Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
5026
 

Semavii’den 2011 Haziran ayı burç yorumları

Semavii’den 2011 Haziran ayı burç yorumları
 

1 HAZİRAN GÜNEŞ TUTULMASI


(Not: Yükselen Burcunuzu okumayı da unutmayın.) 

 

Haziran 2011’de gökyüzünde seyreden önemli yıldız pozisyon değişiklikleri: 

 

Transit Mars 21 Hazirana kadar Boğada, sonra İkizlere geçiyor. Transit Venüs 9, Merkür 2 Haziranda İkizlere geçiyor. Güneş 21 Hazirana kadar İkizler burcunda, daha sonra Yengeç burcuna geçiyor. 

 

Ayrıca uzun süredir geri pozisyonda (retro) olan transit Satürn 12 Haziranda ileri pozisyona geçecek. Balık burcuna geçici misafir gelen transit Neptün ise 2 Haziranda retro pozisyon alacak.  

 

Bu ayın çok önemli bir yıldız pozisyonu: şans yıldızı Jüpiter’in jet hızıyla ilerleyip 4 Haziranda Boğa burcuna geçiyor olması!  

 

Ayın en önemli yıldız pozisyonları; 1 Haziranda 11 derece İkizler burcunda gerçekleşecek olan hafif Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay burcunda Ay Tutulması.  

 

Tutulmalardan en çok Hava grubu burçları (İkizler, Terazi ve Kova) ve Değişken Burçlar (İkizler, Yay, Balık, Başak) burçları etkilenecektir.  

 

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan ) 

Bu ay Koçları neler bekliyor?.. 

Yıldızlar daha çok haritanın alt kısmında toplanmış durumda, bu da şahsi işlerinize ağırlık vereceğinizi gösterir. Özellikle parasal işler yoğunluk kazanmış durumda. 

Şans yıldızı Jüpiter’in 4 Haziranda burcunuzdan çıkıp komşu Boğa burcuna girecek olması maddi konuları daha fazla gündeme taşıyacak gibi. Ayrıca beklediğiniz, planladığınız bir şey var iş ve maddi şartlarınıza yeni bir düzen getireceğinizi umduğunuz; işte o beklentiniz için ortam doğacak. İşlerinizi pozitif yollarla halletmeye çalışmanın ve yenilik için hevesle ve umutla çalışmanızın meyvesini verecek bir fırsatın kapısı aralanacak sizin için. 

İş koşullarında iyileşme ve değişimin habercisi gelişmeler bekleyin derim özetle. 

Ayrıca geçmiş aylarda çözülmemiş, havada bekleyen şeyler var, bunlar da yeniden gündeme taşınacak, yeni gelişmeler bazı devam eden ya da askıya alınan işleri halletmeniz için de imkanlar verecek. Adeta toparlanma ve yeniden daha güçlü bir şekilde yola devam etme ayı gibi sizin için. Gerçekleşen beklentilerin vereceği moralle sorumluluklarınıza hevesle sarılacaksınız. 

1 Haziran Güneş Tutulması İkizler burcunda yani sizin 3.eviniz üzerinde gerçekleşecek ve 15 Haziran Yaydaki Ay Tutulması 9.eviniz üzerinde gerçekleşecek. Bu da kısa ve uzun yolları etkileyen gelişmeler demektir. 

15 Haziran Ay Tutulması kanımca Aralık ayında İkizlerde gerçekleşen Ay Tutulmasının ardından başlayan süreci sonlandıran ve yeni bir süreç başlatan gelişmeleri taşıyacak hayatınıza. Bir dönemin, sürecin sonuna geldiğinizin göstergesi. Hele epeydir Kuzey Ay Düğümü de Yay burcunda iken, bütün bu yıldız olayları uzun yolların hareket getirdiğinin göstergesi. Kiminiz için ise kariyer amaçlı tayin, terfi gündemde ve kiminiz için bazı yasal işlemleri halletmek gündemde ve bazınız için de tası tarafı toplayıp uzaklara hatta yurt dışına yerleşmek gündemde. İşte bu ayın yıldızları “yolculuk zamanı” diyor. 

Yalnız, şu da var, Tutulmalar yolları, yasal işlemleri veya terfi durumlarını acaba negatif olarak etkilemez mi diye sorabilirsiniz.. Ben, hayır, derim. Neden? Çünkü bu tutulmalar geçen aylarda bazı yıldızların karıştırdığı işlere bir toparlama getirecek gibi. Belki bir aksilik buna vesile olacak, belki başka bir olay yeniden yol veya terfi vs hesabına sizi sevk edecek. Yani belki de vazgeçtiğiniz bir plan veya proje tam da bu aylarda olacak gelişmeler vesilesiyle gündeme oturacak ve gelişen yeni şartlarla sonlanacak. 

Parasal bakımdan ay boyunca harcama söz konusu; Mars para evinizde olur da harcama olmaz mı hiç, hem de ne harcama.. Ama aynı zamanda parada bolluk getiren iki yıldız –Venüs ve Jüpiter- para evinde iken, para da gelecek demektir. 

Zaten Jüpiter yılın ilk yarısında girişimlerinizi artırmanıza ve yeni ufuklar ve çevre yaratmanıza destek oldu ve şimdi 4 Haziranda para evinizde bulunan Boğa burcuna geçiyor ve yıl sonuna kadar burada kalacak. Bu asıl para getirecek gelişmelerin şimdi başladığını gösterir. Hadi iyisiniz..)) 

Tutulmalar sizi iyi etkileyecek dedim ama tabii aksilikler de vermez değil, mesela yoldan gelecek biri belki erteleyebilir ziyaretini veya sizin yol planınızda aksamalar olabilir. İletişimde sorunlar yaşanabilir. Sabırlı olun yıldızların gergin enerjisinden kaynakladığını düşünün ve bir süre sonra işlerin yoluna gireceğini bilin. Bundan başka, trafikte sabırsız olmayın derim. 

Tutulmalardan ziyade sizin için ve tün burçlar için bence ay sonu öncü burçlarda oluşan gergin enerji hattı önemli gibi geliyor bana. Ay sonunda dikkatli olmak gerekir. 

Eğitime devam eden Koçlar için önemli bir ay haliyle hele Tutulmalar söz konusu iken… Öğrenci Koçlar olası bir haksızlığı gidermek veya aksiliği önlemek için dikkatli olmanız gerekir ve varsa sorununuz farklı ve olumlu bir yol bulmanız lazım sorunu gerçekten çözmek istiyorsanız. 

Bazı Koçlar için ayın başında biriyle bir barışma ve ayın sonunda yeniden küsme söz konusu gibi. Diyorum ya, ay sonundaki yıldızlar birkaç gün sizin için gergin enerjiler oluşturacak. 

Çalışanlar ve iş sahibi olanlar bu ay daha önce çizmiş oldukları rotada devam etsin derim. Bu ay yeniden ziyade daha önce girişimini başlattığınız işlerde iyi bir noktaya gelmeniz söz konusu. Geleceğiniz bu nokta olası bir yeni gelişme getirir ancak. İş başvurusu yapan Koçlar bu ay beklentinize olumlu cevap alabilirsiniz. Belki beklentinizden az veya biraz uzak bir cevap olur ama bekleyin ve görün derim, belki elinize geçen beklentinizden daha iyi olacaktır… En azından hayatınıza bir çeki düzen getireceği kesin. 

Aşk durumlarına bakalım.. 

Geçen ay bazı Koçların kafasını karıştıran, ani ters dönüşler, aniden farklı tavır almanıza sebep olan çılgın transit etkileri geçmiş durumda. Şimdi neyin ne olduğunu, ne istediğinizi ve hatta ne yapacağınızı iyi kestirir haldesiniz. Eh artık yıldızlar bu kadar destek verirken, zihninizi ve duygularınızı berraklaştırırken siz de kendiniz için güzel bir şeyler yaparsınız herhalde. Bu ay yapacağınız hatalardan yıldızları sorumlu tutamayacaksınız, ona göre… Ve Tutulmalar civarı hariç iletişim kanalları son derece açık ve net. Kullanın bu kanalları derim. Ay boyunca ne yaparsınız bilmem ama ay sonunda kesin bir yol görünmekte. Yani artık farklı bir boyuta geçiyorsunuz ay sonu itibariyle. Ancak bu farklı boyuta geçme ve ilişkiyi doğru eksene oturtma gerçekten ne istediğini bilen Koçlar için geçerli. Yoksa en küçük bir şeyde ilişkiyi koparmaya eğilimli, ne istediğini bilmeyenler için bir uzaklaşma söz konusu. İsteseniz de istemeseniz de.. Bu tür sorunlu ilişki yaşayan Koçlar, ay sonunda sevgiliden bir şok haber almanız mümkün gibi.. 

 

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )  

Sevgili Boğalar, size bomba gibi bir haberim var: şans yıldızı Jüpiter 4 Haziranda Boğa burcuna geçiyor! 

Yılın ilk yarısı Koçta hızla ilerleyip nihayet burcunuza geçiyor Jüpiter ve yıl sonuna kadar burcunuzda. Bu misafire iyi bakın, özel ve bereketli bir misafirdir, ona göre. 

Jüpiter’in burcunuza geçmesiyle beraber, nihayet iyisiyle kötüsüyle içinizde kabartarak büyüttüğünüz duygulardan kurtulacaksınız ve gerçek hayatın içine dalacaksınız. Artık düşünmeyi bırakıp eyleme bakacaksınız. Heves, istek ve azim dolusunuz ve kararlısınız. Dikkatiniz geçmişten kurtulup bugüne odaklanacak. Çünkü önünüze yeni ve daha verimli bir sayfa açıldığını hissedeceksiniz. Zaten epeydir ruhunuzda beliren “umut”, “güzel şeyler olacağına dair “his” sizi bu aydan itibaren sizden yana dönen yeni ve verimli şartların bir işaretiydi. Şimdi içinize doğanları yaşama zamanı geldi. 

Geçen ay da yıldızlar sizin için çok güçlüydü ve kararlılığınızı biledi, ne istediğinize dair görüşlerinizi keskinleştirdi. Bu ay daha güçlüsünüz ve üstelik şans sizden yana dönüyor. 

Bu şansın güzel yanı öncelikle ruhunuzda birikmiş ve sizi hasta eden veya rahatsız eden şeylerden birden kurtulacak olmanızdır. Bir anda içinizde bir duygu oluşacak, sanki bir sihirli el değmişçesine daha dün sizi üzen sorunlar sizi üzmemeye başlayacak. İçinizden dertler birden uçup gidecek. Neden? Çünkü Jüpiter bazı dertlerin miyadını doldurur, bitirir. Ama öyle ama böyle o sorunları gündeminizden çeker alır. Zaten kimi abartılmış sorunlardı… 

Özetle keyfiniz yerine geliyor. Şimdi yeni heveslerle, umutlarla dolu olarak ne yapmam lazımın peşine düşecek, hayatınıza daha kaliteli, daha güzel şeyleri taşımak için hevesle harekete geçeceksiniz. 

Bu ay kısa sürede inanılmaz bir çevre edinecek gibisiniz. Sanki yeni çevrelere gireceksiniz ve ayrıca yeni şeylerle meşgulsunuz. Ayrıca eski çevrenizde de daha iyi karşılanacaksınız, insanların size destek ve sempatisini göreceksiniz. Sevenlerinizi yanınızda görmek ayrıca mutlu edecek sizi. 

Yalnız küçük bir uyarı: bu ayın size inanılmaz güç, şans ve kararlılık veren yıldızlarının sonsuz olacağını düşünüp güzelim yıldız enerjilerini boşa harcamayın ve ne yaparsanız yapın uzak görüşlü olmayı ihmal etmeyin. Sağduyulu ve uzak görüşlü adımlar atın derim. Kısa süre için size mutluluk getirecek geçici hevesler için harcarsanız güzel enerjileri bir süre sonra Kova burcuna geri dönecek olan Hayaller yıldızı Neptün’ün yaratacağı derin hayal kırıklığı ve kaosun içinde bulursunuz kendinizi. 

Ayrıca cicim sözlere kanmayın derim. Yüzünüze gülen herkesin dost olmadığını şimdiden bilin ve ona göre davranın derim. 

Bu ay ne olursa olsun yıldızlar sizi bir konuda ödüllendirmeye hazır. Bu yeni bir şey değil. Devam eden süreçte, pozitif bir çaba ile olmasını beklediğiniz bir şey. Kiminiz belki beklediğiniz bir iş teklifini alacaksınız, kiminize taşınma ve yeni ve güzel bir çevreye yerleşme görülmekte, kiminiz ise devam eden iş görüşmelerini çok olumlu ve uzun vadeli başarı ve para getirecek şekilde sonuca bağlayacaksınız. Tayin isteyenler için de güzel haber var. Çünkü istediğiniz şey bir şekilde yollarla bağlantılı. Ya işinizi halledecek kişiler sizden uzak mesafede, ya gitmek istediğiniz yer uzaklar. 

Bu ay 1 Haziranda İkizlerdeki hafif Güneş Tutulması 2.evinizde ve 15 Haziranda Yaydaki Ay Tutulması 8.eviniz üzerinde olacak. Bu da mali işlerle alakalı ilgilenmeniz gereken acil durumlar var demektir. Ödemeler, para işlerinizi planlamak ve önceliklerinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca uzun vadeli bir ödeme gündeminize gelebilir. Bir de bir mali sorumluluktan kurtulmanız söz konusu olsa gerek. Parasal bakımdan bu ay güçlüsünüz ancak dediğim gibi Tutulmalar beklenti ve rutin dışında gelişmelere göre mali duruma ayar yapmayı gerektirecek gibi. 

Kiminiz ise Tutulmalar civarı sağlık için harcama yapacak gibi. 

Bu ay alacağınız doğru ve uzak görüşlü kararlar size kısa sürede tatmin edici fırsatlar getirecek ve kişisel öneminizi, statünüzü yükseltecektir. Özetle, bu ay atacağınız adımlar gündelik olmamalı, iyi düşünün ve ona göre adımlarınızı atın derim, geleceğinizi etkileyecek türden ve inisiyatif gerektiren türden girişimlerin baş aktörü olacaksınız. Hayat kalitenizi yükseltmeniz, istediğiniz koşullara kavuşmanız size bağlı. Yıldızların desteği sizden yana, gerisini halletmek size düşüyor. 

Aşk ne durumda acaba?.. 

Bu ay dikkatiniz girişimlerden ve somut adımlar atmak üzerinde ve parasal kazançlar peşinde koşmaktan yana olsa da, Mars, Merkür ve Venüs desteği devam ederken, cesaretiniz, cazibeniz ve girişkenliğinizle göz doldurmaya devam edeceksiniz. Gözde olmayı başaracaksınız. Hele burcunuza geçen Jüpiter size ayrı bir çekicilik katacak. Bütün bunlar sevilip beğenileceğinizi göstermekte. Geçen ay dediğim gibi yıldızlar eski veya var olan aşkınızı kutsamaya devam ediyor. Belki sevgilinizle güzel ve kalıcı kararlar alma vakti geldi, ne dersiniz?.. 

Son olarak, ayın son birkaç günü herkesi gergin etkileyecek olan bazı yıldız oluşumları var, bu sizi ne şekilde etkiler?.. Kanımca, aile veya akraba arasında bir sorun, bir kriz söz konusu olabilir. Kiminizin bir yakını ile arası bozulabilir, kiminiz de bir yakınla ilgili ani bir üzücü gelişme yaşayabilirsiniz. Kiminiz de bir yakınınızın habersiz yapacağı ani bir şeye sinirlenebilirsiniz. 

Sanırım ayın sonlarındaki bu gergin yıldızlar ayrıca artık bir şeyin eskisi gibi gitmeyeceğini, bir şeylerin miyadı dolduğunu size apaçık gösterecek. Belki içiniz acıyacak ama bir şeyler geride kalmış, yapacak bir şey yok… 

 

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )  

Bu ay iki önemli yıldız aktivitesi burcunuzda gerçekleşecek. 1 Hazirandaki hafif Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay burcundaki Ay Tutulması. Tabii Ay Yayda iken Güneş de tam karşısında İkizlerde olacak haliyle. 

1 Haziran Güneş Tutulması nasıl etkileyecek sizi, önce ona bakalım.. 

12.evinizde Boğa Burcunda yığılı durumdaki transit yıldızlar bu bakımdan önem taşıyor; Merkür, Venüs ve Mars. Özellikle Merkür’ün 2 Haziranda burcunuza girecek olmasıyla, kanımca Güneş Tutulması ve Merkür birleşip size gizli bir olayı taşıyacak. Gizliden gizliye işlenen bir olay, henüz size ulaşmayan belki hissettiğiniz belki daha farkında olmadığınız bir olay/haber pat diye önünüze düşecek. 

Kiminiz kendinizle ilgili bir dedikodunun gizliden gizliye yapıldığını duyacaksınız, kiminiz sizin gerinizde veya arkanızda dönen bir dolabı haber alacak, kiminiz ise hayatında içten içe sorun teşkil eden ve kafanızın bir kenarında dolaşan bir durumu masanın önüne getirmek durumunda kalacaksınız, olacak gelişmelerle. Yani sorundan kaçış yok, çözmenin zamanı gelmiş ama öbür taraftan da kontrol/irade sizin elinizde değil tam olarak. Güneş Tutulması iradenizi bir süre zayıflatacak gibi. Belki bu dışınızdaki iradeye bir süre de olsa boyun eğmek zorunda kalabilirsiniz. Olan gelişmelere tavır almak yerine, bir uzlaşmaya yanaşmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun adına ister uzlaşma diyelim ister boyun eğme diyelim, hayatın belli dönemlerinde hayatın akışına hizmet etmek için kaçınılmaz bir şeydir. Yani olacak olacaktır, direnmek sizi daha fazla zayıflatır. Uzlaşı içinde belki çözümde iradenizin payının olması şansı vardır. 

Üstelik dost burç Terazide bulunan Satürn henüz geri pozisyonda olsa da, sizden yana enerji göndermeye devam ediyor. Satürn uzak vadeli doğru ve sağduyulu amaçları destekler. Bu da, şu an yaşadığınız sıkıntıları büyütmeyin, iradenizin geçici olarak zayıfladığını düşünün ve Satürn uzak amacınıza destek verirken bugünün kayıplarını kabullenin ve bugünün kayıplarının bugüne ait olduğunu ve bir süre sonra çarkın sizden yana döneceğini hatırlayın. Şimdiden hatırlatayım seneye şans yıldızı Jüpiter burcunuza geçecek. Bu da uzak vadede şansın sizden yana döneceğinin habercisidir. 

İşin özü; Güneş Tutulması bir uzlaşma, belki bir pes etme, belki bir haksızlığa şimdilik boyun eğme getirebilir size. Ancak, dediğim gibi Zamanın Ustası Satürn sizden yana. Yani, zaman haklı olanı ortaya çıkaracaktır, demektir. Zamanınızı bekleyin. 

Satürn’ün bir başka özel durumu var; haritanızın 5.evi üzerinde, bu da bir hak arama, mahkeme, yasal işler demektir. Bu tür meselesi olanlar için, tutulmaları tanımlamak gerekirse; dağ fare doğurabilir. Yani belki beklediğinizin altında bir sonuç alabilir, küçük bir hayal kırıklığı yaşarsınız. Ama geldiğimiz noktada Satürn henüz retro iken, iş tamamlanmamış demektir. Yani bugünün yarını da var demektir. Uzun vadede çark sizden yana dönebilir. Umudunuzu kaybetmeyin. 

Kariyerle ilgili beklentisi olanlar sanki bir orta yolda anlaşacak gibi geliyor bana. Demek ki yıldızlar daha tam doyum noktasında olmadığınızı düşünüyor kariyer konusunda. Yani, evet, size destek var ama henüz tamamlamanız gereken sorumluluklarınız var, henüz tam notunu vermemiş yıldızlar size bu bakımdan. Yola ve kendinizi yıldızlara kanıtlamaya devam edin derim. 

15 Haziran Yaydaki Ay Tutulması size duygusal bir çıkış yaptırmak istiyor ama Mars henüz Boğada iken bu çıkış zor olur gibi. Yani, yeni bir süreç başlatmak, taze bir başlangıç düşünüyorsunuz, sizi meşgul eden sıkıntıları da bir kenara koyup taze bir eylem, atılım isteği içindesiniz. Ancak yıldızlar sizden hızlı çıkışlar istemiyor. Tabiri caizse bir bina işçisi gibi adım adım tuğlaları örmenizi, binanın tümünü düşünmezini istiyor. Yani, uzun vadeli amaçlara dikkatinizi ve emeğinizi vermenizi istiyor. Tam da bu noktada, Ay Tutulması belki de, uzun vadeli amaçlarınıza artık hizmet etmeyen, ayağınıza bağ olan, vadesi dolmuş bir meseleyi veya bir şeyi hayatınızdan çıkarabilir. Sizin böyle bir şeyi fark etmenizi sağlayabilir. 

Sevgili İkizler, bu ay resmen gizli olayların, gizli haberlerin patır patır döküldüğü ve gölgede kalan her şeyin açığa çıktığı bir ay olacak gibi. Haritanızda gördüğüm en bariz şey bu. Herkesin eteğindeki taşlar dökülecek. Dostunuzu düşmanınızı bilecek, neyin ne olduğunu görecek, ayrıca kendi içinizdeki düşmanla da tanışacaksınız. Yani size zarar veren kişilik özelliklerinin de artık hayatınızı tıkamış olduğunu göreceksiniz. Adeta bir kusma var gibi. Birileri ve siz kusacaksınız. Tutulmalar kusmaları hızlandıracak veya vesile yaratacak. 

Olaylara engel olmayın, bırakın çıksın herkesin içindeki zehir.. Esnek olun. Bu süreç acı verecek ama önemli oranda cerahati temizleyecek. 

Bu ayın diğer bir ilginç yıldız olayı da: transit Jüpiter’in Koçtan Boğaya geçiyor olması 4 Haziranda. Boğa 12.evinizde. Yani ruhsal dünya evinizde. Sanki Jüpiter Hızır gibi yetişecek size. Adeta bir sihirli elin yardımıyla, gidenlere beklediğiniz gibi üzülmemeyi öğretecek size. Yani daha önce sizi çok üzeceğini düşündüğünüz şeylere adeta bir Peygamber sabrı ve sevgisiyle yaklaşacaksınız.. Ruhunuza garip ve hoş ve derin bir sevgi, bağışlama ve umut tohumu ekecek Jüpiter. Ve sizi olası olaylardan Hızır gibi de koruyacak. İçinizdeki rahatlığa, hafifliğe şaşıracaksınız. Değiştiğinizi anlayacaksınız. 

Bu ay sizin için slogan şu olabilir: Gidenleri göndermeyi bilenler daha çok şey kazanırlar. 

Gidecekleri göndermeyi bilin ki yıldızların veya hayatın size vermek istediği yeni şeylere yer açılsın. 

Jüpiter’in Boğaya geçmesiyle beraber, içinize ilham dolacak. Siz hareket seven Hava grubu burçsunuz ama sanki münzevi hayatı sever hale gelen bir başka insan olacaksınız bir süre. Ruhun engin derinliklerinde hoş ve anlamlı ve uzun bir gezintiye hazır olun. 

Jüpiter aynı zamanda size maddi bakımdan bir getirinin de kapılarını açacak. Ama sanki kiminiz için bu yeni bir şey değil. Daha önce bilinen veya düşündüğünüz bir şey şimdi hayat bulacak gibi. Kiminiz için bir mirasın kapısını açacak, kiminiz için ileride olası yeni bir işin içte, gizliden gizliye hazırlıklarını yaptıracak. Size bu ileride olası bir mekan değişimi getirecek bir çalışma olsa gerek. Jüpiter size adeta gizli bir hazine bulduracak. Şimdiden kıymetini bilin derim. 

Gelelim ayın diğer olaylarına.. 

Mars 21 Haziranda burcunuza geçiyor. O tarihten itibaren bir mücadele başlayacak. Bir şeyleri elde etme mücadelesi. Hayat içinde yeniden konumlanma mücadelesi. Şans sizden yana mı peki?.. Bana sorarsanız, uzun vadeli amaçlarınıza hizmet edecek bir kariyer mücadelesi verirseniz evet, ama tutup da bugüne kadar yaptıklarınızdan çok başka ve kestirme yollara saparsanız yanlış yaparsınız. Belki de uzun süredir beklediğiniz bir fırsat elinize geçecek. Ama ikilemdesiniz. Ay sonlarında Yengeçteki yıldız yığılması sizi ikilemde bırakacak. İki alternatif fırsat arasında kalma riski var. Doğrusu hangisi?.. Doğrusu kendi gerçekliğinize uygun olanı, özünüze uygun olanı diyeceğim çünkü Satürn insanı kendi gerçeğiyle karşılaştırır ve onun gereklerini yerine getirmesini ve kendi gerçeklerine, kendi kabiliyetlerine sahip çıkmasını ister kişinin. 

Ayın ikinci yarısı maddi olarak güçleneceksiniz. Ama yıldızlar sizden bir fedakarlık bekliyor yine.. Bir şeyi feda etmenizi. Bu sanırım uzun vadeli işinize, asıl sahip çıkmanız gereken amacınıza veya işinize de engel bir şey. Yani, geçici güvenlikleri bir kenara koymak lazım artık. Daha büyük düşünmek ve daha sağlam ve uzak görüşlü olmak gereken zaman bence. Yıldızlar sizi zorlarken içinizdeki gücü artırmanız, kendinizi var etmeniz ancak bu yolda olur. Tutulmaların sizi bir süre şaşırtmasına izin vermeyin, kaptırmayın kendinizi görünürdeki zikzaklı gelişmelere. Özüne bakın olayın. Alt metni okuyun. Ve yıldızların sizi silkelemesine izin verin. 

Aşk durumları nasıl?.. 

Ayın ikinci yarısı sanki içten içe yaşanılan bir aşkın başka boyut kazanması ve ilişki tarzının değişerek gelişmesinin işaretlerini taşıyor bu ayın transitleri. Bu ay dikkat edin, gizli bir hayranınız ortaya çıkabilir!.. 

Veya siz içte yaşadığınız bir aşkı dışa vurabilirsiniz. Öyle veya böyle bir aşk var. Belki de eski bir aşk bu kiminiz için.. 

Bu arada, Ay Tutulması bir aşk dedikodusunu gündeme taşıyabilir. Böyle bir şeyin parçası olmayın, dikkat edin derim. 

 

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )  

Bu ay 12.evinizde İkizler burcunda iki önemli yıldız olayı gerçekleşecek; 1 Haziranda hafif çaplı güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay burcunda Ay tutulması olacak Yay-İkizler burcu ekseninde. 

Ruhunuzdan bir şeyler kopacak, geçmişte olan veya geçmişte kalması gereken bir şeylere veda zamanı gelmiş anlaşılan. Yeni “sizi” yaşamak veya yeni şartlara adapte olmak adına artık bazı şeylere nokta koymak zamanı. 

Tabii bu süreç önce ruhsal sorgulama ile geçer ama bu uzun sürmeyecek zaten yıldızlar size yeni şartları, yeni Konjontürü çoktan dayatmış durumda. Alıştınız artık şaşırmıyorsunuzdur. Ayrıca gelecek ayın başında burcunuzda gerçekleşecek olan bir Güneş Tutulmasını da dikkate alırsak, sorgulama sürecinin uzun sürmeyeceğini ve yıldızların sizi gerekenleri yapmak için ve çözüm için harekete sevk edeceğini söyleyebilirim. 

Ay sonundaki yıldızların pozisyonu sanırım ay sonu ortaya çıkacak bir duruma işaret ediyor. Yani bu nasıl bir durum derseniz, bir gerçekle yüz yüze gelmek diyebilirim. 

Yıldızlar ilişkiler üzerinden hayatınızda ciddi bir ayıklama yapıyor. Eski koşullara tutunmanın bir anlamı kalmamış, yeniye bir an evvel adapte olmanın zamanı. Bu yeniye ne kadar kendinizi esnetir açarsanız yıldızlar sizi o derece yükseltecek. Ne kadar direnirseniz o derece sıkıştıracak. 

Zor transit etkiler altındasınız ama içinizdeki gücü de ortaya çıkaran o derece önemli transitlerle karşı karşıyasınız. Yani öyle ki bu yıldızlar içinde misyon taşıyan insanları tarih sahnesine taşır. Hayatının manifestosunu yaptırır insana. Tıpkı gökyüzünün en karanlık olduğu an şafağın söktüğü andır dedirten açılar var kimi Yengeçler için. 

Diğer Yengeçler dediğim gibi, sizler de yeniye adapte olmaya devam edin derim. Yeni şartlar için hayatınızda yer açın. Unutmayın her şartın kendine özgü özel güzellikleri vardır. 

Bu ay dost desteği devam ediyor hatta daha belirgin bir şekilde. Ayrıca önemli bir hamle yapmak üzere olanlar için son derece önemli bir ay diyebilirim. Planlanmış bir şey var, bunu hayata geçirmek için yıldızlar destek veriyor. Hele Jüpiter’in 4 Haziranda size olumlu enerjiler gönderen Boğa burcuna geçecek olması adeta kadersel bir başarının veya kadersel bir mutluluğun destekçisi gibi. Yani hayatınızdan gitmesi gerekenler gidecek ve hayatınıza almanız gereken kutsanarak girecektir. 

Çocukları olan Yengeçler için mutlu gelişmeler var; onların bir mutluluğunu paylaşmanız söz konusu. 

Ayrıca çok istediğiniz bir şeyi elde etmek veya gerçekleştirmek için de çok verimli ve somut sonuçlar alıcı bir ay. 

Kimi Yengeçler de çok istedikleri bir hobisini hayata geçirmek için sanki çok değerli bir fırsat elde edecek gibi. 

Yani nerden bakarsanız bakın çok önemli, hem bazı bitişler hem bazı kadersel kazanımların ayı olacak sizin için. Kadersel bir süreç olacak. Sıradan bir ay değil. 

Ay sonunda sizi ikileme koyacak bir gelişme var. Veya hafif çaplı bir kriz diyeyim. Bir tıkanma.. Bu süreç nasıl aşılır? Hazır olarak. Bu krizin, tıkanmanın geleceği belli. Hazır olun ona derim. 

Jüpiter’in Boğaya geçmesiyle hayatınıza umut, heves girecek. Kendi rotanızda gitmenin gücünü ve mutluluğunu duyumsayacaksınız. Sanki bir şeyler yerini bulacak, taşlar yerine oturacak. Bir dileğiniz gerçekleşecek. 

Bu arada, ay sonunda olası ikilemi/krizi çözecek şey; sanki gizli bir destek eli uzanacak size. 

Para durumlarına bakarsak; İkizlerdeki yıldız yığılması parasal kaynakların iyi olduğunu gösteriyor. Hatta bir yerlerde gizli kalmış, unutulmuş maddi kaynaklar ortaya çıkabilir. 

Sanki bazı Yengeçler bir şeyleri gizli halletmek isteyecek ama bu pek mümkün olmayacak. Kiminiz de sanki açığa çıkacak bir gizi kapatmak isteyecek ama bu da pek mümkün olmayacak. 

Aşka gelirsek; evet, artık bazılarınız için eski veya var olan aşk için kararlı ve somut kararları hayata geçirme ayı diyebilirim. Endişeleriniz var, yersiz de değil ama hayat böyle. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelince çözülür. Hele yıldızlar güçlü ve karmik aşkı böyle güzel desteklerken kim korkar endişelerden… 

Aşk arayan veya aşkta sorun yaşayan Yengeçler, sanki ayın ikinci yarısı bir hayale dalma eğilimindesiniz. Hatta planlar bile kuruyorsunuz. Ancak ay sonu yıldız pozisyonları sizi hayalden çıkaracak gibi. Dikkatiniz kendinize ve kendi yaşantınıza yönelecek. Halletmeniz gereken şeyler çıkacak. Özetle, yeni aşk var mı acaba diye bakıyorum, şimdilik yok gibi görünüyor. 

15 Haziran Ay Tutulmasının ardından 16 Haziranda burcunuza geçen Merkür şok bir haber getirmeye niyetli size. Bu iyi bir haber mi kötü mü?.. Zamana bırakmak gerek cevabını diyorum hani her işte vardır bir hayır misali. 

Yalnız sağlığınızla ilgilenin derim. Yoksa sağlıkla ilgili sorunların büyümesi hayatınızı fazlasıyla meşgul edebilir. Önlem almak zamanı. 

Bu ayın güzel bir yanı var kimi Yengeçler için; içinizdeki bir cevheri veya bir hobiyi yaşatmak için hoş fırsatlar doğabilir. 

Zıt burcunuz Oğlakta bulunan ve uzun süre Oğlakta kalacak olan dönüşüm yıldızı size dönüşüm ve değişim diyor. Bu yolda gerekli ayıklanmalar kaçınılmazdır. Yapacak tek şey bu dönüşüme destek vermek ve yenilenmektir ve gideni bırakmak gelene hoş geldin demektir her bakımdan. Aşk hariç.. Aşkta hala yıldızlar kadersel olanı yani kalıcı/eski veya var olan ilişkiyi koruyor. O ayrı… Aşta yıldızların sizden istediği; eski aşka yeni bir söylem… 

 

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )  

Geçen aydan beri sert enerji aldığınız Boğaya yerleşen transit yıldızların etkisi bu ayın ikinci hatta üçüncü yarısına kadar devam ediyor. 

Geçen ay başlayan ve bu ay da devam eden bir mücadele var, bu kiminiz için aile büyüklerine bir şeyleri kabul ettirmek mücadelesi kiminiz için işte bir otorite takımına bir talebinizi kabul ettirmek veya var olan durumunuzu korumak mücadelesi olsa gerek. 

İş yerinde bir takım düzenlemeler olmuş bunu bu ay daha somut bir şekilde göreceksiniz. Bu düzen içindeki yerinizi bulmak için çabalar içindesiniz. Belki sizin belki otoritenin beklentileri hayli yüksek.. Bir uzlaşma olur mu? Olmalı diyorum. Yoksa daha evvelden harcadığınız enerjinin boşa gitmesini istemezsiniz sanırım. Düzen değişmiş ve değişiyor, kimse sonsuza kadar yerini koruyamaz. Bir yenilenme, bir silkinme ve ufku açan fırsatları içeri almak gerekir. Her zaman sözü dinlenen değil bazen de dinleyen olmak gerekir. 

Güneş İkizlere girdi ve sizin 11.eviniz üzerinde, bu bu ay bir dileğinizi gerçekleştirme imkanı verecektir size. Kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz bir hediye alabilirsiniz kendinize belki, belki aynı görüş veya uğraşı paylaştığınız bir grup içinde önemli bir inisiyatif alacaksınız. Grup içinde öne çıkan bir pozisyon fırsatı olabilir. Ancak 1 Haziranda İkizlerde gerçekleşecek hafif çaplı Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay-İkizler ekseninde gerçekleşecek olan Ay Tutulması durumları karıştıran dış gelişmelere işaret etmekte. Neyi beklerken ne elde edeceksiniz?... Belki de hayırlı bir şey olacak elde edeceğiz şey, ama başta buna pek memnun olmayabilirsiniz. Ama diyorum şartlar, düzen vs her neyse bir şeyler değişmiş iş yerinde, genel hayat akışında.. Bunun farkına varın derim. Bu değişime açın kendinizi. Emin olun değişim her zaman iyidir şayet kendinizi yenilemekten yanaysanız. 

Ufukta yeni imkanlar ve yepyeni maceraya açılan kapılar var.. Tepenizde var olan gücünüzü veya statünüzü koruma çabası var. Gücünüzü pekiştirmek çabası. Şimdi değil belki ama bir süre sonra var olan statü, gücünüz ile yeni ufuklar çatışma başlatacak hayatınızda. Bu sizi bir mesleki değişime veya pozisyon değişimine taşıyacak. Kiminiz bunu belki bu aylarda yaşayacaksınız kiminiz gelecek 2 yıl içinde. O yüzden bir şeyler için eyleme geçerken uzak düşün derim. Yoksa elinizdekini tüketirsiniz, yeni ufuklara sıfırı tüketerek başlamak durumunda kalırsınız. 

Farkındaysanız bazı transit yıldızlar size bazı konularda öğretmenlik yapıyor. Beklemediğiniz ortamlara giriyor, tecrübe ve bilgi ile donatılıyorsunuz. Bu tecrübeler çok değil bir süre sonra size inanılmaz derece faydalı olacak ve belki de yeni mesleki pozisyonunuzun ana temelini oluşturacak. 

Bu aya odaklanırsak yeniden; Tutulmalar aya damgasını vuracak. Bir diğer önemli gelişme de transit Jüpiter’in 4 Haziranda dost Koç burcundan çıkıp sizi sert enerjilerle etkileyen Boğa burcuna geçecek olması. Boğadaki Jüpiter iki türlü etkileyebilir sizi. Hedefinizden vazgeçmez ve esnek davranarak çabalamaya devam ederseniz beklentinizin ötesinde parasal başarılar elde edersiniz. Bir diğer olasılığı ise, kendinize aşırı güvenmenin ve tam hazırlık yapmamanın bedelini ödetilir. Bir anda gözden düşme, pozisyondan düşme riski getirir. Tabii iyi etiler alsanız bile yine bir risk var, o da şansın size beklediğinizin ötesinde başarı ve kazanımları vermesiyle şımarabilir, egonuzu şişirebilirsiniz fazlasıyla ve lükse, fevri yaşantıya yönelebilirsiniz. Bu da size verileni çok çabuk tüketmek olur. 

Neden uzak geleceğe takıldım çünkü şimdiden olası handikapları görebilesiniz diye. 

Tutulmalar bazı ezberlerinizi bozacak gibi. Şaşırtacak sizi ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeye, önceliklerinizi değiştirmeye zorlayacak gibi. Ay sonunda 12.evinizde Yengeçte yığılacak transitleri de düşününce, ruhunuzda bazı fırtınalar kopacak gibi. Bu fırtınaların kopması kaçınılmaz çünkü tıpkı doğanın kendini yenilemesi için rüzgar, yağmur vs nasıl gerekliyse, biz insanlar için de gerekli. Yıldızların amacı yeniyi hayatınıza taşımak.. Siz eskide direnirseniz, yeni fırtınayla girer.. 

Jüpiter Koçta iken keyfiniz yerindeydi, güzel şansları yaşamanın tadını çıkarıyordunuz. Şimdi nerden çıktı bu imalı sözler diyorsunuzdur bana.. Yeni yıldız oluşumları herkesin düzenini değiştirirken sizi de es geçmiyor, işte sebebi bu. 

Toplumsal veya mesleki alanda gerçekten bir şeyler değişmiş. Gelene hoş geldin demek zorundasınız. Yoksa bulunduğunuz konumda yeriniz giderek daralır. Hele Tutulmalar ideal evinizde gerçekleşirken sizin yerinizde olsam ideallerimi yeniden bir gözden geçirir, kendimi yeni koşullara adapte eder ve bu yeni koşullarda yerimi tayin ederim ve ona göre harekete geçerim. 

Para bakımından bu ay yine ilginç gelişmeler yaratacak gibi. Değişen bir şeyler var… Bunu maddi cephede de fark edeceksiniz. Belki kendinize yeni bir kazanç kapısı açmak isteyeceksiniz. Başta yavaş giden hatta bazılarına hayalci gelen bir kapı gibi. Sonra giderek ete kemiğe bürünen ve size para kazandıracak bir şey.. Bu ay iyi görünüyor kazancınız öte yandan. Ama İkizlerdeki yıldızlar size ani borçlar çıkarmaya niyetli. Bir de, beklediğiniz yerden gelecek paranın yolunu kesmeye niyetli gibi. Belki bir kredi almayı düşünüyorsunuz ama bu bir şekilde engele takılacak gibi. Sanki zamanını kaçırdığınız bir şey var. Tabii kaçıranlar için söylüyorum bunu. Özellikle Nisan ayını iyi değerlendiren, boş durmayanlar üzerine alınmasın. 

Aşka gelirsek; Tutulmalar yeni aşkları yaşatmaz gibi. Parlar ve söner. Özellikle yetişme tarzı farklılığı ve yaş farkı olan ilişkiler için parlak bir ay değil. Yeni aşk uzaklarda ama uzakları da engelleyen bir şeyler var, açıkçası bu ayki yıldızlar aşkla uğraşmanızı değil, kendinizle ve uzak geleceğinizi etkileyen işlerle uğraşmanızı istiyor. Dikkatiniz kariyer, mesleki konuma çekmiş durumda yıldızlar. 

Bu ay yıldızlara bırakın kendinizi, üzerinizde gerekli tadilatı yapsın, eskimiş şeyleri silkeleyip atsın. Akışa bırakın kendinizi. 

Bir aile büyüğünün sağlığı bozulabilir. Sizi biraz üzecek gibi. 

 

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )  

Öncelikle size güzel bir haberden başlayım: 4 Haziranda şans yıldızı Jüpiter dost Boğa burcuna geçiyor ve yıl boyunca Boğada kalarak sizi fırsatlarla destekleyecek, yeni ve pozitif kapılar açacak. Hayatınıza ivme kazandıracak yeni ufuklara doğru açılmaya hazır olun. Jüpiter sizin 9.eviniz üzerinde olacak, 9.ev zaten Jüpiter’in doğal evidir. Şanslı ve bereketli enerjisini üzerinize tutacaktır. 

Jüpiter’le birlikte hayatınızı genişleten ve hayat kalitenizi ve kariyerinizi yükselten güzel gelişmeler bekleyin derim. Ama önce bunu istemek gerek yani olduları olmadıları bir kenara koyup yeni ufuklara açılmak, yeni kariyer verecek tecrübelere atılmak ve düşüncelerinizdeki ve hayatınızdaki pası atacak fırsatlara evet demeniz lazım. Kafasını kuma gömenlere uyarım: kaldırın başınızı, yıldızlar bir süre sizin için çalışacak, kıymetini bilin! 

Bu şanslı etkide, kiminiz birden uzak seyahatlere yelken açacaksınız, döndükten sonra edindiğiniz inanılmaz yeni tecrübelerle hem kendinizi hem hayatınızı, sosyal yaşamınızı yükseltip kalite çıtasını yukarı çıkaracak ve toplum içinde daha iyi bir konumda olmak imkanı bulacaksınız. Kiminiz belki toplumda tanınmanın, ünlü olmanın yolunu açan çalışmalar içine girecek. Belki TV belki yayın organlarıyla fazlasıyla haşır neşir olacaksınız. Kiminiz beklediğinizin ötesinde güzel iş teklifleriyle karşılaşıp bir süre sonra size mekan değiştiren bir işe el atacaksınız. Ne yaparsanız yapın içinizdeki yetenekleri harekete geçireceğiniz, düşünce yapınızı geliştiren tecrübeler yaşayacaksınız. Kiminiz belki ilk kez anne/baba olacaksınız. Bu size inanılmaz zengin bir tecrübe yaşatacak. Kiminiz de evliliğe adım atacaksınız. Ve çoğunuz kariyerini yükselten hevesli ve yoğun bir çabalama dönemine girecek. 

Zaten geçen aydan beri devam eden dost Boğa burcundaki yıldız yığılması sizin de dikkatinizi çeken bir içsel güçlenme yaratmaya başlamıştır. Adeta sizi kendinize getiren, geçmişte olanla olmayanla uğraşmanın faydasızlığını düşündüren gelecek fırsatlara odaklanmanızı sağlayan ve güzel şansların açılacağını size sezgi yoluyla duyuran bir etki almaktasınız. Yeni ve güzel bir yol açılıyor özetle sizin için. Bu hayat tarzını değiştiren gelişmeleri de beraberinde getirecek. Ağırlıklı olarak kariyer hedefli şanslar kapınızda özetle. 

Gelelim ayın hayli gerginlik yaratacak yıldız pozisyonlarına.. 

1 Haziranda hafif çaplı Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay-İkizler ekseninde gerçekleşecek olan Ay Tutulması. Bunlar Değişken burçlarda gerçekleşecek ve siz de Değişken bir burç mensubu olarak haliyle etkileneceksiniz. Ama nasıl bir etki olacak acaba?.. 

Her iki Tutulma da 10.ev ve 4.ev ekseninde gerçekleşiyor.. 10.ev meslek, toplumsal konum, kariyer evidir, 4.ev yuva evidir. Bu da bu alanlarda şartları karıştıran ve değiştiren gelişmeler demektir. 

Sanırım bu ay iş yerinde işler karışacak gibi. Dış etkili gelişmeler işyerinde çalkantılar yaratacak ve bu sizi de bir şekilde etkileyecek. Nasıl bir olay veya olaylar olur derseniz? Otoriteyi yani iş yerinin tepesini ilgilendiren gelişmeler derim başta. Bu karışıklık sizden kaynaklı değil dedim ama ilginç bir şekilde bu karışıklıklar size beklenmedik bir kariyer fırsatının kapısını açabilir. Sanırım zaten epeydir düşündüğünüz bazı kariyer hedefleriniz var, işte tam da gelişmeler bu fırsatları pat diye gündeme getirecek gibi. Otorite takımından birileri gidecek gibi. İş yerinde iflas veya kriz gibi bir şey olabilir mi, sanmıyorum, ama bazı gelişmeler kişilerin yerlerinde değişiklikler yaratacak. Otorite makamı yeniden şekillenecek gibi. 

Kimi Başakları ise aile büyükleri ile bazı tatsız gelişme bekliyor gibi. Ya devam eden bir çatışma var ve bu çatışma size bir manifesto ilan ettirecek ve pat diye kestirip atacaksınız sorunu ve kabul etmeyip kendi yolunuza uygun başka kararlar alacaksınız. Tartışma yaratan konuda uzlaşmak veya alttan almak istemeyeceksiniz. Kimi Başaklar da sanırım bir aile büyüğünün rahatsızlanması ile gelişen yeni bir durumla karşı karşıya kalacak. Bu rahatsızlık bazı yaşama dair önceliklerinizde değişiklik yaratacak gibi. Kimi Başaklara da yol, yolculuk ve taşınma, başka bir yerde yeni bir düzen kurma görünüyor. 

Miras veya yüklü parasal işlerle meşgul olan Başaklar, hakkınız yenmeye çalışılıyorsa eğer, merak etmeyin hakkınızı alacaksınız. Ancak biraz uğraştıracak gibi para işleri, beklenmedik krizli gelişmeler nedeniyle. 

Aşka bakarsak, bu ay aşk ve evlilik bakımından güzel bir ay. Belki bazı gelişmeler düşündüğünüz tarihi erteletebilir veya beklemediğiniz anda bir evlilik teklifi gelebilir, ya da siz bir teklifle sevgilinizin karşısına çıkabilirsiniz. Bir şekilde ilişkiyi etkileyen hızlı gelişmeler bekleyin derim. Yıldızlar hala eski veya var olan aşktan yana. Kimi Başaklar sevgilisiyle bir yolculuk yapma düşüncesinde. 

Kimi Başaklar ise sanki bir yolculukta veya kültürel bir ortamda eski bir aşkına rastlayabilir. Ya da ondan bir haber gelebilir. Bu haber sizi düşündürecek gibi. 

Ay sonu tüm Başaklar bir yakını ile ilgili can sıkan bir gelişme yaşayabilir. Yani ani bir rahatsızlığa karşı dikkat etmek gerekir. 

Ya da ani bir borç canınızı sıkabilir. Kiminizin de sanki bir mahkeme olayı var gibi. Kritik bir olay.. Ancak şartlar sizden yana. 

 

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )  

Geçen ayların fırtınalı süreci geçti mi acaba?.. 

Dost burç İkizlere yerleşen bazı yıldızlar huzursuzluğu belli oranda dindirmişe benziyor. Hatta dikkatinizi ayağınıza bağ olan sorunlardan uzaklaştırmış eğitim, kariyer, yollara yöneltmişsiniz. Belki bir tatil ihtiyacı duyuyorsunuz şimdi, tatil fikri içinizi ısıtıyor. Kiminiz de uzak yollardan haber bekliyor olsa gerek. 

Kimi Teraziler ise yeni iş görüşmeleri, yeni projelere yönelmiş ve yetkili, önemli kişilerle olumlu diyaloğa geçmiş durumda. Koçtaki Jüpiter’in çevrenizi artırdığını ve geniş ve çeşitli çevrelere girip kendinizi buralara kabul ettirdiğinizi düşünürsek, iş konusunda grafik yukarı doğru çıkıyor. 

İş alanında girişimlerini artıran ve kendine yeni ve yetkili arkadaşlar edinen Teraziler için kısa vadeli işlerin paraya dönüştüğü bir ay olacak gibi bu ay. Yani girişimlerinizin hemen maddi meyvesini alabileceksiniz. Ama bu uzun vadeli yolda, şimdi alacağınız maddi kazançlar daha bir başlangıç. Yine de kimi Teraziler için iyi maddi gelir şansı görüyorum kısa vadede hatta ev gibi büyük bir yatırım yapma imkanı doğacak kiminiz için. 

Bu arada bu ayın en önemli gelişmelerinden biri; şans yıldızı Jüpiter’in burç değiştirip 4 Haziranda Boğaya geçmesi. Boğa yatırım, büyük para, borçlar evinizde. Dolayısıyla hem harcamalarınıza dikkat edin diyeceğim hem gelen paraları iyi bir yatırımına dönüştürün diyeceğim. Yatırım bakımından her zaman ele geçmeyecek iyi bir sürece giriyorsunuz Jüpiter’in Boğaya geçmesiyle. 

Bu ay ilginçtir belki de bir ilki yaşayıp gemiyle seyahat gibi çılgın bir tatil planınız olabilir. Neden olmasın?.. 

1 Hazirandaki İkizler burcunda gerçekleşecek hafif Güneş Tutulması 9.eviniz üzerinde olacak, 15 Haziran Yay-İkizler eksenindeki Ay Tutulması yine 9. Ve 3.ev üzerinde gerçekleşecek. Bu da yollar, yasal işler ve eğitim ile meşgul olmak demektir sizin için. Bu alanlarda ortaya çıkabilecek sorunlarla mücadele edecek gibisiniz. Belki de uzun zamandır beklediğiniz bir sorun, bir tıkanıklık bu. Ancak kendinizi de böyle bir sorunla mücadeleye hazırlamışsınız. Tedbirinizi almışsınız. Bence sorun korktuğunuz kadar ciddi olmayacak zaten. 

Ancak ay sonunda Yengeç burcundaki yıldız yığılması sizin için kritik hatta Tutulmalardan daha kritik birkaç gün yaşamanıza neden olacak. O sırada Marsın dost İkizler burcuna geçmiş olması sizin için iyi bir destek, anladığım kadarıyla dost edinmenin değerini bir kez daha anlayacağınız, yetkili ve dost kişilerin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu anlayacağınız tecrübeler yaşayacaksınız. Dostların desteği sonuna kadar sizin yanınızda. 

Kimi Teraziler de sanki işte aksi giden durumları lehlerine çevirecek dost niyetli kişilerle görüşmeler yaşayacaklar. Zor geçen iş görüşmeleri, anlaşmalar, yasal işlemler trafiği lehinize sonuçlanacak. Yani kalbi temiz insanı Allah korur dedirten gelişmeler.. 

Aşka bakarsak, kimi Teraziler var olan ilişkisinde sanki evliliği gerçekleştirmiş hatta bu ay hararetle ortak parasal işlerle meşguller. Kiminiz başlamış bir ilişkide ilişkiyi daha ileri boyuta taşıma, sevgiliyle baş başa gözden ırak mekanlarda bir arada olacaksınız ay boyunca. Ancak yeni ilişki hassas dengeler üzerinde ay sonlarında her an bir çatışma doğabilir. Henüz ilişkiniz ne durumda bunu anlayacak somut göstergeler gelişmemiş gibi. Zamana bırakacaksınız haliyle, tabii ay sonunda pat diye kestirip atma durumu olmazsa. 

Yıldızlar bu ay da açıkçası hala eski aşkı, devam eden evlilik veya ilişkiyi koruyor. Ama derinleşen ilişkiyi kastediyorum, yeni başlamış taze ilişkiyi değil. Belki sevgilinizle bir yolculuk yapma imkanı bulabilirsiniz. Ay sonunda öyle veya böyle kafanızı netleştiren gelişmeler bekleyin aşk konusunda. 

Kalbi boş Teraziler yabancı birine aşık olabilir her an. Zaten bu aralar sıra dışı sevgilileri çekmektesiniz. Ani aşık olmalar ani kopmalar, ani git-gellerle dolu bir aşk.. Yani kalbi bol olanlar için bu türden aşklar var gibi.. 

 

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )  

Zıt burcunuz Boğada yıldız yığılması devam etmekte. Bu da geçen aylarda doğan sorunlar ve açık tartışma, çatışmaların hararetle devam ettiğini gösterir. Sorunlar netleşmiş, kime neden kızacağınızı, neye karşı çıkacağınızı, karşınızdaki insanların gücünü, kendi gücünüzü ve zayıflıklarınızı yıldızlar ortaya sermiş durumda. Herşey ortada. Size kabul etmek, tercih etmek düşüyor. 

Hele bu ay şans yıldızı Jüpiter Koçtan çıkıp zıt burcunuz Boğaya geçince, bu daha da belirginleşmekte. Açıkçası yıldızlar sizi bir kavşağa getirmiş durumda. Geleceğinizi etkileyen bir karar verme süreciyle baş başasınız. 

Bu arada ya siz ya da bir yakınızın ameliyat olması gündeme gelebilir bu ay. Ancak size tavsiyem rahatsızlıkla ilgili teşhisi iyi yaptırın derim, hatalı karar söz konusu olabilir. 

Kimi Akreplerin gündelik hayatını sağlık konusu, kiminizin ise iş, kiminizin de ilişkiler kökten değiştirmiş durumda. Gündelik hayatınız, rutininiz değişti. Yeni alışkanlıklar, yeni davranışlar edinme aşamasındasınız şartlara ayak uydurmak amacıyla. Uranüs 6.evinize yerleşti iyice. Jüpiter de yıl başından beri Koçta 6.eviniz üzerindeydi, Jüpiter kiminiz için bakım, estetik adına girişimlere sevk etti, daha sağlıklı daha bakımlı, daha şık olma arzusu ile bir takım bakım tedbirleri aldınız. Kiminiz de gündelik hayatınıza sevgi ve sıcaklık taşıyan bir evcil hayvanı hayatınıza aldınız. Şimdi Jüpiter bireysel, ikili ilişkiler, açık çatışmalar, açık rekabet ve aşk, evlilik evinize geçiyor 4 Haziranda. Ne olacak bundan sonra?.. 

Bu arada Uranüs’ün 6.evdeki etkisi kimi Akreplere sıra dışı tedavi, doğal tıp, yoga gibi alanlarla ilgilenme eğilimi kazandıracaktır. Belki bir ikinci iş olarak bu alana kayacaksınız. 

Neyse, gelelim Jüpiter’in 7.evdeki etkisine.. Jüpiter sizinle ya eşit ya da sizden daha iyi şartlar içinde yaşayan kişilerin bulunduğu çevre içine girmenizi sağlayacaktır. Size bir şeyler öğretecek olan, hayatı hangi alanda es geçtiyseniz, neleri ihmal ettiyseniz, o alanlarda söyleyecek sözü olanlarla arkadaşlık kuracaksınız. Kendinizde gördüğünüz eksikleri hızla tamamlamak adına ve öğrenmek, gelişmek adına belki bir kursa kaydolacaksınız. Belki yeni bir şeyi hayatınıza katacaksınız, hayatınızın kalitesini yükselten bir şeyi. 

Özetle, hayata karşı bir cepheden, manzaranın başka bir cephesinden bakmaya başlayacaksınız. 

Bir taraftan Terazideki Satürn krizi devam ederken, yani 12.evdeki Satürn ruhsal sorgulama dönemi devam ederken, öbür yandan, hayatınıza zenginlik katacak çevre içine girme ihtiyacı, hevesi duyacaksınız. Hayat sizi yeni bir şeylere hazırlayacak. Bir tamamlanma, bilinci aşma süreci bu. Ve kendinizi yeni bir söylemle ifade etmeyi öğrenme süreci. Akışa bırakın kendinizi derim. Sonra eksiklerinizi tespit edin, neyin hayatınızda olmasını istediğinizi belirleyin ve ona yönelin. 

Çevre geliştirmek adına yapacağınız şeyler bir süre sonra meslek açısından size katkı sağlayacak yeni tecrübeler edinme çabalarına dönüşecek gibi. Kendinizi toplum karşısında, ayrıca diğer meslek insanları arasında var etmek, popüleritenizi artırmak isteyeceksiniz. 

Jüpiter Boğa süreci ayrıca mesleki becerilerinizi toplum karşısında test etme süreci de olacaktır. Kiminiz de sanki bir hobi çalışmasıyla başlayan sonra belki bir işe dönüşecek çalışmaların içinde bulacak kendini. Öğrenerek ilerleyeceksiniz. Bütün bunlar ruhsal sorgulamanıza katkıda bulunacaktır. 

Bu arada ruhsal sorgulama için en iyi ilaç, başkalarına el uzatmak, insanlık adına bazı çalışmalar içinde olmaktır. Size ihtiyaç duyanlara el verin. Bu hem size iyi gelecektir hem kendinize olan saygınızın artmasına da yardım edecektir. Ayrıca içinizdeki ruhsal gücü artırmak, potansiyelinizi ortaya koymak için çok yararlıdır. 

Gelelim Boğadaki yıldızların hayatınıza getirdiği açık çatışmalara, hatta size cephe alan kişilerle olan mücadelenize. Açıkçası karşınızdaki kişi ya da kişiler her kimse, güçlüler ve sesleri kararlı çıkıyor. Dinlemek zorundasınız. Belki de siz birilerine karşı sesinizi kararlı bir şekilde yükselttiniz. Sizin bazı bireysel istekleriniz var yakınlarınızdan veya resmi kişilerden. Bu tür çatışmalı durumların çözümü her iki tarafın da birbirini kabul etmesi ve dinlemesinden geçiyor. 

Jüpiter zıt burçta karşı tarafı güçlendirir, bükemediğiniz eli sıkmak gereken bir dönemdir. 

Öte yandan ayın önemli iki yıldız olayı: 1 Hazirandaki Güneş Tutulması ve 15 Hazirandaki Yay-İkizler eksenindeki Ay Tutulması. Ay Tutulması 2.evinizde olacak, Güneş Tutulması 8.evinizde. Bu da maddi konuların gündeme taşınması demektir. Maddi önceliklerin yeniden ayarlanması, maddi sorunların acil giderilmesi gerekiyor demektir. Bu ay borçlarınız varsa mutlaka zamanında ödeyin derim. Kredi falan almayın derim. Birine de borç vermeyin derim. 

Öte yandan, Tutulmalar sağlığı da hassaslaştırır gibi. Sağlığınıza dikkat edin derim. 

Aşk durumlarına bakarsak eğer; kiminize bir ilişkiyi koparma görünüyor. Çünkü Boğadaki yıldızlar sizi partnerinizle karşı karşıya getiren gelişmeler yaratmış durumda. Kiminiz ise, bir tutulma içindesiniz. Biri sizi fena çarpmış anlaşılan. Yine Boğadaki yıldızların bir etkisi bu. Aynı zamanda sizin de cazibeniz yerinde ama sanırım çarpılma yaşayan sizsiniz. Bu arada devam eden ve güzel giden ilişkisi olanlar ilişkide bir dönüm noktasında. Bu kiminiz için iyi kiminiz için zor bir dönemeç. Karşı tarafın istekleri hayli fazla. Onun beklentilerini karşılamak mümkün olur mu, böyle bir kafa karışıklığı içindesiniz. Ancak, eğer bu ilişki kadersel türden bir şeyse bu zor süreci aşacaktır. Bu ay yıldızlar sizi zorlasa da, kadersel ilişki hala desteklenmekte yıldızlar tarafından. Kimi Akrepler ise şu an geçici etkilenmeler içinde olduğunu sanırken, işin boyutu değişebilir. Ama bunu sonucunu sonbaharda anlarsınız. 

 

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )  

Evet sevgili Yaylar, bakalım sizleri neler bekliyor bu ay?.. 

Yılın başından beri size çok destek olan ve şanslı enerjilerle önünüzü açan, hızlı gelişmeler kaydetmenize yardım eden sizin öz yıldızınız Jüpiter 4 Haziranda dost Koç burcundan ayrılıyor ve Boğa burcuna geçiyor. Bu ayın önemli gelişmelerinden biri bu. 

Diğerlerine gelirsek; yine sizi direkt etkileyecek olan iki önemli yıldız olayı var: 1 Haziranda zıt burcunuz İkizlerde gerçekleşecek olan hafif çaplı Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yay-İkizler ekseninde gerçekleşecek olan Ay Tutulması. Ay Yayda olacak Ay Tutulması esnasında. Ve uzun zamandır Yay-İkizler ekseninde dolaşan Kuzey-Güney Ay Düğümü ile kavuşum yapacak. Bu özellikle Yayın ikinci döneminde doğanlar için etkili olacaktır. Güneş Tutulması ise Yayın ilk diliminde doğanları daha fazla etkileyecektir öte yandan. 

Gelelim ayın transit etkilerine.. Yani bütün bunlar ne demek oluyor?.. 

Öncelikle Koçta uzun süre kalan Jüpiter Boğaya geçecek olsa da, şanslı enerjilerini üzerinizde hissettirmeye devam edecektir merak etmeyin. Jüpiter olumlu etkisinden uzaklaştıktan sonra bile bir süre kişiyi olumlu etkilemeye ve şans vermeye devam eder. Bunun sebebi, şanslı enerjilerle atılım yapanlar bireysel yıldızlarının da etkisiyle, bu atılımların meyvesini ya hemen ya atılımlardan sonra almasıdır. Yani ektiğiniz pozitif girişim tohumlarını sonra almaya başlayabilirsiniz. 

Jüpiter Boğaya yani 6.eviniz üzerine geçince, ilk elden gündelik hayatınıza bir huzur, bir sakinlik ve düzen ve zenginlik getirecektir. Daha iyi iş koşullarını hayatınıza taşıyacaktır. Ayrıca Jüpiter’in Boğada kaldığı sürece, ki bu yaklaşık 1 senedir, kişisel bakımla ilgilenir olmaya başlayacaksınız. İmajınızı tazeleyip geliştireceksiniz. Hatta bunun için bakım merkezlerinde fazla zaman geçirmeniz de söz konusu. Giyim tarzınızı, saç modelinizi yenilemek isteyeceksiniz. Daha şık olmak isteyeceksiniz. 

Bu arada sanat veya estetik işlerle uğraşanlar için verimli ve güzel bir süreç başlayacak. 

Jüpiter Koçta iken yaptığınız atılımlar sonucu elde edeceğiniz daha iyi koşullarda yaşamak, daha iyi şartlarda iş mekanına kavuşmanız söz konusu. Yaşam kalitenizi gündelik hayatın unsurları vasıtasıyla yükseltme imkanı bulacaksınız. Uranüs’ün Koçta 5.ev üzerine yerleştiğini de hesaba katarsak, gündelik hayatınız ve iş koşullarınızda yenilik, heyecan ve kalite birlikte gelişecek. 

Bu ay geçen ayki gibi yoğun ve hararetli çalışma sizi bekliyor yine. Bazı güzel sonuçlar elde etseniz de, çalışmalar ve koşturmaca tam hız devam ediyor. Yalnız bu koşturmacada sağlığınızı ihmal etmeyin derim. 

Bu ay kendinizi kanıtlamanızın maddi veya somut bir ödülünü alacaksınız gibi. Para evinizdeki Plütonla Boğadaki yıldızların uyumlu açıları bir somut ödülün müjdecisi gibi. Çabalarınız olumlu karşılık bulacak gibi. 

Gelelim Tutulmaların etkilerine… 

Tutulmalar ilişkiler eviniz üzerinde gerçekleşecek. Yani bazı konularda anya, Konya, dost-düşman belli olacak.. Yalnız iradeyi bir süreliğine zayıflatan duygusal tepkiler söz konusu. Ya sizin tarafınızdan ya da size karşı duygusal tepkiler oluşabilir. Ay Tutulması farklı bir süreç, Aralık 2010’da başlayan bir süreci sonlandırmanızın işareti olacak gibi. Yani yaklaşık 6 aydır çabaladığınız bir şeyi tamamlama aşamasına geliyorsunuz ve artık bunun bir ödülünü bekliyorsunuz. 7.ev toplum karşısına çıktığımız alanları da simgeler. Kendinizi göstermek isteyeceksiniz, çabalarınızın karşılığını almak için sanki birilerinin karşısına çıkacaksınız. Belki bir tanıtım süreci şeklinde yaşanacak bu, belki reklam, belki çabaladığınız bir konuda birileriyle görüşüp iş veya buna benzer bir şey talep edeceksiniz. İş girişimlerinizi farklı boyuta taşıyacaksınız. Muhatabınız olacak yetkili kişilerle görüşmeler yoğun olacak. Tam da bu noktada Tutulma belki hak ettiğiniz ilgiyi görmenizi engelleyebilir. Hak ettiğiniz karşılığı almanızı engelleyebilir. Ama ne olursa olsun Terazideki Satürn yapılan sağlam çalışmaların heba olmasına asal razı gözükmüyor. Uzun vadeli, sabırlı çalışmanızın hak ettiği ödülü almasını istiyor. Hele 7.evin Terazi evi olduğunu düşünürsek, buradan hak yerini bulacak sonucu çıkarabiliriz. 

Para durumları kesinlikle iyi görünmekte. Plüton yeni bulduğunuz parasal kaynakları derinleştirme, o konuda ustalaşmanız için Boğadaki yıldızlardan sabırlı ve verimli enerjiler almaktasınız. Sabrın karşılığını göreceksiniz kısacası. Ve kendinizi bir konuda kanıtlama imkanı bulacaksınız. 

Aşka bakarsak, güzel ilişki kurulmuş aşkları yıldızlar destekliyor. Ve dediğim gibi var olan veya eski ilişkide daha iyi bir noktaya geliniyor bu ay. Yeni ilişki arayan kalbi boş Yaylar ise, ayın ikinci yarısı böyle bir şansı yakalayabilir. Yalnız bazı Yaylar garip bir teklif alabilir. 

 

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )  

Bu ay güzel bir haber var sizin için sevgili Oğlaklar: şans yıldızı Jüpiter 4 Haziranda dost Boğa burcuna geçiyor ve yıl sonuna kadar size şanslı enerjiler göndererek çabalarınızın somut karşılıklarını almanız için kapıları açacak ardına kadar sizin için. En başta yaptınız iş herneyse, işinizde öneminizi artıracaksınız, işinizde daha fazla saygı görecek ve takdir toplayacaksınız. Belki de beklediğiniz ödüller var, onları da alma imkanı bulacaksınız. 

Zaten bir süredir başlayan girişimcilik hevesiniz, yeni ve pozitif ve geniş alanlar yaratma çabanız var. İşte bütün bu güzel çabalara Jüpiter adeta Hızır gibi destek olacak. Güzel gayretlerinize pozitif bir destek söz konusu. 

Bu vesileyle işinizde ivme kazandıran önemli insanlarla tanışma fırsatı bulacaksınız. Dışa açılacaksınız, toplum önünde olacaksınız ve önemli kişilerin bulunduğu sosyal çevreler içinde olacak ve belki de bu tür çevrelerde sorumluluklar üsteleneceksiniz. Kariyer, girişimlerinizin desteklendiği bir sürece giriyorsunuz. İş sahibi olan Oğlaklar kesinlikle sağlam projelerinin değer kazandığı, iyi müşteriler edindiği, somut kazançları açan ortamlara girdiği bir süreçte. Yıldızlar zor giden işlere de hız verecektir. 

Bu ay kimi Oğlaklar girdiği sosyal ortamlarda beklemediği tekliflerle karşılaşacaklar. Bu gerçekten kişiliğinizi güçlendirecek bir yol açan imkanları doğuracak türden teklifler olabilir. Değerlendirmek isteyeceksiniz. Sezginize güvenin ve sağlam karar verme yetinize. Bu aydan itibaren gelen fırsatlar kısa süreli kazançları değil uzun vadeli kazançları getirecektir. 

Bu arada, Jüpiter’in Boğaya geçmesiyle, konfor ve lükse de merak saracaksınız gibi. Çabalarınızın tadını çıkarmak, yaşam koşullarınızı daha iyi seviyeye taşımak isteyeceksiniz. Ve uzun zamandır es geçtiğiniz, ihmal ettiğiniz eğlenceye önem vermeye başlayacaksınız. Moralinizi düzelten, neşenizi artıran güzel gelişmeler bekleyin derim. 

Bu ay dikkat etmeniz gereken alan sağlığınız. Buna özen gösterin derim çünkü 1 Haziranda İkizlerdeki Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yaydaki Ay Tutulması sağlık evinde olacak. Bu da mola zamanı demektir. Zaten Jüpiter size, “hayatın tadını çıkar biraz da, hayatta mutlu, neşeli şeyler de var” diyecek. 

Diğer bir gergin durum ay sonunda zıt burcunuz Yengeç burcuna yerleşen yıldızların diğer bazı yıldızlarla alacağı gergin pozisyon. Bu yine bir kriz getirecek gibi. Krizi aşmak için esnek olmak gerekir. Bir de, Tutulmalar yanınızda çalışan biriyle veya bir iş arkadaşıyla bir anlaşmazlık doğurabilir. Hatta bazı Oğlaklara tavsiyem, bu ay birinin ihaneti konusunda uyanık olun derim. Belki ihanet ağır kaçtı.. Ama işinizi zorlaştıran bir tutum alması söz konusu olabilir. 

Kimi Oğlaklar ise bir yakınının beklenmedik duygusal bir tepkisine maruz kalacak gibi. Bir kırılma söz konusu. 

Bu ay harcamalar fazla görünüyor. Lüks harcama söz konusu. Ayın ikinci yarısı maddi getiri bakımından daha olumlu. 

Aşk iyi görünüyor. Aşkta mutlusunuz. İlişkinizi daha sıcak boyuta taşımak için iyi bir zaman. Kimi bekar Oğlaklar evliliğe adım atabilir. Balayı için de güzel bir ay Oğlaklar için. 

Evli Oğlaklar eşleri ve ailesiyle birlikte güzel bir tatile çıkmayı hak etmişler. Tatil beklediğinizden güzel geçecek gibi. 

 

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )  

Geçen ay sert etki aldığınız Boğa burcuna yığılan yıldızlar bu ay da ayın ikinci hatta üçüncü yarısına kadar devam ediyor. Ayrıca 1 Haziranda gerçekleşecek olan hafif çaplı Güneş Tutulması ve 15 Haziranda Yayda Ay Tutulmasını hesaba katarsak, bu ay da sakin gitmekte fayda var derim. Ama sakin olur musunuz, yoksa birileri damarınıza basıp sizi öfkeden patlatır mı?.. Siz siz olun sakin ve sağduyulu gidin derim. 

Sakin olmanız ve hedefinize sakin ulaşmanız için dost İkizlerdeki yıldızlar destek olacak size ay boyunca ve dost Terazideki Satürn destek olacak ayrıca. 

İş konusunda kariyer bekleyen, kariyer için çabalayan Kovalar bu ay bazı beklentilerinize kavuşacaksınız ama hayli zorlu geçecek mücadele. Bir taraftan Boğadaki Mars diğer yandan dost burç İkizlerdeki Güneş Tutulması sizi zorlayacak. Ama en azından bu Tutulmanın dost bir burçta olmasının bir avantajı vardır. Yani, her şeye rağmen bu ay bir hedefinize ulaşma var. 

Yasal sorunları olan Kovalar, yıldız desteğini alacak bu ay ancak dediğim gibi, beklentinin altında bir sonuç alma veya sonucun gecikmesi söz konusu olabilir. Dış gelişmeler sabrınızın sınırını zorlayacaklar. 

Boğadaki yıldızlar 4.evinize yani yuva evinize yığılmış durumda. Bu da aile içinde hararetli tartışma, anlaşmazlık demek olabilir. Aile içinde hızlı gelişmeler söz konusu. 

Ayın sonlarında netleşecek ve dinecek aile içi tartışmalar. Kiminiz de, sanki evde tamirat, esi süsleme ile meşgulsunuz ama kızdığınız şeyler var. Rahat değilsiniz. Yine de, gelişmeleri kabul edeceksiniz, uzun zamandır düşünülen bazı şeylerin somut kararlara bağlanması en azından sizi rahatlatacaktır. Ayın 3.haftası sosyal yaşantı canlanıyor. Sevdiklerinizle gezmek, açık havada olmak, tatil yapmak iyi gelecek. 

Yuva evine 4 Haziranda girecek olan şans yıldızı Jüpiter yuvada lüks harcamaları artıracaktır. Ayrıca aileden gelecek maddi kazanımların da haberini taşıyabilir. Ve Jüpiter sizi yuvada bir çeki düzene sevk edecek gibi. İstediğiniz ev koşullarını sağlamak için kolları sıvayacaksınız. 

Ay sonunda Yengeç burcuna geçen bazı yıldızlar iş yerinde yetkili kişilerle bazı anlaşmazlıklara neden olabilir. Yetkili ve gücünü size karşı kullanmak isteyen birine karşı dikkatli olun derim. Veya siz yetkiliyseniz, yanınızda çalıştırdığınız birinin kafa tutması canınızı sıkabilir. 

Para bakımından durumlar iyi görünüyor. Zaten Jüpiter yuva evindeyken, sizi maddi olarak koruyacaktır, yaşam temellerinizi sağlamlaştıracaktır. Ancak Jüpiter’in Boğadan sizi sert etkileyeceğini düşünürsek, aşırıya kaçma, aşırı harcamalar bütçenizi aşar hale getirebilir sizi, buna dikkat edin derim. 

Aşk bakımından iyi görünüyorsunuz. Her ne kadar Boğadaki yıldızlar sizi zaman zaman aşkta da zorlasa da, aşkı koruyan yıldız destekleri yeterince var. Üstelik ayın ikinci yarısından itibaren dost İkizlere geçecek olan yıldızlar, özellikle Venüs ve Mars sevgilinizle beraber sosyal ortamlarda keyifli anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Hatta birlikte bir tatil planı bile yapacaksınız gibi. 

 

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )  

Bu ayın önemli yıldız olayları sizi de etkileyecektir. 1 Haziranda İkizlerdeki hafif çaplı Güneş Tutulması ve 15 Hazirandaki Yay-İkizler eksenindeki Ay Tutulması sizin 4.ve 10.eviniz üzerinde gerçekleşecek. Bu da yuva ve işte, mesleki konumda bazı değişiklikler getiren dış gelişmeler demektir. Gündelik rutini değiştiren gelişmeler. İkizler ve Yay sizin gibi Değişken gruptan burçlar ve size sert enerjiler gönderen burçlardır. Bu da bu ay dikkatli ve sakin gitmeniz gerekir demektir. 

Birilerini küstürebilirsiniz. Dikkat edin. Pişman olacağınız bir adım atmanız, bir söz söylemeniz mümkün. Kiminiz bunu özel yaşantısında kiminiz iş hayatında yaşayabilir. 

Enerjiler sizi germekte, ama bu gerginliği öfke veya çatışmaya yöneltmeyin derim. Çünkü kabak sizin başınıza patlayabilir. 

Bazı Balık burçlarını ay sonlarına doğru taşınma bekliyor gibi. Kiminiz belki de taşındı bile ve evi yerleştirmekle meşgul olacaklar. 

Şans yıldızı Jüpiter para evinizden çıkıp kısa yollar, eğitim, ticaret, iletişim evinize giriyor. 3.evinize yani. 4 Haziranda Jüpiter Boğa burcuna geçiyor özetle. 

Bu sizi yeni iş çevresi yaratmak, iş için bol seyahat etmek, iletişimi öne çıkarmak gibi eylemelere sevk edecek. Parasal kaynaklarını genişletenler şimdi bunu pekiştirme işine yoğunlaşacaklar. Müşteri ilişkilerini geliştirecekler ağırlıklı olarak. 

Kimi Balıklar yakın çevresindeki insanlara yönelecek, çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini daha iyi bir seviyeye çıkarma çabasına girişecek. 

Ayrıca aile ile ilişkilerinizde canlanma, yakınlaşma söz konusu. Kardeşler veya kardeş kadar yakınlarla ilgili mutlu gelişmeler sizi de mutlu edecek. 

Kimi Balıklar ise, yeni bir tecrübeye hazırlanıyor gibi. Sanki ailenize bir müjdeyi vereceksiniz gibi. 

Bu arada bir aile büyüğü ile ilgili sağlık sorunu yeniden gündeme gelecek gibi görünüyor. 

Bu ay dikkatiniz işte olsa da, daha çok aile ve yakın ilişkilerle ilgileneceksiniz. Yakınlarla görüşmeler, özlem gidermeler, ailenin güçlenmesine önem vereceksiniz. 

Evle ilgili planladığınız şeyler var, kimisi yakın kimisi uzak vadeli. Bu konuda bazı aksamalar canınızı sıkabilir ama dert etmeyin, adım adım halletmeye bakın derim. 

Maddi olarak çabalarınızın somut karşılığını alacaksınız ve eve yönelik harcamalara yöneleceksiniz. Yalnız ay sonunda beklenmedik harcamalar söz konusu olabilir, sağlık kökenli bir harcama gündeme gelebilir. Bu belki sizin için değil bir aile büyüğü için olabilir. 

Aşka bakarsak; aşk iyi görünüyor. İlişkisi olanlar sevgilisini yakın çevresine tanıştıracak. Aileniniz sizin mutluluğunuzla sevinecek. Belki de evlilik için bir tarih belirleyeceksiniz. 

Kalbi boş Balıklar için ayın ilk yarısı güzel ama ikinci yarı uygun değil yeni bir sevgili edinmek için. 

 

 

Semavii  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yorumlarınız için teşekkürler. 15 haziranda ki ay tutulmasıyla ilgili yay burcu olanlara uyarıda bulunabileceğiniz özel birşeyler var mı ben 15 aralık 1979 doğumluyum ve tutulmanın etkilerini son iki haftadır hissediyorum nasıl davranalım tetikte olalım yada cesur olup herşeyi olacağına varsın sizce yıldızlar nediyor cesur olam için şans bizden mi yana Şimdiden teşekkürler

burçin günay 
 13.06.2011 0:26
 

Sema hn, yorumlarınız için teşekkürler. Sorum şu olacak, güneş ya da ay tutulmalarında mesela önümüzdeki tutulma haziran 15 yay burcunda gerçekleşiyor, haritamızda yay burcu hangi evimizdeyse o alanı mı etkiler? ya da yükselen yay burçlarınımı özellikle yoğun etkiler?

Çinar Çinar 
 03.06.2011 0:23
Cevap :
yay burcunun bulundugu evi etkiler ama haritanızda yayda yıldız varsa özellikle etkiler. yoksa ciddi etkilemez sizi. yükselen yayları etkiler yıldız olmasa da..  04.06.2011 0:18
 

Merhaba Sema Hanım geçen ay yazmıştım eşim esir denizci,size yazdığımdan bu yana sesini duymadım bir yanım gayet soğukkanlı ama bir yandan korkuyorum bu haziran umarım iyi haber bekliyorum ben yengeç burcuyum yükselenim koç kendimi güçlü hissetsemde bazen yengeç tarafım ağır basıyor eşim 29.05.1979 doğumlu ikizler hangi zaman özgür kalır acaba pskolojisinden çok endişeliyim evliliğimizin bozulmasından korkmaktayım. Rica etsem bir yorum. Sevgiler.

FISUN ÖZTÜRK 
 02.06.2011 0:02
Cevap :
füsun han yani bence bu aralar gelme şansı var. ikizler zor zamanlar geçirdi epey zamndır. yengeçler için de hala gergin acılar var ama iyi acilar da var ve esinin dgum saati vermemişsin. genel baktım bogada mars vs vs dikkate alıyorum yarın da jüpiter bogaya geçiyor. bu da umutun yaklaştıgını hatta bu aralar olabileceğini gösteriyor. yani merak etmeyin yıldızlar destekli ona. güzel umutları devam ettirin. ben dogum haritasına güveniyorum. ve jüpiterin yarın boga burcuna gecmesi keza. bir de yıldızlar bogadan ikizlere kayacak.. yani olumlu sonuclara dair işaretler var. inş güzel haber alırsınız en kısa zamanda. Allah yardımcınız olsun.  04.06.2011 0:25
 

Nilgün Aktaş +1 diyorum:) aynı dileklere katılıyorum

Devrim Atılkan 
 01.06.2011 16:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8638
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster