Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
4113
 

Semavii’den 2011 Boğa burcu yıllık yıldız yorumu

Semavii’den 2011 Boğa burcu yıllık yıldız yorumu
 

BOĞA BURCU


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. ) 

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )  

Sevgili Boğalar, bu yıl şans yüzünüze gülüyor. 

Neden derseniz, şans yıldızı Jüpiter yılın ilk 6 ayı Koçta kalırken, 4 Haziran deyince burcunuza geçiyor! 

Ve üstelik Jüpiter gelecek senenin ilk yarısına kadar burcunuzda kalıyor. 

Geçen sene sizin için bazı bakımlardan şanslı bir yıldı, bu yıl şansın daha görünür olması, somut eylemlerle daha fazla kendini hissettirmesi mümkün. 

Transit yıldızlar bu sene gerçekten haritanın önemli evleri üzerinde toplanacak. 

Yıldızların genel seyrine bakınca, özellikle dikkatimi çeken şey, yaptıklarınızla ve yapacaklarınızla saygınlığınızın artacak olması, itibarınızın ve hatta statünüzün yükselmesi olasılığı. 

Bu senenin ikinci yarısı, şans ve genişleme yıldızı Jüpiter’in burcunuza girmesiyle beraber, hem hayata bakış açınızda ciddi ve pozitif açılımlar olacak, olaylara çok geniş bir perspektiften bakma yetiniz güçlenecek, hem işinizde ve kariyerinizde çalışma stratejiniz doğru bir çizgiye kavuşacak. Doğru zamanda doğru kararlara imza atarak işlerin gidişatını, kaderini olumlu yönde etkileyen eylemlerle göz dolduracak, takdir kazanacaksınız. Yapacağınız doğru ve önemli işlerle daha önce sizi desteklemeyenlerin bile takdirini kazanacaksınız. 

Sanki işinizde ve genel hayatınızda “doğru rota”ya kitleneceksiniz Jüpiter’in Boğaya geçip dost Oğlak burcunda bulunan Plüto ile olumlu açılar yapmaya başlamasıyla. 

Kadersel bir kitlenme var bir konuda, ilginç bir kadersel olay.. 

Bu kadersel nitelikli konu dediğim şey, çoğunuz için mesleğinizle ilgili bir durum, kiminiz için de sosyal ve genel hayatını değiştirecek türden kadersel bir gelişme.. 

Mesela, ya mesleki olarak ya da medeni durumunuz olarak bir statü değişimi veya statü yükselmesi söz konusu gibi. 

Özetle, bu sene yılın ikinci yarısı işinizde ve hayatınızda fark yaratacaksınız! 

Yılın ilk yarısında Jüpiter Koç burcunda olacak, 22 Ocak itibariyle Koça geçmiş durumda. 

Koç sizin ruhsal evinizde, dolayısıyla sizi yaklaşık altı ay ruhsal bakımdan etkisi altına alacak. Ayrıca bu eve 12 Martta büyük ve ani değişim yıldızı Uranüs de dahil olacak. Düşünceleri derinden etkileyen ve değiştiren bu iki önemli gezegenin ruhsal evinizde olması son derece önemli gelişmelerin ve değişimlerin ön habercisidir. 

Tabii bu değişimler zamana yayılacak, kimi daha erken kimi daha sonra olacak.. 

Çünkü Uranüs bir burçta çok uzun süre kalır, yaklaşık 7 sene. 

Uranüs 12.ev üzerinde kaldığında her şeyden önce kişinin ruhsal yapısında bazı ani değişimler yaşatan ani olaylar verir. Kafanızın içinde adeta şimşekler çakar zaman zaman, bu bazen güzel uyanışlar halinde bazen de sert uyanışlar halinde olur. 

Duyacağınız bir haber veya olacak ani bir gelişme ciddi bir uyanışa sevk eder sizi. Umalım iyi gelişmeler olsun. 

Uranüs’ün bu ev üzerindeki güzel yanı, kişiyi son derece orijinal düşünceye sevk etmesidir. Çok farklı ve sıra dışı fikirler uyandırır insanın kafasında. Hele bilimle veya sanatla uğraşan kişiler için çok verimli, bulunmaz bir fırsattır. Ani buluşlar ve fark yaratan şeyler bulmaya sevk edebilir. Belki yeni bir şey icat edebilir, belki bir alana yeni bir fikir, yeni bir bakış kazandırabilir kişi. Sezgi ve ani fikir sıçramaları çok sık yaşanır. 

Uranüs’ün buradaki kötü yanı ise, bazı olası hastalıkları ani vermesidir. O yüzden, hele Terazide 6.evinizde gezen bir Satürn de varken, sağlığınızla ilgilenin derim. Olası rahatsızlıklara şimdiden önlem almak sizi ciddi hastalıklardan koruyacaktır emin olun. 

Ha, bu arada güzel haber; Jüpiter burcunuza geçtiğinde, olası bir sağlık sorununuzu doğru tedavi ile hızla şifaya kavuşturmak için çok elverişli bir zaman yaratacaktır. 

Biz yine de güzel şeyler düşünelim ve transit yıldızların olası güzel gelişmelerine değinmeye devam edelim.. 

Jüpiter’in 12.evde yani ruhsal evinizde sadece 6 ay kalması ve sonra burcunuza yani haritanızda 1.ev üzerine gelmesi düşüncede kurduğunuz bazı planları kısa sürede eyleme dökeceğinizin bir göstergesidir. 

Jüpiter önce içinizde bazen huzurlu bazen huzursuz kıpırtılar yaratacak, dıştan sakinken içten huzursuz ve sabırsız olacaksınız, bazı şeyleri bir an evvel hayata geçirmek isteyecek ve hayatınıza kalıcı ve anlamlı şeyleri katmak isteyeceksiniz. Ruhunuzda ve düşünce dünyanızda beliren eylem ve değişim arzusu sizi gerek işinizde gerekse özel hayatınızda inisiyatif almaya sevk edecek. Bir şeylere ön ayak olmak isteyen, hatta bir şeyleri başlatan olmak isteyeceksiniz. 

Hatta bazen birilerine işin nasıl yapıldığını göstermek isteyeceksiniz adeta. Ders vermek isteyeceksiniz. Epey zamandır mülayim, iyi niyetli ve sabırlı bir Boğayı oynamayı sürdürürken, artık kararlı, eylemci, yenilik ve hareket isteyen ve bazen de kızgın bir Boğa olacaksınız. 

Öte yandan, bir süreliğine Balık burcuna geçecek ama daha sonra Kovaya geri dönecek olan (4 Nisan-5 Ağustos arası Balıkta) Neptün sizi hala olumsuz etkilemekte ve 2012’in ilk aylarına kadar etkilemeye devam edecek. 

Aslında bu tüm Boğaları kapsamıyor, Neptün Kovadan sadece Boğanın son günlerinde doğanları hala etkiliyor diyelim. Boğanın ilk ve ikinci yarısında doğanlar Neptün’ün olumsuz etkisinden kurtulmuş durumdalar. Onun için, Neptün Kova olumsuz etkisiyle ilgili yazdıklarımı son günlerinde doğanlarınız dikkate alsın derim. 

Neptün’ün Kovada olduğu dönemlerde, yani 4 Nisan-5 Ağustos 2011 arası hariç, iş hayatınız ve genel hayatınızda belirsizlik yaratan bazı şeyler hala devam edecek demektir. Bu dumanlı ortam ciddi kararlar ve eylemleri zora sokmakta. Bu hava sizi ikilemde, beklemede kalmaya mecbur etmekte. Çünkü neyin ne olduğu belli olmayan bir hava sonuçta. O yüzden kararlı olsanız da zaman zaman bu belirsiz havadan dolayı bazı şeyleri aşırı derecede zorlamaktan kaçınmak gerekir. Ve gerçekçiliği elden bırakmamak gerekir. Neptün olumsuzken, çok kandırıkçı bir gezegendir.. Yarattığı toz pembe havanın şehvetine kapılmak mümkündür.. Buna kanmanın arkası ciddi hayal kırıklığı, hatta skandaldır.. O yüzden gerçekçi olmayı elden bırakmayalım.. 

Bu muğlak havayı dağıtacak ve kararlarınızın sağlam olduğunu anlamanızı sağlayacak yıldız pozisyonlarından biri disiplin yıldızı Satürn’ün Teraziden Neptün’e yapacağı olumlu açılardır, bir de zaman zaman Mars gezegeninin Neptün’e ve ayrıca burcunuza yapacağı olumlu açılardır. 

Bu olumlu etkilerin oluştuğu zamanlara bakarsak; Eylül’den itibaren diyebilirim. Evet, sonbahar deyince Neptün’ün bulanık etkisini dağıtan güzel ve güçlü enerjiler var gökyüzünde. 

Mars’ın güzel açıları ne zaman diye bakarsak; Mart iyi gibi, dikkatli ve akıllı gitmek kaydıyla Mayıs-Haziran arası çok güçlü enerjiler alacaksınız ve Kasım itibariyle yıl sonuna kadar Mars’tan güçlü ve pozitif enerjiler akacak size. 

Ağustos-Eylül arası Mars sizi dost Yengeçten iyi desteklemekle beraber, Mars’ın başka yıldızlarla yapacağı gergin açılar dikkatli olmak gerektiğini söylüyor. Bir diğer dikkat gerektiren dönem ise, Mars’ın Aslan burcunda kalacağı 19 Eylül-11 Kasım arası. 

Jüpiter’in bu seneki etkilerine ilave edecek olursak; yakın gelecek sizin için daha görünür ve daha umut vaat edici olacaktır. Bu yıldız içinizdeki isteklerinizi yükseltecek, hayallerinizi coşturacak ve bir/birkaç büyük hayalinizi gerçekleştirmeniz son derece mümkün olacak. 

Bu sabırsız, huzursuz ve istekli ruhla hemen bir şeyleri değiştirmek, harekete geçmek isteyeceksiniz ancak bu seneye mahsus çekinceli birkaç durum var, yukarıda bahsettiğim gibi.. Disiplin yıldızı Satürn’ün Koçun tam zıttında Terazide sizin 6.evinizde konuşlanmış olması ve Jüpiter ile Uranüs’ün Oğlaktaki Plüto ile zaman zaman sert açılar yapacak olması. 

6.ev sağlık, iş, günlük hayat evidir genel olarak. Dolayısıyla bu evde bulunan ağır bir yıldız, isteklerinizin önüne bazı setler çekebilir demektir. Yani bazı isteklerinizi hemen eyleme dökmek çok kolay olmayacak, sizi gerçek anlamda engelleyen, bitmesi gereken sorumluluklar ve bir süre daha devam etmesi gereken bir düzen var demektir ortada. Pat diye yıkamayacağınız ve üzerinize yüklenen yükümlülükler sizi alıkoyacaktır bir süre daha. Yani, yılın ikinci yarısına kadar… 

Bu arada, bu engellerden biri da sağlık engeli olabilecek kiminiz için, yukarıda bahsettiğim gibi. İki taraflı baskı sağlığınızı zaman zaman zorlayacak, işinizi yapamaz hale getirebilecek. Onun için, siz siz olun bu sene kuzu kuzu gidip düzenli sağlık kontrolleri yaptırın, bir olası sorunu bir an evvel çözüme kavuşturun derim. 

Bazı gergin transitlere rağmen yine de yıldızlar sizin için parlıyor, hiç merak etmeyin. 

Üstelik, bahsettiğim ruhsal kökenli ve başka türlü baskılar bir süre sonra sizi rahat bırakacak, Jüpiter’in burcunuza geçtiği Haziran ayı deyince rahatlayacaksınız, kendinizi engellerden arınmış hissedeceksiniz, bazı yükümlülükleri tamamlayıp kurtulacaksınız ve yapmak istediklerinizi yapabilmenin tadına varmaya başlayacaksınız. 

Eylem özgürlüğüne kavuşacaksınız. Her şeyden önce belli bazı sorumluluklarınız tamamlanmış olacak o tarih itibariyle. Bir takım sıkıcı ve sıkıntılı görevler artık geride kalacak. Ve çabalarınızın ödülleri de gelmeye başlayacak…. 

Yıla şöyle bir genel bakış ve özet yapacak olursak… 

Bu sene hareketlenme, kıpırdanma artıyor, yüksek bir amaca hizmet eden sorumluluklar devam etse de, yaz deyince, bazılarından kurtuluyorsunuz ve itibarınızı artıran başarılara imza atıyorsunuz. Bazı anlaşmalar, belki bir terfi, belki mesleki pozisyonunuzda bir yükselme söz konusu oluyor. Ayrıca yılın ikinci yarısı deyince, büyük bir/birkaç amacınıza ulaşma süreci hızlanıyor. Yılın ilk yarısı sizi zorlayan bazı ani aksilikler çıksa da, şaşmadan yolunuzda ilerlediğiniz takdirde bazı emellerinize ulaşıp mutlu oluyorsunuz. Bu sene mutluluk var size. Yani sizi mutlu eden bazı önemli somut gelişmeler var. 

Yılın ikinci yarısında, ayrıca, çevreniz genişliyor, değerli insanlar tanıyorsunuz, kimiyle önemli iş ilişkisi kimiyle ömürlük dostluk kuruyorsunuz. Kendinize güveniniz ve inancınız yükseliyor. Kafanıza koyduğunuz bazı önemli şeyleri gerçekleştirip itibar kazanmanız ayrı bir tat veriyor size. 

Yılın gergin olası durumlarını özetlersek; sağlığa dikkat etmek gerekir derim her şeyden önce. Sonra, günlük sorumluluklar sizi bunaltsa da, sabırla tamamlamaya bakın derim şikayet etmeden ve elinizden gelenin en iyisini yapın derim. Sorumluluklara, yükümlülüklere karşı bakış açınızı değiştirin derim. Bunlar da hayatın kaçınılmaz bir parçasıdır. Başarıya giden yol bazen sıkıcı patikalardan geçer.. 

Bazı dönemler uzun/kısa yollara dikkat edin derim, mesela Nisan, Ağustos ve Eylülde. 

Bir büyük vizyonunuz var, ona giderek yaklaşıyorsunuz. Yola devam diyorum. 

Ve bu sene bazı tutum değişikliği peydah olacak sizde.. Yani, içinizde doğan eylem isteği ve bazı şeylere el atmanız gereğini duymanız ve kendinizi bazı konularda kanıtlama arzunuz önce bazı çatışmalar doğuracak. Bildik yöntemler işe yaramayacak, öne atılacaksınız ama karşı çıkışa maruz kalacaksınız. İşte, bu çatışma dönemi kafanızda bazı şimşekler çaktıracak, tutum değiştirmek gereğini anlayacaksınız. Strateji değişikliği! Doğru stratejiyi kurduğunuz anda işlerin gidişatı değişecek ve doğru rotaya kitleneceksiniz. Ve hızla bir amaca ulaşacaksınız. Kiminiz bir kariyer planında, kiminiz yaşamak istediğiniz mekan konusunda, kiminiz medeni/hukuki sıfatınızı tayin etme konusunda. 

Demem o ki, bu sene kiminize aşkla gelen bir evlilik var, medeni haliniz değişiyor. Kiminizde iş hayatında bir pozisyon değişimi veya büyümesi söz konusu. Kiminiz de yaşamak istediğiniz hayat tarzını yerine oturtmak için belki bir mekan değişimine karar veriyorsunuz. Belki kent değişimi olmayacak ama semt değişimi olabilir. 

Bundan başka, yılın ilk yarısında bazı Boğalar ilginç tecrübeler yaşayacak gibi. Sanki bir kültür şoku yaşayacak. Belki de bir anda ani bir kararla yurt dışına gideceksiniz ama beklemediğiniz gelişmeler yaşayacaksınız, tahmin ettiğinizin ötesinde şeyler. Bu kültür şokunu atlatırsanız ve akıllı planlar yaparsanız yılın ikinci yarısı işlerin rengi olumlu yönde değişmeye başlar. Aksi takdirde gittiğiniz gibi geri dönersiniz. 

Para konusuna gelirsek; bu sene hayli ilginç, büyük paralar kazanmanız, bir teklif, terfi ile gelen büyük paralar söz konusu olabilir. Veya evlenip maddi durumu yükseltmek söz konusu. Yapacağınız işlerde gerçekten maddi olarak olumlu bir dönüşüm başlayacak. Kiminize büyük paralar adeta birden gelebilecek yılın ikinci yarısı. Bu arada, zaman zaman ciddi para çıkışı da söz konusu olabilir. Anlaşmalara imza atarken dikkat edin derim. 

Çalışan Boğalar için küçük bir uyarı; yılın ilk yarısı çatışmaları büyütmeyin, durduk yerde işsiz kalma riskiniz var.. 

Sevgili Boğalar, aşk bekleyenlere müjde. Geçen senenin olumlu etkileri devam ediyor, bu sene başka olumlu enerjiler de ekleniyor. Bu da ‘derin aşk’ zamanı demektir. Ve yukarıda dediğim gibi, gerçekten hayat tarzınızı yerine oturtmak adına, derin aşkını da bulanlar, bu sene evlenecekler. Aşkı iliklerinizde hissedeceksiniz adeta. 

Evli Boğalara gelirsek, geniş aile yükümlülükleri sizi sıkabilir ama yılın ikinci yarısı bazı sorumluluklar bitiyor, hayatınız renkleniyor canlanıyor, bu canlılık evliliğinize de iyi gelecektir. Özellikle Mars’ın Kasım ayında Başak burcuna geçip, bir süre sonra geri pozisyon alıp uzun süre bu burçta kalması evlilik ve aşk için verimli, canlı bir dönem diyebilirim. 

Mars’ın Başakta kalacağı uzun dönem, yaratıcı işler yapanlar için de inanılmaz bereketli bir dönem. Popülaritenizin arttığı ve keyifle kendinizi topluma gösterdiğiniz bir zaman dilimi. Ayrıca yaptığınız işte önemli bir ödül almanız da mümkün. 

Mars’ın Başakta olacağı aynı dönem, mahkeme işleri olanlar için de son derece olumlu. 

Çocukları olanlar için de bu sene son derece güzel. Onların başarı ve mutluluklarıyla sevineceksiniz. 

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de yılın ikinci yarısını tavsiye ederim. İlk yarısı biraz temkin lazım çünkü.. 

Parlak şans yıldızı hayatınızı güzelleştirsin. 

Semavii  

(Not: sitem www.yildizfalim.com da haftalık burç yorumlarına başladım.)  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8373
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster