Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1352
 

Şen dullar

Şen dullar
 

görsel internetten alıntıdır


Kadınlı, erkekli şen dullar o kadar çok çoğaldı ki hemen hemen her yerdeler, parklarda, kahvelerde, cafelerde, kebapçılarda, restoranlarda ve eğlence yerlerinde. Kim bu şen dullar, karısı ya da kocası ölenler veya erkek ya da kadın birbirlerinden boşananlar.

İşin en komik tarafı kocası öldükten sonra veya kocasından boşandıktan sonra gençleşen ve güzelleşen, hastalıkları daha da hafifleyen dul hanımlar. Bu hanımlar arkadaşlarıyla hayatın tadını çıkarırken söyledikleri şu “Meğer kocam beni hasta ediyormuş” diyorlar.

Dul erkekler ise şen dul olmaktan pek memnun değiller çünkü ev işlerinin yükü üzerlerine biniyor ve düzenleri bozuluyor, dul erkeğin kapısını pek çalan olmuyor ve aile yaşantıları azalıyor. Bu yüzden erkekler şen dul olarak yaşarken kısa zamanda evleniyorlar ve birinci hanımı unutuyorlar. Bu tür erkekler genelde bekar bayanların gözdesi oluyorlar çünkü her türlü maddi olanaklarını tamamladıkları için ve dul olarak yaşarken kadının kıymetini daha iyi anladıkları için kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyorlar.

Hanımlar ise maddi olanakları varsa şen dul olmaktan çok memnunlar çünkü artık özgürler ve kimsenin yükünü çekmeden hayatın eğlenceli tarafını yaşadıkları için evlenmeyi pek tercih etmiyorlar şayet maddi olanakları kısıtlı ise o zaman da evi ve maaşı olan beyleri tercih ediyorlar. Aynı şey beyler için de geçerli eğer bey tek maaşa bakıyorsa ve başka geliri yoksa o da maaşlı bir bayanı tercih ediyor.

Kocası ya da hanımı ölenlere bakıyorum matem durumları nasıl diye vallahi ölen öldüğüyle kalıyor, en geç bir hafta içinde herkes normal yaşantısına dönüyor hatta parfümlerini sıkıp şen şakrak gezmeye gidiyorlar.

“ Nerede kaldı o eski vefalar, sevgiler, matemler, sadakatlar?” diye düşünmeden edemiyor insan.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 627
Toplam yorum
: 215
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 3414
Kayıt tarihi
: 11.06.11
 
 

Kendi halinde yaşayan doğa tutkunu, sıradan bir vatandaş. İnsanların dış güzelliğine değil iç güz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster