size yıldızlar bu ay, onun için güç ve inisiyatif sizde diyorum. Bu ay adeta hayatınızın dümenini elinize veriyor Terazideki yıldızlarla Kovada bulunan hayaller yıldızı Neptün. Mars ve Satürn de akıl perdenizi araladı, olayları, beklentilerinizi, isteklerinizi, planlarınızı, olası negatif durumları net görmenizi sağlayacak ve Neptün’ün desteği ile ruhsal güçle dolacaksınız, istekleriniz ve akıllı planlarınızın arkasında durma gücü bulacaksınız. Yıldızlar size net öngörü ve ruhsal güç bağışlayıp, “buyur dümen sende, nereye istersen çevir, ” diyecek. Ve bir taraftan da sınayacak sizi. Hayat derslerini iyi alıp almadığınızı ve kendi hayatınıza tam olarak sahip çıkıp çıkmadığını görmek isteyecekler. Ve dediğim gibi dümeni döndüreceğiniz yeri siz tayin edeceksiniz. Ve haliyle seçimlerinizin sonuçları da yaşanmaya başlanacak. O yüzden kendiniz için güzel, olumlu ve büyük şeyler isteyin, korkmayın isteklerinize sahip çıkmaktan, sağduyuyu da ihmal etmeden tabii. Akıl-gönül işbirliğini sağlayın, yıldızlar o kadar yardımcı ki size bu ay, eh artık, siz de bir şeyler yapın.

Mahkeme, yasalarla işleri olanlar bu ay çok rahat işlerini halledebilirler. Beklentilerine uygun maddi kazanım sağlamaları çok mümkün. Terfi veya iş değişimi düşünenler veya işe girmek isteyenler güzel imkanlar ile isteklerini başarabilir.

Gerçekten adeta geleceğinizin taslağını somutlaştırıyorsunuz, bu ay alacağınız her karar, atacağınız her adım geleceğinizi sağlam ve kalıcı bir şekilde inşa etmeye yönelik olacak. Yapacağınız şeyler köklü ve hayat standartınızı yükseltmeye yönelik değişimlere sevk edecek sizi.

Ve istediğiniz, iradenizle belirleyeceğiniz bir hayat olabilecek bu. Bu ay durmak yok, kendi hayatınız için çalışkan ve gayretli olun.

Bekar veya hayatında aşk isteyen, kafalarına göre aşk ve ilişki isteyen İkizler şanslı ve ani gelişmelerle isteklerine kavuşabilecek. Aşk var, mutlusunuz bu ay.

Genel olarak mutlusunuz, bazı şeylerin sonuçlarını almanın mutluluğu ve tatmin duygusu hakim olacak duygularınıza.

Çocuk isteyen İkizler de bu ay şanslı, ilk haftayı geçersek, ondan sonraki zamanlarda hamilelik mümkün gibi. İlk haftada daha evvel hamile kalanların doğum yapması söz konusu.

İşte terfi düşünen veya işini daha kaliteli ve iyi bir çizgiye taşımak isteyen İkizler de bu ay tanışacakları ve görüşecekleri kendileri gibi olumlu düşünen kişilerin desteği veya vesilesiyle bu isteklerini gerçekleştirebilecek. Ama sanırım halletmeniz gereken veya belli bir tecrübe gerektiren bir süre yaşamak durumundasınız çünkü sanki erken bir terfi veya biraz tecrübeye ihtiyacınız olacak bir terfi veya iş değişimi gibi görünmekte. Bu tecrübe döneminde çok çalışır açığınızı iyi kapatırsanız bu sizin ilerideki yüksek kariyeriniz için çok sağlam bir zemin teşkil edecek. Gelecek parlak günlerinizi bu aydan başlayan önemli atılımlar ve alacağınız teklif veya terfi ile temellendireceksiniz.

Aşk konusunda yukarıda bahsettim, evliler veya aşk isteyen ikizler bu ay mutlu. Sevilip-seviyorlar. Özellikle sevilmenin tadını yaşayacaklar, şımartılacaklar. Duygusal mutluluk ve tatmin dolu bir ay.

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Bakalım Yengeçleri neler bekliyor bu ay?...

Yıldızlar yol ve yuva evlerinde toplanmış durumda. Yuva evinde yığılan Terazi burcundaki Mars, Venüs ve Satürn geçen ay bahsettiğim taşınmanın ardından ev içinde tamir, evi yerleştirme, süsleme ile geçireceğinizi göstermekte. Yalnız evle ilgili meseleleri ayın 14’de Balıka geri dönecek olan Uranus sebebiyle bir kenara bırakıp yeniden uzun yollar, uzaktaki yakınlarla görüşmeler ve uzak yerlerle ilgili işleri halletmeye yöneleceksiniz.

Uranus ayrıca, sizi yine geçen aylarda uğraştığınız bazı olaylara geri döndürecek, ve bu ay kafanız gidip-gelecek, çünkü duyacağınız şeyler veya olayların netlik kazanmaması sizi iki arada bir derede bırakacak. Uranus uzun yollar, yasalar, ticaret, uzaktaki yakınlar, yetkili şahıslar, mahkeme ve yurt dışı ve kariyer olaylarıyla ilgilidir. Siz bunlardan hangisini yoğunluklu olarak yaşadıysanız, hangi konuda aniden gelişen olaylarla baş başa kaldıysanız, şimdi, Uranus havada kalan bu olayları sonuca bağlamak üzere geri dönüyor. Yeniden olaylar gündeme oturuyor, yine aniden gelişecek olaylar ile sonuca doğru ilerliyorsunuz.

Ancak, dediğim gibi, Balık burcunun zıttı Başaktaki Merkür, hele ayın 19’unda geri pozisyon alınca, sizi ikilem ve kararsızlık içinde bırakacak. Belki de bu konuda inisiyatifi size vermeyecek yıldızlar. Zaten inisiyatifi de almanız gerekmez, olaylar dışınızda gelişiyor, belki de dış olaylar ve kişilerin bu meseleri sonuca bağlaması sizin için daha hayırlı olacak. Olayları kontrol etmeye alışan siz Yengeçler, akışa ve başkalarının inisiyatifine bırakmayı öğreneceksiniz, bu da size belki yeni bir tecrübe kazandıracak. Geleceğinizi hep kendiniz kurmak, kendiniz kontrol etmek istersiniz. Şimdi bırakın birileri karar versin, birileri sizin için çalışsın. Belki de bu şekilde daha iyi sonuç alırsınız, sizin uğraşıp elde edeceğinizden daha iyi bir sonuç çıkar. Hani derler ya, ben bu kadarını düşünmüyordum, daha iyi oldu böyle.. İşte buna benzer güzel bir sonuç istiyorsanız, esnek olmayı, insanlara güvenip sorumluluğu onlara bırakmayı öğrenin artık. Birilerinin sizin için bir şeyler yapmasına izin verin.

Ayrıca bu ay yasal bazda işlerinizi halletmeniz de bence mümkün değil, gelecek aydan itibaren mümkün olur. Bu ay halledebileceğiniz tek ve önemli şey; parasal işleriniz. Parasal beklentileriniz sizi mutlu ve tatmin edecek bir şekilde çözüme kavuşacak, beklediğiniz bazı para veya maddi bir kazanımı elde edeceksiniz. Kısacası haneye para giriyor.

Bu ay yuva ve yatırım evi arasında son derece olumlu, istikrarlı ve sağlam yıldız pozisyonları var. Bunlar yatırım ve ev konusunda beklentilerinizi karşılayan gelişmeler var demektir.

Ve yollar var, hem de uzun yollar. Uranus size yol yaptırır yine. Ve sizi mutlu edecek, ufkunuzu açacak, belki de kararsızlığınızı dağıtacak yollar olacak.

Yakınlarınızla bu ay güzel fikir birliği var. Ve ay sonunda güzel bir sürpriz de olabilir. Ay sonunda bir yakınız size sürpriz bir ziyaret yapabilir. Bir haberle geliyor gibi görünmekte.

Yeni iş düşünenler bence gelecek ayı beklesinler, ay sonundaki bazı yıldızlar sanki yenide hayır vardır düşüncesi verse de, sanki gelecek ay aynı şekilde düşünmeyeceksiniz gibi geliyor bana. İşle ilgili doğru ve sağlıklı kararı ne zaman verirsiniz bence, Mars Akrepe geçince, o da Eylül ortasından itibaren demektir. Ama bu ay kafanızda güzel ve net bir ışık yanacak kararlar konusunda, emek verdiğiniz işlerle ilgili maddi beklentilerinizi karşılayan gelişmeler sizin kararlarınızı daha net anlamanızı sağlayacak.

Aşk konusuna gelirsek, duygusal hayatınızla ilgili kararları ay sonunda verebilirsiniz. Sanırım bazı Yengeçler ay sonunda sevdiği kişiye sürpriz yapacak. Olumlu ve net konuşmalar geçecek aranızda ay sonlarından itibaren. Ancak ay sonlarına kadar kararsız kalacaksınız ve duygusal git-geller yaşayacaksınız, biraz tavizsiz ve uçuk ve korkusuz olacaksınız, canınızı sıkan sorunlara karşı tahammülsüz olacaksınız hatta sinirlenip başkasını bulmayı bile düşüneceksiniz. Ay sonunda ise ideal, sağlıklı bir karar verilebilir aşk hayatınızla ilgili. Ancak aşkın derinleşmesi, daha duygusal bir boyut kazanması için gelecek ayı bekleyin derim.

Yeni aşk isteyenler ise, uçuk kaçık aşka açık olacak bu ay, biraz savrulmak da hoşlarına gidecek, kafalarını boşaltmak iyi gelecek. Sevgilisi olan ve yuva kurmak isteyenler için güzel planların yapılacağı, birlikte kararların alınacağı bir ay.

Yengeçin başında doğanları kazalara karşı uyarmak isterim. Evde veya dışarıda bazı düşme, bacak kırma vakaları olabilir veya yolda dikkatsizlik kaza doğurabilir özellikle ayın ilk yarısı dikkatli olun derim. Ya siz ya evdeki bir yakınız küçük ev kazalarına karşı dikkatli olsun.

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Aslanlar bu ay parasal gelişmelerle sevinecek gibi görünüyor. Belki küçük paralar gelecek ama bu da sizi memnun edecek ve kafanızda yapmak istediğiniz alışveriş veya ödemeler için güç verecek.

Bu ay yollar hareketli. Yollara siz de dikkat edin bu ay derim, yıldızlar her ne kadar sizden yana gözükse ve şans da verse, yine de temkini elden bırakmayın derim.

Yakınlarla görüşmeler yoğunluklu olacak. Bazı kırgınlık veya anlaşmazlık varsa bu ay sürpriz ziyaret veya görüşme ile tatlıya bağlanacak, yıldızlar aile ve yakın ilişkilerini ısındırıyor, şefkat ve keyifli yakın muhabbetlerine imkan tanıyor.

Mekan değişimi, taşınma var kafanızda hatta bununla ilgili kararlar bu ay netleşiyor ama uygulamaya gelince gelecek ayki bazı yıldızlar sanki bu planları biraz ertelemeye, ve ileri tarihlere atmaya sevk edecek. Ama kararınızın net ve doğru olduğunu bilmenizin bilinci ile sabırla size bu kararı uygulamaya yol açacak işleri halletmeye koyulacaksınız. Bu ay ileri tarihlerde uygulayacağınız planlarınız için doğru insanlar çıkacak karşınıza, sizin gibi açık ne net ve doğru insanlar olacak.

Bekar Aslanlar sıcak bir yuva istiyor, bunu bu ay daha fazla duyumsayacaksınız, sıcak bir yuva, sıcak ve güzel bir ilişki. Ve bu aydan itibaren ilişkileriniz sizi evliliğe götürecek derecede olacak. Geçen aylarda yaşadığınız muğlak durumlar vardı, aşkı bırakıp seksüel ağırlıklı ilişkilere yöneldiniz, ama şimdi ilişkide daha anlamlı, daha düzeyli bir şeyler istiyorsunuz. Uygun bulmadığınız kişileri kısa zamanda bırakıp yenisine yöneleceksiniz, sanki kaybedecek vaktim yok düşüncesi kafanızda oluşacak.

Aslanlar, işte kariyer ve terfi zamanı yaklaşıyor. İşinizde bundan böyle daha yüksek bir mevki isteyeceksiniz, duygusal bir ihtiyaç olarak çıkacak ortaya. Biliyorsunuz biraz erken bazı şeyler için ancak yıldızların sizi yeni ve daha yüksek bir mevkiye davet ettiğini de biliyorsunuz.

Kısacası içinizde yeni ve taze istekler uyanıyor, yıldızlar sizi güzel şeylere hazırlıyor. Ancak bazı uzak istekler için biraz daha sabır lazım ve eski işlerinizi veya sorunlarınızı çözmeniz lazım.

Borçlar da bu sorunlardan biri. Ödemelerinizi zamanında yapmayı ihmal etmeyin.

Aşka bakarsak yeniden, güzel teklif, zarif mesajlarla duygularınızın, ruhunuzun okşanacağı bir ay olacak gibi. Ve sanki küçük bir söz, bir hareket aşkın kapılarını açacak gibi. Duygusal olarak ne yaşamak istediğinizi iyi biliyorsunuz. Ancak şartların da oluşmadığını anlıyorsunuz, öte yandan duygularınıza da söz geçiremiyorsunuz. Yıldızlar sizi bence yeni bir ilişkiye doğru sevk ediyor, merak içinde olacak, belki ilişkiye hayat hakkı tanımaktan çekineceksiniz ama duygularınız da giderek yükselecek. Şaşkın ve tatlı bir duygu ile dış etkenlerin sizi bu ilişkiye sürüklemesine itiraz etmeyeceksiniz, gelişmeleri yaşayarak görmek isteyeceksiniz. Uyanık kalmakla beraber bazı duyguları yaşamaya kendinizi bırakacaksınız. Siz yine de Neptün varken, uyanık olmayı ihmal etmeyin derim…

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Başaklar geçen ay transit Satürn’den kurtulmanın rahatlığını yaşamaya başlamışlardır…

Bu ay 2.ev para evinizde bulunan Terazi burcunda yıldız yığılması var. Bu da size keyif için ve bazı önemli borçlar için bol bol para harcatacak gibi görünüyor. Ödemeleri dikkatli halletmeye, bütçeyi aşmamaya dikkat edin diyeceğim ancak harcamalar kaçınılmaz gibi görünüyor.

Kimi Başaklar aile veya sağlık bakım için harcama yapacak. Şayet teşhisi belli olmayan bir rahatsızlığınız varsa, bu ay netlik kazanır, doğru bir tedavi imkanı doğar. Hatta belki sorununuz bir anda da çözülebilir.

Daha kaliteli bir çevre ihtiyacı duyan Başaklar bunu gerçekleştirmek üzere bir şans elde edecek gibi. Ama sorun çevre değil gibi görünüyor. Gündelik hayatınızı iyi programlayamamak, iş ve ev koşturmalarının bazen birbirine fazla karışması asıl neden gibi. Çevre değiştirmek isteyen Başaklar biraz daha sabretsin derim şartlar oluşmadıysa acele etmesin.

Unutulan bir yerden gelecek para var gibi, veya beklediğiniz bir yerden para gelebilir.

Ayın 14’ünde zıt burcunuz Balıka transit Uranüs geri dönüş yapıyor. Yine içinizde duygusal uyanışlar olacak aslında daha önce oluşan uyanışlar yeniden ateşlenmeye başlayacak. Sosyal ve duygusal hayatınızda köklü ve aniden bir şeyler olsun istiyorsunuz. Hayatınıza birden bir sihirli el değsin istiyorsunuz. Ama desteğe ihtiyacınız var. Koşulların sizi sürüklemesini de istemiyorsunuz, o yüzden destek istemekten çekinmeyin derim. Beklentilerinizi seslendirmeyi öğrenin artık. Hep siz mi destek olacaksınız, değil mi?

Maddi konuları akıllı ve uzak görüşlü planlamaya çalışın çünkü ilişkilerinizi bozabilecek düzeyde istenmeyen noktaya gelebilir para hesapları. Borsa vs ile uğraşan varsa, bu ayın ilk yarısı dikkat etmesi gerekir. Bu ay parada uyanık olmaya bakın siz siz olun.

Önemli bir maddi şeyin sahibi olmak ihtiyacı belirecek içinizde, ama dediğim gibi bu ancak aile veya yakın desteği ile mümkün. Kendi başınıza yapmanız için biraz beklemeniz gerekecek.

Başaklar bu ay gözdeler, güzellik/yakışıklılıkları üzerlerinde olacak, hakkınızda konuşturacaksınız.

Büyük yatırım düşünenler gelecek ayı beklesin derim.

Bazı Başakları bu ayın başlarında dikkatli olmaya davet ediyorum, özellikle evli Başaklar hesap-kitap yüzünden birden ciddi bir kavgaya, tartışmaya girebilir eşiyle, bir öfke patlaması yaşanabilir beklenmedik bir şekilde.

İşte maddi beklentilerinizin karşılığını alacağınız bir ay olacak. Hem de somut olarak.

Aşk konusuna gelirsek, Uranüsün geri dönmesiyle bir anda gelişecek, bir anda hayatınıza girecek aşklara açık olacaksınız. Sanırım geçen aylarda güzel açıların da desteğiyle evliliğe adım atanlar var aranızda. Ortak borçlar, ortak yatırımlarla meşgul olmaktalar şu an. Bu ay borçları biraz boş verip gezmek, eğlenmek isteyecekler ve birlikte güzel vakit geçirecekler. Baş başa romantizmin tadını çıkaracaklar.

Aşk arayan Başaklar ise yeniden aşka yönelecek, ani gelişen olaylara hazır olsun derim. Gözdesiniz, beğenileceksiniz. Gizli hayranlarınız ay sonu gibi ortaya çıkacak. Kendinizi iyi hissetmek için alışveriş yapacaksınız. Ancak güzel bir ilişkinin başlaması için biraz sabretmeniz gerekecek gibi. Aslında evlilik süreci içindesiniz hala, kısacası her an her şey olabilir… Çok da beklemeniz gerekmez..

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )

Teraziler için önemli bir ay. Konuşulacaksınız.

Bu ay öncelikle geleceğinizi değiştirecek ve düzene koyacak bazı önemli kararları hayata geçirmenizden dolayı çok önemli. Ayrıca bazı dış olaylar da size bu yeni düzeni kurmaya sevk edecek.

Sizin için her şeyin net ve görünür olduğu bir ay olacak. Uzun zamandır hiç olmadığınız kadar kararlı ve hızlısınız.

Terazinin başında olanları yollar ve bazı kazalar konusunda dikkatli olmaya davet ediyorum özellikle ayın ilk yarısı dikkatli ve temkinli olun derim.

Sizi mutlu edecek bir hedefe ulaşacaksınız bu ay. Aslında bunun sonucuna ulaşmak gelecek ayın ilk yarısına kayabilir ama sonucu bu aydan bileceksiniz. Gerçekten hayatınıza, özellikle sosyal ve duygusal hayatınıza bir netlik ve çeki düzen getirecek güzel bir hedef gibi görünüyor. Kiminiz bir teklif veya terfi ile kiminiz ise bir taşınma veya önemli bir projeye başlamakla sosyal hayatlarına hareket getirecek.

Ve hayatınıza anlam katmak amacıyla harekete geçiyorsunuz, sizi oyalayacak şeylerle uğraşmak yerine hayatınızı dolduracak şeylere kararlı ve istekli bir şekilde yöneliyorsunuz.

Ruhsal inziva döneminiz bitti nihayet transit Satürn burcunuza yerleşince geçen ay sonlarında. Yaklaşık 2 senedir içinizde hissettiğiniz yalnızlık duygusu bitip toplum içinde, hayat içinde olmak isteği artıyor. Kendinizi göstermek, ben de varım, demek isteyeceksiniz ve çıkacaksınız insanların arasına. Ancak bu inzivanın sizi değiştirdiğini fark edeceksiniz, artık eski şeylerin sizi mutlu etmediğini göreceksiniz. Bazı zincirleri kırmak isteyeceksiniz ama bedelinin ağır olacağını da anlayacaksınız, böyle ikilemlere hoş geldiniz diyorum.. Son 2.5 sene Başak ve Balıkların yaşadığı özgürlük ile sorumluluk arasındaki zorlu mücadelesini yaşama sırası sizde ve zıt burcunuz Koçta.

Ancak bu ay bazı güzel ve sürpriz gelişmeler size asıl ne istediğinizi hatırlatacak. Geçmiş üzüntüleri yaşamak istemeyecek, gereksiz bedelleri yüklenmek yerine daha anlamlı, hayatınızı daha fazla dolduran şeylere yöneleceksiniz.

Bu ay çok istediğiniz küçük ya da büyük bir dileğiniz gerçekleşiyor, çocuk gibi sevineceksiniz.

Bu ay gündeminizde önemli bir hedef var. Merkezde bu konu var, bununla ilgili çabalar var. Bu hedefe ulaşmak size büyük bir zafer kazanmak duygusu yaşatacak.

Bu kiminiz için bir projeyi başlatmak, kiminiz için yaptığı çalışmalarla takdir kazanmak, hatta ödül kazanmak olacak, kiminiz de bir aşka yelken açacaksınız birden.

Bazı Terazilere uzun zamandır yaşadıkları mekandan kopuş görüyorum belki de bir yakının gitmesi, ayrılığı yaşadığınız mekanda bir değişim getirecek. Bir yalnız kalma durumu söz konusu olacak. Bu ya siz birden bavulu toplayıp giderek gerçekleşecek ya da bir yakınınızın bir vesileyle ayrılığı söz konusu. Belki de buna ihtiyacınız var, ne dersiniz?

Para bakımından bu ay çok parlak görünmüyor ama bu gelecek ay da aynı olacak demek değil. Gelecek ay toparlarsınız.

Bu ay sevdiklerinizle sosyal ortamlara bol bol katılıp eğleneceksiniz.

Aşk için yukarıda yazdım. Dediğim gibi bu ay aşk var size. Hem de beklentilerinizi yaşayacağınız bir aşk gibi, duygusal beklentilerinize cevap verecek bir aşk. Sanki bir sosyal ortamda tanışacaksınız veya bir ortak zevki paylaşma ortamında olabilir bu tanışma. Sevilecek ve çok beğenileceksiniz. Bireysel haritası uygun olanların önemli bir evlilik teklifi alması içten bile değil. Bu ay Mars sizin gözünüzü açacak, isteklerinizi de, muhatap olduğunuz insanları da duyguların etkisinde kalmadan net görecek, isteklerinize ve aklınıza uygun bir karar vermeyi tercih edeceksiniz çünkü yıldızlar sizi mutlu olma arzusu ve özlemi ile doldurmuş durumda.

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )

Akreplerin ruhsal evinde yıldız yığılması var bu ay. 12.ev ruhsal evinizde Terazi burcunda oluşan bu yıldız yığılması sizi ilginç veya önemli olaylara ruhen hazırlayacaktır demektir.

Bu ay kafanız düşünce ve sorularla dolu olacak, kendiniz bir yerlerde iken aklınız kafanızdaki isteklerde ve düşünceler de olacak. Dalıp dalıp gideceksiniz bir yerlere.

İş yerinde ve günlük hayatınızda farklılık ve yenilik izleri taşıyan gelişmeler başlamış ama ruhen bir geri çekilme, inziva başlamış sizde... Bunu neye yormak gerekir..

Sanırım günlük hayat tarzınız ve hatta işinizi etkileyen önemli karar değişiklikleri var, birden fikir değiştirebileceksiniz, eskiden istediğiniz bir şeyden vazgeçecek, yerine başka planlar yapacaksınız gibi. Bu dediklerim için biraz erken olsa da, bu sürece girmişsiniz..

Ama dediğim gibi yine de erken. Tam böyle ani plan değişikliği düşüncesi kafanıza girmeye başlamışken, bazı olaylar geri dönecek, Uranus’ün Balıka geri dönmesiyle beraber ayın 14’ünde. Uranüs sizi yeniden canlandıracak, hal ve hareketlerinize farklılık ve canlı bir hava verecek, gene çevrenizi etkileyeceksiniz. Hadi iyisiniz yine..:) Olumlu Uranüs etkisi kişiye elektrik etkili bir cazibe verir. 2011 Martına kadar bunun tadını çıkarın derim..

Ayın ikinci yarısından itibaren sürpriz eğlence ortamlarına katılabilirsiniz, sürpriz bir tatil planlayabilirsiniz, yapacağınız işlerle yeniden göz doldurabilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanıyor yeniden. Hem de bu sefer Satürn zıt etkisi de yok ki, şans daha açık akacak size..

Ancak siz evde mutlu ve huzurlusunuz en çok bu ay. Evle ilgili bazı isteklerinize bu ay kavuşma imkanını sizi mutlu edecek.

Çevre, mekan değişimi yaşayanlar sevdiklerinin yanına gelip onlarla mutlu zamanlar geçirecek gibi görünmekte. Hayatınıza giren yenilikleri biraz sindirmenin, yeni düzene alışmanın rahatlığı ile yorgunluk atacaksınız ve yeni düzeniniz için enerji toplayacaksınız.

Romantizm gizli, gözlerden ırak yaşanacak bu ay.

Dostlarla sanat veya eğlence ortamında bir araya gelip, sonra onlarla sakin ortamlarda derin sohbetler yapmak iyi gelecek, içinizde uyanan yeni duygular ve arzularınızı paylaşmak hoşunuza gidecek. Bu ay sanki gizemli halinizi geçici süre bir kenara koyup beklenti, istek ve endişelerinizi paylaşmak isteyeceksiniz, olmadı yazıya dökeceksiniz. Kiminiz de bir sanatsal vs çalışmaya yönelerek içinizdekileri dışarı aktaracaksınız.

Öte yandan ruhsal evinizde olan Mars sizi biraz sabırsız, agresif yapabilir ara ara çünkü içinizde biriken ve tam çıkaramadığınız enerji sizi sıkacak, bir şeyler yapma arzusu ile bir şeyleri bekleme arasında sıkışabilirsiniz, bu da biriken enerjinin öfkeye dönüşmesi demektir. Her an yanlış yerde patlayabilirsiniz. Buna dikkat edin derim. Ama merak etmeyin, yıldızlar bu ay sizin enerjinizi boşa ve yanlış şeylere harcamanızı istemiyor. Sizi bir şekilde sosyal veya sanatsal aktivitelere sevk ederek ve evde huzur ortamı yaratan bir enerji vererek ve ayrıca evle alakalı bir hedefinize ulaşmanıza yardım ederek sizi mutlu etmeye ve enerjinizi pozitif yönde harcamanızı sağlayamaya kararlılar. Eh artık siz de yıldızları dinleyin ve onların size uzattıkları kolaylaştırıcı eli tutun derim.

Kimi Akrepler işle alakalı olarak önemli kişilerle gizli görüşme yapıp onlardan söz alacaklar gibi. Ay sonunda bu sözler tutulmaya başlanır gibi.

Uranüs’ün dost Balıka geri dönmesinden iyi faydalanmanızı tavsiye ederim çünkü ani, sürpriz gelecek fırsatlarla en azından 2-3 seneninizi garanti edecek gelişmeler elde edebileceksiniz. Uranüs Balıktan size olumlu destek verirken, büyük düşünün. Seneye Balıktan çıkmadan, bazı kilit hayallerinizi gerçekleştirmeniz son derece mümkün. İşinizi, sosyal konumuzu ve yaşantınızı beklediğinizin ötesinde yukarı taşımanız içten bile değil. Senenin son 3-5 ayını iyi değerlendirin derim bu aydan itibaren. Kaçan fırsatlar varsa, geri dönecek, bu sefer uyanık olun ve yakalayın.

Çevrenizden birinin gitmesi veya bir sorunu sizi biraz hüzünlendirebilir. Bu iş yerinden biri de olabilir, bir akraba da.

İş yerinde huzur, verimli çalışma istiyorsunuz o yüzden bu ay otorite ile ters düşmek istemeyeceksiniz ama gelecek ay sıranızı bekleyeceksiniz.

İş ve genel hayatta ruhsal boşluğa düşmekten korkanlar ayın ikinci yarısından itibaren kollarını sıvayıp girişimlerde bulunmalıdır. Veya yarım kalan veya birden kesilen girişimleri, veya meseleleri sürpiz bir teklif veya fırsatla yeniden canlandırıp sonlandırma imkanı bulacaklar.

Aşk konusuna gelirsek; dost ortamlarında, iş yerinde ve arkadaş, yakınlarla katılacağınız sosyal ortamlarda ani bir hoşlanma söz konusu olabilir, ama bunu şimdilik kendinize saklayacaksınız gibi. Ancak sevgilisi olanlar için durum farklı; birlikte mutlu ve huzuru sağlamanın rahatlığını duyacaklar. Birlikte hoş sohbetlerle gelecek üzerine beklentilerden konuşup romantizm yaşayacaklar.

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )

Yaylar bu ay önemli bir hedefe veya dileğine kavuşmanın mutluluğunu yaşayacak.

İdeal, amaç ve dostlar veya grup, ekip evinde bulunan Terazideki yıldız yığılması sizi dostlarla bir araya getirecek, onlardan destek alacaksınız veya onlara destek vereceksiniz. Birlikte yapılan paylaşımlardan keyif alacak, mutlu olacaksınız. Ortak hedeflerde güç ve kararlılık sizin elinizde olacak gibi.

Bu ay sanat ortamlarında bulunmak, ve bu vesileyle hoş ve farklı ortamlara girmek iyi gelecek size.

Kimi Yayların yurt dışı veya uzak yol planı var, bu ay gerçekleşir gibi. Yıldızlar sizi hareketsiz bırakmayacağa benziyor.

Kimi Yaylar da tam kafalarına, gönüllerine göre bir proje veya işe imza atacaklar ve adeta bir zafer kazanacaklar. Bu kendileriyle gurur duymaları için yeterli bir sebep. Çünkü uzun zamandır istedikleri bir şey adeta tam ellerine düşecek, tabii gayretler ve çabalarının da etkisi çok. Kesinlikle çok iyi bir süreç başlıyor onlar için. İdeal ve doğru ve önemli bir adım.

Yalnız ayın 14’ünde Balık burcuna geri dönecek olan Uranüs’e de dikkat etmek gerekir. Gelecek ay uranüs’u dengeleyecek güzel açılar olacak ama siz yine de geçmiş tecrübelerinizi kulağınıza küpe yapın ve geri kaçan fırsatlar şayet sizden kaynaklı ise bu sefer kaçırmayın.

Uranüs ikinci yarıda sizi ev, yuva evinde etkilemeye başlayacak yeniden. Evle ilgili bazı sorunları yeniden gündeme taşıyacak. Bunları halletmeniz gelecek ayı bulacak. En güzeli dengede gitmektir, ne işi ihmal edin ne de evi. Ve sabırla, emekle sorunların geride kalacağını bilin, az kalmış dayanın derim.

Bu ay öyle mutlusunuz ki, bir idealinize kavuşmanın da gururu ve huzuru olunca, tamamlanmayan meseleler sizi eskisi gibi yormayacak ve üzmeyecek. Alıştınız bir de tabii, Uranus’ün aksilikleriyle mücadele etmeye.

Bazı Yayları kesinlikle çok iyi bir terfi, tayin veya kariyer ödülü bekliyor. Yaptıklarınız ses getirecek, taktir edileceksiniz. Çok önemli bir ideali veya hedefi başarmak da sizin için adeta bir altın vuruş olacak.

Bu arada, ideal derken, kimi Yayların işle alakalı idealinden ziyade, yasal bir meselesi olabilir çünkü Terazideki yıldızlar ve ayrıca Aslandaki Güneş’e Koçtaki Jupiterin olumlu açısı yasal konulara da işaret etmekte. Bence hiç merak etmeyin, Uranüs Balıka geri dönüp size yeniden sert açı yapsa da, siz bu ay bir turnayı gözünden vurma, hedefi 12’den vurma şansı elde edeceksiniz ki, her şeyi belirleyen de bu olacak, kısacası sonuç sizden yana olacak. Devran sizden yana dönüyor. Gerisi fasa fiso.

Yıldızların ödülü sizi bekliyor. Gayret ve girişimlerinize devam edin. Bu ay sezginiz ve ruhsal gücünüz çok sağlam. Hedefi 12’den vuracak isabetli kararlarla çarkı kendinizden yana çeviriyorsunuz.

Bu arada, kararlarınızı kendiniz verin derim, dost desteği alın ama kararları kendiniz verin. Çünkü Başaktaki Merkür, hele ayın 19’unda geri pozisyon alacak ki, bu başkalarının sizin kafanızı karıştırması demektir.

Para olayları nasıl acaba?..

Kariyerle gelen bir maddi yükselme, artış söz konusu. 5.evdeki yıldızlar sizin kariyerden, terfi veya tayinden para kazanma şansınızı açıyor. Veya yaptığınız işlerden para artışı söz konusu, sürpriz artışlar. Ayrıca kağıt üzerinde gelecek paralar söz konusu.

Aşk durumlarına gelirsek; tepe evlerden biri olan 11.evde bulunan Venüs ve Mars’ın, Kovadaki Neptün’den de alacağı destek, aradığınız özelliklere uygun birini bulma, veya tanışma şansı verecek gibi görünmekte. Kimi Yaylar ise, arkadaşlığın aşka dönüşmesini yaşayacak gibi. Her an bir arkadaşınızdan romantik bir talep veya iltifat alabilirsiniz. Sanırım sizin de duygularınız karşılıklı olacak bu ilgiye. Veya yeni tanışacağınız kişiye karşı ilginiz yüksek olacak. Sevgilisi olanlar ise, sürpriz kararlara hazır olsun derim.

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )

Oğlak burcunun başında doğanlar bu ay bir çıkmaz içine girecek gibi görünmekte.

Kiminiz meslek veya işte ani bir zorlama ile veya mücadele gerektiren bir çatışma ile baş başa kalacaksınız, kiminiz ailede ani gelişen bir durumla, iş-ev arasında ciddi bir ikilem içinde kalıp seçim yapmakta zorlanacaksınız, kiminiz ise işte ani gelişen bir değişim yüzünden evi apar topar taşımak zorunda kalacaksınız gibi. Bu ay önemli bir şey için mücadele görünüyor ama acaba yıldızlar size yardım edecek mi, yoksa sorunla baş başa mısınız ?

İstediğiniz sonucu almanız veya yeni bir çözüm yolu bulmanız Güneş Başak burcuna geçince mümkün olmaya başlar yani ayın sonlarından itibaren..

Elinizdeki kozları çekinmeden kullanmak isteyeceksiniz ama sanırım işleri zorlamak, şartları zorlamak ters tepebilir, gerginliği tırmandırır, en iyisi devreye başka bir yetkili koymaktır veya başka bir yerle görüşmeler yapmalısınız. Varsa yasal sorunlarınız, yetkili kişilere danışmakta fayda var..

Parasal açıdan iyi görünüyorsunuz, hatta bu ay en iyi olduğunuz konu diyebilirim.

Kimi Oğlaklar için de bir yetki büyümesi veya pozisyon değişimi söz konusu olacak gibi işte, yeni gelen kişilerle beraber yapılan düzenlemeler sonucu. Sorumluluğunuz artacak, maaş veya alacağınız para da artacak ama daha çok çalışmak zorunda kalacaksınız ve ayrıca çok tecrübe edinmediğiniz bir konuda tecrübe edinmek zorunda kalacaksınız gibi.

Kimileriniz için de, sanki tazminat alması söz konusu, yüklü bir meblağ gelebilir ama ardından bu bir işin de sonu demek olabilir. Veya emeklilik işlemlerini tamamlamaya yönelecek kiminiz de. Bu gibi resmi işlemler bir anda sizi meşgul edecek gibi.

Ticaretle uğraşanlar için güzel ve ufuk açan görüşmeler, anlaşma imkanları var hem de uzak yerlerden ve iyi yerlerden iş alma söz konusu olabilir, ama bazı pürüzler anlaşmaları ve işin yoluna girmesini engelleyecek ve pürüzler ancak daha sonra halledilebilecek. Ticari zemin biraz kaygan gibi, usta olmak gerekir, bu zeminde paten kaymayı bilmek gerekir.. Yani iş veya yeni proje almayın demiyorum ama usta ve kurnaz olmanız gerekir diyorum..

Ayın ikinci yarısından sonra, çabalarınızla ve bazı ani gelişecek desteklerle kendinizi toparlamaya başlarsınız ama işteki düzen sorunu öyle iki günde bitecek bir sorun gibi değil.. Bir değişim ve yeniden yapılanma şart gibi.

Yollara dikkat edin derim özellikle ayın ilk yarısında. Telaşlı veya sinirli yol yapmayın derim.

Bu ay aile içinde veya işte, önemli konumdaki biri ile ilgili bir sorun da sanki gündeminize oturur gibi. Bu bir ani hastalık veya ani gelişen önemli bir sorun veya sıkıntı olabilir.

Kimi Oğlaklar da sanki aniden gereken bir tedavi, hatta bir ameliyat durumu ile karşılaşabilir.

Yeni bir ev alma düşüncesi kafanıza girmiş bir anda, bu ay belki de bunun için harekete geçiyorsunuz.

Bu ayki yıldızlar gelecek değişimin habercileri niteliğinde, olan biteni iyi gözlemleyin ve hazırlanın değişime şimdiden..

Aşk durumların bakalım….

Ayın ikinci yarısı aşk için daha sağlıklı bir hava oluşacak gibi. İlk yarıda sanki bazı karşılıksız hoşlanmalar söz konusu olabilir, ya siz beğenmezsiniz ya da karşı taraftan cevap alamazsınız. Zaten gel-geç duygular olur. Evli olanlar ilk yarıda daha iyi, evde eşle aranızı düzelten ve heyecanı artıran sürpriz gelişmeler olabilir. Evdeki yenilikler aşkı alevlendirir gibi..

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )

Kovalar bu ay nasılsınız bakalım?..

Ruhsal sorgulama ve hesap-kitapla uğraşma dönemi bitti, dışa açılıyorsunuz ve kariyer yükseltme girişimlerine heves ve kararlılıkla başlıyorsunuz. İlk elden çok önemli bir iki hedefe bu ay veya en geç gelecek ayın ilk yarısında ulaşmanız içten bile değil. Haberler sizden yana olacak kariyer konusunda.

Bu ay işte ve sosyal hayatta arkadaşlarınızdan güzel destekler almanız, onlardan iyi mesajlar almanız söz konusu. Özellikle erkeklerden destek var size.

Kimi Kovalar ise, eski bir sevgiliden haber alabilir. Veya onunla ilgili güzel bir haber gelebilir.

9.ev, yani uzun yollar, kariyer, uzakta bulunan kişiler, iş vesilesiyle görüştüğünüz kişiler alanındaki yıldız birikimi ve dost Terazide biriken bu yıldızların size olumlu açısıyla sanki bir hedefe nokta vuruşu yapacaksınız gibi, önemli ve olumlu sonuçlar alacağınız görüşmeler yapabilir ve haberler alabilirsiniz.

Mars yollar evinizde yolları da hareketlendirecek, siz yol yapabilirsiniz size gelen yakın ve arkadaşlar olabilir ve keyifli buluşmalar söz konusu.

Kimi Kovalar ise sevgili veya eşiyle yapacağı güzel bir tatille mutlu olacak gibi. Aşk tazeleme söz konusu tatilde.

Bu ay işte beklentilerinize cevap verecek taleplerde bulunmaktan çekinmeyin, büyük oynayın. Bu bakımdan şans sizden yana. Ancak bedellerini de hesaba katın tabii. Gerçekten istediğiniz ve tecrübenize uygun şeyler isteyin.

Yatırım ve borç, parasal kısıtlama evindeki sert Satürn etkisinden kurtuldunuz. Bu da parasal korkularınızdan kurtulacağınız anlamına gelir, ayrıca gerçekleşecek hedeflerle de işi sağlama alacaksınız.

Bu ay yollara siz de dikkat edin derim. Bazı aksilikler yol planlarını bozabilir veya yolda sıkıntılar yaşanabilir. Sakin ve ılımlı olun derim.

Aile veya yakınlarınızla ani tartışma da söz konusu olabilir, bir fikir ayrılığı yüzünden veya yol planları yüzünden sorun çıkabilir. Gereksiz bir tartışma alevlenebilir. Dikkat etmek gerekir derim.

Aşk konusuna gelirsek, bu ay göz kamaştırıcı olacaksınız, hevesli ve neşeli olacaksınız. Kendinize güveniniz yüzünüzden, tavırlarınızdan belli olacak. Bu mutlu ve güvenli havanızla ilgi uyandıracaksınız. Evli Kovalar birden eşiyle ve ailesiyle tatil planı yapabilir. Veya bir akraba ziyareti yapabilir, sürpriz bir ziyaret sizi de yakınlarınızı da mutlu eder. Veya siz evde sürpriz misafirler ağırlayabilirsiniz.

Bekar veya aşk isteyen Kovalara gelirsek; aşk yollardan, iletişim araçlarından, gelen bir haberden çıkabilir. Aşk geliyor! Kiminize eski bir aşkın dönmesi kiminize yeni bir aşk…

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )

Geçen ayki bazı ağır yıldız etkilerinden kurtuldunuz, en başta sizi uzun zamandır daraltan Satürn’den kurtuldunuz.

İlişkilerde ve işte yaşadığınız sıkıntılar bitiyor, veya boyut değiştiriyor.

Özellikler ilişkilerinizde –arkadaş, eş, sevgili, iş ilişkisi – hayli hayat dersi almış olmalısınız. Bazı insanları hayatınızdan çıkardınız, bazıları ile dostluk veya duygu bağınız güçlendi.

Bu ayın en ilginç yıldız pozisyonu sizin için, Uranüs’ün burcunuza geri dönecek olması ayın 14’ünde. Bu size bir özgürlük ve rahatlama havası verecek. Satürn gittikten sonra Uranüs’ün ani gelen şansını ve elektrik etkili gücünü içinizde hissedeceksiniz. Değişen tavırlarınız ve çevre ve hayat üzerine algılamalarınız somutta hayata geçirilip, farklılığınızla dikkatleri çekeceksiniz.

Dikkatiniz ilişkiler, görüşmelerden uzaklaşıp uzun vadeli parasal yatırımlara yönelmiş durumda. Maddi olarak ölçünüzü kaçırmayın derim çünkü halen 2.evinizde bulunan Uranüs ve Jupiter para konusunda sizi rahatlığa sevk ediyor, beklenmedik yerden gelecek bir borç veya maddi kökenli bir sorun sizin planlarınızı bozabilir. Bankalarla başınız derde girmesin..

Bu ay ayrıca ani gelişen bir rahatsızlık yüzünden sağlık harcaması da yapmanız mümkün. Kendinizi gereğinden fazla yormak özellikle kalbinizi zorlayabilir. Dikkat etmeniz gerekir.

Bazı balıkların da belki beklediği belki de beklemediği yerden halledilecek bir mesele veya resmi bir iş sonucunda yüklü para alması söz konusu. Yatırım eviniz yani 8.evinizdeki yıldız birikimi hem borç hem de yüklü alacağa işaret etmekte.

Bazı atılımlar var kafanızda, bunun için gelecek ayı beklemenizi tavsiye ederim. Acele adım sonuç vermez çünkü.

Bu arada, işle ilgili sabrederseniz sonbahar sizin için güzel gelişmeler verecektir.

Aşk konusuna gelirsek, bu ay duygusal olarak farklı bir havadasınız. Sanki sevgiliniz veya eşinizin sizi sürüklemesini veya içinizde uyanan duygularınızın sizi sürüklemesini istiyorsunuz. Bekar Balıklar bu ay çapkınlık yapma, biraz raydan çıkma eğiliminde ayrıca. İçinizden farklı beklentiler yükselecek öte yandan. Gelecek ay ilişkiniz ilginç bir noktaya taşınabilir her an. En doğrusu Ekim ayı gibi geliyor yine de…

Semavii

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba Sema hn yine yorumlarınız harikaydı.. kesinlikle çok doğru çıkıyor. Bu arada yükselen burcunuzu da okuyun diyorsunuz benimki kendi burcumdan çok yükselen burcumda daha doğru çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

Çinar Çinar 
 13.08.2010 21:09
Cevap :
yıldız haritası 1.ev yükselen burç alınarak çizilir ve evlerin kendine ait farklı anlamları vardır. o yuzden yükselen burç gelecek yorumunda daha dogru çıkabilir. yükselene göre evler ve evlerdeki yıldızlara bakılır ve şu şu olaylar olacak diye yorumlanır. mesela yükselen aslan olsun, o zaman başak 2.evdir genelde ve 2.ev para evidir, o ay başakta yıldızlar varsa o yıldızların anlamları, para evindeki anlamları ve diger yıldızların para evindeki yıldızlara açılarına göre yorum yapılır. sevgiyle kalın.  14.08.2010 14:29
 

sema hanım gerçekten enerjiniz süper. yazdıklarınızı okurken bu çok iyi hissettim. açık ve sade bir dille anlatım yaptığınız için teşekkürler.

Seçil Koca 
 04.08.2010 18:12
Cevap :
Teşekkür ederim güzel düşüceleriniz için.Sevgiler.  04.08.2010 21:54
 

Burçlara ilgim hamilelik döneminde başlamıştı, Bir çok astrolog okudum ve en son Hakan Kırkoğlu'nda karar kılmıştım...tutarlılığı konusunda...ama sizin blogunuzu keşfettiğimden beri arasıra bakar oldum Hakan Bey'in sayfasına. Kova burcuyum ve tüm yorumlarınız aylardır tutuyor:) Emeğinize sağlı& tşk.

Devrim Atılkan 
 31.07.2010 15:06
Cevap :
Benim için çok güzel bir iltifat oldu bu. Artık bundan sonra kim tutar beni?:)) Parlak şans yıldızları sizinle olsun dileklerimle.. Sevgiler.  31.07.2010 20:54
 

Yani uyar da, bu kadar mı uyar yazdıklarınız:) Benimle ve ailemle birlikte yaşasanız, ancak bu kadar isabetli şeyler yazabilirdiniz. Burçlara inanmayanlara şaşıyorum bu yüzden. Sizi aslında hep takip ediyordum da yorum yazmıyordum. Ama bugün okurken öyle gülümsedim ki, size teşekkür etmek istedim. Bu arada ben başağım, eşim de oğlak. Sevgiler yolluyorum size...

Tülin Aksoy 
 30.07.2010 8:51
Cevap :
ilginiz için teşekkür ederim. şansınız açık olsun. yıldızlar sizden yana olsun dileklerimle.  30.07.2010 14:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8572
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster