Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
441
 

Sen beni beyenmiyor musun?

Sen beni beyenmiyor musun?
 

Evet bugün sizlere ilginç gelebilecek ama toplumumuzun insanlar arası ilişkileri bozan sözlerden biri. Son günlerde TV'lerde sık sık karşımıza çıkan söz. Hatta çevremden bu aralar hep "Nasılım?", "Sen beni beğenmiyor musun", "Neden böyle yapiyorsun? " gibi laflar duyuyorum. Bu laflar Türkçemizi katledenlerin kurduğu tuzaklar. Ve bunlar önlenmezse çoğalabilir.

Tabi bu konuda en önemli görev bizlere ve RTÜK' e kalıyor. Çünkü, eğer biz tepki verirsek RTÜK kaldırabilir, böyle yayınlar. Nasıl Kurtlar Vadisi anket yöntemiyle kaldırıldı. Belki de bu tür Türkçemizi katleden programlar da kaldırılır. Siz artık Kültür-Sanat izleyin, siz artık ana hbaer izleyin. Siz siz olsun böyle Türkçemizi mahfeden programlar izlemeyin.

Bakın zaten ülkemiz olarak zor günlerden geçiyoruz. Hem küreselleşme hem iletişim bozukluğu hem psikolojik bunalım hem de lisan kullanımı konusunda bizler zor günlerden geçiyoruz. Ve bu saydığım husular konusunda dikkatli olmalıyız. Sakın bu hususlar bizde olmasın. Ya da kendi kendimizi bir sorgulayalım bakalım bu hususlara, bu kriterlere uyuyor musunuz, uymuyor musunuz. Eh uzun lafın kısası öyle Türkçemizi mahfetmeyelim, kendi dilimiz çerçevesinde düzgünce konuşalım.

Hee bu arada bahsettiğim diziyi herkes anlamıştır. Ama ben biliyorum ki bu yazıyı okuyanlar o diziyi izlemeyenlerdir.Bir dahaki bloga görüşünceye dek.Sağlıcakla kalın. Herşey gönlünüzce olsun...

Bilmediğimiz kelimeler: LİSAN:DİL

SEVGİLERİMLE...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1969
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Bursa'da ilköğretim öğrencisiyim. Spor yapmayı, teknolojik aletlerle oynamayı, hayatı keşfetmeyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster