Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '14

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
233
 

Sen gelmez oldun....

Sen gelmez oldun....
 

Biraz evvel yemek yedik, ben televizyon kumandasını aldım ve koltuğuma oturdum. Bu gece çok sevdiğim , zevkle seyrettiğim bir dizi var.' O hayat Benim 'adlı dizi başlayacak birazdan. Özeti tekrar seyretmemek için başka kanallarda gezineyim istedim biraz.  Kumanda birden Azarbaycan televizyonuna takıldı kaldı.

Azarbaycan televizyonunda çok güzel sesli bir hanım çok tanıdığım bir şarkıyı söylüyordu. 'Sen gelmez oldun'adlı bu şarkıyı duyunca koltuğumda daha bir gömüldüm, gözlerimi kapattım ve yıllar öncesine uçtum.

Sene 1971.O tarihlerde Üniversiteden yeni mezun iki genciz. Konya'nın Seydişehir kazasında Etibank ile Rusların ortaklaşa kurduğu bir tesiste Seydişehir Alüminyum Tesislerinde görevliyiz eşimle. Daha bebeğimiz bile yok.

Yaşamımız boyunca İstanbul'dan ve çevremizden ikinci ayrılışımız bu dönem,Bir buçuk yıl önce de Konya Askerlik şubesine gelmişiz vatanı görevimiz için.

Konya'da ailelerimizden uzak yaşadığımız günler çok rahat geldiği için askerlik bitiminde İstanbul'a dönmeyip bu Anadolu kasabasında görev almayı tercih etmişiz.

Torosların eteğindeki bu masal kasabasında oldukça konforlu bir yaşam sürüyoruz aslında. Kurum yabancıların da yaşadığı bir tesis olduğu için evlerimiz, alışveriş merkezlerimiz, spor tesislerimiz, eğlence ve konaklama mekanlarımız çok lüks. Çalışanların da çok genç olduğu düşünülürse çok keyifli günler geçiriyoruz.

İşte bu günlerde tesisimize Azarbaycanlı bir tercüman geldi. Çalışan personelin büyük çoğunluğu Rus olduğu için iletişimimizi tercüman sağlıyor.

Tercümanımızın ismi Allahşükür Kurbanov. Bu ismi gibi harika adamla kısa sürede dostluğumuz epey ilerledi. Eşim ve ben akşam iş çıkışları da tesisin kafesinde beraber kahve içmeye, sohbet etmeye başiadık bu yeni arkadaşımızla.

Günlerden bir gün Allahşükür Bey bir plak getirdi. O zamanlar cd ve kaset henüz gelişmemiş. Biz akşam eve gelince hemen bu plağı dinlemek istedik. Bir dizi Azari şarkının olduğu bir uzunçalardı bu.

Bizi çok duygulandıran bu şarkılardan biri de işte bu biraz evvel dinlediğim 'Sen gelmez oldun 'adlı şarkı idi.

Günlerce, aylarca hatta yıllarca dinledik bu plağı. Taki bir taşınma sırasında kaybolana kadar.

Biraz evvel beni alıp yıllar öncesine götüren bu şarkı bitince gözlerimi açtım.

Eğer yaşıyosa bir zamanlar yollarımızın kesiştiği arkadaşımız Allahşükür Kurbanova'a sağllıklı, uzun bir ömür, eğer yaşamıyorsa Tanrıdan rahmet diliyorum.

İyi ki seni tanıdık biz.

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

can ablam anıların hayatımızdakı değerleri sonsuzdur ama gönül isterki aniların hap iyi olması dileğiyle anılarımız hep iyi olsun yanı yılınız kutlu olsun benım can ablam

hasan can 
 29.12.2014 8:59
Cevap :
Sevgili Hasan Kardeşim. iyi dilekleriniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben de yeni yılın size ve ailenize mutluluk, sağlık getirmesini dilerim.Sevgi ve saygılarımla  29.12.2014 14:48
 

Canım güzel anılar. Kubanova'ya ben de yaşıyorsa sağlık mutluluk dilerim, rahmetli olduysa nur içinde yatsın.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 29.12.2014 7:04
Cevap :
Sevgili Nahide Hanımcığım, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.Size sağlıklı , mutlu yıllar dilerim. Hep sevgi ile kalın.  29.12.2014 14:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1032
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster