Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '11

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2519
 

Semavii'den 2011 Yengeç Burcu Yıllık Yıldız Yorumu

Semavii'den 2011 Yengeç Burcu Yıllık Yıldız Yorumu
 

YENGEÇİN ÖZ YILDIZI AY


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. ) 

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz ) 

Bakalım 2011 Yengeçlere neler getirecek?.. 

Sevgili Yengeçler, şartlar bu sene sizin kontrolünüzde değil, daha çok kadersel nitelikli transit yıldız açılarının etkisi altındasınız. 

O yüzden yapmanız gereken en önemli şey bu sene, hayata karşı kendinizi açmak, esnek olmak, olaylara aşırı veya zorlayıcı tepki vermeden, ılımlı ve olgun bilgeyi oynayarak karşılık vermek, hatta kabul edici olmayı bilmektir. 

Bunu yaparsanız kadersel yıldızların olası ezici etkisinden kurtulursunuz, ama yok, inat eder, diretirseniz, ki ben tavsiye etmem bunu, kadersel dediğim yıldızlar size yine bildiğini okur ama bu sefer ezer de.. 

Anlatabildim mi?.. 

Bu sene olgun ve esnek olma, hayata kendini açma ve kabul etme senesi.. 

Ancak, güzel şeyler de var.. 

Büyük ve hızlı değişim yıldızı Uranüs halen Balıktan size destek vermekte, ta kii 12 Mart'ta Koç burcuna geçene kadar. 

Geçen sene Balık burcunda olan bir başka yıldız, şans yıldızı Jüpiter Koça geçmiş durumda 22 Ocak itibariyle. Fakat Balıktaki güzel etkileri bir süre daha devam eder, merak etmeyin, şayet doğru zamanda doğru kararlar verdiyseniz ve hala bunun geri dönüşünü alamadıysanız, Jüpiter arkasında bıraktığı şanslı enerjisiyle size bir süre daha destek olacaktır... En azından bazı zor olayları daha az hasarla atlatmanızı sağlar bu şans yıldızı. 

Bu arada, Jüpiter’in olumlu etkisi özellikle Yengecin son günlerinde doğanlar için halen etkilidir diyebilirim ve ayrıca Yengecin son derecelerinde Güneş’ten başka yıldızları olanlar için.. 

Jüpiter gerçekten ilginç bir gezegendir, bazen olumlu açı yaptığında bazen de olumlu açı yapıp geçtikten sonra etkisini gösterir, şansı verir… 

Bu seneki önemli transitlere genel bir bakış atarsak sizin için?.. 

Zıt burcunuz Oğlakta konuşlanmış ve burada uzun yıllar kalacak olan transit Plüto özellikle burcun başlarında doğanları etkilemekte hala.. İlk on günü doğanları diyelim.. Daha sonra ilerledikçe diğer Yengeçleri etkilemeye başlar. 

Plüto evrim/dönüşüm gezegenidir, insanı ciddi bir dönüşümden geçirir, tabii bu dönüşüm iki günde olan bir şey değildir, zamana yayılır, birikir birikir sonra birden bardağı taşıran bir olayla dönüşüm ya tamamlanır ya da önemli bir ivme kazanır. Yani, kişinin bilincinde ve hayatında adeta bir yeniden doğuş başlar onun etkisiyle. Ama bu yeniden doğuş için eski olan bir şeyleri bitirir, kimi zaman da yıkar. 

Plüto’nun zıt burçta olması dönüşümün yani yeniden doğuşun biraz sancılı olacağını, biraz kontrolü zor olabileceğini gösteriyor. Sizin dışınızda olan olaylar, hayatınızdaki kişilerin etkileri sizi dönüşüme sevk edecektir. Bir yerlere çekildiğinizi, hatta sürüklendiğinizi hissedeceksiniz zaman zaman, böyle zamanlarda esnek olun, kontrolü tamamen elden bırakmayın, hayatın size yeni bakış açısı kazandıracak şeylerini algılamaya bakın derim. Antenlerinizi dış dünyaya açın, içe değil… 

Dönüşüm etkisi geçtikten sonra, hayatı daha farklı yaşayacak, farklı biri olacaksınız. Hani, “Ben değiştim” lafı vardır ya, onu tam anlamıyla hissedeceksiniz. 

Gelelim diğer transitlere… 

Bu sene bir belanız daha var tabiri caizse... Satürn... (Tabii yıldızlara “bela” demek, onları kızdırır, biz en iyisi latife yaptık diyelim…) Transit Satürn geçen sene Temmuzdan beri Terazi burcunda ve 2012 Ekime kadar burada kalacak. Daha sonra dost burç Akrebe geçerek, size sabrınızın ödüllerini verecektir ama önce Terazideki Satürn’ün hakkını vermeniz gerekir... 

Terazi sizin gibi ‘öncü burç’ grubundan ama size sert enerjiler gönderen bir burçtur, ‘kare’ dediğimiz 90’lık açı yapar burcunuza. Bu sert açı döneminde temkin, sağduyu ve olgunluk lazım demektir. 

Satürn’ün sert etkisinde iken kişi, bir şeyler ters gider, şansı yanında hissetmez, ne yaparsa kendi yapar, çabalarıyla, sabrıyla elde eder. Bu etkideki Satürn insanı yorar, zaman zaman tükenmiş hissedersiniz, hatta bütün çabalarınıza rağmen kapıların açılmadığını görürsünüz, çok çabalar az alırsınız veya hiç.. İnsanlarla ilişkileriniz ters gitmeye başlar, empati sanki azalır, sanki herkes kendi dünyasına çekilir. Daha önce yardımınıza koşan insanları yanınızda bulamayabilirsiniz. İşler yokuşa sürüklenebilir.. Dış olaylar hayatınızı negatif etkileyebilir. 

Açıkçası hayatınızda bir şeyler ters gitmeye başlar, bir süre sonra hevesiniz, umudunuz da zayıflar, hatta kendinizden şüphe etmeye başlarsınız, kendinize güveniniz azalabilir, depresyona meyilli olabilirsiniz vs. 

Bunların hepsi bir sınavdır. Kanmayın bunlara, bir yerde tuzaktır çünkü... Bazı yıldızların, özellikle de Satürn’ün sizi çektiği ciddi bir sınavdır. 

İşte, bu dönemi böyle algılayın: Satürn sizi önemli bir olgunlaşma ve sabır ve güç sınavından geçirmekte. Bu sınavı başarmanız sizin elinizde. Ya sıkı çalışır, herkes güler oynarken siz amaca giden yolda sabahlarsınız çalışarak ve sabrederek ve sonunda, tam da umudu kestiğiniz anda, başarıyı veya istediğinizi yakalarsınız. Çünkü artık Satürn çabalarınızın ödülünü almaya hak kazandığınıza kanaat getirir. 

Ya da kendinizi yılgınlığa, korkulara, endişelere teslim ederseniz, depresyona girersiniz. Ya da, kabul etmeniz gereken gerçekleri reddeder, direnirsiniz, bu sefer Satürn iyice üzerinize gelir, hele ki, ortada kadersel birkaç yıldız daha sizi böyle sert etkilerken işler daha da sarpa sarar, siz direndikçe yıldızlar üzerinize gelir. Ve ipler kopar! 

Böyle temkin ve olgunluk ve esneklik gereken bir zamanda hiç tavsiye etmem direnmeyi. 

Çünkü Satürn gerçekleri kabul etmeyeni, hayatın kendine verdiği sorumlulukları üstlenmeyeni, hayatının iplerini eline almayanı, yani, yapması gereken yükümlülükleri şikayet etmeden yapmayanı yere serer. Plüto da ezer. 

Birinci sahne yerde biter. Sonra kalkar, sil baştan yürümeyi öğrenmek zorunda kalırsınız. Kaybettiklerinizi kabullenip, elinizde olanla yeni bir hayat kurmaya çalışırsınız. 

Ama bu dediklerim gerçekleri ve etrafında olup bitenleri anlamaya kendini inatla kapatanlar için ve sorumluluklarını başkalarına teslim edenler için.. 

Özetle, bu sene kabul etme zamanı ve gerçekçi olma ve esnek olma ve hayata kendini açmayı öğrenme zamanı. 

Biraz ağır yazdığımın farkındayım… Ama uyarmak bazen önceden tedbir almak ve bu olası zorlukları daha hafif yaşayarak atlatmak imkanı verir kişiye. 

Bu sene sizin için yıldızlar sert, kabul ama yıldızları yönetmeyi öğrenirseniz, size fazla dokunmazlar, yıldızlar kendilerini dinleyeni sever. Ve bilirler ki, o kişi hayatın sırlarını algılaşmış, olgunlaşma yolunda önemli mesafe kaydetmiştir. Artık hayatın ipleri başkasının elinde değil, kişinin elindedir, o zaman o kişi ödülleri hak etmiştir. Başarıyı hak etmiştir, mutlu olmayı da. Her şeyden önce sahip olduğu her bir şeyin kıymetini bilmenin erdemine kavuşmuştur. 

Bu sene kiminiz sosyal çevrenizde bir temizlik yapacaksınız ya da şartlar çevrenizdeki insan sayısını azaltacak veya yenileyecek. Belki de bir iş/görev değişiminin ardından farklı bir çevreye gireceksiniz, kendinizi yabancı hissedeceğiniz veya daha az insanla iletişim kuracağınız bir yeni ortam.. Belki iş yerinde olan değişimler sizi başta zorlayacak.. 

Bazı Yengeçler için köklü bir iş ve ev mekanı değişimi var. Kendinizi yabancı bir yerde bulmanız, işinizin, evinizin tamamen değiştiği bir yeni durum.. 

Kiminiz artan ev ve aile sorumluluklarından dolayı eve daha fazla ağırlık verecek, işi ihmal edebilecek. Kiminiz de tam tersi artan iş sorumluluklarından dolayı, hatta işte farklı bir pozisyondan dolayı evi ihmal edebilecek. 

Kiminiz bir süre işten tamamen uzak kalacaksınız. Ama öyle sanıyorum ki, bu çok uzun sürmeyecek, merak etmeyin, işten çıkarılırsanız veya çıkarsanız eğer bazı güzel, olumlu transitler yeniden ve hatta kendinizi daha fazla ait hissedeceğiniz bir işe kavuşturacaktır. Yeter ki gelen size göre ‘aksi’ gelişmeleri her şerden vardır bir hayır duygusuyla sakin ve ılımlı karşılayın.. 

Evet, özetle, gergin yıldızların size anlattıkları bunlar.. Gergin yıldızların sizi etkileyen hayat alanlarına gelince, ev/yuva, iş, bireysel ilişkiler – aşk, evlilik, iş ilişkileri ve yakın arkadaşlıklar. 

Hayatınızın yönü değişiyor, yani, başka bir hayat tarzına doğru ilerliyorsunuz. Ya da var olan yani geçen sene taze gelişmiş olaylar sizi bu sene başka bir hayat tarzına sevk ediyor. Koşullarını sizin koymadığınız ama esnek davranarak adapte olmaya çalıştığınız bir hayat bu. 

Aslında bir bakıma çok iyi diyebileceğim bazı transitler de var... 

Daha doğrusu akıllı ve doğru ve esnek giderseniz, gerçekten şerden hayır çıkabilir. Yani, belki de önceleri sizi mutlu ettiğini sandığınız ama dış olayların sizin kontrolünüz dışında hayatınıza getireceği gelişmelerle önceleri zorlandığınız ama sonraları bir başka tad, bir başka güzellik yaşayacağınız bir yeni hayat tarzına dönüşebilir.. 

Hatta sert etkili bazı yıldızlar size maddi genişleme de getirebilir, veya bir anda elinize büyük paralar da geçebilir. Belki bir yerden ayrılarak alırsınız, tazminat falan gibi, belki, bir kurumdan size maddi kazanç gelir, sıkıntılı gelişmeler size maddi kazancın kapısını açabilir. Yani, yıldızlar sizi gererken, maddi olarak belki de hiç olmadığınız kadar iyi bir dönem yaşayabilirsiniz. 

Veya bir şeyler elinizden gider ama özgürleştiğinizi hissedersiniz. 

Ailede yaşlı büyüklerden birinin sağlık sorunu gündelik hayatınızın bir parçası haline gelebilir. Bence, çözüm için veya tedavi için olumlu dönem yılın ikinci yarısı. 

Ayrıca sizi zorlayacak koşulların da iyileşmeye başladığı dönem ikinci yarı diyebilirim. İlk yarıda siz siz olun yorulsanız da üzerinize düşeni, elinizden gelenin en iyisini yapın. İkinci yarıda imdadınıza yetişen ve hayatınızı kolaylaştıracak bazı güzel gelişmeler olacaktır emin olun. 

Bu sene dikkatli gitmek gereken aylar; Martın ikinci yarısı, Nisan, Ağustos. 

Olumlu dönemler olarak; Mayıs, Haziran ve Kasım diyebilirim. 

1 Temmuzda burcunuzda hafif bir Güneş Tutulması olacak. Yengecin ilk 10 gününde doğanlar bu tarih civarında daha dikkatli olsun derim. Özellikle ilişkiler konusunda dikkat etsinler. Esnek olsunlar derim. Olaylara farklı ve daha pozitif bir çözüm yolu geliştirsinler.. 

Para konusu bu sene her şeye rağmen iyi görünmekte, hatta kiminizin eline bir anda büyük para da geçebilir. 

Mars bu sene 11 Kasımda Başak burcuna girip uzun süre burada kalacak, bu zaman zarfında, daha evvelden bozulan ilişkilerinizi düzeltme imkanı bulabileceksiniz. O zamana kadar şartları zorlamayın, olanı gerekirse kabul edin ama Mars Başaka geçtikten sonra şartların sizden yana döndüğünü, en azından barış yollarının açıldığını göreceksiniz. Çabalarınızın ve olgun tavrınızın da sonuçsuz kalmayacağını görmenin ferahlığını duyacaksınız. 

İş ve girişimlerin iyi sonuçlarını almak, Kasım itibariyle daha mümkün olacak. Yeni koşullar içinde hayatınızı kolaylaştıracak yeni gelişmeler de sizi sonbahar deyince rahatlatacak. Şartlar biraz daha iyiye gidecek. Emek, çaba ve sabrın karşılığını almaya başlayacaksınız. 

Aşka gelirsek; bu sert yıldızlar aslında en büyük aşkları getirir insana bir yerde.. Hele ki ne istediğinizi iyi biliyorsanız, aşk böyle zorlu zamanların en büyük ilacı olur. 

Tabii, böyle dönemlerde ani çarpılmalar, yıldırım aşkları da mümkün, o yüzden, karşınıza çıkanın gerçek aşkınız mı yoksa ani başlayan ani biten türden anlık heyecanlar mı olduğunu anlamak için kendinize zaman tanıyın derim. 

Plüto ilişkiler ve evlilik evi üzerinde iken, yanlış kişileri de, yanlış hareketleri de kaldırmaz, ilişkiyi keser atar. Ya da yanlış ilişki bazı tehlikeli olaylar getirebilir.. Buna dikkat etmek lazım… 

İlişkinin zor zamanlarında esnek olun derim, yılın ikinci yarısı bazı yıldızlar size destek olacak, özellikle 4 Haziranda Boğa burcuna girecek olan Jüpiter size birden destek vermeye başlayacak. Yani, yılın ilk yarısı yıldızlardan medet ummayım, siz elinizden geleni yapın, ikinci yarısı yıldızların desteğiyle, bir bakarsınız, bitecek denen ilişkiyi evliliğe götürürsünüz. 

Jüpiter kesinlikle size karmik yani kadersel bir ilişki verecektir. Ama hata ederseniz veya şartlar ilişkiyi koparırsa üzülmeyin, Jüpiter Boğada ne yapıp edip sizi birleştirir, eğer o sizin kadersel ilişkiniz ise.. 

Jüpiter-Plüto açısı sadece kalması gerekeni, ya.ni, kaderinizde olanı korur. Ve sonbaharda Mars da Başaka geçmişken güzel bir düğünle evlenmek hiç fena olmaz.... 

Evlilere gelirsek, aynı uyarıları onlar için de yapıyorum, yılın ilk yarısı ne ekerseniz onu kısa sürede biçersiniz. Kopmaz ilişkimiz, demeyin.. Yıldızların bu konuda tavizi yok... Ancak ikinci yarıda bazı şifalı, iyileştirici, imdadınıza yetişen açılar olacaktır. O zamana kadar siz olaylarla baş başasınız… 

Parlak şans yıldızı sizinle olsun. 

 

(Not: www.yildizfalim.com da haftalık yorumlara da başladım.) 

 

Semavii 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8377
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster