Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

24 Şubat '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
131
 

Sen

Sen
 

Ne oldu da kalbimiz bu kadar kurudu bizim? İnsanlık neydi ? Hayata sadece nefes alıp vermek için mi gelmiştik? Niye bu kadar memnuniyetsizdi bakışlar? Ne yapmaya çalışıyorduk? Nereye yol alıyorduk da geri döndük? Söylesek ne geçecek elimize? Kalbimize gömsek ne kadar kanatacak orayı? Ne hatalarımız var bizim? Çok mu önemli kendimizden?Çektiğimiz vicdan azabı da yasak oldu. Eklendi de eklendi kaygılar. Bir huzur bulamadık.

Ağlasak da silemedi gözyaşlarımız bu kirlilikleri. Üstümüze sindi mutsuzluk mutlu olamıyoruz. Hep bir olumsuzuz negatif enerji diz boyu! Yahu dans edip ahenkin eşsiz zevkine varamadık. Denize bakarak dinginliğe erişemedik. İş kaygısı, aile kaygısını ekledik de ekledik. Kaçınnn kurtarınnn diyemedim hiçbirinize.

Bahar geldi, güneş ısıtmaya başladı vücudumuzu içimiz kışta kaldı. Soğuduk hep. Sımsıcak olmak, iki muhabbet edip gülüşlerle ısınmak yerine soğumayı tercih ettik. Aşık olduk kaygılardan beslendik, aşk kaygı değildi aslında tutunmaktı hayata sevdiğin insanla sımsıkı tutunmak. Yol almak geleceğe, kayıkta bir uçta sen bir uçta o, kürekleri kaptık almaya başladık yol. Engeller çarptı yılmadık, bir gün kiminize zor geldi engeller geri döndünüz tek başınıza yol almaya başladınız. Kendiniz düşüp tam boğuluyorum derken tekrar nefes almaya başladınız evet siz yaptınız. Dünyanızı kurtaran insan oldunuz. Senin dünyan var farkında mısın? Sen önemlisin bak. Her şey senin elinde. Giydin kıyafetini makyajını yaptın geçtin aynanın karşısına bugün ne kadar güzel oldum demediniz. Güzelsiniz. Sen deme ben diyorum ayna, ayna söyle ona o güzel. Bak senden daha güzeli var demedim sen güzelsin, hepimiz güzeliz. Bu evrende uçan kuş da, havlayan köpek de, yeşeren ağaçta, dalgalı deniz de güzel. Yaşamak da güzel.

Ölümün sesi çınlamasın kulaklarınızda yaşamın sesi çınlasın. Yaşıyorsun şu an. Hayallerin var, hedeflerin var. Bunları yapman önce paraya değil önce kendine ihtiyacın var. Alıyorsun nefes umut var. Her nefes olmasın heves. Gerçekleştirmeye başla. Kendi büyünü kendine yap. Yaşamı hisset. Büyüklerin seni anlamayacak çünkü onun doğruları var sen onun doğrularından beslenme, kendi doğrularını oluştur. Anneni örnek al ama o olma, babanı örnek al ama o olma. Sen sen ol ve mutlu olmaya bak. Mutlu etmeye bak. Her gün farklı şeylerle karşı karşıya kalıyorsun değil mi? Yalnız değilsin hepimiz öyleyiz. Sen değilsin sorun yumağı hepimimiz önemli olan o yumağını çözmen. Bir dinle derim iyi gelecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Selamlar... Yazınızın içselliği tamamen teşvik edici. Biraz da Bencilliğin yanlış anlamlandırıldığından bahsetmek gerek. Belki de bize bu konuyla da ilgili bir metin yazmak isterseniz. Konuyla öz de bağdaşlaştırılacağından şüphem yok. Saygılarımla...

aykut erdem 
 24.02.2017 16:20
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 78
Kayıt tarihi
: 24.12.16
 
 

Denizi ve maviyi seven, yazmaya aşık olan, düşünce gücüne inanan, güzel düşüncelere yelken açan, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster