Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '10

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
4737
 

Semavii’den 2010 İkizler burcu yıllık yıldız yorumu

Semavii’den 2010 İkizler burcu yıllık yıldız yorumu
 

Angelina Jolie-İkizler Ünlüsü


2010’DA İKİZLER BURCUNU NELER BEKLİYOR

(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )

İkizler için bu seneyi ikiye ayırabiliriz. Kaos ve ardından çözülme yılı.

Kaosun ardından bir aydınlanma, bir çözülme, yeni bir yol açılacak gibi.

Yıldızlar sizi bu sene çok zorlayacak, çok uğraştıracak ama sizi kendi yolunuza döndürecek, özünüze döneceksiniz. Ve bu öze dönme sürecinde, edineceğiniz yepyeni amaç veya daha önce inkar veya ihmal ettiğiniz, yapmanız gereken ama yapmadığınız amacınıza geri dönecek ve onun için kolları sıvayacaksınız.

Bu uzak bir amaç, bir hedef ve bu yolda mücadelede zafer sizin olacak ama sabreder, mücadele ederseniz… Mücadelenin zafere dönüşmesi 2011 veya 2012’yi bulabilir. Sabreder, mücadeleye devam ederseniz önemli bir vizyonunuz gerçek olacak. Bunun için değer doğrusu, değil mi?.

Bu mücadele ne olabilir? Veya mücadele edeceğiniz amaç ne olabilir?..

Bir hukuk mücadelesi olabilir, evin nerdeyse tüm sorumluluğunu almak olabilir, bir iş kurma, yeni bir iş için zorlu bir çalışma, hazırlık ve tecrübe dönemi olabilir. Bir aile üyesinin veya ailede büyük birinin sorumluluğunu üstlenme olabilir. Kiminiz de bir çocuğunun sağlık veya eğitim sorunu ile mücadele etmek durumunda kalabilir. Veya, bambaşka bir işe kayıp, yeni baştan bir işe girme ve alışma süreci geçirebilirsiniz. Veya, eve gelen bir haciz, ani bir başka sorun vs olabilir. Kiminiz de bir iftiraya uğrayabilirsiniz.

Sizi korkutmak istemem ama bence, uyanık olmanız gereken bir sene olduğu için, önceden uyarılmanın faydasını görürsünüz diye düşünüyorum. Çünkü, haritanın tepesinde oluşan yıldız birikimleri insanın sağduyusunu zayıflatacak düzeyde. Gördüğünüz önemli gerçeğe sağduyunuzu kapatma riski var; uyandığınızda, farkına vardığınızda, çok şey gidebilir, geç olabilir yani. Uyanık olmak esnek olmak demektir, ‘acaba’yı akılda tutmak ve sorgulayıcı düşünceyi harekete geçirmek demektir.

Transit Mars Hazirana kadar Aslanda ve sizin 3.eviniz üzerinde olacak. Bu da insanı sabırsız, ve dikkatsiz yapabilir. Hele tam zıttında Kovada Neptün gibi muğlak, insanın kafasını karıştıracak bir yıldız varken...

Açıkcası, bu sene dikkatli olmanız, uyanık olmanız gereken bir sene. Sezginize kulak verin, aklınıza geleni kulak arkası etmeyin derim. Temmuz sonuna kadar uyanık olmaya devam edin derim. Ve sık sık kendinizin farkına varın, neler yaşadıklarınızı objektif olarak anlamaya çalışın. Anlık hareketler ve anlık kararlardan kaçının.

Bu sene yıldızlarınızı çok gergin ve riskli görsem de, bireysel haritası transit yıldız açılarıyla uyumlu olanlar için aslında çok yenilikçi, bambaşka ve taze bir hayat alanının açıldığı, kendini keşfettiği, ve becerileriyle ve başarılarıyla adını duyurduğu, önemli bir mevki kaptığı bir sene de olabilir.

Zorlu ama bir o kadar dolu dolu geçecek ve hayatınızın ivmesinin yukarı yöneldiği, bir anda kendinizi çok favori bir konumda, yüksek bir sosyal çevre içinde gördüğünüz bir sene de olabilir.

Mesela, yaratıcı ve bilimsel çalışmalar yapan bir İkizler, bir anda çok önemli bir keşif, bir icat yapıp, daha hazır değilken, adını dünyaya duyurabilir, gündeme oturabilir. Konuşulan isim olabilir.

Böyle son derece sıra dışı tecrübelere de açık bir yıldız kümelenmesi söz konusu.

Bir başka örnek vereyim, son derece sıra dışı bir evlilik ile adından çok bahsettirebilir. Popüler olabilir yaptığı veya yaşadığı bir olayla. Gündeme dan diye oturmaya aday bir iş, bir olayın sahibi olabilir.

Ancak, her şeye rağmen, yıldızlar tekin değil, kaygan bir zemindesiniz Temmuz sonuna kadar. Dikkati elden bırakmayın yine de.

Gergin zamanları genel itibariyle verecek olursam; Marsın tekin olmadığı Şubat- Haziran arası. Ayrıca, Haziran-Temmuz sonuna kadar olan süre. Ve Aralık ayı dikkat gerektirir. Ve son olarak, Kasım-Aralık ikinci yarısına kadar olan süre.

Eylül hem iyi hem dikkat gerektiren bir ay.

Uygun aylar Şubat ilk yarısı, Agustos, Eylül sonları, ve Kasım.

Transit Satürn’ün Başaktaki sert etkilerinden, Temmuz 21’de Satürn Teraziye geçince kurtulacaksınız.

Artık hayatınızı, bu transit etki ile, netleştireceksiniz. Ve meslek hayatınız, yaşam tarzınız netleşecek, sizi yeni güne, geleceğe hazırlayacak hayat koşulları oluşacak. Buna göre de, yeni sorumluluklar ortaya çıkacak tabii.

Bu yıl İkizlerin hayatında önemli bir olay sonlanacak, bir sonuca varacak ama bu sonuç bir ayrılık olabilir, yani evlilikleri sallanan İkizler bu açılardan kurtulamayacak gibi.

Bu arada, bir iftira, sansasyon riskine maruz kalacaklar, mahkeme yoluyla hakkını aramak isteyebilir, ve bu mahkeme lehlerine Agus-Eylül arası sonuçlanabilir. Daha uzun süreli mahkeme sonucu için, çok daha uzun beklemek gerekebilir ama yasal yoldan hak aramaktan vazgeçmemeleri gerekir, uzun da sürse, haklı iseler, sonuç kendi lehlerine olacaktır mutlaka.

Geçen seneki bazı şanslı yıldız pozisyonlarından güç alarak, hayatlarına yeni ve anlamlı bir kazanım getirmiş olan İkizler, bu sene yeni hayatlarına alışmak için mücadele edecekler. Yeni hayat yeni beklentiler getirecektir, bunun için kafanız karışık olacak. Ciddi konularda ani kararlardan kaçının derim, çünkü olası pişmanlık yolda.. O yüzden iyi düşünün, ani tepkilerle yola çıkmayın. Kafanızın netleşmesi için zaman tanıyın kendinize. En iyisi Temmuz sonuna kadar beklemektir bence.

İkizler işle yuva arasında kalacaklar. İkilem yaşayacaklar. İki tarafa koşturmaktan yorulacaklar. Ama güzel amaçlar için mücadelenin meyvelerini de alacaklar sonunda. Yeter ki, amaçlarınızdan, değerlerinizden vazgeçmeyin. Sizin için önemli olan şeyleri bir anlık öfkeye, bıkkınlığa kurban etmeyin.

Hayatınızda yanlış varsa, o zaman iş değişir, o yanlıştan kurtulmak gerekir. Zaten yıldızlar, hayatınızın yönünü değiştirirken, değişimler de kaçınılmazdır. Hayatınızdan çıkması gerekenler çıkacaktır. Kadersel açılar var. Tabii bu çıkışlar kolay olmayacak, sizi üzecek ama yapacak bir şey yok. Yıldızlar hayatınızı yeniliyor.. Yeni bir döneme giriyorsunuz. Yeni bir perdenin başındasınız.

Bu arada, tüm İkizleri acele hareketten, acele karardan, acele araba kullanmaktan kaçınmaları konusunda uyarmak isterim. Koruyucu yıldızlar var tabii ki, ama temkini elden bırakmamak da gerekir.

Bazı İkizlere de ciddi bir taşınma görünüyor. Ama sanki bu zorlu veya zamansız bir taşınma gibi ya da hayli zorlayacak, engelleri olan bir taşınma olacak gibi.

Aşk arayan, bekar olan İkizler neler yapacak bu sene?..

Senenin ilk yarısı ciddi bir evlilik zor görünüyor. Bireysel yıldızlarınız uygunsa bir şey demem ama değilse, bence iki defa düşünün. Evlilik gibi ciddi bir karar için en güzeli Ağustosu bekleyin diyeceğim. Yılın ikinci yarısı en azından nasıl bir evlilik yapacağınız, ne tür sorumluluklar alacağınızın bilincinde olmanız daha kolay olacak. Yapacağınız evlilik tahmin ettiğinizden daha büyük sorumluluk getirebilir. O yüzden eş adayını iyi tanıyın diyeceğim.

Sene yorucu olacak ama sene sonu bu yorgunluğun karşılığını verecek yıldızlar.

Sabretmek, çabalamak, hedeften vazgeçmemek, doğru kararlar vermek ödüllendirilecek yıldızlar tarafından. Yaşantınız daha sağlam, daha anlamlı, ve sizi tatmin eden bir noktaya doğru ilerleyecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8534
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster