Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '08

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
17756
 

Semavii'den Aralık burç yorumları

Semavi’den ARALIK AYI Yıldız Yorumları

(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın. Yükselen Burç bazen gelecek yorumunda daha geçerli olur. )

Bu ay senenin son ayı diye burç yorumlarımı uzun tuttum. Sizlere torpil yaptım.. Okuyun ve 2008’in son ayında elinize geçecek güzelliklere sahip çıkın. Bol şans herkese.

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan )

Yılın en önemli ayı diyebilirim. Çok önemli bir gezegen yığılması var tepede. Bu ay hem sizi hem ailenizi şaşkınlığa sevk edecek bir gelişme ve sürpriz var. Hatta birkaç sürpriz birden.

Ayın başında yabancı veya alanında yetkisi olan kişilerle yapacağınız çok pozitif görüşmeler ve onlardan alacağınız destek sayesinde beğenildiğinizi ve taktir edildiğinizi görmek sizi mutlu edecek ve arkasından alacağınız çok önemli bir teklif aya damgasını vuracak. Kiminiz de başladığı çok önemli çalışmaları başarıyla sonlandırmanın gururunu yaşayacak.

Ailede yaşanacak sürpriz işteki gelişmeyle birleşince bu ayın çok önemli olduğunu takdir edersiniz. Ummadığınız, uzun zamandır bekleyip de unuttuğunuz çok güzel bir hayalinizin gerçekleşmesi size çok duygulu anlar yaşatıp mutluluktan ağlayacaksınız. Ay sonuna doğru duygularınız dolup taşacak ve içinizde geleceğe dair inanılmaz bir inanç duyacaksınız.

Sezgileriniz çok güçlü bu aralar. Sizi çekemeyen gizli düşman veya rakiplerinizi hissediyorsunuz. Düşmanlarınızın homurtularını duyacaksınız yakından. Onların gizli oyunlarıyla epey bunalmış olmalısınız. Ancak oyunu kazanan siz olacaksınız. Bu ay işte yetkili kişilerden alacağınız destekle güçleneceksiniz.

Yepyeni bir hayat tarzı ve bir sosyal statüye hazır olun. Yaşam tarzınızı değiştirecek çok önemli gelişmeler bunlar. Sürpriz gelişmelerden dolayı yaşayacağınız şaşkınlığınız geçer geçmez kolları sıvayın. Çok çalışacaksınız. Biliyorsunuz ki bu ödülleri sonuna kadar hak ettiniz ve korumak için çalışmaya devam etmek gerek. Maddi ve sosyal statü olarak ödül sizi kucaklayacak ama bunların bir bedeli var, korumayı bilin. Bu arada sakın gizli niyetli kişilerin lafına kanmayın, uyanık olun, derim. Ama gereksiz kuruntuları bırakın.

Bu ay bekar Koçlar çok önemli bir evliliğe adım atacak ve bu evlilikle çok farklı bir kültürel ve sosyal ortama girmenin şaşkınlığı içinde olacak. Beğenilip, el üstünde tutulmak sizi şımartacak. Ay sonu içinizden hep şarkı söylemek geçecek.


Anne/baba olmak isteyen Koçlar hazır olsun güzel habere…

Ayrıca sanatla uğraşan Koçlar yaptıkları orijinal çalışmalarla gösteri dünyasında parlayacak ve ünleri belki de dünyaya yayılacak.

Bu ay çok konuşulacaksınız.

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )

Bu ay yıldızlar birçok burç için çok güzel ve özellikle güzel ve mutlu gelişmelerden nasibini alacak burçlardan biri de sizin burcunuz. Ama bir şartla: bu ay ne istediğinizi her zamankinden çok daha iyi bilin. Çünkü yıldızlar sanki Alaaddin’in Sihirli Lambasının Cin’i gibi, ne isteseniz onu verecek size. Ağzınızdan dökülen dilekler gerçek olacak.

Kimi Boğalar bir yakının veya dostun işbirliği, desteği ile küçük yatırımlara yönelecek. Ancak yatırımla ilgili hedeflerinizi ya küçültmek ya da ertelemek söz konusu olabilir.

Çok önemli ve epeydir uğraş verdiğiniz bir iş veya mesele ivme kazanacak, önemli bir aşama kaydedecek.

Alışık olmadığınız hisler içine gireceksiniz ay sonunda. Beklediğinizin ötesinde veya dışında gelişecek olaylar sizi garip ve farklı duygulara itecek. Siz sihirli havanızla insanları büyülerken, kafanız karışacak.

Bir uzmanlık alanında çalışan, eğitimle ilgilenen, yazı işiyle ilgilenen, yayın veya ticaret işiyle uğraşanlar uzak yerlerden, uzun yollardan veya yetkili yerlerden duyacakları haber, yapacakları görüşme ile önemli bir kazanca imza atacaklar. Çok önemli bir fırsat bir anda elinize geçecek. Bu durum sizi mesleki ve sosyal yaşantı bakımından biraz sıkıştıracak. Çünkü hayata bakışınız, duruşunuzu değiştirecek yepyeni bir yola giriyorsunuz. Ama sakın tereddüt etmeyin, sizin belki de uzun zamandır ihtiyacınız olan bir büyüme imkanı bu. Her zaman ele geçmeyecek bir şans. Buna çekinmeden girin. Çekinmenizin asıl sebebi sizin yaşam alışkanlıklarınızı köklü bir şekilde değiştirecek olması. Değişiklikten kaçınmayın.

Yurt dışını hedefleyenler, veya uzak bir yere taşınmayı düşünenler bu ay amaçlarını gerçekleştiriyor. Ve hiç ummadıkları kadar güzel şartlarla karşılaşacaklar.

Özetle dünya görüşünüz köklü bir şekilde değişiyor. Hayata bambaşka gözle bakacak, çok farklı bir yerde, farklı bir çevre içinde olacaksınız. Yeni ve önemli kişilerle tanışıyorsunuz.

Eşleriyle anlaşmazlığı olan evli Boğalar, eşin ailesinden güçlü bir destek alıyor. Bazı Boğalar bu ay bir dostu veya sevdiği birini hayatından çıkaracak gibi.

İdealleriniz ve amaçlarınız değişip gelişiyor, yepyeni gözlerle hayata bakmaya başlıyorsunuz.

Bekar Boğalar yaşadığı bir ilişkiyi bir sonuca bağlayacak. Ciddi bir karar verecek. Ayın başında biraz gergin olsanız da ayın sonunda beklentilerinizi elde etmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Bu sene uzun soluklu amacına ulaşmak için çalışan Boğalar, sosyal hayatlarından fedakarlık yaptı epeyce. Ayın başında sosyal hayattan mahrumiyet devam etse de, ayın ikinci yarısından itibaren bu sıkıntılardan büyük oranda kurtulacak önemli kazanımlar elde edecek ve kendileriyle gurur duyacaklar.

İkizler ( 21 Mayıs-21 Haziran )

Bazı İkizleri bu ay şöyle tanımlamak geldi içimden: zengin ve öfkeli! Ya da bir taraftan zengin öte taraftan öfkeli… Burç yorumu yaptıkça sizdeki iki kişiyi çok net görüyorum. Siz bir alemsiniz. Hakikaten ilginçsiniz.

Öncelikle güzel haber: artık Plütonun ağır etkisinden kurtuldunuz. Büyük geçmiş olsun. Bu gezegen sizi birçok çatışmalı, travmatik tecrübelere sevk etti. Ve bu olaylar sizde ciddi dönüşüm yaşattı. Artık yolunuza yeni bir kişilikle devam etme zamanı. Ancak önünüzde yaklaşık bir sene sürecek olan iki engel daha var: disiplin ve kısıtlama gezegeni Satürn ve ani değişim gezegeni Uranüs. Satürnün tam zıttında duruyor ani değişim gezegeni Uranüs. Allah size kolaylık versin diyeceğim. Yani, hayat dersleriniz bitmedi henüz…

Bütün bu engel gibi duran gezegenlerin size verdiği tek bir ders var: değişime ayak uydurun ve bitmesi gereken, hayatınızda önünüzü kesen, eskimiş ne varsa atın. Bu bir alışkanlık olabilir, bir ilişki olabilir veya o ilişkiyi yaşama tarzınız olabilir, işiniz olabilir. Bu gezegenler size ciddi sıkıntılar, üzüntüler yaşatsa da, sizin daha ileri düzeyde, daha iyi bir hayat yaşamanız ve kendinize ait yolda yürümeniz için gerekli dersler bunlar. Yaşadığınız sıkıntılara bir de bu açıdan bakarsanız, her şeyi daha sakin görür, tahlil edersiniz ve sorumluluklarınızı yerine getirerek tekrar mutluluğa kavuşursunuz.

Kısacası, artık söylemlerinizi, bakış açınızı, eski alışkanlıklarınızı değiştirin, eksiklerinizi akıllıca ve sabırla tamamlayın, gerisi gelecektir. Size şimdiden bir müjde vereyim; 2009 başında şans size destek vermeye başlayacak. Yıldızlar size biraz acıyacak ve elinizden tutacak. Biz yine dönelim bu aya…

Yatırım eviniz müthiş pozitif. Çok önemli yatırımlar yapacaksınız. Adeta gelirinizi ikiye katlayacaksınız. Kiminiz bunu eşin desteğiyle gerçekleştirecek. Kiminiz de ailesinin. Bu arada bir miras kalması söz konusu olabilir. Veya ortaklıkta önemli bir mal paylaşımı söz konusu.

Bazı İkizler ileride yapacakları meslek değişiminin önemli adımlarını bu ay atacaklar. Şu an sahip oldukları sosyal statüden rahatsızlık duyuyorlar, bazen şeytana uyup her an bir ani kararla işlerini bırakma eğilimdeler ama sabretmeleri gerektiğinin de farkındalar.

Kimi İkizlerin de evlilikleri bu ay yaşayacakları tartışmalı, öfkeli çıkışlarla aniden bitebilir. Ani öfkeye dikkat edin. Bir anda ipleri koparıp çekip başka bir kente veya başka bir semte taşınmaları söz konusu. Ay sonunda bu durumu telafi etme şansları doğacak. Kiminiz de bu tartışmalardan güç alıp uzun zamandır yapmak istedikleri bazı değişimleri yapacak. Biraz özgür kalmak isteyecekler ve bunu da ay sonu gerçekleştirebilecekler. Karışık bir durum. Kolay gelsin diyeyim.

Bekar İkizlere de bir şey söylemeden olmaz. Ben bu ay bir ilişkinin biteceğini, ay sonunda yepyeni duygular yaşayacağınız yeni bir ilişkinin ışığını görüyorum. Ayaklarınız yerden kesiliyor, ruhunuz şiirler yazıyor ay sonunda.. Haydi hayırlısı..

Yengeç ( 22 Haziran-22 Temmuz )

Yengeçler bu ay çok ilginç olaylar yaşayacaksınız. Her tür ikili ilişkiler, ortaklık, evlilik ve aşk durumları bu ay yoğun olarak gündeminizde. Çok yoğun görüşmeler yapacaksınız. Bazı düşmanlarınızın size açık cephe almasıyla karşılaşacaksınız.

Bekar Yengeçlerle başlamak isterim yorumuma. Bu ay kesin olarak evlilik meselesi gündeminizde. Çok kısmetli ve gözdesiniz. Adeta paylaşılamayacaksınız. Siz de kararsız kalacaksınız bir süre ama bu uzun sürmeyecek çünkü bazılarının pek de iyi olmayan gerçek yüzlerini görüp gizli niyetlerini öğreneceksiniz. Bu da sizi net bir karara götürecek, en azından hatalı bir karar almaktan vazgeçmeye sevk edecek.

Yengeçlere aşk var, evlilik veya ciddi bir ilişki var kesinlikle ama nereden? Ya eski bir ilişki farklı bir boyut kazanıp sizi evliliğe götürecek veya yepyeni, bu ay tanışacağınız bir kişi ile yeni bir aşk var. Hem de sizin aklınızı başınızdan alacak bir aşk.. Bu ay savunmasızsınız. Resmen bir ay çarpması yaşayacaksınız.

İşte, günlük yaşantıda ve sağlıkta sıkıntı görüyorum. Bu alanlara dikkat etmeniz gerek. İşte bazı kişiler ile sürtüşme ve tartışma yaşayabilirisiniz. Bir anda parlayacak olan bir tartışma uzayabilir ve sizi ciddi bir sıkıntıya sürükleyebilir. Bir telefonla gelecek olan bir haber sizi öfkelendirip üzebilir. Ama hemen parlamayın, olayın seyrini bekleyin. Durum ay sonunda netlik kazanıp ona göre doğru bir adım atabilirsiniz. Aksi taktirde ani parlamalar ve ani adımlar size zor durumlar yaşatabilir. Bu ara kimseyle resmi düzeyde sürtüşmemeye bakın, kazanmanız zor olabilir. Bırakın o kişi kendi kurduğu tuzağa düşüp kendi kendine cezasını versin.

Bazılarınız da kendisi veya aileden birinin sağlık sorunu ile ciddi olarak harekete geçecek ancak sonuçlarını almak için biraz sabretmeleri gerek.

Yeni insanlar hayatınıza renk katıyor ve bu kişilerin hayatınıza katkısının sadece bu olmadığını seziyor olmalısınız. Onlar ileride alacağınız büyük ve önemli kararların oluşması için sizi kişilik ve düşünce olarak hazırlıyorlar şimdiden. İleride ya kültürel bir çevre değişimi veya kent değişimi söz konusu olacak. Kiminiz bunu bu sıralar gerçekleştireceksiniz kiminiz de şimdilik hazırlık aşamasındasınız.

Plüton geçen ay sonunda Oğlak Burcuna kesin geçiş yaptı. Bu dönüşüm vakti demek sizin için ama biraz üzücü olaylar yaşatır size. Şayet yeni koşullara çabuk ayak uydurur, değişen şartlara göre pozitif kararlar alırsanız, bu dönüşüm sancılarını daha az yaşarsınız. Şimdiden uyarayım dedim…

Sizi kurtaracak anahtar: uzaklar, eğitim, yeni insanlarla yaşayacağınız tecrübelerden alacağınız hayat dersleri ve yeni bakış açısı ve taze bir çevre.

Bu ay bazı Yengeçleri işte güzel bir terfi bekliyor. Bunun için yoğun görüşmeler içine gireceksiniz. Yorulacaksınız ama istediğinizi de elde edeceksiniz.

Aslan ( 23 Temmuz-22 Ağustos )

Aslanlar bu ay günlük yaşantı ve işte inanılmaz şanslı bir ay geçirecekler. Hem bol bol eğlence ve şanslı, sürprizli gelişmeler var bu alanlarda hem bol para kazanacaklar işlerinde. Günlük hayatınız ve iş ortamınız hızla iyileşip zenginleşiyor, güzelleşiyor.

Aşk desen, uçarılık ve havailik yükseliyor bu ay. Sosyal hayatın içine kendinizi bırakıp içinizden geldiği gibi yaşayacak, kendinizi tutkularınız ve arzularınıza bırakacaksınız. Bu ay düşünmek yok yaşamak var parolanızda. Yalnız tutkuları yaşamak bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Aldatma durumları ay sonu elinizi boş bırakabilir.

Yaşadıklarınız aşk mı değil mi, ayın sonunda sizde bırakacağı duygularla ortaya çıkacak. 2009’a erken giriyorsunuz. Bu ay yaşayacaklarınız sizin gelecek yıl nerede ve hangi konumda olacağınızın güçlü ipuçlarını verecek.

Hırsızlığa karşı dikkatli olun. Gideceğiniz yerlerde cüzdanınıza sahip çıkın. Küçük bir uyarı..

Ayın ilk yarısında girdiğiniz ortamlarda çok önemli kişilerle tanışıp arkadaş olacaksınız. Bunlar alanında tanınmış, isim yapmış kişiler olabilir. Kültürlü ve önemli kişi veya kişilerle kuracağınız arkadaşlık sizi çok farklı ve düzeyli bir ortama taşıyacak gibi. Ama öte yandan bazı hayal kırıklıkları da yaşama olasılığınız var. Gözünüzde büyüttüğünüz birinin gerçek hallerini görüp hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Kandırılma duygusu gibi bir şey sizi biraz afallatabilir.

Ay sonu biraz hülyalı biraz aktif ve hareketli yaşantının yorgunluğu içinde ve düşünceli gibisiniz…

Başak ( 23 Ağustos-22 Eylül )

Başaklara bu ay sosyal hayatta inanılmaz güzel fırsatlar görünüyor. Yapacağınız veya bir süredir yaptığınız bir iş, hobi olarak başladığınız bir aktivite bir anda büyüyüp size çok önemli kapılar açacak. Hem çok eğlenecek hem de çok kazanacaksınız.

Bu ay bazı Başakları bir anda gelen bir ün bekliyor. Bir anda gözde olacak ve çok konuşulacaksınız. Yaratıcı çalışmalarınız beğeni toplayacak.

Bekar Başaklar size evliliğe giden bir aşk, hem de büyük bir aşk var. Bu ay gerçekten şanslısınız. Epeydir sizi bunaltan Satürn ve Uranüsün gerginliğini adeta umursamayacak kadar mutlu olacaksınız. Evde hâlâ sıkıntılar var ve hatta bazen tartışmalar yükselecek. Ancak bunları önemsemeyecek kadar güzel fırsatlar bekliyor sizi.

Şansla gelen bir sürpriz her şeyi unutturacak size.

Evli Başaklara evde, aile içinde tartışmamayı tavsiye ederim. Evde devam eden sorunları akıllıca ve olgunlukla halledebildiyseniz bu ay bunun ödülünü alırsınız. Gayretinizin boşa çıkmadığını görüp sevineceksiniz. Ancak yapması gerekeni yapmayıp, sorunları büyütme yönünde ısrar edenler bu ay, yolları ayırmak için kendilerinde güç bulacaklar. Mesele mahkemeye taşınabilir. Bu ay atacağınız her adımın kalıcı bir iz bırakacağını bilin.

Terazi ( 23 Eylül-22 Ekim )

Bu ay kısa yollar için, ziyaretler veya misafirler için ve iletişim için çok para gidecek. Evde çok önemli bir gelişme sizi bekliyor. Yani önemli bir olay var.

Evde, yuvada gelişecek olaylar sizi yeni bir yaşantıya sevk edecek. Ev koşulları değişiyor, gelişiyor ve yeni bir boyut kazanıyor.

Bazı Teraziler bir ortak mal paylaşımı ile meşgul olacak ve bunun için yer yer tartışmaların yaşanılması söz konusu. Ancak ay sonunda beklediklerinizi gerekleştirebilirsiniz şayet tartışmaları uzatmaz ve sabrederseniz.

Yaşayacaklarınız sizi ruhen güçlendirecek ve gelecek sene başlayacak olan yeni yaşantı, yeni çevre ve koşullarına daha çabuk adapte olmanızı sağlayacak değişikliklere alışmanıza yardımcı olacak.

Bekar Terazileri gelecek sene bekleyen yeni çevre –evlilik yoluyla veya ayrılık yoluyla – için gerekli maddi, somut imkanlar bu ay ortaya çıkacak. Elinize geçecek maddi kazançları biriktireceksiniz. Kirli çıkı olacaksınız.

Bir taraftan bir hayal kırıklığı veya sorun had safhaya çıkarken öte yandan başka bir hayalinizi gerçekleştirmenin iç rahatlığını yaşayacaksınız. Ay sonunda karşı cins tarafından çok beğenilecek ve teklifler alacaksınız. Bir taraftan üzgün bir taraftan umutlu ve sevinçli… Hayatın garip cilveleri…

Evde koşullar kesin olarak değişiyor. Haydi hayırlısı..

Akrep ( 23 Ekim-21 Kasım )

Bu ay para çıkışı çok fazla. Kendiniz için ve ev için lüks harcama söz konusu. Hesabınıza dikkat edin, ipin ucunu kaçırmayın derim. Bazılarınız ise, yapmak istediği harcamaları ertesi aya ertelemek zorunda kalacak çünkü koşullar biraz zorlayacak.

Kısa yollar, kardeşler ve yakınlarla görüşme var. Zaten Akrepler bu sene gezmeye doyamadı, biraz daha gezme imkanı bulacaklar bu ay veya sevdiklerinin ziyaretleriyle sevinecekler. Bu arada kısmetli misafirler bunlar. Öyle ki, uzun zamandır almak istediğiniz bir şey sizin elinize sunulabilir ve sevinçten uçabilirsiniz.

Bu ay yaşça büyük bir kadınla, özellikle de annenizle tartışmayın. Onu olduğu gibi kabul etmeye çalışın. Bu aralar çok idealist olacaksınız, düşünceleriniz, inançlarınız keskinleşecek. Bu haliniz ev halkına, özellikle de anneye etki edebilir. Fikrinizi söyleyim derken, kalp kırmamaya bakın.

Epeydir sosyal hayattan farklı şeyler bekliyorsunuz. Değişik heyecanlar arıyorsunuz. Bazınız bu dileğini gerçekleştirip kendini mutlu eden bir sosyal yaşantıya kavuşmuş olsa gerek. Ve çok ilginç insanlarla tanışmış olabilirsiniz. Ancak bu ani ve ilginç tanışmalar ani bir şekilde bitebilir. Bu ay böyle bir eleme söz konusu.

Taşınmayı düşünen Akrepler uygun zaman için yeni yılı bekleyin derim.

Yay ( 22 Kasım-21 Aralık )

Bu ay ayın ilk yarısı ile ikinci yarısı farklı seyredecek. Ayın başlarında yoğun bir tempo sizi bekliyor. Birebir eylem, görüşmeler ve koşturmalar var. Bu arada otorite ile tartışma yaşanabilir. Bu hususta sakin olmanızı ve diplomasiden faydalanmanızı tavsiye ederim. Tartışma zamanı değil.

Üzerinde çalıştığınız bir iş için direkt ve yoğun bir eyleme geçiş söz konusu. Epeyce çaba gösterip yorulacaksınız. Ama maddi beklentilerinizin gerçekleşmeye başlaması buna değecek.

Bu ay içinizdekini dışarı kusuyorsunuz adeta. Sizi uzun zamandır uğraştıran bir çalışma veya düşündüğünüz bir girişim için ilk önemli adımı atacaksınız ve hemen ardından girişimlerinize somut destekleri alacaksınız. Giriştiğiniz inanılmaz yoğun çalışma ilk defa büyük meyvelerini vermeye başlayacak. Böylece içinizde biriktirdiğiniz gereksiz endişe, yoğun uğraşının sizde biriktirdiği negatif izler adeta dışarı çıkacak ve rahatlayacaksınız.

Ayın ilk başlarında fazla çalışmaktan kaynaklanan aşırı gerginlik ve kuruntuyu kontrol etmeye bakın. Daha sonra bunları üzerinizden atacak ve bir anda unutacaksınız.

Kimi Yaylar da iş yerinin elde edeceği büyük kazançtan pay alıp rahatlayacak. Yaptıkları iş sayesinde önemli oranda gelir artışı söz konusu. Gereğinden fazla enerji tüketmemeye ve çalıştığınız yerle uyumlu olmaya özen gösterin. Çünkü bu ay iş yeriyle çıkarlarınız birleşecek.

Yıldızlar sizden sorunlarla başka türlü ilgilenip aşmanızı öğütlüyor. Kaçarak veya kızarak değil. Kısacası sorunlara karşı farklı davranışlar geliştirme zamanı gelmiş…

Kimi Yaylar devlet eliyle bir mülk sahibi olmak üzere girişimde bulunacak. Bunun için önemli paralar çıkacak.

Bütün Yaylar için büyük hasat zamanı. Maddi olarak önemli ölçüde bir genişleme söz konusu.

Ayın ilk yarısı ani ve öfkeli, aceleci hareketten kaynaklanabilecek kazalara karşı dikkatli olun.

Oğlak ( 22 Aralık-19 Ocak )

Düşüncenizde uzun zamandır hedeflediğiniz büyük şeyleri gerçekleştirmenin gururu ve mutluluğu var, ruhunuzda huzursuzluk. Ama dert etmeyin; ay sonunda bu huzursuzluğun yerini hareket, ve somut başarıların büyük ödüllerini kutlama alacak.

Siz gerçekten senenin en önemli ayını yaşayacaksınız. Bu sene şans gezegeninin size verdiği güven duygusu ve açılım isteğiyle epeydir atmak istediğiniz büyük adımları atıp, önemli girişimleri başlatma cesareti gösterdiniz. Yıldızlar sizin çabalarınızın ödülünü vermeye devam ediyor. Başladığınız her ne ise –yeni iş, yeni mekan, evlilik vs – bunun doğru bir karar, hayat yolunda önemli bir ivme kazandıran gerekli bir gelişme olduğunu bu ay sonunda anlayacaksınız. Geriye dönüş yok. Artık yolunuz genişledi ve hayatınıza önemli kazanımlar eklediniz. Ve bundan sonra bu yeni yaşantının gerektirdiği dönüşümleri başlatıp yeni hayata uygun bir kişilik ve bakış açısı geliştirmeye başlıyorsunuz. Çünkü uzun zamandır Yay Burcunda seyreden Büyük Dönüşüm gezegeni Plüton artık sizin burcunuzda. Plüton Kasım 27’den itibaren Oğlakta ve uzun zaman sizinle kalacak. Bu, büyük dönüşümün yanı sıra, dünyada yeni liderlerin, önemli yenilik ve dönüşümleri başlatacak liderlerin bazısının Oğlaktan çıkacağına da işaret eder. Dünya için şimdiden hayırlı olsun derim.

Oğlaklar bu ay istediğiniz her dilek gerçek oluyor adeta. Gereksiz yere endişe edenlere de sesleniyorum: lütfen boş endişeyi bırakın, içinizde yeşeren ve size seslenen gelişme, yenilik ve şansın sesine kulak verin ve bu ayın bol, bereketli fırsatlarını kaçırmayın. Çok önemli, geniş kapılar açılacak; girin o kapılardan içeriye ve yaşamın size sunacağı fırsatların tadını çıkarın, değerini anlayıp size ait olan kısmetlere sahip çıkın. Dört elinizle sarılın.

Bu ay sevgilisi olan Oğlaklara çok kısmetli ve mutlu edecek süper bir evlilik görülüyor. Adeta yıldızsınız çevrenizde. Çok konuşulacak ve taktir edileceksiniz. Kendinizle gurur duyacak ve çok mutlu olacaksınız. Evlilik yapmayanlar için de, çok önemli bir ilişki, var olan ilişkide çok önemli bir adım görülüyor. Bu ay kesin kararınızı verin derim, çünkü o kararınız sizi mutluluğa götürecek.

Yeni iş anlaşması yapanlar, daha önce girişim başlatanlar işte önemli bir kazancın sevinci ve gururunu yaşayacak. Çok önemli kişilerle anlaşma, tanışmalar söz konusu. Uzaklar, yabancılar, yetkililerle çok uzun soluklu büyük işlere imza atılacak.

Mekan değişikliğini yapmamış olan Oğlaklara bu ay kesin mekan değişimi görülüyor.

Kısacası her şey çok kesin, çok açık ve siz gerçekten çok mutlu olacak, çok büyük saygı, onur görecek ve amaçlarınıza erişeceksiniz. Ay sonu da başarılarınızın, elde ettiğiniz güzelliklerin tadını çıkaracaksınız.

Yıldızların desteği sonuna kadar üzerinizdeyken kim tutar sizi…

Kova ( 20 Ocak-18 Şubat )

Kovalar çok önemli gelişmeler ve kısmetler yaklaştıkça sabırsızlanıyorsunuz. Ama ben bu ay da sıkı ağızlı olun diyeceğim. En azından ay sonuna kadar.

İçinizde son derece güzel duygular ve büyük umutlar birikti. Bu sanki güzel bir sabaha uyanacağınızın müjdecisi gibi ve gerçekten de, özellikle son 2-3 aydır yaşantınızla ilgili hissettiğiniz güzel şeyler gerçekleşecek. Çünkü büyük şans gezegeni şu an ruh, iç alem evinizde son turunu yapmakta. Bu da sizi büyük şanslara önce ruhen hazırladı ve hazırlamaya devam ediyor.

Sanki uzun zamandır sıkıntı duyduğunuz sorunlar artık sizi etkilemiyor, bir anda sihirli bir el değmişçesine sorunları büyütmekten vazgeçtiniz ve her şey size kolay gelmeye başladı. Ve kısa süre sonra da bu sorunlar şifalı bir el değmiş gibi bitecek. Çünkü yeni kısmetler elde edecek, hayata zenginlik ve bereket katacak somut girişimleri başlatacaksınız. Ruhen epey hazır oldunuz. Yakında somut adımlar atmaya da hazırsınız.

Öte yandan daha önce de söylediğim gibi, gizliden gizliye çok beğeniliyor ve taktir ediliyorsunuz. Bu gizli destekçileriniz sizin kulağınıza veya gıyabınızda sizin için güzel haberler müjdeliyor. Ama sevenleriniz olduğu gibi kıskananlarınız da var. Hem de hiç beklemediğiniz kişiler olabilir. O yüzden sıkı ağızlı olun diyorum bu ay da. Merak etmeyin ay sonu bu durum geçecek ve hem ayaklarınız havada, uçacaksınız hem etrafınızdaki insanları büyüleyeceksiniz.

Bu arada, bazı Kovaların ciddi ciddi gizli hayranı veya hayranları var. Onlar ay sonunda ortaya çıkabilir. Ay sonunda size birisi her an ilan-ı aşk edebilir. Bu çok özel, tamamen duygusal bir aşk, tutkunun ötesinde bir şey. Böyle bir aşk ilanı çok romantik birinden gelebilir.

Evli Kovalar da, evliliklerinde epeydir devam eden sıkıntılara yükselen pozitif enerjilerinin verdiği güçle çözüm getirmesinin ardından bir aşk tazeleme olayı yaşayabilir. Kısacası Kovalar, ay sonunda son derece romantik ve şiirsel bir aşk görüyorum size.

Çok istediğiniz bir şeye kavuşmanın mutluluğunu da sanırım ay sonu yaşayacaksınız.

Sezgileriniz inanılmaz güçlenmiş ve yıldızların çok önemli koruması altındasınız. O yüzden bu ay sezgilerinize her zamankinden çok güven duyun ve dinleyin. Ve yakın geleceği hayal ederken büyük düşünün korkmadan. Çünkü yıldızlar sizin dileklerinizi bekliyor, gerçekleştirmek üzere.

Hayat hiç bu kadar kolay olmadıydı diyeceksiniz bu ay. Belki şu an ortada fazla bir şey yok ama böyle hissedeceksiniz. İçinizden korku şifalı bir elin maharetiyle sönüp gidecek ve yerine umut, yaşam sevinci girecek.. Bunlar gelecek güzel günlerin müjdecisi…

Balık ( 19 Şubat-20 Mart )

Balıkları bu ay keskin, kararlı ve aktif görüyorum. Bazı sorunlar için inceldiği yerden kopsun deyip, harekete geçme söz konusu.

Bu ay sizin için de son derece önemli bir ay. Mars tepede iken, sizi acil ve aktif bir mücadele bekliyor ama bu mücadele bir kavga, çatışmaya, sürtüşmeye dönüşebilir. Bunun için yüksek sezginize kulak verin ve yaptığınız emekleri harcayacak adımlar atmayın derim. Açık mücadele edin ama kendinizi koruyacak önlemleri de alın..

Açık mücadele kaçınılmaz görülüyor. Kartlar açık oynanıyor. Dost da düşman da ortada.

Bunun için çok yakın ve önemli dostlarınızın çok büyük desteğini alacaksınız ve bu ay gerçekten çok önemli bir amacınızı gerçekleştireceksiniz. Bu çok önemli bir idealiniz… Bir hayaliniz…

Ay sonuna kadar yapacağınız ve sizi çok yoracak, zaman zaman fevri harekete sevk edecek mücadele riskler taşısa da, ne istediğinizi bilerek hareket ederseniz çark sizden yana dönecek. Bu arada bazı kişi/kişilerle de yollarınız kesin ayrılacak.

Bekar Balıkları bu ay katılacağı kalabalık bir grup içinde çok güzel bir arkadaşlık veya aşk bekliyor. Bu adeta aradığınız kişi gibi gelecek size. Ve ay sonunda o kişi ile gözlerden ırak ve romantik anlar yaşayacaksınız.

Kimi Balıklar da çok önemli, hayallerini gerçekleştirme imkanı bulacakları bir ortama, bir klüp gibi bir yere giriyor. Yalnız bu ortamda kullanılmaya karşı dikkatli olun derim.

Mücadele ve eylem dolu bir ay olacak kısacası. Ay sonuna kadar lütfen eylemlerinizi riskli noktaya getirmeyin, savunmanızı iyi oluşturun. Akıllı ve planlı mücadele ile ay sonunda sizin istediğiniz koşulları kabul ettirmiş olacaksınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8372
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster