Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '10

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
5607
 

Semavii’den 2010 Aralık Ayı Burç Yorumları

Semavii’den 2010 Aralık Ayı Burç Yorumları
 

Yay Burcu


Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Ayın 7’sine kadar Yay Burcunda kalacak olan Mars’tan hala güzel ve pozitif enerji alıyorsunuz. Yay sizin 9.evinizde olduğu için yine yollar, uzaktakilerle görüşmeler gündemde olacak. Bu ay Yay burcuna geçen Güneş de size ayrıca bir destek verecek. Dolayısıyla bu transitler en azından ayın ilk yarısını güzel geçireceğinizi gösterir.

Yıldızlar olayları hala dengede tutmaya devam ediyor. Mesela, hayatına yeni bir aşkı koymuş olan Koçlar, zaman zaman şaşkınlık ve kafa karışıklığı yaşasa da, pozitif ve dengeleyici açılar bir süre sonra, karışık düşünceleri dağıtan güzel gelişmelerle işleri düzene koymanızı sağlamakta.

Veya bir projeyi hayata geçirmiş Koçlar, kafasında beliren soru işaretleri, tereddütlere rağmen, bir süre sonra gelen güzel haberlerle veya işlerin yolunda gitmesini görmenin rahatlığı ile, derin bir nefes almakta.

Transit Satürn’ün giderek kendini hissettiren etkisi hayatınıza yön vermekte iyiden iyiye. Satürn, 7.eviniz üzerinde uzunca bir süre kalıp, yakın ve uzak her tür ilişkinizi düzene sokacaktır. Ancak, Teraziden aldığınız zıt enerji ile, ilişkilerinizi düzene koyarken zaman zaman beklenmedik aksilikler, ters çıkışlar görüp şaşıracaksınız. Bunlar sizi önceleri hayal kırıklığına uğratsa da, bir an evvel kendinizi toparlayıp olgun bir yaklaşımla ilişkilerinizi sorgulamak ve ilişkileriniz aracılığıyla hayattaki, toplum içindeki yerinizi belirlemeniz ve buna göre prensiplerinizi koymanız gerekir.

Size tavsiyem, bu sert yıldızdan kötü etkilenmek istemiyorsanız, ilişkilerinizde olan bitenleri gerçekçi ve ılımlı gözle sorgulamanız ve ilişkilere dair bir an evvel daha yapıcı, daha belirgin, ayakları yere basan, kendinizi de daha iyi ifade etmeye yarayan davranışlar kazanmaya ve kurmak istediğiniz ilişkiler türüne uygun kişileri hayatınıza almaya çaba göstermelisiniz.

İlişkiler vasıtasıyla, kendinizi tanıma sürecindesiniz.. Bu süreç uzun süre devam edecek, paylaşmayı da öğreneceksiniz.

Transit Neptün’ün Kovadan verdiği ruhsal destekle, ilişkilerde yeniden yapılanmak, yeniden prensiplerinizi oluşturmak ve ilişkiler yoluyla, zaaflarınızı görmek, tamamlanmanız gereken eksik yanlarınızı tecrübelerle tamamlamak imkanını bulacaksınız.

Böyle bir olgunluk sınavından geçerken Neptün’ün insana çok değerli destekleri olur. Her şeyden önce, kişinin ruhsal olarak gözünü açar, hani moda deyimle, gönül gözünü açar. Neptün’ün bu değerli manevi desteğini almayı başaran Koçlar, son derece kaliteli ilişkiler kurmayı başaracaktır yaklaşık 2 sene boyunca.

Ay boyunca, aktifsiniz. Kiminiz sporla ilgilenecek, kiminiz sokaklarda gezmekten keyif alacaksınız, kiminiz de seyahat edeceksiniz. Dost insanlarla birlikte olmak, dostlardan güzel haberler almak hoşunuza gidecek.

Duygusal olarak iyi durumdasınız, dediğim gibi karmaşayı gideren dengeleyici
açılardan dolayı ve sevgiyi besleyen açılardan dolayı. Ancak, yine de, zaman zaman yüreğiniz kabaracak, bir gün önünüzü göremediğinizi düşüneceksiniz, ertesi günü bambaşka bir ruh halinde olacaksınız vs vs. Sanırım yeni bir yola girmenin şaşkınlığı ve karmaşası olsa gerek bütün bunlar.

İkinci yarıda canınızı sıkacak veya gerecek bazı şeylerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kiminiz iş yerinde ortaya çıkan bir sorunla bizzat ilgilenmek, çıkarlarını korumak için istediklerini almanın çabası içinde olacak, kiminiz aile ile bir sürtüşme, tartışma içine girmek zorunda kalacak, kiminiz de, işte sorun yaratan biriyle mücadele edip, zor da olsa dediğini kabul ettirmeye çalışacak.

Ayın ikinci yarısı, Oğlak burcuna geçen Mars sizi mücadele etmeye zorlasa da, bence, esnek olmakta fayda var. Çünkü Satürn ile Mars ve ayın üçüncü haftası Oğlak burcuna geçecek Güneş sizi hayli zorlayacaktır. İstediğinizi direkt mücadele ile elde etmeniz zor olabilir. Çünkü karşınızda dediğim dedik kişileri bulmanız mümkün. Bu kişiler üstelik önemli kişiler. En güzeli, ilişkiyi bozmamak için, esnek olmak ve zamanını kollamaktır.

Eğer mücadele edeceğiniz kişiyi hayatınızdan çıkarmak veya onunla ilişkiye mesafe koymaksa niyetiniz, o zaman şartları zorlayabilirsiniz. Ama benden söylemesi, o kişiyle ilişkiyi bozmak sizi rahatlatmayacaktır… Sorunu da çözmeyecektir.

Üstelik bu ay 10-30 Aralık arası geri pozisyona girecek olan Merkür de sizi şaşırtacak. Zihniniz açık olsa da, sanki bir dolduruşa gelme, birilerinin yalan yanlış bilgiler aktarması gibi durumlarla, kafanız karışacak. Özetle, ayın ikinci yarısı, mücadele edin ama esnek olun, bazı şeylerin havada kalmasına razı olun, zamanının gelmesini bekleyin, erteleyin derim.

Para durumuna gelirsek; ticaretle uğraşanlar uzaklardan gelen haberlerle sevinecekler, sizi korkutan bazı belirsizlik durumlarına rağmen, yolun açık olmasını görmeniz, pozitif ilerleme ve gelen haberlerin güzel olması umudunuzu güçlendirecektir. Bu arada, gitmeyen bir iş varsa, son anda aksi giden bir iş olursa, onun için uğraşın, masaya yatırın durumu, gerekli tedbirleri alın ama istediğiniz sonucu elde edemezseniz, bırakın bir noktada, zorlamayın, zamanı gelecektir, emin olun.

Akrep Burcuna geri dönen Venüs’ün Balıktaki Uranüs ve Jüpiter’le ahenkli açısı, kalbinizi coşturan bir duygusal ilişkinin varlığına işaret. Kiminiz biraz kendi halinizde, dallandırıp budaklandırmadan, baş başa aşk yaşamanın tadını almaya yönelmişsiniz, kiminiz de, sanki gizli bir hayranlık veya aşk duygusu içindesiniz. Ya siz birine ya da size birisi gizliden gizliye hayranlık, sevgi beslemekte. Bu yakında çıkar, hem de ayın ilk yarısında. Sanırım, ilerleyen günlerde, bu kişiden şaşırtıcı bir haber alabilirsiniz. Ya da bu kişi ile ilgili şaşırtıcı bir sır öğrenebilirsiniz.

Bu ay size ilgi duyan kişiler birden fazla gibi geliyor bana.. Sanki eski bir sevgiliden de haber gelecek gibi. Ancak kafanızı meşgul eden gizli ilişki veya gözlerden ırak sürdürdüğünüz ilişki. Bu ilişki de kafanızdaki sorulara ve şaşkınlığınıza rağmen iyi gidecek, çünkü daha hiç yaşamadığınız duyguları tatmaktasınız. Hem değişik, biraz karmaşık ama çok özel duygular. Yerinde duramayan Koçları bu karmaşık duyguların zenginliği sarmış durumda..

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Ayın ilk yarısı işler biraz karışık gibi görünüyor. Sanırım birçok Boğa özellikle ayın ilk yarısını parasal meselelerle uğraşarak geçirecek. Kiminiz giderek artan borçları ödemeye yetişmekle meşgulsünüz, kiminiz de sanki sizden değil ama eşinizden veya başka bir yakınınızdan kaynaklanan borçlarla meşgul olacaksınız. Kolay gelsin size diyorum..

Bu para işleri ne zaman yoluna girer diye sorarsanız, Mars ayın 7’sinde Oğlak Burcuna geçince, bir düzelme, toparlanma başlar ve ayın ilerleyen günlerinde yoluna girer gibi. İş sizin çabanıza, kolları sıvamanıza bağlı biraz da. Oğlak Burcuna geçecek olan Mars da size harekete geçme, hızlı, doğru ve sağlıklı çözümler üretme imkanı verecek.

İş arayan Boğalar, size de ayın ikinci yarısını tavsiye ederim. Dost kişilerin desteği ile veya başvurduğunuz iyi bir yerden alacağınız güzel bir geri dönüş ile, iyi bir iş sahibi olabilirsiniz. Böylece maddi kaynaklı korkularınızı da bir ölçüde aşmaya başlarsınız.

Bu ay sorunlarınızı çözmek için aradığınız kişilerden bazısı tam da ihtiyacınız varken, birden görünmez olacak ama ne varsa eski dostlarda var sözünde olduğu gibi, gerçek ve eski dostların desteği ile rahatlayacaksınız.

Ayın ikinci yarısı, bir akraba ile ilgili biraz üzücü bir haber almanız mümkün.

Bu ay kafanız oldukça dağınık ve bozuk olacak bir süre, bu işinize de yansıyacak gibi. İşte yetkili bazı kişilerle bir anlaşmazlık çıkabilir, sanırım bir bardaktan fırtına koparılabilir. Neyse ki, bu büyütülmeyecek ve iş idareye yansımayacak.

Parasal durumun canınızı sıkmasına rağmen, bazı iş amaçlı ilişkileriniz, sıcak görüşmeleriniz moralinizi bir nebze olsun düzeltecek. Ancak bu güzel, iyi niyetli görüşmelerden somut karlı sonuçlar çıkar mı, bu da biraz havada. Niyetler güzel, fikirler son derece yaratıcı ve heyecan verici ama zemin henüz sağlam değil gibi. Ayın ikinci yarısı bazı gerçeklerin ortaya çıkması, hangi fikrin ayakta kalacağını, hangisinden umudu kesmeniz gerektiğini de gösterecektir size. En azından, fikir iyi de olsa, doğacak çocuğa don biçmenin erken olduğunu göreceksiniz. O yüzden, çabalara devam ve sabır, diyeceksiniz.

Bu ay transit yıldızların nerdeyse hepsi haritanın üst diliminde. Bu da yüksek ideal, amaçlarınızla meşgul olduğunuzu, gelecek planlarına kafanızı taktığınızı gösterir. Kiminiz geçen senelerde Başakta bulunan Satürn vesilesiyle ulaştınız ama ulaştığınız nokta sizi pek de memnun eden çizgide değil henüz. Daha iyi koşullar beklerken, belki de sorumlulukları artıran gelişmeler oldu. Ama bilmelisiniz ki, sorumluluklarınızın artması kaçınılmazdı, en büyük amaca da bu yoldan gideceksiniz. Başka yolu yok. Taşın altına elinizi koyup, emek vermeye devam..

Aşk durumları nasıl derseniz, aşkta geçen aylarda beklenmedik sorunlar yaşayan Boğalar, bu ay geçmiş bazı konuları çözmenin rahatlığı ile, dikkatini duygularına, beklentilerine verecek ve bunları sorgulayacak bir kez daha. Değer mi, sorusu kafanızı meşgul edecek. Hayal kırıklıkları olsa da, sanki duygularınız hayli güçlü ilişkiniz üzerine. Ayın ikinci yarısı, iradeniz güçlenecek, bazı yıldızlar sizden yana dönecek, işte o zaman, ne yapmanız gerektiğine irade ve sağduyuyla karar vereceksiniz. Kiminiz de bir yolculuk yapacak kafasını dağıtmak için, döndüğünde daha sağlıklı karar verebilecek. Hatta sevgilisi ile güzel bir yolculuk planı yapanlar da var, bu iyi gelecek.

Hatası, hayal kırıklığı, karmaşası olsa da, aşk var… Boğalar, bu aşk için epey kafa patlatacak, devam mı, tamam mı diye.. Sanki bana değermiş gibi geliyor. Hayırlısı..

Ay boyunca sizi sevindiren sürprizlere hazır olun derim. Duygularınızı havaya uçuracak, uzun zamandır yaşamadığınız duygu coşkunluğunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bu ay birileriyle kavga etmeye hazırsınız, bulsanız bir kaşık suda boğarsınız adeta. Sizi baya öfkelendirmişler anlaşılan.

Ayın ikinci yarısı sabrı bırakıp dilinizi sertleştirme olasılığı var. Peki, bu işe yarar mı, bence, konuşmak yerine yapmanız gereken işleri yapın derim. Konuşmak yerine gereken eylemleri yapmak daha mantıklı.

Ayın ikinci yarısı bazılarınızı meşgul edecek resmi işler olsa gerek. Bunlar canınızı sıkacak ama başka çare yok, feda etmeniz gereken şeyler olacak, çünkü yeni bir düzen, bazı eski şeyleri feda etmekten geçer..

Bu bakımdan sanki parasal hesaplarınızda bir azalma veya maddi bir şeyden vazgeçme söz konusu. Başka çare yok şimdilik, olan olacak.

İşte, size karşı cephe alınmasına rağmen, sizi destekleyen, sıcak iletişiminizle gönlünü kazandığınız kişileri yanınızda göreceksiniz. Bu da sizi mutlu edecek. Kiminiz de bir konuda ailenin manevi desteğini almaktan mutluluk duyacaksınız. Ancak sanki aileden veya yakın iş arkadaşlarınızdan beklentileriniz fazla gibi, gerçeklerden uzak. Demek ki, onların da zamana ihtiyacı var. Kırgınlık duymak yerine anlayışla karşılayın, derim.

Teraziye geçen Satürn hayat kalitenizi ve sosyal şartlarınızı düzenlemenize destek olmaya devam ediyor. Yeni şartlara alışmak, bu şartlarda kendi iradenizi ortaya koymak, sizi gerçek anlamda tatmin eden şeylerle uğraşmak ve eski ayak bağlarından kurtulmaya başlamak, geleceğe ve aldığınız kararlara inancınızı pekiştirecektir.

İkizleri, ayın ikinci yarısına kadar, hatta 21 Aralık’a kadar dikkatli gitmek konusunda uyarmak isterim. Bir şeylerden kurtulmak istiyorsunuz ama sabırsız ve agresif çıkışlarınız olabilir, usanmışsınız ama yine de kaş yapayım derken göz çıkarma riskiniz var, ayrıca size karşı alınacak tavra karşı agresif, beklenmedik tepki vermeniz mümkün. Bu tür durumlar ortalığı alevlendirir. En güzeli gereksiz insanlara cevap vermemektir.

İkizleri yol konusunda da uyarmak isterim. Acele, plansız yola çıkmayın derim. Saçma sapan insanların dolduruşuna gelmeyin yollarda.

Para konusu bence önümüzdeki aylarda düzelecektir, biraz sabretmeniz gerekir. Emin olun, sizi tatmin eden maddi gelişmeler olacak ilerleyen zamanlarda.

Aşka gelirsek; evli İkizler için, olmadık şeylerden kavga çıkabilir, birinin kıskançlığı açık ve tatsız bir düşmanlığa dönüşebilir, şok eden tavırla karşılaşmanız mümkün. Hatta aniden bir saldırıya maruz kalmanız söz konusu olabilir. Açıkçası bu ay pek sağduyulu kişiler çıkmayacak karşınıza. “Ya sabır” deyin, uzatmayın tartışmayı, derim. Galiba ay boyunca, tek mantıklı insan siz olacaksınız. Büyüklük bende kalsın demek zorunda kalacaksınız.

Sevgilisi olan İkizler sanırım aile ile kaynaşma girişimleriyle meşgul olacaksınız. Sevgilinizin sizi şaşırtan ve kızdıran ani bir çıkışı olabilir, onu anlamadan ani tepki vermeyin derim. Önce anlayın, asıl derdi nedir, diye. Sanırım sevgiliniz baskı altında ay boyunca, bu da ilişkinize yansıyacak. Kıskanç kişilere de dikkat edin derim ay boyunca.

Kalbi boş İkizler ise, sanki çapkınlık turuna çıkmaya heves edeceksiniz ama cep delik cepken delik misali, çapkınlığın maliyetini karşılayamamanız olası, o yüzden dikkatinizi iş yerinize yöneltmek zorunda kalacaksınız, bu maliyet olarak daha hesaplı gelecek size. Şaka bir yana, sanki iş yerinde bir takım kıpırdanmalar var, yakınlarınızda bulunan birinden fena halde hoşlanıyorsunuz gibi. Ancak ne olacak bu işin sonu derseniz, bu sorunun cevabını bu ay almanız zor olacak, derim.

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Ayın ilk yarısı ile ikinci yarısı farklı gibi. Daha doğrusu ayın ilk yarısı sizi rahatsız eden bir şeyler sanki ikinci yarısında su yüzüne çıkacak ve direkt ilgilenmek durumunda kalacaksınız gibi.

Uzaklardan, yakın akrabalardan pek de tatlı olmayan bir haber var gibi, ayın ikinci yarısı sanki işin ciddiyeti daha belirgin olacak. Kiminiz de, uzaklardan ziyade, yakınınızda bulunan biri ile ilgili bir endişeye kapılacaksınız.

Bu ay uzaklardan umutlu haber bekleyenlere haber gelebilir ama umduğunuz kadar iyi olmayabilir. Ya da hesaba katmadığınız bir şey sevincinizi biraz gölgeleyebilir.

Bu ay pek güzel haberlerle başlayamadım size… Ayın belki tek ve en güzel şeyi, sevgi ve aşka dair güzel gelişmeler. Kiminiz bir toplum içinde, bir kalabalık içinde sevildiğinizi anlayacağınız güzel sevgi gösterileri ile karşılaşıp mutlu olacaksınız. Kiminiz, daha evvel yaşadığınız bir sorunun sizi tatmin edecek şekilde halledilip kapanmasını tecrübe edeceksiniz. Yani, ay boyunca payınıza sevilmek, sürpriz sevgi gösterisi ile karşılaşmak, sürpriz bir şekilde sizi özgürleştirecek bir kararı vermek veya bir olayın çözüme gitmesi düşecektir.

Bir barış, bir yumuşama, bir uzlaşma havası var..

Öte yandan, ayın ikinci yarısı, bu sevgi ve barış havası devam ederken, gerginlik vereceği belli sorunlar da su yüzüne çıkacak. Kısacası, bu gerginlik kiminiz için yakın ilişkilerinde, kiminiz için iş ilişkilerinde ortaya çıkacaktır. Kiminiz bir şeyi kabullenme, kiminiz ise fedakarlık ve kiminiz ise birileriyle yolu ayırma noktasına geleceksiniz. Bir yol ayrımı var özetle bir konuda. Olaylar sizin kontrolünüzde değil, izlediğiniz bir manzara, karşı karşıya kaldığınız bir durum bu. Dolayısıyla size izleyip kabullenmek veya beklemek düşecek veya uzlaşmak.

Ay boyunca hayırlı yolculuklar söz konusu. Ancak yakınlara ziyaret amaçlı yolculukları tavsiye etmem, canınız sıkılabilir.

Sürpriz paralar gelebilir. En azından sürpriz para haberleri alabilirsiniz. Geleceğini bilmek bile keyfinizi artıracaktır. Zaten maddi olarak belli bir program çerçevesinde yatırımlar yaptınız. Bunlar sağlam yatırımlardı.

Öte yandan aile içinde veya iş yerinden biri, gelebilecek bir maddi kazanıma muhalif olacak gibi. Birinin erken bir para hesabı yapması zorunuza gidecek gibi.

Aşk sanki bu ayın en güzel konusu. Bazı Yengeçler sürpriz bir şekilde aşkı bulmanın mutluluğunu yaşayacak. Dışarı çıktığınızda şaşırtıcı bir şekilde, favori olduğunuzu, cazibenizin arttığını, beğenildiğinizi göreceksiniz. Üzerinizde birilerinin ilgisi ruhunuzu okşayacak. Hatta sizin de güzel bir karşılık verme olasılığınız var ortada. Çapkınlığınız veya aşk, heyecan yaşama isteğiniz yükseliyor. Bu da sizi sevgi ve ilişkiye açık yapacak. Bu tatlı ve hevesli havada, her an aşk bulabilirsiniz.

Sevgilisi olan ve evli Yengeçler de mutlu. Sevmek-sevilmek, birlikte sosyal ortamlarda güzel ve romantik şeyler paylaşmak ve güzel sürpriz bir yolculuğa çıkmakla meşgul olacaksınız.

İşte veya evde küçük kazalara dikkat edin derim. Size gene taşınma durumları çıktı, bitmedi bu taşınmalar, hayırdır..

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Sevgili Aslanlar, bu ay eve, evi süsleme işine dalacaksınız gibi. Yerinizde duramayacaksınız, çok enerjiksiniz. Bu bol enerjiyi harcayacak yer arayacaksınız kendinize adeta.

Ancak çok masrafa yönelirseniz, sevdiklerinizden tepki alabilirsiniz. Ölçüyü kaçırmaya meyillisiniz. Kiminiz de, eşinin veya çocuğunun aşırı harcamalarını kontrol etmek zorunda kalacak gibi.

Halen Yayda bulunan Mars’ın yanına, Güneş eklenecek. Üstelik geri pozisyon alacak olan Merkür de, Yaya geri dönecek. Bu gezegenlerin pozitif enerjisi ile, ileri atılacaksınız. Popülersiniz ay boyunca. Gezmek, evle ilgilenmek, her şeye yetişmekten yorulmayacaksınız.

Yalnız, dediğim gibi, bir para meselesi var, birden tartışmayı alevlendirebilecek türden. Belki de, ya sizin ya da bir yakınınızın gizlediği bir para konusu bir olayla ortaya çıkacak, bundan tartışma kopabilecek.

Ve bu mesele geniş aileye yansıyacak gibi. Hafife alınmaması gereken bir durum anlaşılan. Siz hiç bir şeyin keyfinizi kaçırmasına izin vermek istemeyeceksiniz ama sorun da ortaya çıkacak, ne yaparsınız ki..

Eğitim veya bir iş üzerinde çalışan Aslanlar için biraz zor bir ay olacak gibi. Bir şeylerden fedakarlık yapmak gerekecek. Sabırsız davranıp işi çabuk noktalamak istiyorsunuz ama bu sadece işlerin bozulmasına yardım eder. Sabır lazım derim.. Hemen sonuç almak öyle kolay değil..

İş sahibi olan Aslanlara tavsiyem, yeni insanlarla tanışın, görüşün, detayları araştırın, kafanızdaki soruları paylaşın ama acele karar altına imza atmayın. Durumlar görünenden farklı olabilir. Her an bozulabilecek bir anlaşma, bir girişim size gereksiz zaman ve para kaybettirebilir.

Aşkta çalkalanmalar var. Evli Aslanlar hem romantizm hem gerginliği aynı anda yaşayacak. Sizin iradenizle bazı gerginlikler belli bir uzlaşma ile aşılacak, aşılmasa da, olaya hakim olacaksınız. Farklı alternatifler imdadınıza yetişecek.

Bekar Aslanlar, geçen ay bir şekilde düzene giren ve netleşen duygulara ne olmuş böyle?.. Tutkularınızdan vazgeçemiyorsunuz. Tutku aşktan daha önemli sizin için hala. Veya aradığınızı tam olarak bulamamanız sizi beklenmedik şeyler yapmaya itebilmekte. Gerçekten aşk konusunda henüz ortalık netleşmiş değil, siz de haklısınız. Yapacak bir şey yok, sabredeceksiniz.

21 Aralıktaki Ay tutulması, sanki aklınızı başına getiren bir gelişmeye yol açacak gibi.

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Ayın birinci yarısı ile ikinci yarısı farklı transitlerin etkisi altında. Daha doğrusu, ilk yarıdaki zorlayıcı yıldız açılarının etkisinde yapacağınız zor mücadelenin meyvelerini alacaksınız gibi görünmekte ikinci yarıda.

Yine de temkini elden bırakmamanız gerekecek çünkü ayın başlarında Oğlakta olan transit Merkür geri pozisyon alıp 10-30 arası Yayda kalacak. Yay burcu size sert enerji gönderen bir burçtur, bu da, iletişimde ciddi hatalar, yanlış anlamalar, öfke ile ağzınızdan istenmeyen sözler kaçırmalar vs sorun yaratabilecek demektir.

Mars ayın 7’sinde dost burç Oğlak’a geçiyor, bu size irade ve cesaret verecektir, pozitif eylemlerinize destek olacak, işlerinizi akıcı hale getirecektir.

Ancak, Mars’tan aldığınız cesareti bazı ilişkileri bozmaya kullanma riskiniz var, çünkü Balık’taki Uranüs ve Jüpiter size köprüleri yaktırabilecek, raydan çıkarabilecek, biraz kontrol dışı bir yüksek enerji vermekte ve epeydir çekmekte olduğunuz sıkıntılardan bir anda, ne olursa olsun artık, der gibi bir kurtulma arzusu vermekte. Bıçak kemiğe dayanmış vaziyetleri.. Bir de, Merkür’ün Yay’daki sert açısını düşünürsek, Mars’ın size verdiği güzelim cesareti ve iradeyi yanlış yola kullanıp heba etme riskiniz var, özetle.

Bu agresif yıldızların size yanlış adımlar attırmasını istemiyorsanız, Mars’ın pozitif gücünü kendi lehinize, size fayda sağlayacak yönde kullanmak istiyorsanız, önce, öfkeden ve usanç duygusundan arınıp, yönünüzü netleştirmeniz gerekiyor. Yönünüzü net bildiğiniz taktirde, çıkan krizi fırsata dönüştürebilirsiniz bir anda, Mars’ın dost enerjisi ile hızlı ve yapıcı bir manevra yaparak.

Bu size kendi lehinize hızlı bir ivme kazandırır. İnsanların şaşkın bakışları altında, bu zor şartları kıvrak bir manevra ile fırsata dönüştürüp, üstün konuma gelmeniz içten bile değil..

Başakları bu ay önemli işler, önemli hamleler bekliyor. Doğru hedefi saptayıp kilitlenin derim. Soğukkanlılık ve hedefi doğru saptamak ve gelen gergin enerjiyi birden arkanıza alıp hedefi 12’den vurmak. Bu ay ve gelecek ay yaşayacaklarınız tıpkı bir sörfçünün dev dalgalarla mücadele etmesi ve dalgaların üzerine çıkmayı başarıp mücadeleden kazançlı çıkmasına benziyor.

Bunu başarmak zorundasınız, hele ki, Başak’ın ilk günlerinde doğanlar için, dönüşüm zamanı geldi geçiyor.. Kendinizi yenilemek için kadersel bir dönem, dönüşüm kolay olmaz, mücadele ve emek ve esneklik ister. Yeniye kendinizi açmak gerektirir. Hayatınızı tümden dönüştürme fırsatı. Bence mücadeleye değer doğrusu.

Para konuları kritik görünse de, maddi kaynaklı uzun vadeli bir amaç belirlemişsiniz kendinize. Bu amaca sakin, yavaş ve emin adımlarla gitmeye devam edeceksiniz. Bundan vazgeçmeyin, bu sağlam kararın meyvelerini almaya başlamak uzun sürmeyecek.

Geçen aydan devam eden bazı yıldız açıları evde huzursuzluk yaratmaya devam ediyor, siz siz olun bence Mars oğlak burcuna geçene kadar sabredin. Yapabileceğiniz en güzel şey, sosyal faaliyetle veya bir hobinizle meşgul olmaktır. Bu vesileyle eğlenceli gruplar içine girebilir, birlikte hoş, sanat dolu vakitler geçirebilirsiniz. Kiminiz de kısa mesafe seyahatlerde moral bulabilir. Hatta evli olanlar eşlerini ikna edip gitsin derim, bir hafta sonu kaçamağı hiç fena olmaz.

Evde tamirat gibi konulardan tartışma çıkabilir.. Bu arada, evin güvenliğine dikkat edin bu ay. Ayrıca küçük kazalara da dikkat edin derim, özellikle ev içinde.

Aşkta neler var? Evliler dediğim gibi, evde olası hararetli ortamı kaşımasın, tartışmayı büyütmemeye çalışsın, derim. En güzeli birlikte kısa yolculuklar yapmak, stres atmak veya eğlenceli, hoş bir grup içinde sohbetin ve sanatın keyfini çıkarmaktır. Ayın ikinci yarısı spor sevenlere spor yapmalarını tavsiye ederim.

Zaten bıkmışsınız bazı sorunlardan, çözülmezse çözülmesin, bırak dağınık kalsın, der gibisiniz. Böyle bir şey de var ruh halinizde. Bazı sorunlar çözüm bulmakla çözülmez, sorunu düşünmeyi bırakıp işine bakacaksın. Bir bıkkınlık gelmiş size, içinizden bir “aman boşver, hayat güzel, ” çekeceksiniz.

Aşk bekleyen Başaklar, sanki kafalarına takılmış veya başlamış ama bir türlü ilerlemeyen bir ilişki ile meşgul gibi. Bu ilişkiye bir süre daha şans vereceksiniz. Her ne kadar partnerinizin ne yapacağı kestirilemez biri olması sizi tedirgin etse de. Çünkü heyecan veren, hayatınıza renk katan, farklı bir pencere açan biri. Sizi şaşırtması hoşunuza gidiyor gizliden gizliye. Ve bence, ilişkisi olup hala evlenmeyen Başaklar için evlilik yakın.. Daha doğrusu şöyle diyeyim; Ocak bitiminde bu ilişki ayakta kalırsa, bu evliliğe gider, yoksa nokta konur.

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )

Evde tartışmaya dikkat!

Kiminiz de, yakınlarla, yakın bir dost veya kardeşle ciddi bir gerilim içinde olacaksınız. Ya siz ya çevrenizden birileri sizden ayrılmaya meyledecek gibi. Geniş aileye yansıyacak bir gerilim söz konusu.

Yıldızların tamamı haritanın alt dilimine yerleşmiş durumda. Kabuğunuza çekilme durumu var.. Sanki, fırtına öncesi sessizliği gibi veya yeni gün ağarmadan önceki karanlık gibi. Bu yeni hayat, kopuşlar, ayrılıklar getireceğe benzer..

Bu yıldızların tek iyi tarafı, artık nasıl bir yaşantı kurmak istediğinizi bilmenizdir. Yanınızda olmasını istediğiniz kişiler kalır, giden gider. Ya da siz çevrenizden uzaklaşıp yeni bir hayatın inşasını kurarsınız. Taze başlangıçlar yaparak…

Evet, bir taze başlangıcın zamanı geldi kiminiz için çoktan kiminiz için de geliyor. Başlangıç yapmayı başaranlar, yeni düzene alışma süreci içinde, kişiliğinde değişen yanlarını giderek fark edip eski alışkanlıklarla bu yeni düzeni devam ettirmenin zorluğunu yaşayacaklar, yeni düzene yeni bakış lazım, değil mi? Kiminiz de bir kaçış planı içindesiniz gibi. Kaçıp kurtulmak, bir yerlere hatta yurt dışına gitmek…

İşte bu tür düşünceleri giderek belirginleştiren bir ay olacak sizin için. Yeni düzene girenler, net olarak görecek, eskiyi atmak için önce kafada değişim lazım. Eski düzenden kaçmak yetmeyecek. Yeni bakış şart.

Parasal açıdan iyi görünüyor durumlar. Beklediğiniz veya beklemediğiniz yerden küçük de olsa gelen gelirler piyango bulmuş gibi sevindirecek ve rahatlatacak sizi. Ve bazı sağlık sorunlarınıza birden şifa bulabilme şansınız mutlu edecek sizi. Yani, bu ay sanki bir sağlık sorunundan kurtulacaksınız.

Ailede yaşlı olan bir yakınız ile ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Bu ay o yakınınızın durumu sizi biraz endişelendirecek.

İşte yeni girişimler yapmış Teraziler, bu ay bir hayal kırıklığı duygusuna kapılabilir ama sabretmeleri ve birkaç ay daha beklemeleri lazım çünkü bence vizyonu açık bir girişim gibi. Hatta size yeni kapılar ve yeni insanlar getirecek bir fırsat gibi.

Aşka gelirsek, epey zaman Terazide kalan Venüs’ün desteği size aşkı yaşama imkanı ve duygularınızı anlama imkanı verdi. Ancak sizin ihtiyacınız kurulu düzen içinde hayatınızı renklendirecek bir şey değil, düzeninizi yeniden yapılandıracak bir aşk ilişkisi. Belki bu aşktan güç almalıydınız?. Alanlar akıllı davranmış derim, almayanlara sözüm..

Para konusunda isabetli kararlar ve isabetli hamleler var.

Yeni düzen kuramayanlara sözüm; hala yenilenme, yeni bir düzen kurmak konusunda karar veremeyen, ısrarla eski düzene yapışanları uyarmak isterim. Ya siz karar verin artık ya da yıldızlar sizi bu eski düzenden söküp alacak. Ya siz yapın ya da yıldızlar yapacak… Yıldızların harekete geçmesi yakındır. Ama kararı veremeyen, irade gösteremeyenlere yıldızların insafının pek de olmayacağını söyleyim. Onların masaya yumruğu vurması sizinki gibi olmaz..


Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )

Duygu yıldızı Venüs ay boyunca Akrepte seyredecek ve Balık’taki Uranüs ve Jüpiter ile tatlı enerjiler oluşturacak. Bu da, geçen aylarda oluşturduğunuz yüksek beklentilerinize uygun şanslı fırsatların hayat bulması demektir. Sizi bazı kısıtlamalardan kurtaracak, umudunuzu yükseltecek ve bazı istek, dilekleriniz yerine gelecek.


Ay boyunca tatlı bir tebessümle dolaşacaksınız. Bu hoş enerjilerin verdiği kendini mutlu ve havalarda hissetme duygusu saracak içinizi.

Bu dilek veya yüksek beklentileriniz nedir diye bakacak olursak, kiminize aşk var, hem de ayaklarınızı yerden kesen türden heyecan verici taptaze bir aşk. Kiminiz, işinizde gösterdiğiniz çabaların ödüllerini alıp itibar görmenin gururu ve sevincini yaşayacaksınız, kiminiz, işinizle kendini geniş toplumda gösterme imkanı bulacaksınız, popülerliğiniz artacak, başarmanın keyfini çıkaracaksınız.

Kiminiz de çocukları ile ilgili mutluluk ve sürpriz yaşayacaklar.

Para konusuna gelirsek; şansla elde edilen, bir anda gelen paralar söz konusu. Ama öte yandan, harcamalarınız artmaya devam ediyor, para evinize Mars’tan sonra, Güneş de girince, dikkatiniz harcamalarda olacak. Güneş’in iradesi ile, belki bu maddi konuları kontrol etmek, toparlamak imkanı bulsanız da, kaçınılmaz harcama var. Belki de mutlulukları yaşamak, sevdiklerinizle kutlamalar için kesenin ağzını ister istemez açacaksınız. Kolay değil, başarıları paylaşmak bedava değil..:))

Tabii kendiniz için de alışveriş var gündemde. Tarzınızı değiştirmek, daha farklı bir hava katmak gereği yaklaşmış.. Artık imaj yenilemek adına bir şeyler yapmaya başlasam iyi olur, düşüncesi girecek içinize. Bu ay zevk, estetik duygunuz yüksek ama astarı bezinden harcamalar yapmanız söz konusu. Bir de, alışverişte yanlış hesap yapmak, aldığınız şeyleri orada unutmak ve alışveriş esnasında soyulmak riskiniz var, dikkat edin derim.

İş sahibi ve çalışan Akrepler de bu ay hesaplarına dikkat etsin derim. Para işlerinde kandırılma veya verilen sözleri tutmama durumları olabilir. Anlaşma yaparken, çıkarınıza ters maddeler olabilir. Bu tür şeylere karşı uyanık olun derim.

Bir planınız var, uzun vadeli düşündüğünüz. Bu işe muhalif olacak kişiler çıkacak gibi yakın çevrenizden, aileden birileri olabilir. Bence, daha erken açıklamasanız iyi olur. Ama sanki bir şekilde öğrenecekler, belki de siz ağzınızdan kaçıracaksınız, belki karşı çıkılmayacağını sanacaksınız ama işler öyle gitmeyecek. Ve bu size ders olacak, bu konuda ketum olmak gerektiğini anlayacaksınız.

Ancak karşı çıkmalar sizi düşündürmeye başlayacak, uzun vadeli planınızın ne kadar gerçekçi olduğunu sorgulamak gereğini hissedeceksiniz…

Aşka gelirsek, yukarıda dediğim gibi, hafiflik ve mutluluk duygusu veren Venüs’ün tatlı enerjisi ile aşk her an kapınızda. Hala aşkı bulamayanlar için söylüyorum, yıldızlar size çok bonkör davranmakta epey zamandır ama bundan faydalanamayanlar için sanki son bir fırsat daha veriyor gibi. Birinin damdan düşer gibi size olan ilgisini itiraf etmesi veya eski bir sevgilinizin beklemediğiniz geri dönüşü söz konusu olabilir. Yine de, sanki sizin için, ne varsa yenide var, sloganı daha uygun gibi var olan havaya göre.

Evli ve sevgilisi olan Akrepler; sürpriz partiler, sürpriz gezmelerle hem hoş hem heyecanlı anlar sizi bekliyor. Kendinizi aşka teslim ediyorsunuz bu ay..

Bu arada, gizli veya yasal olmayan bir para işi ile uğraşanları uyarmak isterim. Şartlar sizden yana değil, benden söylemesi.. Ya vazgeçin alacağınız geri kalan meblağdan ya da, bir an evvel yasal olmayan koşullardan kurtulun derim. Çünkü gizli ve önemli bir düşmandan darbe yeme riskiniz var..


Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )

Bu ayın yıldızı sizsiniz sevgili Yaylar. Güneş burcunuzda olacak, Mars hala burcunuzda ve şu an Oğlak’a geçmiş olan Merkür de, geri pozisyon alıp 10-30 arası burcunuzda.

Bir de, ilginç bir yıldız olayı var bu ay; 21 Aralık’ta Ay tutulması olacak ve İkizlerde olan tutulma direkt sizi etkileyecek, özellikle Yay burcunun sonlarında doğanları. Bu ne getirir size diye sorarsanız, duygusal olarak sizi kendinize getirir, derim.

Duygusal bir çıkış içinizde birikmiş gergin ve önemli miktarda enerjiyi içinizden söküp atmanıza yarayacak ve iyi bir sonuç elde edeceksiniz. Bir şeylere nokta koymak veya bir konuda masaya vurmak işe yarayacak. İstediğinizi alacaksınız. Daha doğrusu bir şey ya noktalanacak ya da sizin dediğiniz olacak. O kadar.

Bir planınız var uzun vadeli. Bu sizin bir idealiniz, bir büyük amacınız. Akrep burcuna geçen Venüs 12.evinizde size bu planla ilgili küçük endişeler vermekte, işte, 21 Aralık’taki Ay tutulması bu endişeleri bitiren bir gelişme verecek. Planınızın gitmesi için önemli bir hamle olacak.

Siz de biliyorsunuz ki, bu planın iyi gitmesi gerek, çünkü kariyer adına önemli ve son bir şans gibi bir konjontür var. Satürn 11.evden kariyer amaçlarına yönelik son büyük hamleler için sizi zorluyor. Başardınız mı, uzun süre bunun meyvelerini yiyeceksiniz, başaramazsanız, uzun bir süre yeni bir fırsat için beklemek zorundasınız ve belki de bu büyük planı bir kenara atmak zorunda kalabilirsiniz.

Bunun bilinci ve yıldızların sizi zorlaması ile, bu ay en önemli hamleyi yapmak zorunda olduğunu biliyorsunuz. Bu ay yaptınız yaptınız, sonraki hamleler tatlı ama uçucu kazanımlar verirken, bu ayki kalıcı kazanım verecek, planınızın zeminini inşa edecek adeta. Zemin sağlam olmazsa, üstüne diktiğiniz tuğlalar isterse en pahalısından, en havalısından olsun nafile. İşte, bu gerçeğin ayırdında olarak, nasıl başlarsa öyle gider deyip, istediğiniz veya gerekli gördüğünüz büyük hamleyi yapacaksınız.

Geriye dönüp baktığınızda, büyük ve uzun vadeli planınızı sağlamlaştırdığınız büyük eylemi veya çıkışları bu aylarda yapmış olduğunuzu hatırlayacaksınız.

Tabii bu kadar büyük sözleri önemli amaçları, önemli işleri olanlar için yazıyorum.

Diğer Yaylar ne yaşayacaklar acaba?

Onlar da bence benzer durumları yaşadıkları önemli olaylar görecekler. Açıkcası, tüm Yayların uzun vadeli bir planları var, bu iş planı ya da bir hayat planı, yani hayatı yaşama biçiminde önemli değişimin içinde iken, bu yeni hayat tarzını nasıl yaşamak istiyorsanız, işte onun için ilk önemli hamleleri, ilk önemli manevraları yapacaksınız. Bu ay yaptıklarınız planınıza damgayı vuracak. Özetle, bu ay nasıl başlarsanız öyle gidecek bir durum var..

Kimi Yaylar yaşça büyük önemli kişilerden açık düşmanlık veya ilgisizlik görecek. Beklediğiniz bilgi, tecrübe veya desteği göremeyeceksiniz. O büyük, kelli felli kişilerin bencilliği ile gerçek yüzlerini anlayıp, dostluk çizginize bir ayar getireceksiniz.

Mars geçen ay burcunuza girerek size gerekli cesareti ve iradeyi kazandırdı, Merkür de zihninizi açtı, en azından kafanızdaki gergin enerjiyi attınız bir şekilde. Şimdi, bu ay Aralık 7’de Mars Oğlak Burcuna geçiyor, Merkür sizde kalacak ama dediğim gibi retro pozisyonda. Güneş de sizde. Güneş’in ısıtan, canlandıran ve güven veren enerjisini üzerinizde, içinizde hissedeceksiniz. Gözdesiniz ay boyunca. Merkür’ün geri pozisyonundan da çekinmeyin derim, sizi olası hızlı adımlardan ve ağzınızdan yanlış bir söz çıkmasından korur. Merkür sizi ketum yapacak. Ve duygusal ve düşünsel olarak kararlılık verecek. İstekleriniz için gerekli hırsı verecek.

Ancak, yine de, dikkat etmeniz gereken durumlar olabilir. Mesela, halen Balıkta
gezen Uranüs ve Jüpiter sizi sert etkilemekte. Merkür’ün bu yıldızlardan gergin enerji alması, sizi olmadık bir yerde patlatabilir. Veya size yanlış bilgiler gelmesine neden olabilir, alıngan olabilirsiniz zaman zaman. Siz siz olun aklınıza ve sezginize güvenin, gelen yalan yanlış bilgiye hemen inanmayın.

Bu ay maddi fedakarlık zamanı. Birileri için harcama görünüyor. Bir dostun borç istemesi söz konusu. Güvendiğiniz biriyse sorun yok, kısa sürede geri alırsınız. Kiminiz de bir planı için gerekli maddi kaynağı bulmakta, elde etmekte zorlanabilir ama parasal açıdan toparlanmanız yakındır, hiç merak etmeyin. Gelecek ay deyince, şartlar sizden yana gelişmeye, size karşı olan bazı koşullar lehinize değişmeye başlayacak hızla.

Aşka gelirsek; evli ve sevgilisi olanların keyfi yerinde. Evde ve kapalı mekanlarda son derece romantik, neşeli anların paylaşılması ve tatlı sürprizlerle mutlu olmanız ay boyunca mümkün. Sevgi paylaşımı var. Geçen ayki çıkan bazı tatsızlıkları da tatlıya bağlamanız söz konusu. Mutlu bir atmosfer var evde.

Aşk arayanlara ne diyebilirim?.. Evet, onlar için de söyleyecek birkaç sözüm var. Venüs’ün 12.evden yaptığı açı, içinizde aşk isteğini, sevmek-sevilmek isteğini ateşlemiş durumda. Şu an bu duyguları kendi içinizde yaşıyor, dışarı yansıtmıyor olabilirsiniz ama sevgili bulma isteğiniz giderek depreşiyor. Aradığınız sevgiyi bulma imkanı var mı, evet, olabilir, derim, Sosyal ortamlar bir anda sizi şaşırtan gelişmeler verebilir. Hatta isteyip de umut etmezken bir anda tatlı bir heyecan duyacağınız durumlar olabilir. İçinizde uyanan aşk isteğinin verdiği hoş bir elektrik saçacaksınız ve bununla insanları etkilediğinizi görmekten mutlu olacaksınız. Birilerini heyecanlandırmaktan haz duyacaksınız.

Yine de, kalbi boş olanlar için sanki ne varsa eskide var, düşüncesi geçerliğini korumakta hala.

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )

Sevgili Oğlaklar, ayın 7’sinde burcunuza geçen Mars ile güç ve enerji bulacaksınız. Plüto uzun süredir burcunuzda, yanına Mars eklenince, ayın 3.haftası Güneş de burcunuza geçince, olayları yönlendiren siz olacaksınız.

Geçen ay Yayda bulunan Mars ve Merkür 12.evinizde, içinize sığmayan bir enerji yükledi. Bu enerji bu ay dışarı taşacak, ancak planlı ve pozitif bir amaca yönelik harcamayı seçerseniz bu yüksek enerjiyi bu işten kazançlı çıkarsınız. Ancak pozitif bir hedefiniz yoksa, amaçsız ve moralsiz bir halde iseniz, enerjiyi kavgaya harcama riski var. Bir anda öfkeli patlamalarla hem kendinize hem de etrafınıza zarar verebilirsiniz. Kısacası bir çuval inciri berbat edebilirsiniz.

Ben bu yüksek enerjiyi olumlu yöne aktaracağınızı tahmin ediyorum. Çünkü siz de biliyorsunuz ki, bazı konularda iş başa düşüyor. Satürn Terazide 10.evinizde size ekstra iş sorumluluğu, ekstra kariyer yükledi. Bu belki istediğiniz belki istemediğiniz bir şeydi ama yapmak zorunda idiniz. İşte, bu sorumluluklarınız fevri çıkışları kaldırmaz. Artık başka türlü, daha farklı tavırlar geliştirmek durumundasınız. Artan sorumlulukların gereğini yapmanız lazım.

Yazdan beri mücadele ettiğiniz bir işte güzel bir noktaya geleceksiniz bu ay. Bu ay tek engel iletişim olacak. Beklediğiniz haberin geç gelmesi, gecikmesi, bazı mızmız söylentiler, şikayetler vs canınızı sıksa da, istediğiniz sonucun en önemli parçası elinize geçmiş olacak. Gerisi teferruat. Dediğim gibi, artan sorumluluklar da, bazı konularda yeni tutum ve sabır istiyor sizden. Artık ya sabır deyip, elde edeceğinize razı olacaksınız. Gerisinin geleceğini bilerek ve umut ederek..

Bu ay yollara dikkat etmek gerekecek. Belki aniden çıkan seyahat, acele yolculuklar söz konusu. Otobüsü veya uçağı kaçırma durumları olabilir, tedbiri alın derim.

Bu ay bir gizli olay kulağınıza gelecek, açığa çıkacak. Veya birinin gizli niyeti açığa çıkacak ama sizin tavrınız bu kişiye geri adım attırabilir. Veyahut bir yakınınız harekete geçmenizi engelleyebilir. Açıkcası, kısa sürede halledeceğinizi düşünebilirsiniz ama iş o kadar kolay değil. Daha doğrusu açık tavır almak işi çözmeyecek, bunu göreceksiniz. Bekleyeceksiniz. Bu kişi ya önemli biri ya da önemli biri tarafından korunmakta. İşte patron olabilir ya da patron vs tarafından arkalanan biri olabilir.

Bir de sanırım işin aslını ondan değil, başkalarından duyuyorsunuz. Bu da kafanızı karıştırıyor. En güzeli direkt o kişiden duymak sanırım. Ama bunun için gelecek ayı bekleyin derim.

Eğitim yapan veya işe yeni adım atan Oğlaklar geçen ay yaşadıkları bocalamadan biraz olsun kurtuluyor. Gücünüzü ve iradenizi topluyorsunuz. Endişeleriniz devam etse de, yol kat etmeye başlıyorsunuz.

Çalışan Oğlakların otorite ile çatışma yaşaması mümkün. Fakat sizi durduran bir şeyler olacak. Bekle, gör, taktiği… Veya çatışmanın sizin daha büyük bir amacınızı zedelemesi riski sizi alıkoyacak. Bu da mantıklı bir tepki sizin için, çünkü siz netsiniz ama başkalarının zemini kaygan veya onlar ne istediğini bilmiyor, uğraşmaya değmez..

Para konusunda, bir dost kişiden sürpriz bir öneri veya teklif size yeni bir kazanç kapısı açabilir. Hayli cazip gelecek bir öneri gibi. Belki de bir ikinci iş olacak bu size veya size popülerlik getirecek bir organizasyon, bir grup işi olabilir. En azından içinde bulunmaktan keyif alacaksınız. Bu vesileyle ihmal ettiğiniz bir yeteneğinizi verimli bir ortamda uygulama imkanı bulacaksınız. Öte yandan, asıl işinizde bu ay görüşmeler, sonuca yaklaşmalar var ama paranın gelmesi biraz zaman alır. Gelecek ay bence bu bakımdan önemli.

Aşk var mı?. Bu ay aşk demeyim de, heyecan var… Tatlı heyecanlar yaşayacağınız dost ortamlara gireceksiniz. Hem dostlarla eğlenecek, güzel vakit geçireceksiniz. Hatta sanat aşkınızı canlandıran güzel anlar yaşayacaksınız. Hem de bu ortamlarda birini beğenebilirsiniz, dikkatinizi çeken farklı tavrıyla sizi etkileyen biri çıkabilir, siz de canlılık ve dinamizminizle göz doldurabilirsiniz. Ortamı yönlendiren, eğlenceyi çekip çeviren kişi olacaksınız. Lider yanınızı ortaya koymak size puan kazandıracak.

Sanki gel geç bir hoşlanma gelecek size başlangıçta ama bir süre sonra heyecanınız artabilir. Bu kişi aklınızı hayli kurcalayabilir…

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )

Kariyer planını eyleme koyanlar doğru yolda kararlı adımlarla ilerlemekte. Henüz ortaya bir eylem koymayan Kovalar ise, plan aşamasında.

Bu kariyer yükseltme veya kariyer değişikliği kiminize bulunduğunuz kentte mekan değişimi kiminize de kent değişimi yaşatacak..

Bu bakımdan, bu ay gelecek ayın önemli olaylarına sanki sizi hazırlayan şeyler yaşatacak gibi..

Ayın ilk yarısı, bir idealiniz, amacınız için bol harcama yapmanız söz konusu. Bu arada, bir hayalinizin de gerçekleşmesi mümkün olacak. Belki büyük belki küçük bir hayal… Ama bunun için birazcık kesenin ağzını açmanız lazım. Bunun zamanı mı derseniz, haklısınız, beklediğinizden masraflı olabilir. Yine de, bu hayali gerçekleştirmeye değer derim.

Bu arada, size fazla vaatlerde bulunan kişilere kanmayın derim, gözlerinizi
kamaştıracak öneri veya teklifler gelecek birilerinden hatta arkanızda olacaklarını söyleyecekler. Ben olsam, acaba derim.. Havada, fazla abartılı ve sağlam zemine dayanmayan öneriler veya fikirler bunlar.. Gerçekçi olmayı ve zamanını beklemeyi bilin, derim bu konuda.

Sanki ayın ikinci ayrısı bir mali sorunla baş etmek zorunda kalacaksınız gibi. İhmal ettiğiniz bir yasal işlem başınızı ağrıtabilir. Düşünün bu nedir diye ve bir an önce halledin derim.

Ayın ikinci yarısı hem biraz hüzün hem özlem hem arzu dolu olacaksınız. Kendinizle bir hesaplaşma yaşayacaksınız. Depreşen özlemleriniz sizi eskilere götürecek. Bir şeylerin mazide kalması hüzün verecek. Ama bu hüzün sanki sizi rahatlatacak, belki de bitmesi gereken bir şeye veda edeceksiniz ruhunuzda.

Bazı Kovaları yasal olmayan işler konusunda gerçekten uyarmak isterim. Riski bir durum söz konusu hem de yasal yollardan gelebilecek bir ceza söz konusu. Neyse bedel ödemeniz gerekecek. Dua edin, bu bedel sadece para olsun.

Bu ay yeniden önemli iş çevrelerine gireceksiniz hem eğlence hem iş ilişkisi bir arada gidecek. Farklı havanızla göz dolduracaksınız. İş çevrenizde sınıf atlayacaksınız adeta, daha üst düzey kişiler arasında olacaksınız. Biriyle ayak üstü görüşme size parasal bir kazancın yolunu açabilir.. Bu ay iş ilişkileri konusunda daha dengeli olmayı seçeceksiniz. Bu biraz da içinizde doğan özlemlerin kafanızı meşgul etmesinden dolayı olacak. Sanki gülümseyerek dolaşacaksınız önemli kişilerin arasında ama bir an evvel parti bitsin eve gideyim, diyeceksiniz içinizden.

Bu havalı ortamlarda gördükleriniz de bazı özlemlerinizi depreştirecek, bir şeylere gıpta edeceksiniz.

Sevgili Kovalar, siz de ayın ikinci yarısı yollara dikkat edin derim. Dalgın bir kafa ile yola çıkmayın.

Aşk ne durumda derseniz, sizi tatmin eden bir aşk için bence biraz beklemeniz gerekecek. Merak etmeyin uzun sürmeyecek bekleyiş..

Evli olan veya sevgilisi olan Kovalar lüks ama sanki sizi pek de tatmin etmeyen ortamlara giriyorsunuz birlikte. Yani, beklediğiniz gibi çıkmıyor sosyal partiler veya katıldığınız organizasyonlar. En güzeli gelecek ay için güzel bir tatil planlayın, kafanıza ve gönlünüze uygun.. Zaten bu ay paralar gelse de, ödemeler var epeyce. Onlarla meşgul olmak en doğrusu.

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )

Bazı Balıkların adının bir skandala karışması çok mümkün… Geçen aydan devam eden bazı gergin yıldız açılarına Güneş de eklenince, durumlar karışacak gibi anlaşılan..

Gözdesiniz, popülersiniz ama bu popülarite sizin pek de hoşunuza gitmeyen bir sonuç verecek türden... İş yerinde dedikodulara dikkat edin derim...

İşte biraz sürtüşme yaşayarak verdiğiniz bir mücadele sanki geri tepecek gibi. Ya sizi çekemeyenler bastıracak ya da siz olayı yanlış yerden veya yanlış şekilde halletmeye kalktınız. Al başına bela misali, uğraşmaya devam edeceksiniz gibi bu olayla bir süre daha.

Hele bu ay Merkür de geri pozisyon alarak sert enerji aldığınız Yay burcuna geri dönecek ki ayın 10-30 arası... Galiba kaş yapayım derken göz çıkardınız veya bir çuval inciri berbat ettiniz... Belki de yanlış görüyorumdur, bu skandalın baş aktörü siz değil yönetim kademesinden biridir ama sizi de bir şekilde bulaştırmıştır. Bilemem, bildiğim, pek de hoşlanmadığınız bir resmi sorunla uğraşmak zorunda kalacağınız...

Bazı Balıklar yüklü ödemelerle meşgul. Geçen ay bazı fırsatlar ödemelerinizi kolaylaştırdı ama bu ay bu tür bir şans yok gibi.

Ayın sonlarında bir dileğinizi gerçekleştirmek isteyeceksiniz ama maddi durumlar bunu ertelemenizi gerektirecek. Merak etmeyin, gelecek ay aradığınız fırsat elinize geçebilir.

Uzaklardan güzel haberler var gibi. Güzel ortamlara girmek, sanat, eğitim kurumlarında elit kişilerle sosyal ortamları paylaşmak imkanını bulacaksınız. Sanki bir seyahat ile, belki bir entelektüel veya sanat ortamında biriyle tanışma imkanınız olacak gibi. Sanırım güçlü enerjinizle ve Uranüs’ün verdiği cazibeyle o kişinin ilgisini çekmek zor olmayacak sizin için. Üstelik bu ilişki size bir şekilde uzak görünse de, sanki bir süre sonra engeller yok olacak. Zaten engeller kafada üretilen türden şeyler...

Bu aşk yeni mi eski mi diye sorarsanız eğer, bana pek yeni olmayan ama ikinci alternatif olarak kenarda tuttuğunuz bir şey bazı sebeplerden dolayı... İşte, sanırım ilk alternatifin işlememesi ve sonuçsuzluğu veya gelgeçliği ile siz, bu ikinci şansınız için harekete geçeceksiniz.

Arkadaş veya iş grubundan bazı kişilerin size cephe alması mümkün. Bir şekilde bir çıkar çatışması veya fikir çatışması birden alevlenecek gibi. Buna izin vermeyin derim. Ve bu grup içinde olmamaya çalışın ay boyunca, en azından bu gergin, tahammülsüz enerjiler geçene kadar. Duyduklarınızı da pek önemsememeye çalışın. Yoksa kavga kopacak. Bu da durumu daha kötüleştirebilir.

Bu arada, bu ay ne uzak ne yakın kimseye borç vermeyin derim. Alamazsınız. Kişi güvenilir olsa da, sözünü tutamayabilir.

Bu ay çocuk sahibi olmak isteyen Balıklar bir müjde alabilir. Kiminiz de uzaklardan bir bebek müjdesi alacaksınız.

Bu ay kimi Balıkların ufak bir operasyon geçirmesi söz konusu olabilir.

Kiminiz de biriyle mahkemede hesaplaşmak isteyeceksiniz gibi. Olaylar karışmış anlaşılan. Bu karışık olaylar ancak bir iki ay sonra toparlanır..

Bu ay özellikle ayın ilk yarısında yollara dikkat edin derim. Ve resmi işlerde aksiliklere karşı sabırlı olun derim. Sürtüşmeyle halledilecek bir şey değil gibi.

Semavii

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ilgiyle ve heyecanla okudum yüreğinize, gönül gözünüze sağlık , ben de yengeç burcuyum:) sevgiler

Deniz Güneş 
 03.12.2010 15:03
Cevap :
Teşekkür ederim ilginize ve güzel düşüncenize. Sevgiler.  03.12.2010 15:27
 

Teşekkürler...

serifsoner 
 02.12.2010 20:45
Cevap :
Ben de size teşekkür ederim ilginiz için. Sevgi ve sağlıkla kalın dileklerimle.  02.12.2010 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8658
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster