Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
260
 

Sen de mi biriütüs?

Sen de mi biriütüs?
 

Neden bu başlığı attım diye merak edenleriniz vardır. Ülkemizde son bir aydır üst üste gelen terör saldırıları ve bu saldırılara karşı yapılan operasyonlar konuşuluyor. Güvenlik güçlerimiz bölgedeki sivil güçlerimiz olarak görebileceğimiz köy korucuları ile birlikte üst üste operasyonlar yaptığını hepimiz biliyoruz. Buraya kadar her şey bizim arzu ettiğimiz gibi. Ama bugün yayınlanan bir haber bizi derinden yaralıyor. Büyük bir güven duygusu ile operasyonlara dahil ettiğimiz köy korucularımızdan karşı tarafa bilgi sızdırıldığı tespit ediliyor. Bölgede yapılan telefon dinlemelerinde ikisi korucu başı 6 kişi TSK'yla ilgili stratejik bilgileri Kuzey Irak'ta görüştükleri kişilere aktardıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı haberi yayılıyor. Adeta tüylerimiz diken diken oluyor. Yaralanan askerlerimizden bir tanesi hastanede vermiş olduğu demeçte karşı tarafa bilgi sızdırıldığını söylerken kimse şaşırmadı. Ama bu vatan hainlerinin içimizdeki insanlar olmasını, güvenlik güçleri ile birlikte operasyonlara katılan köy korucuları olmasını bir türlü kabul edemiyoruz. Güvenip beraber operasyonlara katıldığımız, sırtımızı döndüğümüz insanlar meğer vatan hainiymiş. Adeta sende mi Birütüs dedirtecek bir olay.

Bölgedeki gelişmeleri dikkate aldığımız zaman ülkemizin çok güçlü istihbarat ağını bu güne kadar kurmuş olmalıydı diye düşünüyor insan. Ama operasyon başladığından beri sürekli istihbarat zaafları dikkatimizi çekmeye başladı. Yalnızca sınırın ötesinde değil, ülkemiz içinde de teröre ciddi desteklerin olduğunu görüyoruz. Bu destekler nedense bir türlü engellenemiyor.

Bölgede yapılan operasyonların bir tarafının eksik olduğunu düşünüyorum. Evet o tarafı sınır ötesine yapılan operasyonlara verilen önem kadar yurt içinde yapılan operasyonlara da önem verilmeli. Bu güne kadar özellikle istihbarat noktasında atılması gereken adımları atmalı, pkk içinde bütün faaliyetlerden haberi olan onlarca, yüzlerce istihbaratçının artık görev yapmaya başlaması gereken zamanıdır. Sayın Başbakan Erdoğan’ın bahsetmiş olduğu profesyonel askerliğe öncelik verilmeli, bu mücadele profesyonel askerlerle yapılırken, uluslar arası siyaset sahnesinde terör örgütüne dolaylı yoldan destekler veren ülkelerin bu destekleri kesmesi için büyük bir operasyon başlatılmalı diye düşünüyorum.

Bu vesile ile vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum.

Saygılarımla..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zamanında verilen tavizlerin sonucu yavrularımızı şehit vererek ödüyoruz. Sayın Erdoğan zamanında "BOB'un eş başkanıyım dememeliydi". ABD'ye bu kadar göbeğimizden bağlı olmamalıydık. Duruşumuz DİK ve NET olmalıydı.Gerekenler yapılmalıydı.Türkler'le Barzani denen adam(babasınıon izinden devam ediyor!!!...)larla ticari ilişkilere girmemelilerdi !!!!!..... Keriman Tevhit ERTUĞRUL Emekli Öğretmen

68'li 
 30.10.2007 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 460
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

1982 Bayburt doğumluyum. Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Konya'da yaşıyorum ve şu anda özel bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster