Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1292
 

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Ses Getirebilir

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Ses Getirebilir
 

Okuyanlarım belki gene mi dizi yazısı mı diyebilir ama bunu yazmadan geçemedim.

Dün gece Meryem gecesiydi. Geçen hafta yeni başlayan Babamın Günahları dizisine takılıp Meryem'i seyredememiştim. Bu çarşamba önce özetini, sonra yeni bölümünü izleyerek Meryem'e olan sadakatimi bozmadım. Anlayacağınız Babamın Günahları tek hafta seyredilerek ikinci plana itildi.

 Meryem bittikten sonra vaktin erken olması sebebiyle diğer kanalları gezmek istedim. Kanallardan birinde Sen Anlat Karadeniz diye bir dizinin tekrarına rastladım. Kocası tarafından şiddete uğrayan ve parmağı kırılan genç bir kadının çocuğu ile bir arabanın arkasına saklanıp Trabzon Sürmene'ye kaçmasıyla başladım diziye. Sanırım daha öncesi var. Yaklaşık bir saat izleme sonucu anladığım kadarı ile bu genç hanım çocuğunun babası ile nikahlı değil ve tamamen esir yaşamı sürüyor malikane gibi bir evde. Beraber yaşadığı adam psikopat ve kirli işlerle uğraşan bir adam. Nefes ismindeki genç hanımı öldüresiye kıskanan bu adam öfke kontrolunu de sağlayamıyor anladığım kadarı ile.

 Kızın arabasına saklanıp kaçtığı kişi ise yörede Deli lakaplı bir genç delikanlı. İzlediğim bölümde her nekadar bizim yöremizde kadına şiddet olmaz demesine rağmen sürekli Nefes'i çekiştirerek sözleri ile çelişkiye  düştü.

 Diziyi izlediğim bir saat süresince gözlerimi ekrandan ayırmamı engelleyen, olayın geçtği yörenin harika manzarası ve dizinin geçtiği evlerin güzelliği oldu.

 Ülkemin özellikle Karadeniz bölgemizin eşsiz güzelliğini  bir kez daha anladım  

 Dizide yan rollerde yengenin ilerki bölümlerde daha ön plana çıkacağı belli oluyor.

 Bir saat sonunda uykum geldiği için istemeden diziyi kapatmak zorunda kaldım. Diziyi kapattım ama bu sabah dizi hakkında bilgi almak için bir araştırma yaptım internette. Çok başarılı yönetmen Osman Sınav'ın yapım ve yönetimini üstlendiği dizide Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Öykü Gürman, Aydan Burhan gibi isimler de yer alıyor.

 Dizi hakkında yorumları da okudum. Bir çok kişi diziyi çok beğendiği halde, Karadeniz şivesi sebebiyle çok kişi de olumsuz yorum yazmıştı. Ben o kadar şive bilgisine sahip değilim. Herhalde şivenin tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor.

 Sanırım ben önümüzeki hafta Meryem yerine bu diziyi seyredeceğim. Zira Meryem artık sıkmaya başladı. Diziler uzadıkça, ölen  kişiler daha sonra dirilip tekrar dziye katılınca sıkılmaya başlıyorum. Bence dozunda bitirmek gerek dizileri. Veya yeni aksiyonlar bulmak gerek.

 Dizi yorumları dikkate alarak bazı düzeltmeler yaparsa ilerki günlerde ses getireceğe benziyor. Ben kendi hesabıma bölgenin doğal yapısını, mekanları seyretmek için bile seyredebilirim.Tabii bir de güzel bir konu ve iyi oyuncular olursa Meryem'e geri dönmeyebilirim.

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Arkadaşım! Sen Anlat Karadeniz dizisini çok beğendim sevgilerimle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.01.2018 14:21
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sevgili Arkadaşım. Sevgi ve selamlarımla  27.01.2018 12:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1025
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster