Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
353
 

Senaryo 2

Senaryo 2
 

Ülkemiz gün geçmiyor ki yeni bir toplum mühendisliği projesi ile karşı karşıya kalmasın. Bu kez ön plana çıkan siyasetçilerimizi tarikat bağlantıları ile tehditler başladı. Aslında bu proje yeni bir proje değil. Bu güne kadar yalnızca bazı partilerin yöneticilerine yapılırdı bu oyunlar. Bu kez durum farklı. Birçok parti yöneticisi aynı dertten muzdarip. Ben esas senaryonun parti yönetiminde tarikatların etkinliği konulu tartışmalar olduğunu düşünüyorum.


Senaryo CNN Türk’de Görüş Farkı ile başladı. Ak Parti’nin İktidar olmasını, Sayın Gül’ün Cumhurbaşkanı olmasını Nakşibendi Tarikatının başarısı olarak yorumlanıyor. Hatta bu güne kadar Nakşibendi Tarikatının Cumhuriyetle ciddi bir çatışma içinde olduğunu Atatürk yanlısı Cumhuriyetçilerle Nakşibendi Tarikatı arasında bir iktidar kavgasının yaşandığını sanki olayların içinde var olmuş gibi düzdürüp duruyorlardı. Olay elbette yalnızca bu programla kalmadı. Yazılar, programlar birbirini takip etti adeta. Müthiş bir toplum mühendisliği projesi olan Müslüm Gündüz olayının benzerinin yeniden ısıtıldığını düşünüyorum. AKP’nin başarısı bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki bir türlü istenen sosyal patlamanın yaşanmaması, ekonominin bir türlü krize girmemesi adeta onları psikolojik krize soktu.


Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Murat BARDAKÇI Abdullah GÜL’ün cumhurbaşkanı olmasını Nakşibendî tarikatının zaferi olarak ilan ederken diğer basın yayın organlarında da benzeri yayınları gördük. Düşünsenize bir ülkenin cumhurbaşkanı bir tarikat mensubu olarak ilan ediliyor. Bu bana göre şeytanın gör dediği proje gibi geliyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet, çok doğru bir tesbitte bulunmuşsunuz. İktidarın yönettiği ekonominin krize girmemesi, bazılarını gerçekten krize sokuyor. Kriz yaratmak için, şavaş çığırtkanlığından, kilise papazlarına saldırmaya kadar her yolu deniyorlar. Selamlar.

Hüseyin Atacan 
 18.12.2007 21:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 473
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

1982 Bayburt doğumluyum. Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Konya'da yaşıyorum ve şu anda özel bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster