Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
70
 

Sen Kim Sen...

Kamu-sen, Memur-sen, Memur-emeklisi-sen, Hükumetle pazarlık için masaya oturabilir-sen! 10+10+3 seyyanen de altı yüz TL güzel para, haklı-sen! Madem devlet olarak; milyonlarca göçmeni, Avrupa dan avro almadan bakacak kadar zengin-sen, “ iki milyon telefon ücreti ödüyor-sen, bazılarına “çifte maaş” veriyor-sen, ceylan derisi koltukları beğenmeyip, Mercedes'e biniyor-sen, yetmedi; bu ülkenin başına bela olmuş teröristlerini öyle ya da böyle besliyor-sen (!)  (Tabi’ki verecek-sen!)

Ya bizim gibi garip-emekli-sen, Üniversite de çocuk okutuyor-sen! Ya iki elinle çalışıp geçinmekte zorlanıyor-sen! Ya patronun tüm insanlık dışı hareketlerine, hakaretine, edepsizliğine ekmek için katlanan, sendikasız, yaşı geçmiş asgari ücretli-sen! Ya erken emekliliğine halel getirilmiş (EYT) mağduru-sen!  Tabi boynu bükük; ne verirlerse razı olur-sen (!)

“Büyük Türkiye olmak için bunun bedelini hep birlikte ödeyeceğiz!” İyi’de bu bedeli niye birileri biraz daha fazla ödüyor? Atıyorum, ülkemizde aynı yıl içinde iki insan kitlesine zam yapılıyor birine elli TL diğerine beş bin TL. Olaya insan ve insan gereksinimlerini düşünerek baktığımızda; ya az zam alanlar insan değil, ya da çok alanlar?

Tabi’ki, az zam alanlara insanlık muamelesinin eksik yapıldığı noktasında hemfikir olacağız! Denge sağlanamıyor bir türlü azizim. Anladık ağlamayana meme vermiyorlar da hani Allah için merhametiniz nerede? Aynı ekonomik sıkıntıları birlikte yaşadığımızı görsek amenna!

Ancak bu anlamda adaletinizi; sessiz çoğunluğun sesi olarak sorgulamak zorundayız azizim!

Yok, biz beş bin TL zam filan istemiyoruz. Biz de kenarından köşesinden iki yüz, üç yüz gibi; en azından Aralık 2018 deki asgari ücretle aramızdaki otuz TL farkı korusaydınız azizim, fark otuz TL den üç yüz TL ye çıktı (!) Memur-sen istekleri ile aramızda uçurum var!

Yoksa bizim ülkemizin enflasyonu adam mı seçiyor?

Sonuç itibari ile bir bedel ödenecekse, herkes ekonomik geliri kadar veya devletin imkanlarından istifa ettiği kadar bir bedel ödemelidir! Yeminle, o zaman kimsenin adaletten zerre kadar şüphesi olmaz! Alın size SSK emeklisi ve işçisine; Geleneksel Aralık ve Haziran ayı, enflasyon adaleti sorgulaması!

Enflasyonun özellikle Aralık ve Haziran ayında düşmesi çok manidar değil mi?

Faniler geçicidir “Vatanım” sen çok yaşa…

M.Talip Girgin

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 802
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster