Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '10

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2818
 

Semavii’den 2010 akrep burcu yıllık yıldız yorumu

Semavii’den 2010 akrep burcu yıllık yıldız yorumu
 

Bir Akrep Yıldız- Sinema Efsanesi Kemal Sunal


2010’DA AKREP BURCUNU NELER BEKLİYOR

(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )

Akrepler için bu sene çok özel ve önemli bir yıl olmaya aday.

Şanslarının açılacağı, çok önemli bir dileklerinin gerçekleşeceği, gerçek anlamda mutlu olacakları bir yıl.

Tabii sıkıntılar da var ama güzel şeyler ağırlıkta olduğu için, önce bunların detaylarına inelim diyorum.

Öncelikle, geçmiş yaşam kredileriniz sizin en büyük desteğiniz. Yani, geçmişte attığınız olumlu adımların meyvelerini alacağınız, ödüllendirileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Kiminiz gerçekten bir ödülün sahibi olacaksınız; belki yaratıcı bir çalışmanızın karşılığında, veya sportif bir aktivitenin bir ödülü olabilir. Artık ne için canla başla, aşkla çalıştıysanız onun karşılığında güzel ve sürpriz bir ödülle taçlandırılacaksınız.

Bu sene tüm Akreplerin gezme senesi olacak ayrıca. Aklınıza gelen, planladığınız ve planlamadığınız bir sürü gezi, seyahat var önünüzde. Kiminiz bir ilki gerçekleştirip, yurt dışına seyahate çıkacaksınız. Gezileriniz çok keyifli ve sürprizli, heyecanlı olacak. Ayrıca uzaklardan sürpriz ziyaretçileriniz de olacak, ve onlarla çok mutlu anlar yaşayacaksınız.

Gelelim bekar Akreplere; bu sene sizin için rüya gibi bir aşk, ve film gibi bir evlilik görünüyor! Bu yıldız açılarıyla sırılsıklam aşık olmamak mümkün değil.

Evlilik partneriniz veya sevgiliniz son derece farklı, sıra dışı, bazı özellikleriyle çok dikkat çeken biri olacak gibi. Hatta belki evliliğe inanmayan, özgürlük aradığını söyleyen biri de olabilir, ama sanki hayatında ilk defa size hayır diyemeyecek. Çünkü nereden bakarsam bakayım, bu sene aşk senesi. Olursa da aşk evliliği olacak. İdeal eşinizi bulmanız çok mümkün çünkü.

Aşk durumlarına sert açı yapan gezegenlere bakınca, gördüğüm şey; sanki aile içinde önce bir anlaşmazlık çıkabilecek. Belki pat diye hızlı gelişeceğinden belki de farklı sosyal geçmişten gelmekten kaynaklanan bir alışamama, şaşkınlık süreci olacak gibi. Ne olursa olsun, sanki herkesin evet demese de, hayır da diyemeyeceği, ya da diyemeden evliliğe gidecek bir aşk olacak gibi.

Yaz ayı, özellikle Mayıs ve Temmuz evlilik için çok uygun. Eğer içinizde herhangi bir şüphe yoksa, hızlı evlilikte bir mahsur yok bu sene için.

Sezgileriniz doğru seçim için sizin en büyük rehberiniz olacak.

Öte yandan, zaten bir çevre değişimine de epeydir ihtiyacınız vardı. Var olan çevre sizi dar bir alana sıkıştırmış, nerdeyse bu sıkışma bir kaosa, ardından çatışmaya sevk edecek sizi. İşte, evlilik sizin ihtiyacınız olan, var olan çevreden uzaklaşma ve yepyeni bir çevreye girme şansını verecek.

Hem işte hem yakın çevrenizde sorun, sıkıntı sizi bir süredir sıkmakta. Belki bazı sorunlar çözümsüz gibi, sabır gerekiyor, ama siz de bir insansınız, bir dayanma sınırınız var…

Özetle, yakın çevrenizden kopuş ama evlilikle ama başka bir sebeple kaçınılmaz, kadersel bir alan bu sene. Ruhsal dinlenmeye, köşeye çekilmeye ve perde arkasından hayatınızı idare ettirmeye de ihtiyacınız var. En çok da ruhsal temizliğe!

Ancak henüz erken, bu ruhsal kış temizliği, arınma, kendinizle yüzleşme, ayağınıza bağ olan bilinçaltı önyargılarından arınma dönemi Temmuz 21’de disiplin ve kısıtlama gezegeni Satürn Teraziye geçince başlayacak.

Satürn şu an Terazide ama Nisan 7’de Başak burcuna geri dönüyor; bu da henüz yarım kalan işler, sorumluluklar var demektir ve bir büyük dileğinizi gerçekleştirmeniz için kolları sıvamak ve daha önceden başlayan çabalara devam etmek demektir.

Temmuzdan sonra geri çekilip tembellik mi yapmak istiyorsunuz, günlük rutinin dışına mı çıkmak istiyorsunuz, bol kitap mı okumak istiyorsunuz, yoksa gezmek mi, sevdiklerinizle bol bol vakit geçirmek ki yoksa kendi başınıza kalıp düşünmek mi, yapın ama dediğim gibi önce bu sene payınıza düşen sıra dışı, özel şansları değerlendirin ve hayatınıza şanslı vesilelerle gelecek güzelliği katın ondan sonra uzun bir ruhsal tatili hak edersiniz.

Geçen sene şans yıldızı Jüpiter’in verdiği destekle ev alanlar bu sene evinizi zevkinize göre döşeyebileceğiniz lüks tüketim eşyası almak için çok elverişli çünkü şans ve bereket yıldızı Jüpiter dost Balık burcuna girdi 18 Ocak 2010’da ve bir sene boyunca, Balık burcundan size mali olarak destek verecek, lüks alımı daha hesaplı fiyata alabileceksiniz, daha az parayla istediğiniz şeylerin sahibi olabileceksiniz. Paranız ve alışverişiniz bu sene bereketli olacak.

Parasını yatırım hesabında değerlendirenler bu sene gezme ve eğlenceye harcamaya meyilli olacak gibi, gezmek, eğlenmek ve bekarsanız evlenmek için masraf yapacaksınız. Ancak yine de bu şanslı, bereketli açının etkisinde iken, büyük bir mülkün sahibi olmanız da çok mümkün. Yani mülk sahibi olmaya da para kalacak.

Transit Mars Aslan burcunda ve haritanızın tepe evinde epeydir ve Haziran 7’sine kadar orada kalacak. Bu da işte yer yer ego çatışması yaşanacak demektir, dediğinizi kabul ettirmek için çok uğraşacaksınız, şayet öfkeye rağmen doğru adımlar attıysanız istediğinizi bir zaman sonra elde edebileceksiniz. Hele ki Jüpiter size kendine güven, ve önemli insanların desteğini çekme şansı verirken, sabırlı olun, sadece olumlu gününüzü bekleyin, o zaman harekete geçin derim. Yani, çok nefes tüketmekle olacak iş değil bu, akıllı idare ile başarılacak bir hedef sizinkisi.

Aslan tepede iken, dikkatler üzerinizde olur, kiminin kıskançlığını çekersiniz. Hele diklendiyseniz, yönetimin egosunu rahatsız edersiniz. Gerçi siz hesabınızı bilirsiniz, politik davranmakta ustasınızdır ama Mars size biraz aşırı güven ve öfkeli ruh hali verebilir, ve biraz tahammülsüz bir yapı içine girebilirsiniz. Bunlar da sabırsız ve dik kafalı yapar insanı ve bu tavırla istediğinizi almakta zorlanırsınız. En güzeli önemli dostları araya koymak veya iyi gününüzde gerekli yöneticilerle iletişime geçmektir.

Kimi Akrepleri bu sene bir terfi bekliyor bu sene. Belki bu terfi öncekilerden daha büyük olmayabilir, öncekinin bir benzeri olabilir ama sizi mutlu edecek ve kafanızdaki özel ve şahsi planları hayata geçirmeniz için de yeterli zaman kazandıracak bir ödül gibi geliyor bana. İşiniz de biraz daha kolaylaşacak gibi bu vesile ile.

Siz ve aileniz içindeki kişilerin mikrobik hastalıklara karşı dikkatli olmanız gerekir. Aile evinde biraz muğlak bir hava var bu konuda. Ne zaman iyileşeceği belli olmayan geçici rahatsızlıklar var gibi. Kiminizin ailesinde ise, bir aile üyesinin ruhsal sıkıntısı ile meşgul olmak gerekebilir. Tıbbi destek şart olabilir.

Bu gibi durumlar evi biraz hastane havasına dönüştürebilir bir süre. Bu muğlak havadan yaz aylarından itibaren kurtulmanız mümkün.

Eğer bu bir yaşlı yakınınız ise, hastanede yatması gerekebilir bir süre. Belki yaza kadar evde bakarsınız ama yazın daha profesyonel bir mekan yani bir hastane kurumunda yatması gerekebilir.

Yazın büyük bir hedef, bir amacınız veya hayaliniz için çok önemli bir mücadele görünüyor, ve bu mücadele size maddi-manevi güç kazandıracak. Kazanan siz olacaksınız. Kişisel öneminizi artıracaksınız mücadele ve elde edeceğiniz kazanım ardından. Bu mücadele konusu yeni değil, eski bir plan, bir hayal.. Geçen yazdan beri verilmiş bir karar.

Aşk ve evlilik için yaz rüya gibi. Sonbahar ise çok romantik, bir aşk filmi gibi, ve çok dinamik, mutlu ve dolu dolu geçecek bir zaman dilimi olacak sizin için. Aşkla ilgili dileğiniz ne ise onu elde edeceksiniz. O yüzden ne istediğinizi net bilin, hayalinizle ilgili düşünceleri tamamlayın, yarım veya hatalı bırakmayın derim çünkü, yıldızlar siz ne isterseniz onu verecek gibi. Kendinden emin ve ne istediğini iyi bilen Akreplere beklentisinin de ötesinde güzel bir aşk birlikteliği verebilecek.

Bu sene yıldızlar sizi ödüllendirmek istiyor. Size torpil yapmaya niyetliler…

Gergin zamanlara bakacak olursak yeniden, Hazirana kadar yönetim takımı ve aile büyükleriyle tartışma ortamına girmemenizi tavsiye ederim, direkt anlatırsanız sizi anlamaları mümkün olmayacak gibi, neyi nasıl ifade edeceğinizi düşünün ve yukarıda da belirttiğim gibi uygun gününüzde kendinizi ortaya koyun. Bundan başka, Marsın sizin burcunuzda olacağı 14 Eylül-28 Ekim arası da dikkatli olun derim. özellikle fevri, acele hareketlere meyilli olmayın, sakin olun. Çünkü ani hareket küçük kazalar doğurabilir.

Bu sene Venüs sizin burcunuzda uzun süre kalacak çünkü geri pozisyona girecek burcunuzda. 8 Eylülde başlayan ve sene sonuna kadar devam edecek bu dönem içinde aşkta ve iş hayatınızda olası sorunları çözmek için ve hatalarınızı telafi etmek için bol bol vaktiniz ve fırsatınız olacak demektir. Bir amacında veya hedefinde treni kaçıranlar için de bu dönem tekrar eline aynı fırsat geçebilir. İyi değerlendirsinler derim.

Bu sene tüm Akrepler için barış ve sevgi senesi. Küskünlüklerinizi bir kenara koyacaksınız, dargın olduklarınızla barışacaksınız. Ayrıca sevdiklerinizin ve meslek çevrenizin sizin öneminizi anlayacağı bir sene. Mutluluk ve neşe duygunuz yükselecek, “kimse bu sene beni üzemez” diyeceksiniz. Sorunlara uzak bakmayı, hatta burun kıvırmayı öğreneceksiniz. Sorun varsa vardır, ama hayat da güzel, diyeceksiniz…

İş değiştirmek ve daha imkanlı bir işe girmek isteyenler bu senenin şanslı rüzgarından faydalansın derim.

Ayrıca, bu sene kendiniz için yapacağınız en güzel şeylerden biri bir hobi edinmek veya bir hobinizi hayata geçirmek. Sosyal aktivite ile hayatınıza kan gelecek ve yepyeni insanlarla tanışıp yepyeni çevre içine gireceksiniz ve bu da size yeni fırsatların kapısını açacak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8514
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster